Je bolesť krku znakom tehotenstva?

carinka888
5. okt 2020

Mile mamicky a cakatelky.. Snazime sa o babatko... jedno uz mame 4 rocne a chceli by sme druhe... chcem sa spytat o 5 dni mi ma dojst menstruacia ale asi 3 dni mam spuchnute dasna vzadu a strasne ma boli krk ale taky pocit mam akoby mi puchol cely krk, prehltanie je divne... Prsia ma nebolia len ich mam akoby vacsie a pocit bolesti brucha ako ked mi ma dojst menzes... len ta bolest krku je hrozna akoby z bolu uzliny a v predu ten hrtan.... Dakujem za radu 😘😘

s_a
5. okt 2020

Tak to bude skôr angina ako tehotenstvo.. ešte aké príznaky sú ženy vymyslia? 😀

falbala132
5. okt 2020

to snad nemyslis vazne! 🙈

carinka888
autor
5. okt 2020

@s_a nemyslim si ze angina lebo mna to nie z vnutra boli ale z vonka akoby spuchnuty na pocit krk... asi sme sa nepochopili a netreba hned kazdeho ponizovat.... je to normalna otazka ci sa stym niekto nestretol

monika_xixi
5. okt 2020

Pochop ze ak si prehltla z coho ta zjavne boli hrdlo, tak tehotna byt nemozes😜🤷

anjelicek26
5. okt 2020

To je fakt absurdne spajanie symptomov, prepac. Ak sa ti zle prehlta a nemas zapal, mozes mat zvacsenu stitnu zlazu. Ale ak mas aj dasna opuchnute, tak skor ta rozbiehajuca sa angina.

snazilka_bio_mamka
5. okt 2020

ahoj.. chapem ze tuzba bo babu je silna a áno, je velmi poduroven ak sa ti tu niektore vysmievajú, ale toto naozaj nema súvis.. je chripkové obdobie, rýchle zmeny počasia... nosenie rúška atď. Skoč do lekárne, alebo k doktorovi nech ťa to nezačne ešte viac bolieť a neskončíš na ATB. A pozri... ak čakáš mimčo, skor či neskôr sa to dozvieš 🙂

carinka888
autor
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka mala som antibiotika pred 3 tt.... lenze toto neni vnutorna bolest ale bolest z vonka krk.. viem co je angina a biem co je choroba... ale dakujem za odpoved

sasesoe
5. okt 2020

@carinka888 mozno s krcnej chrbtice? Moze pomoct masaz. Ja mam volakedy z toho bolesti hlavy al teplotu

snazilka_bio_mamka
5. okt 2020

@carinka888 ešte ma napadlo, že uzliny možeš mať zdurené

carinka888
autor
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka a z coho zdurene? To na krku z boku tu hrcku to mam uz dlhsie ale to pod bradov nieviem :( je to neprijemne velmi

babovka2321
5. okt 2020

@carinka888 ako je tu casto omielane, ak mas nejaky priznak tehotenstva (aj ked toto by som zan rozhodne nepovazovala), tak uz tehotenstvo zachyti aj tehotensky test. My sme sa sice snazili len tri mesiace, ale prve dva som mala tisic a pat priznakov (a tehotna som nebola). Ked som na treti otehotnela, realne priznaky prisli az okolo 6-7tt, pritom test som mala pozitivny takmer tyzden pred ocakavanou ms. Tehotna samozrejme mozes byt, ale toto ma podla mna na 100% inu pricinu, nie tehotenstvo.

carinka888
autor
5. okt 2020

@babovka2321 nehladam pricinu len sa pytam ci tale niekto nemal.... samlzrejme okrem krcov akonpred menstruaciou nic ine neni... uvidime.... dakujem za odpoved

nelca0510
5. okt 2020

@carinka888 nie, nemá to súvis. Jedine, ak by bola maternica v krku:D

nikpa
5. okt 2020

@carinka888 akože pýtajú sa ta tu ci to myslíš vážne ale ja som toto mala pri oboch tehotenstvach cely prvy trimester. Bavila som sa o tom aj s gynekologom, povedal mi ze to nie je priamo znak tehotenstva ako napr.zvracanie alebo nechutenstvo ale ze niektore ženy to mávajú z toho dôvodu, ze sa im kvoli tehotenstvu oslabi imunita a prejavi sa to bolestou hrdla. Bola som na vyteroch, obvodna povedala, ze hrdlo by ma tak dlho bolieť nemalo, ze mozem mat volakeho bacila, streptokoka a pod. Ale vyter nic neukázal, tiež uznala, že to môže byt oslabenou imunitou z tehotenstva. No pri bolesti hrdla nikdy nevies, môžeš byt aj len prechladnuta

pravdivy_chlap
5. okt 2020

@carinka888 babulka a urcite do spravnej dierky ste to skusali?🙄

carinka888
autor
5. okt 2020

@nikpa dakujem ze aspon niekto to pochopil ... z vnutra to je neprijemne pri prehltani ale celkovo citim akoby som mala 2 krat taky krk.. akoby spuchnuty zdureni... preto sa len pytam ci to niekto nemal ked nie budem to riesit s lekarom... o 5 dni mi ma prist menstruacia tak uvidime ci pride alebo nie...

renata1405
5. okt 2020
smolinka024
5. okt 2020

a nemas nahodou zapaleny zub (koren, dasno) ak ta boli pod bradou?! prip. alergicka reakcia na nieco?! ja by som to pripisovala urcite niecomu inemu a nie tehotenstvu... a ak si si nie ista... chod k doktorovi alebo si najprv urob testik... pripadne ak to neprejde a nepotvrdi sa tehu, ukaz sa aspon obvodnemu dr...

mandarinka555
5. okt 2020

@carinka888 Prečítaj si svoju otázku ešte raz a začni rozmýšľať a nie plodiť deti...to je masaker, ked si myslíš, že tvoja bolesť v krku je príznakom tehotenstva...ináč si v poriadku? Lebo toto je už na psychiatra.

carinka888
autor
5. okt 2020

@smolinka024 dasna mam spuchnute to ano... zub jeden mam otvoreny ( nakolko mi vypadla blomba,cakam na termin u zubara) ale ten zub neboli....

carinka888
autor
5. okt 2020

@mandarinka555 a ty si hlupa? Alebo neinteligentna? Clovek sa nemoze nieco spytat... ? Otrasne... su priznaky menej zname tak si to nastuduj!! Pretoze bolest zubov je priznak alebo stitna zlaza.. co ked to je moj problem? Nie som lekar chcem sa len poradit a led tu budes nadavat na niekoho kto sa pyta si myslim ze ta rovno z tejto skupiny poslu prec... uvedom sa

anickaaa6aaa
5. okt 2020

Nehnevaj sa ale naozaj si po sebe precitaj co sa pytas.. Najskor by som hladala príčinu inde.. Moze sa ti tlačiť zub múdrosti, moze to byt zacinajuca angína alebo alergická reakcia... Vsetko toto je skor pravdepodobne ako to ze tvoja bolest krku je spôsobená tehotenstvom..

domisha02
5. okt 2020

Prečítaj si po sebe čo sa pýtaš a ako smiešne to znie nečuduj sa ze niektorým ženám to príde vtipne.. môže sa ty tlačiť zub alebo angina je to pravdepodobnejšie ... sprav si test a uvidíš..

mandarinka555
5. okt 2020

@carinka888 Toto nie je žiadna skupina....neviem ktorá z nás je tá hlúpa 😝 A nadávaš ty, nie ja....

nelca0510
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
felicitab
5. okt 2020

@carinka888 Zápal v okolí zuba môže byť rozvinutý aj bez toho, aby zub bolel, ten zub ti mohol odumrieť. Takisto opuch v krku, bolestivé prehĺtanie a zdurené uzliny sú najskôr znakom nejakej bakteriálne či virotickej infekcie. Naozaj by som v týchto príznakoch nehľadala tehotenstvo.

smolinka024
5. okt 2020

@carinka888 podla mna je to jasne: na pricine moze byt zub a mohla sa ti tam dostat infekcia. takze cim skorej k zubarovi.

mandarinka555
5. okt 2020

@nelca0510 Veď nech vymažú....ale niektoré ko**tiny sa fakt nedajú prehliadať😂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zirafienka
5. okt 2020

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre