Musí pozitívny tehotenský test znamenať tehotenstvo?

veroni31
26. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či sa už niektorej z vás stalo, že vám vyšli pozitívne tehotenské testy a napriek tomu ste neboli tehotné ? S priateľom sme mali nehodu s prasknutým kondómom a hneď na druhý deň som si dala tabletku po. Očakávala som teda, že všetko je v najlepšom poriadku. No menštruácia mi mešká už dva týždne. Dokonca som predtým ako som ju mala dostať mala obvyklé príznaky, bolesti v podbrušku, napnuté prsia. Potom mi to však nedalo a urobila som si tehotenské testy. Dva a oba vyšli pozitívne. Po pár dňoch som si urobila ďalší a opäť vyšiel pozitívne. Je možné, že aj tak tehotná byť nemusím a mohla mi cyklus rozhádzať tabletka po prípadne takto zavádzať o tehotenstve ? Nemám si to ako zatiaľ u doktora, lebo som v zahraničí a do návratu mi zostáva ešte pár týždňov. Viem, že to fyziologicky nie je možné, aby som to vnímala, no ja si aj napriek tým testom nemyslím, že som tehotná. Ďakujem za vaše postrehy, skúsenosti, rady.

radlinka
27. aug 2011

gratulujem...jasne tehu, sorry tabletka zlyhala...tak si zajdi k doktorovi a ten ti spravi krvny test, alebo do nemocky a potvrdia ti to aj bez zdvihnutia ruky a pokynu matky. 😀

katka1981
27. aug 2011

@dagmar370, ak mas 15 a viac, gynekolog ta vysetri aj bez mamy. Odber krvi zvladnes, nie? Vezmi so sebou kamosku, alebo kamarata. Cim dlhsie budes cakat, tym budes mat vacsi strach. Inak sa moze stat, aj ze ti jeden mesiac MS vynecha a nemusis byt tehotna, nemusi ti byt vobec nic, mne sa tak staklo raz v auguste, ale hned som letela gyndovi, povedal, ze je to z horucav a ze je to bezne. Urobil mi krv, sono a na dalsi mesiac som normalne dostala. Neviem ci som dokonca nebrala aj HAK. Urcite by som necakala tak dlho. Bojis sa lekara, alebo v com je problem? Kolko mas rokov? V puberte je vraj nepravidelna menstruacia bezna.

dagmar370
27. aug 2011

@radlinka .....robiť si pi.u s ľudí ktorí potrebujú pomoc je fakt veľmi odvážne...Vystihuje to tvoj charakter....Podľa mňa si osobnosť jak BEJK...ale neboj sa ono sa ti to ešte všetko vráti....

piacere
27. aug 2011

Pokiaľ vyjdu pozitívne tehotenské testy, vždy sa jedná o tehotenstvo (viem, že sa niekde pošuškáva, že aj rakovina, či cysta môžu spôsobovať VEĽMI slabo pozitívne testy...), ale pokiaľ sú testy jasne pozitívne, tak sa vždy jedná o tehotenstvo....

Pozitívny test však ešte neznamená zdravé tehotenstvo.... Okúsila som si 2x biochemické tehotenstvo, kedy sú testy slabučko pozitívne, no netmavnú, to znamená, že HCG hormón nestúpa a teda nejde o zdravé tehotenstvo... po týždni meškania som dostala krámy bez vyvolávačky....

Ak ti meškajú krámy 2 týždne, je najvyšší čas navštíviť gynekológa... na ultrazvuku už bude vidieť, či je to zdravé tehotenstvo (a teda sa tehu testy nemýlili) alebo nie... tu už nič nenavymýšľaš... hajde na gyndu...

dagmar370
27. aug 2011

@katka1981 mam 17...a bojím sa všetkého .. a až trs prichádzam na to aka som nezodpovedná .. v pondelok príde mama a skočím s ňou .. ale aj ty si myslíš , ze ak mi 5 tehot. testou ukazalo že tehot. niesom .. tak to nemusi byt 100%?

radlinka
27. aug 2011

@dagmar370 nuz stava sa, ked pises do diskusie, kde hlavnou akterkou je veronika...takze som si precitala jej hlavny prispevok a z toho znela odpoved. Dakujem za udelenie titulu...zdravim 😉

zivika
27. aug 2011

@dagmar370 radlinka si s teba srandu nerobila, ona reagovala na uvodny prispevok...

simi251
27. aug 2011

@dagmar370 Nejde tu opakovat co ti tu uz bolo povedane. Pici napisala snad vsetko. Len mi nehovor ze je v sirokom okoli len jeden jediny gynekolog ten ktoreho poza tvoja mamina. Ved zajdi na polykliniku alebo ja neviem...zober telefonny zoznam a vsetko najdes. Ved uz fakt nie si male dieta.

dagmar370
27. aug 2011

@radlinka ups sorry... som s toho trochu mimo :( prepáčte fakt sa ospravedlňujem ...:(

dagmar370
27. aug 2011

@simi251 nie som ... dobre dakujem ... IDEM NA TO .. 🙂 veľmi ste mi pomohli...

zivika
27. aug 2011

@dagmar370 aspon si z toho hadam zoberies nieco do zivota...ak ti vyslo pat testov negativne, tak s najvacsou pravdepodobnostou tehotna nie si...kedy si vlastne mala ten sex, pocas ktoreho si myslis, ze si mohla otehotniet?

piacere
27. aug 2011

@dagmar370 pri 28 dňovom meškaní už musí vyjsť pozitívne tehotenský test 🙂 Tehotná podľa mňa nie si... problém bude inde... Zájdi na gynekológiu, aby ti rozbehli cyklus... a nabudúce sexuj s rozumom 😉 aby si nemusela zase prežívať takéto strachy....

dagmar370
27. aug 2011

partner mi povedal že som otehotniet urcite nemohla...pretože sa vraj nic nestalo , ale pocula som ,že sa da otehotnieť aj z hormonálnych výlučkou .. čiže ....preto mam strach .. aa cca pred 36 dňami :(

zivika
27. aug 2011

@dagmar370 ak si tie testy urobila spravne, fakt nie si tehotna, po takej dlhej dobe by ti aspon jeden ukazat pozitivny vysledok...ukludni sa a v pondelok chod ku doktorovi 😉

dagmar370
27. aug 2011

@zivika 🙂 ďakujem za pomoc ...hlavne tu psychicku....🙂) pôjdem ... a ste tu faaakt všetky úžasné 🙂)

simi251
27. aug 2011

@dagmar370 Nie neboj sa tehotna urcite nie si...testy su zalozene na hormone HCG ktory kazdym dnom tehotenstva stupa. Keby si bola tehotna, v moci by uz bolo tolko HCG, ze by zareagoval aj ten najlacnejsi najnekvalitnejsi test. Keby si si robila len 1 test este by sa dalo pochybovat. Ale ty si ich robila tusim 5 vsak? Az take nevyspytatelne nie je ani ludske telo aby sa takto testy mylili.

zivika
27. aug 2011

@dagmar370 a v buducnosti odporucam hormonalnu antikoncepciu, alebo kondom...a prestat pouzivat az ked budes velka a budes chciet babatko 😉

dagmar370
27. aug 2011

:D.... to myslím bude dosť neskoro...ked som na bilingválnom 5 ročnom gymnáziu..a čaká ma ešte výška 🙂....

dagmar370
27. aug 2011

@simi251 áno 5

katka1981
27. aug 2011

@dagmar370, ak ti 5 testov ukazalo, ze nie si, nemala by si byt. Ale odpoved ti povie jedine gynekolog. A porozpravaj sa o tom s mamou. Nie si uz male dieta. A neries taketo veci na pokeci, o niekolko rokov zistis, ze baby co ti radia maju pravdu. Si este mladucka a mozes kadekomu naletiet. A testy si uz nerob, skoda penazi. Krv ti vezmu zadarmo, vysledok budes mat 100 percentny. A nezabudaj na kondomy, ja by som sa viac bala asi chorob ako cohokolvek.

zeytin
27. aug 2011

@veroni31 drzim palce, ja som studovala posledny rok na VS so 6 mesacnou dcerkou a posledne mesiace a statnice som uz robila s dalsim babatkom v brusku. Da sa to zvladnut 😉

veroni31
autor
27. aug 2011

@zeytin teda, ty si ale sikulka 🙂 citat takuto skusenost je velmi povzbudzujuce, takze dufam, ze aj mne sa to podari, ale teda vobec si to neviem predstavit teraz, ze o par mesiacov mam mat babatko. Este mam z toho take zmiesane pocity a trosku aj stres, planovala som ho predsa len o cosi neskor.

mimmma
23. okt 2012

ahojte chcela by som sa spitat visiel mi tehotensky test 4 krat pozitivne tak ci som tehotna alebo je to len daky klam ??

katren
23. okt 2012

@mimmma Si myslíš, ze 4 pozitívne testy su klam?

mimmma
23. okt 2012

nemyslim ja salenpytam lebo som vela inych nazorov citala tak preto 🙂 dakujem 🙂

melisa21
18. nov 2012

ahoj prosim vas poradte mi dvakrat som si robila test a ukazalo mi ze som tehotna a manzel mi neveril tak urobil si aj on test a aj jemo ukazalo ze je tehotni 🙂

anjelicek26
18. nov 2012

@melisa21 tak tu velky pozor, chlap ma pozitivny tehotensky test napr. pri rakovine prostaty. Co najskor k lekarovi, bez srandy.

melisa21
18. nov 2012

tomu neverim

mimmma
27. nov 2012

ahojte potrebovala by som vediet kedy sa mozme s priatelom snazit o druhe babo lebo som25.11.12 ista na pohotovost s tym ze krvacam a 26.11.12 mi povedali ze mi to musia dat von lebo ze je to uz mrtvy plod ....... som tomu ani verit nechcela ... mozete mi poradit kedy by sme sa mohli pokusit o druhe viem ze isty cas treba nechaj aj maternicu oddychnut .... dakujem

cucka25
7. jan 2014

ahojte, potrebovala by som poradit,od pondelka si robim baby testy a vsetky mi vysli pozitivne.
Tento týzden by som mala dostat mestruciu, len neviem ci mam ist hned k lekarovi ked som si zatial urobila 3 testy a vsetky mi vysli pozitivne alebo pockat ci mestruacia pride a ist k lekarovi ked mi bude cca týzden meskat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre