Posunutá ovulácia a pozitívny test

19. mar 2024

Pekný deň Vám prajem.
Poslednú ms som mala 6.2, mávam pravidelný 28 dňový cyklus. Menzes neprišiel, 8.3 vyšiel pozitívny tehotenský test. Žiadny duch, ale pekná čiarka…začali aj tehotenské príznaky, bolesť prs, roztahovanie maternice. Rýchlo však príznaky vymizli. Včera som bola na sone, je viditeľná dutinka, ktorá ale zodpovedá veku 4 tt, doktorka povedala, že to je divné, počkáme týždeň a uvidíme, možno bola posunutá ovulacia. Mne ale nejde do hlavy, že ak by bola posunutá ovu, nevyšiel by mi ten tehotenský test tak skoro predsa nie ?

cookie29
19. mar 2024

roztahovanie maternice???? ach jaj...
pozri, co by si chcela od Dr? Aby Ti povedala, ze to nevyzera nadejne? To nemoze, pretoze nikdy nevies, ako sa to vyvinie. a najma v tomto obdobi sa to meni z dna na den, doslova z hodiny na hodinu. Neviem preco si bola u Dr tak skoro, zvycajne sa chodi okolo 8tt ked uz je iste, ze je nieco vidiet. V kazdom pripade, keby si bola len 4tt, tak si otehotnela tesne pred pozitivnym testom, co je malo pravdepodobne... takze moze byt ze rastie pomalsie, moze byt, ze keby si sla dnes, tak je vsetko v poriadku a bohuzial, moze byt ze to smeruje k predcasnemu koncu. To Ti bohuzial nikto momentalne nepovie. Prave preto sa tak zavcasu nechodi, lebo to moze vyvolat zbytocny stres. Predpokladam, ze Dr Ti navrhla bud nejake odbery na HCG alebo kontrolu o tyzden/dva. Drzim palce.

autor
19. mar 2024

@cookie29 roztahovanie väzov na maternici… ak je to podľa ms, mala by som byt v 7 tt, čo v prvom tehotenstve to bolo iné. Mňa len zarazilo, že povedala o posunutej ovu, lebo keď to počítam, tak to jednoducho nevychádza nijak…

sofia1979
19. mar 2024

Myslím si, že ešte skoro na rozťahovanie maternice to ešte by bolo môj názor skoro. A buď teda ide o neprosperujúce tehu, alebo teda bola posunutá ovu v každom prípade držím palce skus test uvidíš či čiarka silnie

cookie29
19. mar 2024

@autorka, pozri, Dr videla zrejme gestacny vacok, rozdiel medzi 4tt a 6tt je zhruba 1 cm... ale potom zalezi aj ako to zameria, aky ma pristroj a podobne. V kazdom pripade v 6tt by mal mat gestacny vacok 2cm... prilis zavcasu na nejake roztahovanie maternice aj ked telo si pamata.... a nechapem ako by si mohla byt 7tt, ked si mala menstruaciu 6.2. dnes si presne 6tt+0

zuza265
19. mar 2024

@sofia1979 ja som mala tie tahave a pichlave bolesti pri roztahovani maternice veru od 6tt. Ona sa zvacsi aj ked plod je este malilinky…

sofia1979
19. mar 2024

@zuza265 no tak ja toto začala cítiť možno tak v tom 9,10tom týždni a to som v piatom mesiaci vyzerala ako v 8smom 😁😁😁😁

autor
19. mar 2024

@cookie29 áno presne 6+0, to znamená, že som v priebehajucom 7 týždni. Podľa sona mal vak 4,6 mm, plus bola viditeľná voľna tekutina, čo povedala, že to môže byt pozostatok z ovulácie. A presne, ako píše
@zuza265 cítila som ťahavé a bodavé bolesti v miestach uponov maternice.

cookie29
19. mar 2024

@autorka sama pises, ze priznaky vymizli rychlo... a 7.tyzden zacinas dnes... cize ked si mala priznaky aj ked si mala pocit ze boli, tak to kludne mohol byt PMS napriklad, hormony, ale je to jedno... v kazdom pripade ja vak skutocny malicky. Ale su zeny, kde tehu stupa pomalsie. poslala Ta na odber krvi ci Hcg stupa? Alebo len kazala pockat?

autor
19. mar 2024

@cookie29 kázala prist na sono v pondelok, príznaky boli v čase keď už bol test pozitívny, aj značne prsia narástli… test je s výraznými čiarkami naďalej…

zuza265
19. mar 2024

@autorka Mala som rovnake bolesti ako ty🙂

zuza265
19. mar 2024

@sofia1979 no ja som prave nakoniec ani nemala velke brusko. Skor z tych mensich. A aj dlho trvalo, kym ho bolo vidno. Ale toto dnu som citila poriadne a pamatam si, ze ked som bola medzi 6-7 tyzdnom aj ma to vystrasilo. Tehotenstvo nebolo planovane a ani som predtym nebola tehotna takze nemala som nic nacitane. Vsetko bolo nove

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre