Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

irriss
18. máj 2011

@piacere ukazkove prehledne... 😉

petka123123
18. máj 2011

@piacere ja tam vidim len jednu čiarku ....a neviem či som mohla otehotniet s pred 2 dnami a či mi to ukaze test

irriss
18. máj 2011

@petka123123
ze sexu pred 2ma dny se ti nic neukaze.

p.s. muzes tu tvoji puvodni fotku dat znovu? At je lepe videt, jako ta od @piacere?

piacere
18. máj 2011

@petka123123 čiže si mala menzes cca 4. mája? A predtým cca 6. apríla?

ak by si bola tehotná z predchádzajúceho cyklu, tak by si bola dnes v cca 7. týždni tehotenstva, keď už plodu bije srdiečko, čiže test by bol určite tak pozitívny ako vidíš na fotke, ktorú som pridala...

ak by si pred dvoma dňami otehotnela, nemôžeš mať už dnes (po dvoch dňoch) pozitívny test.... Tehotná podľa mňa na 100% nie si, nerieš tabletku, rozhádžeš si zbytočne organizmus....

Pre pokoj duše si kúp poriadny, kvalitný test, najlepšie v lekárni Mamatest... a hľadaj čiarku na správnom mieste 😵

myslím, že som napísala dosť.... opakovať sa mi viac nechce 🤐

prajem pekný zvyšok dňa 😉

petka123123
18. máj 2011
petka123123
18. máj 2011

mam len tuto

piacere
18. máj 2011

@petka123123 test je negatívny 😉

irriss
18. máj 2011

@petka123123

Vracim se k memu puvodnimu tvrzeni: ze tam vazne nic nevidim..

Ja mam asi chybu na svem prijimaci ale ja tam proste nic nevidim. Bud je to PC nebo moje oci a vek
At se snazim uz aspon hodinu tam neco najit, nevidim nic...................................................................

petka123123
18. máj 2011

no len to ako hovoriš že z pred dvoch dnoch mi nič neukaže tak potomako zistim že som mohla otehotniet a test mi to neukaze až pozdejšie?

irriss
18. máj 2011

@petka123123

Zhodnot jake riziko bylo pri Tvem poslednim milovani, podle toho se zarid s pilulkou.
Ja u toho nebyla 😉

lucia1181
18. máj 2011

@petka123123 ahoj,ten test je negativny,nie je na nom ani naznak druhej ciarky,tak sa neboj.to co mas dole je iba rozpita farba,asi na nom bolo trosku viac mocu ako malo byt.no a baby maju pravdu,na druhy den po styku ti ziaden test neukaze,ze si tehotna,pretoze vlastne v tej dobe este ani tehotna nie si....vajicko sa moze oplodnit,ale trva mu nejakych 7-10 dni,kym sa uhniezdi v maternici a az potom zacne produkovat HcG hormon,ktory ti zaznamena test,ze si tehotna.ja som mala pozitivny test najskor na 9 den od styku.

petka123123
18. máj 2011

ahoj no len to po 9 dni bude už pozde to sa potom už nič neda robit

irriss
18. máj 2011

lucia1181
18. máj 2011

@petka123123 no tak asi nie,ale test ti to ukaze az v tej dobe...proste test ti zareaguje az na HcG hormon a ten sa zacne tvorit nejake 2-3 dni po uhniezdení vajka....takze najskor na nejaky 9 den,ale vacsinou aj neskor.ziadne stresy,mala si styk s ochranou a ked sa vam nezosmykol dole pocas styku,alebo sa neroztrhol,tak podla mna je tam minimalna sanca na otehotnenie,takmer nulova.a to,ze ta boli hlava,ci sa ti toci,tak to tiez s tym nema nic spolocne...pretoze ani priznaky tak skoro nie su ziadne 🙂.ale test je uplne negativny,ziadna druha ciarka na nom nie je a ty podla mna tehotna urcite nebudes 🙂

petka123123
18. máj 2011

@lucia1181 dakujem no tak to dufam

donalona
20. máj 2011

@petka123123 je tam len 1 ciarka, po 2 dnoch ti to ani test nemoze ukazat, ako uz dievcata pisali.

donalona
20. máj 2011

@duracelka ak nie su dlho po dobe zaruky, napriklad rok, tak to nema vplyv na vysledok🙂

lenkaks
23. máj 2011

Ahojky 🙂 Chcela by som sa vas spytat: par tyzdnov dozadu som zacala citit take zvlastne vlnenie dole bruchu pod pupkom ...jedno dieta uz mam a toto mi straasne pripomina tie casy,ked ma v bruchu jemne stuchal syn...lenze,menstruaciu som mala pravidelne (ale minuly mesiac a ani tento uz neprisla )...tehotenske testy som si spravila uz 3 a vsetky boli negativne ! Na gyndu som objednana az o mesiac :( ja fakt neviem,ze ci by som mohla byt tehu aj s megat. testom?? Alebo si to nahovaram ?? mate niekto podobnu skusenost ??? dakujem....

vierka0
23. máj 2011

@lenkaks nezda sa ti na kopkanie nejako skoro ked ti este ani nemeska menstruacia??

solinkarka
23. máj 2011

@vierka0 menstruacia jej meska uz 2 mesiace pise... ale aj tak je to skoro na kopanie...a test by ti to uz tiez ukazal takze tehu to nebude

lucia1181
23. máj 2011

@lenkaks presne ako pise vierka0.....nejako skoro by si citila kopkanie babatka,hlavne,ked mas negativne testy.babatko zacina kopkat priblizne okolo 18 tyzdna a keby si bola tehotna v tomto tyzdni,tak nie je mozne aby si mala negativne testy,mala bysi uz veeeelmi silnu druhu ciarku.navstivila by som gynekologa,tam bude nejaky iny problem.....cysta,alebo nieco ine.

lenkaks
23. máj 2011

@lucia1181 @vierka0 ...no maminina kolegyna mala menstruaciu az do prvych pohybov... az ked zacala citi pohyby,sla k dr a ten jej potvrdil tehotenstvo...len vtedy neboli este tehot. testy....preto som zmatana,ze ci nahodou niesom jedna taka zazracnica aj ja ;) len ten negat. test ma matie...a ja som to Vierka myslela tak,ze uz by som urcite bola za 18tt,kedze sa mi zda,ze citim pohyby...ako som pisala,jedno dieta uz mam a pri nom som citila pohyby takto...preto 🙂 a ta gynda,do kelu az o mecsiac :(

vierka0
23. máj 2011

@solinkarka jaj, to som si nevsimla..
@lenkaks osobne si myslim, ze ak ti uz dva mesiace meska, ide zrejme o anovulacny cyklus..alebo min. veeelmi posunutu ovulaciu..ale ak mas negativne testy, tak myslim, ze je na nejake priznaky skoro..ved citlivy test vie zachytit tehotenstvo uz 10dpo ! ja by som urcite isla k lekarovi, ze ti tak dlho meska nech ti da vyvolavacku..inak, myslim, ze menstruacia pocas tehotenstva nema vplyv na vysledok tehotenskeho testu..

lenkaks
23. máj 2011

@solinkarka ja som to nemyslela tak,ze som mozno v 2-hom mesiaci a uz citim pohyby 😉 ale tak,ze by som mala menstruaciu aj pocas tehotenstva,az do prvych pohybov 🙂

solinkarka
23. máj 2011

@lenkaks aha 🙂 no tak testy ale nepustia....naozaj keby si uz citila pohyby ciarka by uz bola riadna...takze sup k lekarovi,,,a preco az o mesiac?

irriss
23. máj 2011

@lenkaks
Ja bych to spis videla na vlneni ze stravy a ne na kopani z tehotenstvi...
Obcas se kazdemu z nas "cosi vlni" v brisku 😉

Bud klidna, bylo by to vazne brzy...je mozna pravda,, ze nekolikanasobna maminka citi pohyby miminka drive, ale ve 2. mesici jeste nema co kopat 😉

lenkaks
23. máj 2011

@solinkarka no ja mam taku dr,vyhladavanu tu v celom okoli a ona ma taky strasny natresk,ze ma mohla supnut na prehliadku az o mesiac ☹ uz som aj rozmyslala ze ju zmenim...ale je fakt vyborna..a mas pravdu,testy asi naozaj nepustia ☹ ale to co citim sa mi naozaj nezda na zastavene vetry,ako mi tvrdi moj chlap .... ale uz si to mozno zacinam az nahovarat,ze citim nieco viac ☹

irriss
23. máj 2011

@lenkaks

Mrkni na toto, snad Te to uklidni - podle meho, vazne Te nema co kopat..

😉

4.- 8. TÝDEN

můžete trpět nevolností, bolestmi prsou, změnami nálad
uvnitř vašeho těla začíná docházet k nejrůznějším změnám

nevolnosti můžete zmírnit bylinkovými čaji
pokud máte silný pocit na zvracení, posaďte se na židli a předkloňte hlavu na několik vteřin mezi nohy

vaše dítě :

zárodek má tvar písmene C
vyvíjí se mozek, jsou patrné končetiny i obličej, v srdci začíná kolovat krev

délka a hmotnost :

4. týden: 0,1 cm
8. týden: 2,5-4 cm, 3-5 g

těhotenství :

gynekologa vyhledejte až po vynechání menses - první těhotenská prohlídka vás čeká většinou mezi 5.-10. týdnem

8.- 12. TÝDEN

máte plnější, ale také citlivější prsy
pociťujete zvýšenou únavu a máte větší potřebu spánku objevuje se poševní výtok, který těhotné často trápí
vaše chutě se mění stejně rychle jako vaše nálada

vaše dítě :

vyvíjí se mozek a centrální nervová soustava 12. týdnem končí embryonální vývoj a začínáme hovořit o plodu

délka a hmotnost:

8. týden: 2,5-4 cm, 3-5 g
12. týden: 7-9 cm, 13-15 g

lenkaks
23. máj 2011

@irriss Ja som to nemyslela,ze som v 2-hom mesiaci a citim pohyby 🙂) ale ze by som mala menstruaciu pocas tehotenstva az do prvych pohybov,cize by som bola uz po 18tt 🙂) ale diky 🙂

irriss
23. máj 2011

@lenkaks
Promin, i kdyz jsem si to cetla, zrejme jsem se do toho zamotala, omlouvam se 😉

Tak to Te moc nepotesim (nebo potesim) 😀 , moje mama (nyni pres 60let), kdyz cekala bratra, PRY mensesovala az do 4. mesice tehotenstvi....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre