Kedy dôjde k oplodneniu?

sharon_23
20. feb 2014

Nevedela som ci to mam dat do diskusie alebo do otazky, ale to je jedno. Mam problem. Fakt som si nikdy nemyslela, ze ohladom tejto temy sem budem niekedy pisat, ale stalo sa... Ani na moju otazku nikde neviem najst odpoved. Potrebujem vediet - musi byt ud uplne "zasunuty" aby mohlo dojst k oplodneniu?? Totizto... priatel bol vo mne a z nicoho nic to nanho prislo, hned vytiahol, mozno nieco islo aj do mna, ale ak aj ano, bolo to len na okraji, nebol uplne dnu, cize pri "vytahovani" mu uz nieco pravdepodobne uslo... ono sa to zbehlo dost rychlo. Isla som hned na WC a snazila sa vytlait, ale nic neslo... az neskor, po par hodinach som citila ze zo mna nieco ide, ale mozno to bola len moja tekutina, fakt neviem :( akurat mam plodne dni, to je na tom najhorsie. S priatelom sme uz dlho, aj mame na babo vek, len sme este nechceli a taketo nieco sa nam este nestalo. Ako citam, tak tabletka PO je riadny humus a myslim si, ze tehotenstvo je pre zenu urcite zdravsie ako ta tabletka, ale nech aspon viem, co mozem ocakavat... poradite niekto?? ak sa da, tak bez odsudzovania, dakujem 🙂

PS: Tabletku PO som si predsa len nakoniec kupila, ale najnovsie mam obavy z toho, ze ak ju uzijem a nahodou by som ostala tehotna, ze by to mohlo poskodit babo... :( hrozna dilema pre mna, lebo babu by som uskodit nehcela, to rozhodne nie!! prosim poradte, fakt neviem i ju uzit a ak ano, aka je sana ze sa babo pokodi. a ak ju neuzijem, aka je sanca ze budem tehotna... POMOOOOOOOOOOOOOC!!!!!!!!

nely459
20. feb 2014

kludne si mohla otehotniet, spermie sa predsa pohybuju...ked mate vek tak naco potom cakate? 🙂

mima4
20. feb 2014

@sharon_23
Mozes otehotniet... nevylucuje sa..vzdy je tam sanca a vies, prave cez plodne dni niektorym zenam staci zehlit priatelove/muzove slipy 😉
Pokial viem, z medicinskeho hladiska tabletka PO nemoze poskodit dieta.

cinkatko
20. feb 2014

ja myslim, ze ne ...

sharon_23
autor
20. feb 2014

nely - pretoze ja som nejaka divna v poslednom ase, proste poslednym casom velmi odmietam mat teraz babo, do buduna to samozrejme nevylucujem, ale momentalne nechcem, neviem co sa to so mnou stalo, lebo nikdy som nebola az tak proti. navyse s pracou na tom nie som bohvieako, konecne sa mi ako tak rysuje, ze by som mohla mat pracu, kde dobre zarobim, hcela som si konecne nieco nasetrit, ist na dovolenku a take tie veci, na ktore treba proste peniaze... a teraz sa mi prihodi toto... tak preto.

Ostatnym dakujem za nazor, vazim si to, Najskor ma trapilo, ze tabletka by mi rozhadzala cyklus a bohvie co by mi to este porobilo, ale kd som sa potom docitala, ze to moze mat aj negativny vplyv na babo, ak by nezabrala, tak to ma vylakalo ovela viac, to by som si neodpustila... preto som teraz tak strasne, ale neskutocne nerozhodna :(

nely459
20. feb 2014

@sharon_23 drzim palce nech sa rozhodnes spravne 🙂

sharon_23
autor
20. feb 2014

dakujem pekne 🙂

tamarka9
21. feb 2014

@sharon_23 no vies ono je to vzdy realne, staci len jedna spermia a babo je tu, ale na druhej strane trafit sa do ovulky je niekedy pekne komplikovane, vis vsetky tie stranky o snazeni, takze je dobre, ze keby otehotnies, tak si s tym ok, ale podla mna je sanca naozaj malicka. Kazdopadne tiez drzim paste, aby dopadlo ako si zelas...a kolky den cyklu si bola?

sharon_23
autor
21. feb 2014

No com si ratala na nete plodne ndi, tak mi vyslo ze najplodnejsi den je 20.2. no a vtedy bolo 19-teho... ale uz je to jedno, dala som si tu tabletku, len dufam, ze to fakt len zabrani tehotenstvu a nejedna sa o nieco ako o potrat, lebo som zaadne proti takymto vciam, aj ked ma to trochu zhryza, ze "co keby". ale beriem to tak, ze ak mi je udene mat babo, tak ho mat budem, o som citala, tato tabletka nie je az tak spolahliva, takze tak. a dufam, ze aj to co sa pise, ze to nema vplyv na pripadne babo, ze je pravda...

sharon_23
autor
21. feb 2014

Inak vam velmi pekne dakujem vsetkym . viete, na inych strankach ked sa tam clovek obrati s podobnym problemom, tak vasinou si precita polovicu rad a druha polovica je odsudzovanie, moralne presviedanie, mudrovanie a pod. A vy ste ma tu ani jedna neodsudili, velmi pekne za to dakujem. Lebo co si zvyknem citat ine prispevky (na inych strankach), tak tam ludia velakrat len nadavaju, odsudzuju a posudzuju, takze ste skvele, maminky 🙂 vdaka

aneri66
21. feb 2014

ja si myslím , že nie

esperanka
4. jún 2015

Ahojte, viem že toto je stara tema, len by ma zaujimalo, ako to dopadlo 😀 😀 Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre