Môžu sa už v 5. týždni ukázať dve silné čiarky?

deny1983
11. júl 2013

Ahojte, mozno mam blbu otazku, ale nikdy som sa tym nezaoberala, pretoze som nemala nikdy zatial v plane mat dieta, vlastne ani som si nikdy poriadne tieto veci co sa tyka menstruacie, alebo plodnych neplodnych dni nesledovala, len priblizne viem, ze po dvadsiatom mavam menzes, nie presne na den, ale tak okolo 23-27 v mesiaci... viem, je to lajdacke, hlupe a nezodpovedne, pretoze mam navyse priatela a mavame nechraneny styk. Samozrejme zaujimat o veci som sa zacala ked prisiel na psa mraz. Posledne dva mesiace je situacia taka, ze mozeme byt spolu len par dni v mesiaci. 4-5 maja sme mali styk, najblizsiu menstruaciu po 20tom maji som dostala. Potom sme spolu boli 31maja-3juna. Najblizsiu ocakavanu menstruaciu som dostala okolo 26 juna, ale bolo to len spinenie dvojdnove. Asi dva tyzdne ma picha v podbrusku, mam zvlastne zazivanie, redsiu stolicu, unava a ospalost. Dnes som si robila test, bol pozitivny. spravila som si dalsi a tiez bol pozitivny. Dve silne ciarky sa ukazali v priebehu par sekund. A teraz, kedze som sa o tieto veci nezaujimala a na nete citam, ze vacsinnou sa otehotnie cez plodne dni, ktore som teda ja nemala, ked som bola po menzese par dni. Nasla som jasne, ze aj pripady ked to je mozne. ak teda dobre pocitam, otehotnela som pravdepodobne toho 31maja-3.juna, takze dnes mozem byt asi v 5tt. Je mozne, ze uz v 5 tyzdni sa tak rychlo ukazu tak silne ciarky? Dakujem moc.

cerez
11. júl 2013

@deny1983 Áno, je to možné.

lienka2407
11. júl 2013

Praveze musia ved uz ako nahle ti meska mrcha tak ciarky su velmi vyrazne 🙂 Blahozelam k babatku uzivaj si tehulkovanie 🙂

ja.nu.la
11. júl 2013

@deny1983 áno je to možné, a nikde nie je napísané že otehotnieš len cez plodné dni. Ak ti už 2 testy ukázali pozitívny výsledok, tak gratulujem. Určite si tehotná. 🙂 Mne ukázal test v 4tt. 🙂 Pekné tehulkovanie prajem 🙂

andelok
11. júl 2013

@deny1983 Ja som otehotnela cca 1 den po menzese (viem to presne, pretoze sme mali jediny nechraneny styk, ostatne boli chranene), v 5. tyzdni mi vysli 2 ciarky ako hrom asi sekundu od ocikania a dnes mam krasnu 1,5 rok staru dcerku...takze ano, je to mozne 😉

molka
11. júl 2013

@deny1983 ako vieš, že si nemala plodné dni? To sa nedá matematicky vyrátať, každá žena má ovuláciu v iný deň cyklu.

deny1983
autor
11. júl 2013

@molka no, ved neviem to preto, pretoze som to cely zivot zanedbavala a vobec nemam vedomost ☹
to naozaj mozem mat plodne dni aj tesne po menstruacii? No kamaratka so skusenostami mi bublala nieco o tom, ze take silne ciarky a hned, ze tak sa test chova zvycajne ked som tehotna dlhsie, ja neviem... nie je 5 tyzden priskoro na taku silnu ciarku po par sek?wau, ja debatujem na takomton portali, ja odpadnem, ja neverim..fuu co mam robit? 😵 boze, neviem ako sa mam citit, som tak zvlastne stastna

jarkarobino
11. júl 2013

mne sa ukazal test pozitivny este 2 dni pred ocakavanou menstruaciou 😉

molka
11. júl 2013

@deny1983 momentálne máš istotu len v tom, že si určite tehotná. 🙂

anjelicek26
11. júl 2013

@deny1983 - gratulujem k tehotenstvu, uzivaj si to, je to krasne obdobie. Ak su silne ciarky, mozu byt aj dvojky, ale nemusia xixi

jarkarobino
11. júl 2013

a inac gratulujem 😉

lenkakrcahova
11. júl 2013

@deny1983 Či je to možné v 5. týždni?Ja som mala 7 dní po styku // :D

cerez
11. júl 2013

Ovulka nemusí byť podľa knižky v strede cyklu. To by sme boli ženy ideálne. Život nám to musí vždy nejak s komplikovať. Niekto ho má skôr, niektorá neskôr, niektorá vôbec. Dôležité je, že si v tom, čo ti gratulujem.

deny1983
autor
11. júl 2013

anjelicek, co je to dvojky? pomaly na mna 😎 dakujem vam vsetkym. ale viete, pruser je ten, ze ja neviem pred asi troma mesiacmi som bola akoze fest opita a strasne som otravovala kamosa v aute, vsak viete, ale on mi to povedal, ze som bola strasna, ale ze sa so mnou nevyspal, dufam, ze fakt nie, dnes som neni s nim uz v kontakte a nepamatam si to kvoli vypitemu alkoholu, ale dostala som aj menzes potom, bola by som uz v šmes keby sa to stalo vtedy, ale on bol triezvy a vravel, ze nic so mnou nechcel mat. potom som bola s priatelom, v tom maji, ale zas som dostala menzes a potom zas v juni a uz len to spinenie a silno pozitiv test. boze, tak haluzim, ci to nemoze byt od toho kamosa, ale vsak, by mi snad povedal a vychadza to vsetko na priatela.

deny1983
autor
11. júl 2013

@deny1983 v 3 mesiaci tam malo byt, s tym kamosom.

snopkulka
11. júl 2013

jasnééé, tiež som mala pri prvom 😵 GRATULUJEM 😵 😵

andelok
11. júl 2013

@deny1983 Dvojky su dvojicky, ale neplas sa 😀 Aj ja som mala take silne ciarky, lebo som otehotnela na zaciatku cyklu, cize som bola kvazi tehotna "dlhsie" nez od stredu cyklu. A mam len jedno dieta 🙂

bambi9
11. júl 2013

@deny1983 mozno si uz viac nez 5tt kedze si nemala pravu menstruaciu ale len spinenie.... chod k dr., podla sona ti povie velkost babatka atd.. 🙂

jadinka
11. júl 2013

mne test ukázal silné dve čiarky v deň očakávanej menštruácie. akonáhle máš dve čiarky na teste, si tehotná..gratulujem 🙂

deny1983
autor
11. júl 2013

@jadinka viem, ale nie som si ista s kym, dufam, ze neklamal ten kamos a ze sme spolu nic nemali

anjelicek26
11. júl 2013

@deny1983 - nebud paranoidna, ze nevies s kym, ved si menstruovala a priatel povedal, ze nic nebolo, tak o com ;) Dvojky su dvojicky 🙂 Na sone ti presne povedia, ako dlho si tehotna, vedia to urcit celkom presne, tak zajtra rano volaj na gyndu 🙂

deny1983
autor
11. júl 2013

uz som volala, nejsu tam zajtra, mam prist v pondelok
haluzim jak hovado

marissenka
11. júl 2013

gratulujem-budes mama!tes sa! a bud rada,ze si nemusela sledovat plodne dni,atd...a vobec to neni lajdacke. 😉 my sme tak splodili prvorodeneho..ved co sa da cakat,ked sexujete naplno.no nie?takze ste babatko v podstate aj planovali 😀 ako my.vsetko dobre 😉

marissenka
11. júl 2013

a mne ukazal test silne ciarky tiez asi v 4-5tt..

adri2211
11. júl 2013

ja som si robila test v cca 4tom tyzdni a za par sekund sa objavili dve poriadne ciarky. o tzyden som sla k doktorovi a ten mi potvrdil tehu

deny1983
autor
11. júl 2013

dala som este otazku, uz do inej diskusie, ale sak dam aj sem 😖 velmi silne pichanie v podbrusku som mala, az som musela ostat chvilu v nehybnej polohe, ja neviem bolo to asi desat az strnast dni, mozno viac po pohl.styku a trvalo to chvilu jeden den len ma pichlo viackrat.v tom istom mesiaci dvojdnove spinenie v case menzesu... ale to silne pichanie mohlo byt uhniezdenie? tak neskoro po styku? teraz ma pobolieva a picha, ale len trocha.

kikusha2212
11. júl 2013

@deny1983 uhniezdenie byva aj 10 az 14 dni po styku a u mna to bolo este nieco dlhsie... a neboj sa s tym kamaratom to urcite necakas 🙂 doktorka ti povie v kolkom si tyzdni a podla toho si to das dokopy a je mozne, ze babo este ani vidno nebude ak je to tak kratko

molka
12. júl 2013

@deny1983 k otehotneniu kľudne mohlo prísť aj neskôr, keďže spermie majú životnosť 3-5 dní, tak tie najvitálnejšie si tam na vajíčko počkajú. Preto je dobré sledovať ovuláciu, aby si vedela, že kedy je už riziko mať styk.

mamina2208
12. júl 2013

jasne že môžu ja som si robila test ked som bola 4+4tt ako poobede povedal gynekol a test bol robený ráno a o 3 sekundy 2 krásne silné čiarky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre