Dá sa zistiť tehotenstvo bez testu?

harmonika01
14. mar 2009

Mam taku otazocku,mozno mi bude niekto vediet odpovedat. Vie gynekolog len podla hmatu poznat,ze je zena tehotna? Mozno sa tam nejak poposuva maternica alebo co ja viem co... Lebo bola som u dr., ze uz dva mesiace som nemala menstuaciu a povedala som mu,ze som si robila test a vysiel negativny a on sa nejako nenamahal overit si to. Ale vysetril ma a zobral mi cyto...

lejka_lejinka
4. okt 2013

ahoj mozem sa vas spitat robila som si test a visiel mi negatyvni ale strasne ma boli pod bruskom aj krize a ked sedim ako kebi som tam nieco mala ............... a strasne sa mi spinia gatki ............. ale test mi ukazal ze nesom ........... mam aj nevolnosti som unavena . prosim za odpooved

majcusina
4. okt 2013

ahojte ja by som chcela byt tehotna a velmi uz rok a pol sa oto snazime a ziadny vysledok ako este mozem otehotnet ? ci azda mam nejaky problem ?

majcusina
4. okt 2013

mam taky problem boli ma podbruskom a trosku krize minuli mesiac som mala mendzes jeden a pol dna potom dve dni nic a potom zase dve dni som mala ale slabe a meskalo mi dve dni mi si velmi zelame male miminko dakujem

katren
4. okt 2013

@majcusina ci mas problem ti povie tvoj gynekolog....my sme sa snazili 3,5 roka a potom som do tretieho roka prvej dcery, porodila tretiu 😀

katren
4. okt 2013

@lejka_lejinka chod k lekarovi, ten ti poradi viac ako my tu 😉

lejka_lejinka
4. okt 2013

@katren dakujem pojdem a ket sa mozem spitat kolko ms ty deti lebo ja mam take cudne pociti a uz dva krat mi vislo negatyv

majcusina
4. okt 2013

tak ze to nemusi bit problem ale preco ma boli pod bruskom ja som vzahranici a lekari su tu moc drahi ako by som este mohla otehotniet velmi by som toi chcela mala som dve porody a dvakrat zosity krcok maternice moze bit aj stoho ze nesom tehotna? stale citim take slabe pohiby v brusku a teraz neviem ci su to vervi alebo babo

katren
4. okt 2013

@majcusina aj keby si bola v druhom mesiaci, tak pohyby citit NEMOZES....mas za sebou 2 porody a opytas sa takuto sprostost????su to urcite nervy a creva
@lejka_lejinka ja mam 3 deti....ved som pisala, ze do troch rokov prvej dcery, som porodila tretiu dceru.....

simonka285
9. okt 2013

Dobry den cela by som sa spytat ci je nejaka sanca ze som v tom 🙂noo uz dva tyzdne neberem antiku a bez kondomu sa milujemr kazdy den skoro a pokazde to ide don mna🙂kedy si mam urobit test?prosim..no nechcem skoro robit bo som pocula ze nemusi byt to hcg tak skoro v moci

dom1ka2
10. okt 2013

Ahojte baby,chcem sa spytat v auguste som dobrala poslednu antiku co som mala...Teraz su to uz vlastne dva mesiace co ju neberem,s mojim partnerom mame nechraneny sex ... Len som pocula ze otehotniet mozem az po 3mesiaci neuzivania antikoncepcie co je na tom pravdy viete mi povedat ? Ci uz aj teraz mozem otehotniet??Vopred Vam velmi pekne Dakujem za odpoved

tamarka9
11. okt 2013

@dom1ka2 ahoj je to somarina, otehotniet mozes hned po vysadeni HAK, otazne je ako sa tvoje telo nastavi, ci hned nabehne ovulka, ako sa da dokopy cyklus a podobne. Ale vela bab vysadilo HAK a dalsiu ms uz nedostali, takze sa skus posledovat a urcite sa snazte 😉

tamarka9
11. okt 2013

@simonka285 prvy test by som robila ked ti aspon den bude meskat ms, vtedy by to uz mal test zachytit. Aj ked ako pises vysadila si HAK, to znamena ze ms moze byt vselijako posunuta. Pred HAK si mala pravidelny cyklus?

dom1ka2
11. okt 2013

Dakujem 🙂

simonka285
12. okt 2013

@tamarka9
Ahoj Tamarka no pred antikou som mala pravidelny

dom1ka2
13. okt 2013

Velmi Vas prosim o radu,som v zahranici uz mesiac.Mam tu priatela a sex mame vzdy nechraneny.Antiku neberem,lebo som ju v auguste vysadila.Teraz mam o tyzden v nedelu dostat menstruaciu,ale uz od vcera mam biely vytok a svrbenie nemam ziadne ani nic.A dnes som citila bolest pod bruchom a hlavne ked si dal priatel moj cez moje brucho ruku a tlacil mi nato tak ma to este viac bolelo.Baby je to mozny priznak tehotenstva ten biely kremovy vytok a ta bolest pod bruchom ?? Ďakujem vopred za rychlu odpoved

tamarka9
14. okt 2013

@simonka285 no tak ked si mala pravidelny, mozno aj teraz budes mat,ale to tazko predpovedat, ja na tvojom mieste by som si podla povodneho cyklu aky si mala predtym vypocitala, ze kedy to mas dostat a potom na druhy den by som testla 🙂 drzim palce a daj vediet 😉

simonka285
14. okt 2013

Dakujem tamarka. .okej vypocitam🙂vypocitama dam vediet urcite:-P

konur
1. nov 2013

dobry den. chcem sa spytat ked sa priatel domna vystriekal nechtiac a n a to som o 3 minuty curala mohla som i tak otehotniet? lebo som niekde pocula ze ked tak sa spravi tak to co vystriekalo a hned na to curala tak to sa hned islo von...tak ci je to pravda

maryennn1
1. nov 2013

@konur no to snáď nie a čo má moč spoločné s pošvou??? 😕 jasné, že môžeš byť tehotná, pretože močová rúra ústi inde než pošva, to snáď vie každý nie? 😕 😔 pre prípad, že nie... pridávam obrázok.

konur
1. nov 2013

@maryennn1 aha tak dakujem....a da sa aj teraz zistit tehotenstvo ked len vcera sa stalo?
prepacte som velmi neskusena ohladom toho tehotenstva

matozazzo
1. nov 2013

@konur Neda, tehotenstvo zistis najskor 7-10 den po nechranenom styku cez test, ktory si kupis v drogerke alebo lekarni (do 2 eur) ak medzitym nedostanes menzes.

maryennn1
1. nov 2013

@konur presne ako hovorí @matozazzo i keď test ešte nemusí byť zárukou pravdivosti, ak chceš stopercentnú istotu, dá sa tehotenstvo zistiť krvnými testami, ktoré ti urobí ganekológ.

18karola18
13. nov 2013

ahojte,mám 18 rokov a v pondelok cize 11.11.2013 som spravila tehotensky test a bol pozotivny 🙂 proste som tomu nechcela uveriť a sparvila som este dva a aj tie ukazali pozitv...mojej mame som to uz povedala velmi velmi by som si to bábo chcela nechat ale mama odmieta lebo som este velmi mlada na dieta a aj podla mna 😢 v stredu idem k lekárke ona mi povie ci som naozaj tehotná ...poradte mi co mám robit 🙂 ....Ďakujem 🙂

sue
13. nov 2013

...tak ako si ty buduca matka,tak sa niekde potuluje buduci otec,co on na to? Ak je dieta neplanovane,chranili ste sa,alebo ste bezohladne hazardovali s potencialnym otehotnenim?

adeala
13. nov 2013

@18karola18 povedala si to už partnerovi? čo škola?
ak si bábo necháš, budeš mať v niekom oporu?
Verím, že pre tvoju mamu je to len šok a nakoniec by aj ona ľutovala potrat, ale v prvom rade je to TVOJE dieťa, ty si zaň zodpovedná, ty rozhoduješ. Je to na tebe.
Ja byť tebou by som si bábo nechala, 18 zase nie je až tak nízky vek, zvládli to aj mladšie. Rozhodne, ak by si išla na potrat, tak to dieťatko už ti nikto nikdy nevráti a toto rozhodnutie si ponesieš po zvyšok života, čo je dlhšia doba než tých pár mesiacov, kým sa s tým všetci zmierite a začnete sa na bábo tešiť.

18karola18
19. nov 2013

@adeala
áno partner to uz vie oto nejde...skola je ok zatial...proste ja si to dieta by som si chcela nechat podla srdiecka ale nemozem ja si este podstate dectvo nechcem pokazit stym ...,mám aj 1,5 rocneho braceka takze si nemyslim ze by to bolo idealne pre nas vsetkych...ale dakujem za odpoved 🙂

18karola18
19. nov 2013

@sue to myslis na mna ?? 🙂
otrcko existuje a som snim uz ar rokov :D

adeala
19. nov 2013

@18karola18 http://www.rodinka.sk/zdravie/zdravie/postabort... vidím, že si rozhodnutá, nič ti hovoriť k tomu nebudem, nebude to mať cenu, ale aspoň si prečítaj, čo ťa čaká. GL

iveta231
4. dec 2013

Ahojte baby za ako dlho sa dá zistiť pri USG bruška čí som tehotná alebo nie už ma dosť dlho bolí podbruško stále chodím cikať 2týždne po prvej menštruacií 30.10.-03.11.2013 som mala menštruaciu a 21.11.-28.11.2013 som znovu krvacala hrozne ma boleli prsniky gynekolog mi urobil len USG s vaginálnou sondou podľa neho je všetko v poriadku tak isto mi povedal že mám poruchu hormonov napísal mi Duphaston tabletky to bolo s jeho strany všetko som stále unavená a je mi nevoľno. 😝 😉

18karola18
9. dec 2013

@adeala ejha dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre