Pozitívny test po potrate

nora0909
20. jan 2022

Ahojte žienky,🤗
Chcela by som, aby ste sa so mnou podelili o svoje skúsenosti.
Večer 27. decembra som pravdepodobne potratila. Krvný test 27.decembra ráno ukázal 800 HCG. Doktor povedal, že som musela byť asi v 7. týždni (bol to zastupujúci lekár, ktorý nemal ultrazvuk, tak to len nahmatal🤔).Išla som tam, lebo som mala hnedočervený výtok.Po 3 potratoch ma to vystrašilo.
Predpísal mi 200 mg vaginálnych kapsúl utrogestanu každých 8 hodín.
Prvý som si nasadila hneď po vyšetrení.Po pár hodinách som mala silné kŕče a výtok sa zmenil na krv.
Tieto kapsule som používal do 31. decembra. Poslednú som si nasadila ráno, pretože som si všimla, že čím viac času uplynulo po ich nasadení, tým menej som krvácala.
Na druhý deň ráno krvácanie úplne ustalo.
4. januára som konečne mohla ísť k vlastnému lekárovi, ktorý na ultrazvuku zistil, že som potratila, pretože nenašiel nič, čo by naznačovalo tehotenstvo.
Vzali mi krv, HCG bolo len 250.
Dnes je 16. deň od posledného vyšetrenia (4.1.) Stále mám slizký hnedastý výtok,ale už oveľa menej.
Bola som zvedavá či už HCG úplne klesol.... no,na moje prekvapenie digitálny test ClearBlue ukazuje pozitívny výsledok (1-2 týždne po počatí podľa testu.)😲😲😲
Podeľte sa, prosím, o svoje skúsenosti.... Nerozumiem tomu....🙄🧐

Translated with version)

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dejna_
20. jan 2022

@nora0909 ja som mala viac ako mesiac po potrate silno pozitívny test ..môže sa dlhšie odbúravať

miskafilipkovab
20. jan 2022

@nora0909 mozno sa trosku nevyznam do toho co píšeš odborne lebo som to nikdy neriesila toeto hcg a neviem co. Ale ja som prisla o plod v 6tyzdni a na ďalší cyklus sa mi podadilo otehotniet. A mam 7mesacne bbao.
Ak si si nie ista setri sa 🤗 s prvym som mala kadejake krvne zrazeniny v maternici a na pohotovosti som bola ako na klavíri. Nedavali tomu sancu ale ja som to nevzdala, lezala som s vylozenmyi nohami co to slo a dotiahla som to dokonca a este aj si u mna prdlzil pobyt krpec.
Drzim ti palce. Ked to aj teraz nevyjde ber to tak ze proste plod je slaby a vyjnde to mozno nabudúce ale nevzdávajte to ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

emalka
20. jan 2022

Clearblue digitalny test ukazuje 1-2 tyzdne vtedy, ked je hodnota HCG v rozpati 10-500. Ak vsetko vyslo von, tak ti to postupne pomaly klesa a o tyzden uz moze byt test negativny.
Najistejsie ale bude poprosit doktora aby ti vzal krv, ci nahodou nemas v maternici nejaky pozostatok alebo iny dovod ktory by mohol hladinu udrziavat vyssiu.
Drzim palce aby bolo vsetko ok 💐

leuska1991
21. jan 2022

@nora0909 aj ja som to tak mala 3-tyzdne po biochemickom stale 1-2na digitalnom. Za tyzden potom uz negativny

1lucinka123
21. jan 2022

@nora0909 ja som mala negatívny test až po prvej menštruácii. Dovtedy stále ukazoval 2 čiarky. Potratila som v 6tt.

julie19
21. jan 2022

Mala som pozitivny test ešte aj po týždni silného krvácania, jasne dve výrazne čiarky, pre svoje vlastne dobro a psychickú pohodu som si potom už test nerobila lebo mi bolo jasne že po takom krvácaní tam nemohlo nič ostať🤷‍♀️ … ale pre povzbudenie… hneď v ďalšom cykle sa nám zadarilo znova (to som este pochybovala o teste či to este nie je pozitívne po tom prvom neúspešnom 🙈) mame dnes krásnu slečnu … takže daj tomu chvíľku, oddychni si a ono to príde, držím palce

alina765
21. jan 2022

@nora0909 A dostala si ms ? Ja som tiez potratila bola som na kyret ale uz dva tyzdne mi meskaju a boli ma zaludok.

nora0909
autor
21. jan 2022

@alina765 ani neviem či som dostala,lebo od 27.decembra mám slizke hnedé špinenie...
Už mám 3 potraty za sebou,no ešte ani raz som takto nemala ako teraz...

alina765
21. jan 2022

@nora0909 Aha lebo ja som bola 8.12 na vycistenie a do teraz nemam ms

dejna_
21. jan 2022

@nora0909 je možné že ti tam niečo zostalo asi by.bolo vhodné ísť na odber krvi na hcg a sono ....ja som to takto mala stále spinenie a po 6 týždňoch som musela ísť na docistenie ostal mi tam malý kúsok čo sa nechcel odlucit a robil šarapatu ...určite sa obrat na svojho lekára

ailiba
21. jan 2022

@nora0909 to je normálne, hcg ti pomaly klesá. Možno ešte týždeň a už bude 0. Ono to klesá aj mesiac.

milota123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre