Mám cystu, alebo som tehotná?

radka007
13. dec 2011

chcem sa spýtať na Váš názor, posledný menzes som mala 29.10, za 19 dní som mala 4 dni len špinenie, také slabunké, robila som si testy negatívne, na 33 deň som išla k lekárovi na krv, bola negatívna, do dnešného dňa som ale menzes nedostala, mešká mi 17 dní, doteraz som mávala pravidelne, test sa aj bojím uz robit, keď krv bola negatívna, ale aj tak,... nebolo to skoro co som išla na krv, som čítala ze mavaju babeny aj krv 0 hcg, ale potom sa to rozbehne... neviem teda ci asi tá cysta☹(( o miminko sa snažíme pol roka... sestrička mi povedala ze mám prísť až keď nedostanem dalsi menzes ale neviem to mam teraz pocítat od tej z októbra alebo ako to špinenie mam brat ako ze slabú menštruáciu tak neviem... mal niekto podobný problém?

jania023
13. dec 2011

@radka007 Ahoj ked ti krv ukaze ze 0HcG tak nic moja...z krvy ti to ukaze na 100%...Skus zajst za dokim pytat si vyvolavacku ked ti mrcha nedojde ale ja by som tie 4 dni slabeho krvacania brala ako ms..mozno si mala iba nizku sliznicu a vtedy je ms taka slaba...Nebrala si nejake lieky alebo nieco ine?

jarka62
13. dec 2011

U nás to funguje tak, že doki hneď dá vyvolávačku a nechápem prečo by si mala čakať na ďalší cyklus, to ho nezaujíma z akej príčiny ti to mešká??

radka007
autor
13. dec 2011

nie, hak som vysadila v maji, odvtedy všetko normál, no je mozné ze aj stres, som sa 5.11 vydavala ale az tak mi to neprislo... ale teda vies, hcg mi nepovedali sice ze 0, len ze je negatívne v labáku este .. tam som si zavolala... a nenapadlo mi sa spýtať, ci aspon nejaká hodnota tam je... ale je fakt, ze iné príznaky nemám, nic mi nie je... len tá mrcha nikde... no pockam este asi do piatku a ked nic, to by mala byt podla toho špinenia dalsia mrcha.. a ked nic tak pojdem v pondelok... tiez som si myslela ze pár krát si nedáme pozor... a bude to.... ale ked to cítam tu.. tak to asi tak nie je...☹((( ale budeme sa snaziť dalej, mozno v novom roku🙂)))

radka007
autor
13. dec 2011

jasné ze zaujíma, ma to, preco ved dufam ze som v poriadku, ale .... no sestrička ked mi brala krv, mi povedala, ze vysetrovat ma nebudu, a ze si mam len zavolat ako to dopadlo , to mi povedala do tel, ze je to neg a mam pockat a príst az potom... ked na druhý mesiac nic.... tak to asi u nich funguje.... to vies ze by som najradsej vedela hned co to je....

skeptik
13. dec 2011

@radka007 Ked mas negativne hcg, tak urcite tehotna nie si. Nemusi to byt ale ani cysta, jednoducho ti jeden cyklus vynechal a dalsi pride. To sa bezne stava, ze je jeden cyklus anovulacny.

dayanka
13. dec 2011

@skeptik a ak je takych cyklov viac?

radka007
autor
13. dec 2011

@skeptik no ale preco to špinenie? to bola teda mrcha? mam to pocítat teraz od toho dna? to spinenie bolo cca v druhej polovici akoze ... keby som nebola na tej krvi, by sme sa mozno tesili ze uz mi mešká.... ☹((

anjelicek26
13. dec 2011

@radka007 - co najskor na vyvolavacku, nech mozete snazilkovat dalej. Ak bola krv negativna, nie si tehotna. A dala by som si vysetrit stitnu zlazu, ci je v poriadku...

radka007
autor
13. dec 2011

@anjelicek26 no to más asi pravdu, z otcovej strany maju viacerí veru problém so stitnou žlazou, ja som sice ako dieta chodila na kontrolu uz som veru dlho nebola ... no tak v pondelok pojdem k lekárovi, skôr nemôzem a poviem mu ale tu štítnu žľazu to u neho mam vybavit, alebo ako ma posle inam?

anjelicek26
13. dec 2011

@radka007 - gynekolog by ta mal poslat k endokrinologovi, spravit hormonalny profil, mozno ti len nastavi lieky a otehotnies na prvy sup ;)

radka007
autor
13. dec 2011

jej tak dík za povzbudenie, v pondelok tam skocím a napísem ako som dopadla... 🙂)))

skeptik
13. dec 2011

@radka007 to spinenie je normalne u takychto pseudocyklov anovulacnych - vobec si to nevsimaj, pravdepodobne uz mas za sebou dalsiu ovulaciu a za chvilu dojde dalsi menzes.

skeptik
13. dec 2011

@dayanka viac "takychto cyklov" moze mat rozne hormonalne priciny - ale podla jednej vynechanej ovulacie sa nedaju robit zavery, ze sa jedna o "taketo" cykly.

dayanka
13. dec 2011

@skeptik a ak je vynechanie ovu niekolko mesacne?

skeptik
13. dec 2011

@dayanka Tak to je najcastejsie hormonalny problem, pripadne nejaka funkcna cysta (co je vlastne tiez hormonalny problem).

dayanka
13. dec 2011

@skeptik ...tipujem ze horm. problem sa lieci hormonmi, vsak?

skeptik
13. dec 2011

@dayanka 🙂 bud hormonmi alebo liekmi, ktore ovplyvnuju pulzy hormonov

gemini2
13. dec 2011

moja cysta ma uz 9rokov.... 😀 😀 😀 tiez si lekar myslel ze mam cystu, pichol mi dve vyvolavacky...a nakoniec povedal, ze som tehotna....sekol sa teda riadne...

radka007
autor
13. dec 2011

@gemini2 jeeej to je miléééé prekvapko nie? ale ked mne povedali aj na tej krvi ze neg, ale inak skoda ze som sa nespýtala na hodnotu, lebo jedna holka písala ze to mala tiez neg a naraz veru bola teh. az po dvoch mesiacoch to zistila ... na ultrazvuku, ked nedostala, ja viem ze si asi nahováram , ale zatial mrcha neprisla, tak.... asi budem sklamaná, tak na vianoce môzeme zas pracovat....

hoogy
13. dec 2011

@radka007 ja som vypustila HAK v juni. prva dva cykli som dostala potom nic. tak ze jupi tehotna.ale veru nic z toho nebolo. k dr. som sa dostavila ked mi dva cykli vynechali.povedala som jej ze testy som si robila a boli negativne. tak ma pekne vysetrila na sone nevidela nic. aj u nej test z mocu bol negativny. tak mi pichla vyvolavacku. a co sa stalo :D po vyvolavacke som hned dostala mrchu a aj som hned otehotnela. takze netrap sa chod k dr. nech ta poriadne vysetri, nie ze sa na teba ani nekukne. ked mate problemy v rodine so stitnou tak si daj radsej aj to vysetrit. a ked vsetko ok tak len snazilkujte. drzim palce

gemini2
13. dec 2011

@radka007 ja som sa len bala, ci mu nemohli uskodit tie dve vyvolavacky, co som dostala no nastastie to dobre dopadlo....a este mi lekar povedal, ze som na zac. tretieho mesiaca a ze potrat uz nepripada do uvahy 😝 ze akoby som ho aj chcela...? nikdy! dieta v sebe by som nikdy nezabila 😝

hoogy
13. dec 2011

@gemini2 ze vraj vyvolavacka este posilni plod. mne gynekologicka povedala,ze keby som nahodou tehu tak babo je v poriadku 😉

radka007
autor
13. dec 2011

@hoogy jejjjjj to je krásne............ ste ma teda dobre nabili ....🙂))))))))))energiou🙂)))))) tak v pondelok pojdem k nemu a poviem mu to všetko aj o tej stitnej zlaze a aj tu vyvolávacku ale to snad aj sám by mi mal navrhnut .....a potom rýchlo rýchlo natooooooooooo🙂)))))))))))))))))

hoogy
13. dec 2011

@radka007 🙂 to som rada,drzim velmi palce. nech je vsetko v pohode 😉

radka007
autor
16. dec 2011

ahoj babenky si predstavte ze dnes som si robola mama test a pozitívny🙂)))))))))))))))) a pre istotu este dva teh.testy iné , tie su sice akoze duchovia, ale slabucké ciarocky su aj na nich.... skusim v pondelok zavolat na gyndu,a by ma zobrali a vysetrili ale aj tak myslím ze snad uz ked tie tri vysli pozitívne, tak snad uz som tehu... veľmi sa tesím .... drzte palčeky................. ///////////////////////

soni1
16. dec 2011

@radka007 gratulujem a tvoje príznaky?

radka007
autor
16. dec 2011

no aj veru príznaky ziadne, snad len ma trosku svrbia bradavky... ale len malicko.., uz som bola nachystana ze pojdem k lekárovi na vyvolávacku, alebo ze asi mam cystu... no dufam ze mi v pondelok potvrdí to co tvrdí test🙂)))

radka007
autor
19. dec 2011

ahoj no dnes som bola u lekára a k comu sme dospeli? tak na vysetretní mi povedal ze sa mu to zda ako gravidita jasna, na ulz nic nevidel, len snad ze slabucku bodku v maternici , ale nie je si istý, ale ked som mu povedala ze menzes som mala 29.10 a potom 17.11 spinenie, on to pocítal od toho 29 a ze to je nejako vela a babo velmi malé podla toho datumu a ze 17 to spinenie nemôzem brat ako menzes, ale mne sa veru zdá ze sme tu urobili 1.12 teda v plodné dni po tom 17tom mi to vychádza aj podla testov ze 4 tý týzden... , poslal ma na krv znova ale uz chvalabohu hcg dnes je 596 neviem, snad je to akurát, mne to vychádza na ten 4tý týzden, ale dokymu asi nie... no a musím znova k nemu na buduci týdzden zas ulz, snad ze budeme mudrejsí, ale dufam ze snad tehotná som nie? ma niekto podobné skusenosti? aj mam strach .... aj sa tesím,.. idu vianoce, chcem to oznamit muzíckovi.... ako darcek pod stromcek...🙂) ale zas aby som to nezariekla, tak holky drzte palce🙂)))

monikapt
19. dec 2011

@radka007 ahoj, tak to teda gratulujem k tehu 🙂 a samozrejme drzim palceky,aby vsetko bolo v poriadku..muzicek bude mat teda kraaasny darcek pod stromcek,kiezby som aj ja taky darcek mala pre priatela ☹ by sa asi zblaznil od stastia a ja s nim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre