Prejavy tehotenstva už v rannom štádiu

tessa2232
9. apr 2013

Ahojte 🙂
Podla vás je možné, aby sa prejavili príznaky už v rannom štádiu tehotenstva?? AKé s tým máte skúsenosti?? Ako prvé som mala nafúknuté brucho, potom strata chuti do jedla, teraz posledné dva dni zas všetko by som zjedla, leskle oči a hlavne únava, No a občas také tlaky divne v bruchu. Priatel, ten sa dnes na mňa pozrel a povedal "ja už viem isto, ty si tehotná", vraj preto, že sa menín, že opeknievam a som nejaká iná, a to prosím pekne mi povedal, keď som bola v župane, neupravená..a nebolo to na zalichotenie....keď tak počítam, mohla by som byť tehotná 10dní, len mi to nepríde, že by som mohla mať tak skoro také prejavy.... baby, prosím pomozte, aké sú vaše skúsenosti....ďakujem velmi pekne 🙂

zuzka0605
9. apr 2013

v takomto stadiu co opisujes..som sa ja citila ako chora, ako keby na mna islo..bol vtedy zaciatok januara, tak som si dala pomarance, caj a polku palarenu.okrem toho som mala zvysenu teplotu..mierne asi 37, 5st..co vraj moze byt som sa neskor dozvedela..vtedy by ma ani nenapadlo ze som tehotna.
co si vsimol moj muz tak zmenene prsia, vraj tvrdsie.ja som si to nejak nevsimla on prvy.vtedy mi povedal, ze ty si tehotna a po par dnoch sme kupili test a potvrdil tehotenstvo.

xlucia
9. apr 2013

@tessa2232 budu tu maminky, ktore mali tehu priznaky urcite uz hodinu po oplodneni... a su si tym uuuplne iste... ale v reale je vysoko nepravdepodobne, ze by si mala tehu priznaky tak skoro
ten prvy trimester je v podstate charakteristicky tym ze zacina byt zene zle, ked sa zacina tvorit placenta a plus minus nevolnosti postupne ustavaju ked je tvorba placenty ukoncena.
cize orientacne zene zacina byt zle cca v 5az 6 tt pozvolna to zacina v 12 tt ustupovat. vacsina ich okolo 16 tt uz nastastie nema. v tychto tyzdnoch sa aj najviac vracia, aj ked su tie "stastne" ktore vracaju cele tehu...
mozes byt viac unavena, mozno trochu teplotu, lebo telo pracuje naplno, resp. okolo po tom 4 tt mozno citlivejsie prsia

maria_mathis
9. apr 2013

Ano, je to tak - leskle oci som mala skoro tyzden po oplodneni!! 🙂)) Take cudne brusko a jasne - chutky na jedlo a strasna unava hned na zaciatku, teraz uz je lepsie...
Mozno je to iba tym, ze je to uz druhe tehotenstvo a viac si to uvedomujem!!!
Takze nie si sama Tessa, aj ja mam take priznaky a to som velmi velmi na zaciatku tehotenstva! 🙂

ikke
9. apr 2013

ale tak 10 dni nie je az tak uuuplne velmi skoro 😉 kludne moze byt, no "mudrejsia" budes o par dni, ked si urobis test...

sudabe
9. apr 2013

@tessa2232 kedy mas dostat menstruaciu? ked nepride urin si test tie priznaky nemusis signalizovat tehotenstvo. Ale drzim palce

tessa2232
autor
9. apr 2013

Mária, presne to, že aj toto je moje druhé tehotenstvo a neviem či práve tým si to viac neuvedomujem...možné je všetko...len ja hlavne neviem čo mám robiť, som úplne v strese lebo doktor mi chce piatok robiť laparo a ako odpísal ma keď som mu povedala, že mozem byť tehotná, že si mám spraviť test....no ten mi to neukáže ešte A on na to nič....baby fakt ja neviem, ja som len do nemocnice prišla z tým, že mám nafúknuté brucho a že sa cítim tak ako som písala a mám také chvilkove tlaky v bruchu...No a to mi chcú robiť to laparo....a ďakujem vám za odpovede 🙂 a menzes by som mala dostať po víkende, lenže ony ma chcú piatok, veď viete....:(:(:(:(:(:(

krissy1
10. apr 2013

Ahojte,chcem pocut vas nazor: mozem byt tehu ak:
posledny menzes som mala 19.3.2013
skusali sme od 25.3. - 30.3.
mala som nejake tie priznaky,co pisu vsade,ale test mi stale ukazuje / ☹
je este skoro na tehu test?
Dakujem

barboritta
10. apr 2013

@tessa2232 ak skúsiš citlivejší test tak ti možno už ukáže niečo...mne napr.test ukázal // deň pres ms a to mám 28 dňový cyklus krásne.možno tebe by aspoň náznak.no ta laparka by ublížila v takom ranom štádiu?

tessa2232
autor
10. apr 2013

No laparka by mi sposobila potrat...ešte si požiadame o testy z krvi a uvidíme 🙂🙂 laparo sme zatial odmietli....baby držte palce 🙂

maria_mathis
11. apr 2013

Ja mam velmi nepravidelny menzes, raz 26 den potom az 42 den.. no hroza... Ale tehotensky test som si robila hned na 28 den a vysiel pekne a o dva dni som kupila od ineho vyrobcu a aj ten vysiel... Ono ja som to uz aj tusila, ze daco nie je take ako kazdy mesiac. A to som tusila aj pri prvom dietatku. Ta neprekonatelna unava... oh
Tessa, treba ist len za gynekologom, nech ti zoberu moc a krv a zistia, ze ci uz nie si tehotna... Takto sa to da skor zistit ako kupeny test, ten nemusi este ani ukazat. A ked test kupit, tak nejaky, kde su 2 a najlepsie ten clearblue. Na ultrazvuku to mozno este nebude, kedze je to take malicke. Drzim palce!!!!!!!!

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krissy1
16. apr 2013

Ahoj ada12345 , no dnes mame termin na MS.Zatial som ju nedostala a dufam,ze ani nedostanem,test si nechcem este robit,bojim sa sklamania.A ty si uz MS dostala?Ja mavam presne ako hodinky,vzdy rano.Pobolieva ma brucho a je mi,ako pises aj ty divne,no tak uvidim.snad sa dockame//.Daj mi vediet

alenka210
16. apr 2013

Ahojte, ja som mala poslednu menštruáciu 17.3.. MS som mala dostat v nedelu, bolo mi dva dni nejako nevolno, nemohla som sa pozriet ani na jedlo, tak som si spravila test a bol pozitivny. Chystali sme za pat mesiacov svadbu tak som si pre istotu spravila este tri a kazdy vysiel pozitivne. Bola som u lekara a povedal mi, ze este nic neuvidi, mam prist 26-teho apríla

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krissy1
18. apr 2013

@ada12345 no termin MS vychadzal na 16.4.,nedosla robila som test /, stale som nedostala,len obcas vidim na toal. papiery taky slaby sfarbeny hlien do hneda.Obcas mam take krce...... Moznosti su viacere: bud so tehu,alebo prechladnuta........neviem vyckam este asi do soboty,ak nepride MS skusim znovu test

bona12
18. apr 2013

@krissy1 Ahoj...ja som mala poslednú menštruáciu tak,že tiež som mala dostať menzes,ale namiesto toho som mala len hnedkasty hlien pri cikaní a inak nie,a po 2 dnoch sa mi normalne spustili a predtym nikdy som to tak nemala...

lusib24
18. apr 2013

ahojte... som cca 12DPO, testy stale negativne, MS mam dostať 20.04.2013. od 08.04.2013, stále pretrvavaju bolesti v podbružku, tiež bolia križe... posledné 3 dni mi je od rána na vracanie... neviem čo si mam myslieť.. poradite?

diana_81
21. apr 2013

@tessa2232

Mas nieco nove? Ak mozes napis prosim ako to dopadlo 🙂

lusib24
22. apr 2013

ahojte kočky... už mi to pride vtipne ale 2 dni mi meška :D ... 2 týždne dozadu ma vkuse pobolievalo podbruško, každý den mi bývalo na figu... niekedy som aj zvracala... robila som si DIGI test 1 deň čo meškala, takže včera a test negativny... kedy mam skusiť ďalši test? od predpokladanej ovulacie mam 16ty deň. neviem čo si myslieť chytila ma ešte aj alergia, alebo čo to je soplim a pokaslievam... poradi volakto? emoticon dikes :D

tessa2232
autor
22. apr 2013

Dia 🙂 tak už je to týždeň, čo som po laparke, hodnoty hcg bolí nizke, ked mi ich robili... Takže nemohli to potvrdiť a ani vyvrátiť... O týždeň sa chystám gynekologovi, tak uvidím čo sa zmenilo 🙂 potom dám vedieť :;)

tessa2232
autor
24. apr 2013

@diana_81 Dia tak už je to týždeň, čo som po laparke, hodnoty hcg bolí nizke 0-10, ked mi ich robili... Takže nemohli to potvrdiť a ani vyvrátiť... O týždeň sa chystám gynekologovi, tak uvidím čo sa zmenilo potom dám vedieť :;)

diana_81
24. apr 2013

@tessa2232 Dakujem 🙂 Drzim palce!!!!

bona12
24. apr 2013

Ahojte. Chcela by som sa iba opýtať na váš nazor, popripade podobnu skusenost. Dnes som dostala take zvlastne spinenie,zda sa ze jednorazove (slabo hnedkasté). Ntak ormalne mam 30-32 DC. posled.menstruaciu som mala od 3.4. a styk 17. a 20.4...velmi malinko sa mi zvacsili prsia a obcas sa mi zdaju aj malo citlive,ale neviem,ci si to len nenamyslam a tiez mi nebolo dnes moc dobre...dalsiu menstruaciu by som mala dostat asi o tyzden 1.5...normalne by som babatko velmi chcela,uz sme zacali aj snazilkovat..ale ako sa dnes stalo toto,tak som dostala zrazu strach :/...je mozne ze som v tom,alebo len hormonalne zmeny?myslite,ze by uz aj test mohol daco ukazat,alebo mam pockat do menstruacie?dakujem za uprimne odpovede 🙂

terezka1947
24. apr 2013

@tessa2232 tak ja som bola vecer neskutocne unavena..a to som po praci zvykla varit,prat...skratka,co bolo potrebne...ale od isteho casu(este som si neuvedomovala,ze som tehu)som uz o 18:00ledva stala na nohach,prestala mi uuuplne chutit kava-co kolegyna v praci hned zahlasila ci nie som tehu-a ja ,ze nieeee,ved z coho? 😀 😀
a pocity na zvracanie som mavala pri zaspavani-ale to som pripisovala tej strasnej unave 😉 (ved nemozem byt tehu 😀 ) a este taka drobnost-bolo mi na zvracanie pri voni prasku na pranie...resp.z cisteho pradla...poviem vam,bol naozaj problem 9 mesiacov prat,vlastne zehlit to potom...hoci som vyskusala snad vsetky zname aj menej zname znacky...

brnkaa
26. apr 2013

Ahojte.vie mi niekto poradiť?25.3som mal poslednú menštruáciu.Mávam presne 28dňový cyklus.21.4som nedosatal.24 som mala asi hodinku také špinenie a myslela som že sa to rozbehne,ale po hodinke to skončilo a odvtedy nič.na bruchu mám krče a som veľmi unavená,jesť mi veľmi nechutí a je mi ťažko na žalúdku.môžem byť tehotná?

marmel3005
27. apr 2013

@brnkaa Ahoj podľa toho čo opisuješ môžeš byť tehotná, ak si mala 24 špinenie to mohlo byť uhniezdenie, tak skús urobiť test ten by ti už mohol ukázať 🙂 daj vedieť ako si dopadla budem držať palčeky 🙂

brnkaa
27. apr 2013

Veľmi si ma nepotešila.čo už.Niežeby som na to nemala vek,ale neplánovala som to.Ak to bude reálne tak bude to to šok,ale priateľ sa poteší.Len nemám odvahu urobiť test.Aké môžu byť prvé príznaky tehotenstva a po akej dobe sa môžu prejaviť?Dnes ráno som po jednom kúsku chleba vracala a je mi zle celí deň.a tie príšerné krče po bruchu.Ako pred menštruáciu.len už dlho

marmel3005
27. apr 2013

@brnkaa No tak zbehni k dr. ten ti vezme krv a povie ti na čom si, niektoré baby to tak majú že zvracajú ja napr. nemám chuť jesť a ked na niečo dostanem chuť, raz alebo dvakrát si odhryznem a už mi necutí 🙂 Ale podľa týchto príznakov na 99% si tehotná na 100% ti to potvrdí lekár 🙂

brnkaa
27. apr 2013

ďakujem za odpoved.aj ked radšej by som počula niečo iné.K lekárovi sa mi moc nechce.asi kúpim test pre svoj pokoj.Dúfam že tehotenstvo sa nepotvrdí.moc by sa mi to teraz nehodilo.ale ďakujem

maminuska
28. apr 2013

Som pravdepodobne tehotná . Mám tri deti - nemala som žiadne nevolnosti , potom som bola štvrtý krát tehotná prudké nevolnosti , ktoré zrazu prestali a nastal spontánny potrat. Teraz som asi 4 týždne tehotná ( od poslednej menštruácie, ) prejavilo sa mi mierne nechutenstvo a raz som pocítila závrat, ale iba 3 dni a zas sa cítim dobre. Pripadám si ako debil a dost sa bojím nechcem znova potratit. Mlai ste niektorá iba takto krátke skoré prejavy ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre