Možné tehotenstvo v skúšobnej dobe

marcela4444
6. dec 2017

Dievcata potrebujem poradit... meska mi menzes cca. 2 dni.. priznaky ako v tehotenstve.. klasika.. test negativny... skusobna doba do 25.12.... a co teraz? K lekárovi nepôjdem skôr ako budem mat test pozitivny.. alebo ak nebude tak po Novom roku... ak vsak predsa by bol pozitivny, myslite ze ma vyhodia ak poviem ze som v tom?? nemozem si dovolit prist o pracu, kedze mam male deti... a tak som premyslala ze by som to nejako odkrutila v praci dokedy by sa dalo.. potom porodila.. a o 3 mesiace znovu nastupila do prace... myslite ze mi to umoznia??

36evina36
6. dec 2017

@marcela4444 a zmluvu máš na neurčito po skúšobnej dobe

marcela4444
autor
6. dec 2017

@36evina36 na urcito ☹ .. ale ze by som sa dohodla...

36evina36
6. dec 2017

@marcela4444 však píses že máš skúšobnú do 25.12 a celú zmluvu dokedy

marcela4444
autor
6. dec 2017

@36evina36 tusim do oktobra 2018.. proste do roku 2018.. musela by som to pozriet

36evina36
6. dec 2017

@marcela4444 tak keď to neoznámis pred koncom skúšobnej doby, ale až potom budeš chránená už ťa prepustia až keď ti skončí zmluva a to budeš už asi na materskej

viki_lv
6. dec 2017
marcela4444
autor
6. dec 2017

@36evina36 ved to.. lenze ja to asi na 100% ani nebudem dovtedy vediet... kedze mam strach ist aj k lekarovi... a po dalsie.. ked mi test nevysiel pozitivne, tak ani neviem na com som...tak ja som z toho trulo

anjelicek26
6. dec 2017

Ved mas negativny test este... nestresuj a pockaj na vysledok. Potom chod o dva tyzdne k lekarovi. Pockaj do 12.tyzdna, ci je babo zdrave (!) a ano az potom to hovor zamestnavatelovi. Skor je to hlupost. Cokolvek sa v tehotenstve moze stat a zamestnavatel hned bude tusit, ze sa snazite o dieta a zmluvu ti isto nepredlzi...takze tak nohy v teple a usta na zamok.

jana_eyre
6. dec 2017

@marcela4444 ked mas skusobnu do 25.12. Dovtedy uz urcite budes vediet ci si alebo nie si tehotna.. Po ukonceni skusobnej mas zmluvu na dobu urcitu, alebo neurcitu? Ak neurcitu, tak ta proste nemozu vyhodit.. Ak na urcitu, tak ti skonci zmluva do datumu ako mas na zmluve a to uz by si sa tam medzicasom aj mohla vratit.. Ale do prace sa pocas materskej ist vobec da? Ten prvy polrok si nie som ista, ked prechadzas na rodicivsku uz ano..

anjelicek26
6. dec 2017

@jana_eyre mna by skor zaujimalo, kam to 3 mesacne babo planuje dat 😅 A ako chce medzi viacerymi detmi s toho jedno po nociach nespiace miminko balansovat pracu a vsetko okolo rozvazania deti... ja som s tretim otehu 6 tyzdnov po nastupe do prace, sefka bola tiez prudko nadsena... ale ja som nemala ani skusobnu dobu no... ale vratila som sa po 4r poctivo na to iste miesto a uz 3 mesiace zarezavam 😂

marcela4444
autor
6. dec 2017

@jana_eyre ja makam od ich polroka.. je to mozne. ale nesmies byt zamestnana u toho od koho poberas matersku

jana_eyre
6. dec 2017

@anjelicek26 no veru, nad tou praktickostou som sa ani nezamyslela 😃

11mirka22
6. dec 2017

Moja nadriadena sa o mojom tehotenstve dozvedela asi 6 týždňov pred nástupom na md. Aj to tak, že jej začali prichádzať žiadosti na moje miesto. Nie žeby som to tajila, len som nechcela zaucat za seba náhradu. Vôbec by som sa na tvojom mieste nestresovala ešte, tehotenstvo trvá dosť dlho na to, aby si si premyslela čo a ako. A s oznámením tehotenstva máš ešte kopec času, veď ani nevieš ešte ako na tom si. Ako sa hovorí, ZUZA NEROB PANIKU!!!

danula.ch
6. dec 2017

@marcela4444 Nemusis zamestnavatelovi nic oznamovat, kym nemas tehotensku knizku. Potom si uz zakonom chranena, nemozu Ti dat vypoved. To uz aj tak asi budes po skusobnej dobe 😉. Tak ci tak, sefovi to oznamovat nemusis, dolezite je, ze na personalnom budu mat kopiu Tvojej tehotenskej knizky.
Ale vela zavisi aj od sefa. Ja som napriklad otehotnela par dni po nastupe do prace a sefovi som to povedala asi v 10 tt, tehu knizku som este nemala. Len som bola v inej situacii, mne bolo jedno, ci mi zmluvu predlzia, alebo nie. A predlzili, lebo ma chcu mat po rodicaku spat 🙂

marcela4444
autor
6. dec 2017

@anjelicek26 myslim ze to ta az tak zaujimat nemusi... pretoze urcite ho nedam prec.. .alekedze ho nedam prec a babo sa narodi.. tak ho budem musiet nejako uzivit.. a jedina moznost je zarabat aby som ho mohla nakrmit a prebalit...

ajush5
6. dec 2017

zamestnavatelovi si povinna oznamit mesiac vopred ze nastuppujes na matersku. to ze si tehu mu nemusis oznamovat vobec no popravde asi si to casom aj tak vsimne a pokial mu to neoznamis vyhodit ta moze pretoze sa na teba ziadna ochrana nevztahuje. po spravnosti by si mu to mala oznamit pisomne a aj s nejakym potvrdenim ze si mu to oznamila (najlepsie nechat si podpisat kopiu oznamenia) pokial taketo potvrdenie nemas mozes byt vyhodena a oni sa z toho bezproblemovo vykrutia. do zamestnania sa mozes vratit kludne aj 3 mesiace od porodu... ty si zo zakona povinna byt s dietatom doma 6 tyzdnov. staci ak ti zamestnavatel spravi novu zmluvu napr. na dohodu a mozes dalej pokracovat u rovnakeho zamestnavatela aj na rovnakej pozicii dolezite je ze za teba zamestnavatel bude odvadzat nove nemocenske poistenie a vtedy mozes poberat dalej materske.

ajush5
6. dec 2017

@danula.ch tehotenska knizka neznamena ochranu... na to aby sa zena povazovala za "tehotnu zamestnankynu" musi splnit zakonnu podmienku a to ze to zamestnavatelovi oznami pisomne a dolozi aj potvrdenie od lekara

eliska13
6. dec 2017

@ajush5 súhlasím tak to je spravne

marlenka222
7. dec 2017

@viki_lv nie csak v skusobnej dobe a pri zmluve na dobu urcitu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre