Mám 21 rokov a som tehotná

19. máj 2021

Ahojte mam taky problém väčší, pred rokom som spoznala chlapa par mesiacov sme spolu chodili a ukradla mi ho ina žena a teraz po roku sme sa začali opäť stretávať spolu spávať, no on je zadaný a stal sa taky problém ze som otehotnela ..neviem co mam robit :( mam 21 rokov bojim sa strasne.. mozno by najlepsie bolo upt ale to nechcem.. on velmi nechce brat zato zodpovednosť ale ja som si sama to bábo nespravila

littlebubble
21. máj 2021

@miadi Ja osobne nie som ani za a ani proti interupciám no ja by som mala výčitky svedomia.Podstúpila by som to ak by som ja uznala za vhodné a nie chlap, ale vedela by som, že som spravila niečo na čo som nemala právo z pohľadu, že verím v posmrtný život tak si myslím, že za svoje hriechy budem znášať následky.

Inak sa na to pozerám tak, že ak žena v nič neverí tak je to embryo bez nervovej sústavy.V takom prípade by som výčitky svedomia nemala, ale ja takto nerozmýšľam no nesúdim 🙂.

Myslím si však, že upt z rozmaru lebo sa na to obaja necítia je hlúposť ak by dieťa vedeli zabezpečiť a deti do budúcna chcú, iné je však ak ten pár spolu ani nie je.

Neviem 🙂 neviem to posúdiť pretože každá žena je v inej situácií.Jedna by si dieťa s mužom s ktorým len spala nechala a druhá nie.Podľa mňa aj žena ktorá má len trošku empatie voči dieťaťu by výčitky mala.

A to píšem ako žena s materínskym pudom 0.

littlebubble
21. máj 2021

@miadi Ja mám známu ktorá podstúpila upt 2× a má 3 deti.Žije s mužom 3 dieťaťa.
Nie je žiadna asociálka deti ľúbi, stará sa o ne, ale neviem prečo podstúpila upt keď ajtak nakoniec porodila v mladom veku.

miadi
21. máj 2021

@littlebubble paradoxne podla statistik idu na upt viac prave mami co uz par deti maju.. nie len mlade single co maju kamošou na sex.. podla mna hlavne financna situacia a chyba Opora partnera. .. ale zas to neznamena ze su zle mami skor sa asi boja zeby sa zhorsil standard zivota tym detom ktore uz maju., naopak ine maju aj 7deti koli pridavkom,, a nechcu ist robit.. a je im jedno aku kvalitu zivota ich deti maju .. u nas je taka Sekta mavaju minimalne 4deti priemerne 6.. akurat mi kamoska vravela ze susedove tak posluchaju na slovo.. Lebo ze ked neposluchaju zatvoria ich do krabice ci klietky 🙄.

miadi
21. máj 2021

@littlebubble Tak Ja som bola v situacii ked som po znasilneni dumala ak som tehotna.. dieta by som si nechala Lebo by bolo moje.. bola som mladsia ako autorka no Nebola som teho bola to salmonella., potom som bola v situacii ked moje vytuzene babo bolo geneticky postihnute. A nevedela som si predstavit ist na upt ani ho vychovat .. bola to pre mna slepa ulicka. A dat dieta na adopciu sa mi nepaci moje dieta dat prec Mne pride Mozno aj horsie ako upt. A to mam matersky instinkt 💯.. a ked zomrel vo Mne a ušetril ma volby bolo to aj tak bolestive. ( preco volby? Lebo nemam ziadnu rodinnu oporu sama som na deti mm maka aj cez vikendy 3/4 roka tak ze domov sa dojde len najest a ide spet do pol noci.. nemam vodicak dom.mimo mesto a v okoli nemam special skolu atd. A jedno aktivne dieta co potrebuje vela pozornosti o ktoru by bolo ukratene) Keby to bolo moje prve dieta tak by to bolo lahsie prijat. Mala by som len jeho ., viac deti uz nie a venovala sa len jemu.. Mne osobne sa upt vidi ako vrazda. Ale aj tak som vzdy bola za to aby sa zeny mohli rozhodnut o svojom tele a zivote .. a som rada ze je to legalne a su zdravotnici co to riesia . Aby zeny nemuseli trpiet ako v inych storociach u šarlatanov. Nikto nema pravo sudit ich iba oni same a musia stym vediet žit, a ludia odsudia hocico .. Takze je uplne jedno co si kto mysli. Autorka sa musi rozhodnut svojim ❤️S cim vie zit a s cim nie. A ked uz pisala ze upt nechce ., tak uz len nech sa tesi z tehotenstva...

littlebubble
21. máj 2021

@miadi Ja čítam tvoje príspevky veľmi často a nikdy by som nepovedala, že si bola v takejto situácií.Prekvapila si ma teraz aj tým čo si napísala a dávam pred tebou klobúk dole. 🙂
Áno je to vražda ak má človek nejaké svedomie.

Ja sa vždy vcítim do žien, že ony to asi vnímajú tak, že embryo ešte nič necíti nevníma a takto sa to snažím chápať.

Neviem ako by som ja reagovala v danej situácií, ale aj keby som upt podstúpila tak by to pre mňa nebolo ako vytrhnutie zubu.Inak sa na to pozerám teraz a inak by som sa zachovala v danej situácií.Teraz poviem išla by som (ak by...nejaká situácia) a možno by som to reálne nikdy neurobila, nepodstúpila lebo by sa ma to už vtedy týkalo.

Neviem či by som si bola ja schopná nechať dieťa po takomto styku.Naozaj neviem.

any_soj
22. máj 2021

@sslobodnamama777 veľmi ma mrzí, čo ti povedal tvoj doktor. Netuším, čo sa stalo, ale mala si negatívny test, nemohla si vedieť. Nedá sa celý život žiť štýlom "čo ak som tehotná", v strachu robiť veci, ktoré sa v tehotenstve nemôžu. Prajem ti hlboký pokoj do tejto spomienky ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre