Môžem po interrupcii otehotnieť z kvapiek lásky?

30. aug 2023

Baby je možné otehotniet ak som bola na interupcii pred 2 týždňami koli zdravotným problémom..
Samozrejme s mužom sme dávali pozor vždy pred vyvrcholením vybral ale píše sa že je možné otehotniet aj z kvapvociek lásky.. Túžime po deťoch, ale viem že po zákroku musíme počkať aspon pol roka... Mate niektorá skúsenosť???

nafka0483
30. aug 2023

Ano, je tak mozne otehotniet.
Ano, otehotneli tak mnohe.
Nie, prerusovany styk NIE je ziadna ochrana.

mamina7070
30. aug 2023

dva tyzdne po UPT sexujes a bez ochrany ?

stellarstar
30. aug 2023

Len aby si nemala zápal , to fakt neviete vyčkať?

autor
30. aug 2023

@mamina7070 áno z svojom manželom nemam dôvod sa chrániť

autor
30. aug 2023

@stellarstar absolútne žiadne ťažkosti som nemala, nemám ani bolesti vôbec nic

mamina7070
30. aug 2023

a bola si na interupcii alebo na kyrete kvoli MA ? tak ale hadam ti v nemocnici povedali ze mas dodrzat zopar tyzdnov bez sexu ?

stellarstar
30. aug 2023

To je jedno ale po zákroku v maternici by sa nemalo hneď lietať do postele

autor
30. aug 2023

@mamina7070 ano samozrejme povedali, ale po zákroku som nemala žiadne ťažkosti 3 dni som ľahko krvacala a potom uz nic..bolesti žiadne

autor
30. aug 2023

@stellarstar áno súhlasím... Ale mna teraz zaujíma či môžem otehotnieť aj z kvapvociek lásky?

mamina7070
30. aug 2023

a zdravotne problemy kvoli ktorym si sla na interupcii uz nie su ? a ano da sa samozrejme otehotniet z kvapocok lasky a deje sa to
dalsie UPT ti neurobia (to len ako info

stellarstar
30. aug 2023

Tak keď máš ovu jasne ze môžeš ale ja by sa držala rad dr. To sa vy fakt neviete ovládať? Môj chlap po kyrete nechcel 2 m dotknúť a vy už 2 t hajde?

zafir01
30. aug 2023

1. Po upt ,resp kyrete by si mala aj so sexom počkať 4-6 týždňov kôli infekciám a zápalom . Keďže krcok sa musí sám stiahnuť , a tiež hrozí riziko rozkrvacania sa
2. Áno ,môžeš otehotnieť , ak máš ovuláciu. Avšak je dosť možné ,že sliznica maternice sa nestihla zregenerovať ,a tsk sa potencionálne oplodnené vajíčko ani nemá do čoho zahniezdit

miadi
30. aug 2023

Nemusis cakat pol roka. Mozete sa snazit hnet po prvej ms. Samozrejme ze mozes otehotniet staci ak mas ovulacou a nechraneny sex . Nemali ste sexovat hnet koli tomu ze mas teraz vacsie riziko infekcii,

autor
30. aug 2023

@stellarstar ja ani netuším kedy mam ovu.. Prvé tehotenstvo som nemala menzes 3 mesiace a otehotnela som a mam zdravú dcérku.

autor
30. aug 2023

@miadi ja som ešte ani nemala menzes po UPT.. 11.8 som bola na zákroku

autor
30. aug 2023

@miadi ja som ešte ani nemala menzes po UPT
11.8 som bola na zákroku

nevenka
30. aug 2023

Zena, Ty vies, ako sa ten zakrok robi? Vsak nasilu otvoria krcok, doslova vsetko vyskrabu, aj sliznicu, s prepacenim, predstav si to, ako ked vyskrabavas do hladka vnutro tekvice. A to je zive a krvaca to. Je to otvorena rana, rovnako ako porod. A aby sa to dalo do poriadku, tak to trva. Po tretom dietati som uz nevedela vydrzat a po 5 tyzdnoch sme skusili. No nic moc.
To, ze si myslis, ze sa nemusis bat...ani ja sa nemusim, ale ide o bezne bakterie, ktore su na slizniciach, v mocovej rure, to sa tam mechanicky podrazdi este nezahojene a infekcia je na svete. Nemas tam zdrave prostredie ako obycajne, to je uplne narusene. Sliznicna imunita nula, nula nic. A bala by som sa aj poskodenia krcka. No proste, to obdobie 5-6 tyzdnov je opodstatnene. Ale je to Tvoje telo, nuz co...

tosomja
30. aug 2023

Áno môžeš, a ešte dokonca ľahšie ako by si čakala. Sa nemusíš chrániť, lebo manžel, tak načo riešite vyťahovanie pred vyvrcholením a vôbec otázku možného otehotnenia. Poučená si bola.

aaadkaaa
30. aug 2023

To,ze si nemala menzes, je irelevantne, kedze ovulacia je skor ako pride menzes...a ano, z kvapociek lasky sa da velmi lahko otehotniet, tiez som tak otehotnela, no bola som fakt mlada a neskusena (citaj blba)... o moznych infekciach kvoli pootvorenym porodnym cestam pomlcim...

miadi
30. aug 2023

Ved to mi je Jasne ze si este nemala ms. Len ti vravim ze nemusis cakat pol rok so snazenim sa o dieta. Ja som rodila mrtve babo v 18tt a dr mi povedala ze sa mozeme zas snazit po prvej ms ked nabehne zas cyklus. Tu ide skor o to ze tvoj cervix bol nedavno otvoreny. Cim vznika riziko.

mandarinka555
30. aug 2023

Ja nechápem, načo si vôbec na tom UPT bola, keď znovu trtkáte a dokonca bez ochrany? Vieš, že ďalší kyret ti neurobia? Keby hlúposť kvitla, tak si samá ružička👎

autor
30. aug 2023

@mandarinka555 netrep somariny ak nevieš prečo som musela podstúpiť UPT určite to nebolo preto, že nechceme dieťa keď jasne píšem že zo zdravotných dôvodov!!

anavixy
30. aug 2023

Fuha, tu nie ze jedna informacia vypadla, ale komplet vsetky vedomosti chybaju. 😳 neviem kedy si niektore zeny uvedomia ze po zakroku na maternici maju dodrzat sexualnu abstinenciu nie kvoli tomu, ze ich to moze boliet, ale preto ze maju vysoke riziko vzniku infekcii atd. Argument ze mne nic nebolo je klasika. A chranit po potrate sa musis aj s manzelom, pokial nechces otehotniet a opat potratit. Ci myslis, ze preco sa odporuca cakat 3-6m (zalezi od odporucani lekara kolko, moze sa to lisit)??

autor
30. aug 2023

@miadi áno más určite pravdu a lekar ma tiež upozornil na možné riziko infekcie

tosomja
30. aug 2023

O to horšie, že zo zdravotných dôvodov, mala by si sa chrániť. Nie sa vystavovať ďalšiemu tehotenstvu, ktoré tiež bude musieť byť ukončené pre zdravotne dôvody. Ale tak ty vieš čo robíš. Len nezabúdaj, že upt je zákrok ktorý sa nerobí na požiadanie každý mesiac. 🙂

mandarinka555
30. aug 2023

A keď teraz otehotnieš, už "zdravotné problémy" nebudú? Takže somariny trepeš ty, nie ja...

akbara77
30. aug 2023

Niekedy mi zostava rozum stáť....dostudovat biológiu

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
30. aug 2023

Co tema na koni, to perla. Fakt narod blbne?

evaachesa
30. aug 2023

Áno, stále je šanca že si otehotnela a je mnoho detí z kvapôčiek lásky. Toto dieťa už teda nebude problém? Na upt nepôjdeš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre