Môžem byť po sterilizácii tehotná?

22. mar 2023

Ahojte, som skoro dva roky po sterilizácii. Už dva týždne mi mešká menzes (doteraz pravidelný) neskutočne ma bolia prsia, bradavky, som nafúknutá. Muž sa smial, že asi doktor zle urobil sterilizáciu a že Pán Boh chce, aby som ešte bola tehotná. Dnes ráno som urobila test, test bol negatívny, ale potom mi to nedalo a asi o hodinu som na neho pozrela zase a bola tam jemne ružová čiarka. Až som sa celá rozklepala.
Máte niekto skúsenosť? Mám tri sekcie za sebou, štvrtú sme neplánovali, preto také "opatrenie"...neviem čo urobím. 🫣

lorin29
22. mar 2023

Veľmi málo pravdepodobné... Ale kúp si clear blue test co ukazuje tyzdne tehotenstva ten je najpresnejsi

selena_luna
22. mar 2023

Mozne je vsetko, ale radsej sa objednaj k dr. Hcg sa zvysuje napriklad aj pri rakovine. Doktor bude vediet najlepsie

prunee
22. mar 2023

Ano, moze sa stat, moj gynekolog spominal taky pripad.

autor
22. mar 2023

@selena_luna bola som v decembri na vyšetrení u gynekológa aj na hpv vírus, hádam by odhalilo nejakú rakovinu. Urobím ešte o pár dní keď nepríde menzes a objednám sa na gynekológiu. Pre istotu.

anjelicek26
22. mar 2023

Ved hot foto toho testu prosim... hcg je zvysene nielen pri rakovina, ale aj po menopauze, pri cyste, zasa prrrr... netreba hned na najhorsie mysliet. Urob zajtra dalsi test, ci posilnie ci nie... odkedy som citala, ze vajcovod vie dorast, tak neverim nicomu 😅

autor
22. mar 2023

@anjelicek26 nemám ani cysty ani menopauzu, píšem že som bola Nagy ekológii a všetko je v poriadku.
Test už nemám. Ja som v takom strese, že ani nezaspím

anjelicek26
22. mar 2023

ale ved cystu mozes mat aj s minuleho cyklu, co s tym ma gynekolog v decembri...

autor
22. mar 2023

@anjelicek26 máš skúsenosť s pozitívnym testom pri cyste?

floki1994
22. mar 2023

Ked meska dva tyzdne tak by som necakala a isla hned ku lekarke..test po limite sa nerata ..takze ho ber ako negativny (nepisu tam zo srandy ten casovy limit)..mohla sa od decembra kludne urobit cysta.. ja som mala predminuky rok tak ze oktober preventivka a v novembri nedosla MS..testy negativne a bum cysta riadna 🙈 nikdy nevies treba ist

anjelicek26
22. mar 2023

Ano minuly cyklus a teda // velmi slusne... praskla a slabe spinenie 11dc (dva dni pred tym na sone 3,5x2,5) a potom uz aj hcg zasa zmizlo... takze urcite to bolo tym...

terry658
22. mar 2023

Ja mám testy pozitívne často a je to kvôli cystám.

autor
22. mar 2023

@terry658 ja práveže nikdy som nemala falošné testy. Tak dobre, zajtra volám na gyn a už netestujem.

veronika1754
22. mar 2023

Radšej choď k lekárovi, áno môžeš byť tehotná aj po sterilizácii, ja som toho živý príklad a poznám ešte jednu ženu čo takto otehotnela

anjelicek26
22. mar 2023

@veronika1754 ja tiez, ale ostalo aj zaseknute vo vajecniku... tej gynde sa proste vyhnut neda.

autor
22. mar 2023

@veronika1754 koľko týždňov, rokov si po otehotnela po sterilizácii? A ako to dopadlo?

veronika1754
22. mar 2023

4 roky po a dopadlo to tak že my tu behá 6 ročná dcéra, chvalabohu zdravá

autor
22. mar 2023

@veronika1754 🤗 tak to tak malo byť. A ešte taká otázka, predtým ste sa nechranili však? Ako je možné že až po 4 rokoch?

selena_luna
22. mar 2023

To som ta nechcela strasit, drzim palce nech je vsetko v poriadku a nech to dopadne tak ako si zelas 🤞

pbra40
22. mar 2023

A akym sposobom/metodou bola sterilizacia vykonana?
Odtsranenie vajcovodov? Prerusenie vajcovodov? Spirala na vajcovody? Gel na nespriechodnenie? Od toho sa odvija i nasledna "spolahlivost".

beata_k
22. mar 2023

@pbra40 To je tolko sposobov?

autor
22. mar 2023

@pbra40 prerušenie

pbra40
22. mar 2023

@beata_k ano, kazda klinika robi inu metodu. Tete davnejsie robili tak, ze len prerusili/prestrihli a sa jej jedna strana zasa spojila a otehotnela.
Niekde sa prestrihne a sa "spalia konce", no proste je toho viac metod

joesvk
22. mar 2023

Môžeš byť tehotná.
Stáva sa to.

beata_k
22. mar 2023

@pbra40 A najspolahlivejsia je odstranienie vajcovodov?

beata_k
22. mar 2023

@anjelicek26 Vajcovod vie dorast? 😦

pbra40
22. mar 2023

@beata_k ja som sterilizaciu podstupila, tiez som bola prekvapena kolko metod je. A vybrala som si kliniku, kde ju vykonavaju odstranenim celych vajcovodov. To som povazovala za 100%, tak snad to tak aj bude 😀

beata_k
22. mar 2023

@pbra40 Drzim prst nech ano 😃

veronika1754
22. mar 2023

Nie nechránili inak, pretože u nás bol problém s inou ochranou kvôli alergii, a tabletky taktiež raz nám zlyhali po nich mám syna 😁, neviem ako to je možné že po 4 rokoch, pre mňa to bol šok, doktor len povedal že keď Boh chce tak on s tým nič neurobí

guiseppinka
22. mar 2023

@anjelicek26 si robis srandu? Ze dorastie? Ale dorastie akoze aj ked je uplne odstraneny?

anjelicek26
22. mar 2023

@beata_k ano vie...vajecnik samozrejme nie, vajcovod ano. Sanca je len 1/1000, ale je... myslim ze pod tymto budes vediet najst nejake clanky "Spontaneous Fallopian Tubal Recanalization After Sterilization" ja som to tom narazila na jednom zahranicnom webe, kde sa o tom dve kocky bavili, jedna ze je tehotna, lebo sa jej dorastla cast vajcovodu nazad a prepojila sa nazad s vajecnikom...bolo to par rokov po zakroku, mala uz po 40ke, pisala, ze muza skoro vyplo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre