Pozitívny test, negatívne vyšetrenie a špinenie

123janka456
10. okt 2017

Dobrý deň, chcela by som sa vás spýtať ci niektorá z vás mala dačo podobné pretože sa dosť bojím.
Snazime sa s priatelom o bábätko 2 roky pred mesiacom som začala mať bolesti v podbrusku závraty caste mocenie strasne citlive prsia telesnu teplotu stale zvýšenú na 37,5 ms mi meskala týždeň a potom ale prišla takze som to nechala tak ze asi som mala ovulku alebo pred ms syndróm lenze trvala mi 4 dni a akoby som ju ani nemala len slabunko ruzove krvacanie posledný den kusok krvy zo mna vyslo a dosť. Ms skončila ale bolestive prsia napinanie na zvracanie bolest v podbrusku teplota vsetko ostalo a tak som si v sobotu spravila tt vi bolo tyzden od tej udajnej ms ktorá mi prišla. Tt bol pozitívny aj ked bola slabsia ciarka ale bola tam a vidno ju bolo super. V nedelu som zacala spinit hnedý vytok a ku veceru trochu krv zlakla som sa a tak som sla do nemocnice lebo som sa bala. Doktorka arogantna hnusna odmerana mi spravila vnútorné sono ze ona nic nevidí ze tehotna nie som ze nevidi ani vajecniky podla nej toto spinenie je ms ale ten som mala aj ked slaby ale mala a test pozitívny nedala mi vysvetlenie poslala ma domov s tym ze v pondelok na krv bola som vcera na krv a dnes poobede mám vysledky lenze vcera vecer a aj dnes rano som mala uz nielen hnedý vytok ale aj krv 😢 strasne sa bojim ze to je potrat 😢 😢 veľmi túžime po babatku a teraz som citila naozaj ze som tehotna plus ten test ale doktorka ma zmiatla a to krvacanie strasne sa bojim poradte stalo sa vam ze ste v rannom tehotenstve takto spinili? Dakujem vam za vase skusenosti. Toto by bolo moje prve tehu😔

bosoriak
10. okt 2017

@123janka456 Rozumiem, ze sa bojis. Ale odpoved ti neda nikto, iba cas. Mnohe zeny spinia a krvacaju v prvych mesiacoch a maju zdrave deti. Ale treba povedat, ze spinenie a krv v tehotenstve neznamena nic pozitivneho. Pisem to preto, lebo bat sa budes tak ci onak, to je uz teraz jedno. Ja som potratila dvakrat a zakazdym to zacalo spinenim a krvacanim. Ked som mala zdrave tehotenstvo, ziadna krv ani spinenie sa neobjavilo.

Bohuzial musis len cakat. Ak by ta zacalo velmi boliet v podbrusku, resp. ostala zvysena teplota, treba ist znovu do nemocnice, pretoze je mozne, ze ide o mimomaternicove tehotenstvo, ktore moze ohrozit tvoj zivot.
Velmi ti drzim palce.

123janka456
autor
10. okt 2017

@bosoriak bola som si po krvavé testy a su pozitívne dost vysoké musím najst novú doktorku lebo k tej co ma vysetrovala v sobotu uz nepojdem urcite dufam ze vsetko bude v poriadku a babatko je v poriadku som strasne stastna 🙂

osky
10. okt 2017

Cim skor najdi dobreho gynekologa.
Ak este krvacas skus magnezium/citra alebo carbonat,nie oxid!!!/ a ascorutin.
Malo by to pomoct zmiernit az zastavit spinenie...
Mne napr.to nepomohlo ale vela zenam ano...kazda sme ina..

dai
10. okt 2017

@123janka456 ja som krvacala a spinila vsetky tehotenstva - 2 dopadli dobre , jedno potratom... aktualne som tehotna bez spinenia...
ak ti krvne testy potvrdili tehotenstvo tak chod k svojmu gynekologovi, nie do nemocnice - ak sa 2 roky snazite tak verim ze mas nejakeho dobreho - su rozne lieky na udrzanie tehotenstva...
drzim palce

123janka456
autor
10. okt 2017

@dai žiaľ nemám dobrého doktora teda mam ale je ďaleko nie som totižto na slovensku . Lekárka ma dnes upokojila ze to je normálne a že mam ležať vela a byt v klude o dva dni znovu na krv ze či vsetko ide ako má ale že sa nemám ničoho obávať. Dúfam že to tak aj bude lebo som čítala naozaj veľa vecí a moc som sa bála najhoršieho. Zatiaľ mi žiadne lieky nedali len kazali oddych

dai
10. okt 2017

@123janka456 ten prvy trimester je zial vzdy vyssie riziko - mlj gynekolog je porodnik s mnohorocnou praxou - on tak pragmaticky hovori ze priroda vybera - to co ma to prezije - znie to surovo ale niekde ma pravdu☹ ja som v prvom tehotenstve brala utrogestan - tam som niekolkokrat realne krvacala pocas prveho trimestra, pri druhom len oddych, pri tretom ani ten utrogestan nepomohol☹

123janka456
autor
11. okt 2017

Idem zajtra na ďalší odber a lekarka mi povedala ze mam vela ležať a odpočívať a v ziadnom pripade sa nemam nechat kontrolovat teraz ze nieke dobre robit vnútorný ultrazvuk ked mi ho robili v nedeľu ze babatko je este male embrio a môže mu to skôr ublížiť tak ze mam zatiaľ si zopakovat krvne testy ci hladina hormonu rastie lebo ze ta sa zvysuje každý den a ze spinenie je normalne a ze sa nemam znepokojovať vraj na ultrazvuk mam ist tak o dva týždne najskôr až . Táto lekárka je priatelova znama robí primarku a tak ze ona zariadi za mna vsetky vysetrenia aby som nemusela chodit a namahat sa. Dufam ze vsetko dobre dopadne a ze to zvladneme a naozaj sa nic nestane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre