Príznaky tehotenstva. Príbehy mamičiek

martinjasen
14. mar 2012

Napíš svoj príbeh, ako si zistila, že si tehotná, aké si mala príznaky, ako si to preživala, aké si mala pocity a aké to bolo, keď si to už vedela naisto.
Tým, že to budeš zdieľať s budúcimi tehuľkami, môžeš im pomôcť preživať tento moment bez zbytočných starostí a príjemnejšie.
Sama vieš, aké to bolo. Možno ak by si vtedy vedela niečoč čo už teraz vieš, prežívalo by sa ti to obdobie ľahšie.

michaelamaria
18. máj 2018

@ruzicccka snazime ,,,stale

ruzicccka
18. máj 2018

@michaelamaria ved si Pisala ..Minule ze si tehu

sabyyy
25. máj 2018

Prosím vás môžem byť v skorom tehotenstve nafuknuta?a mať zvlastne pocity na zaludku?

sabyyy
25. máj 2018

Dokonca som uz mala dvakrat pocity zavrati.

martina2ve
25. máj 2018

S prvym synom to bolo neplanovane" prekvapenie" 🙂 a priznaky som nemala absolutne ziadne. Do porodu som neregistrovala zmeny, pri druhej dcere priznaky ziadne tak isto 🙂 Bola som z tych stastnych co si to uzivali 9mesiacov s usmevom a rastucim bruchom po 5 mesiaci, ale o to viac boli tehotenstva vysoko rizikove..zistila som tehotenstva klasicky ked meskal menzes.

michaelamaria
25. máj 2018

@ruzicccka ja som nedavno potratela

ruzicccka
25. máj 2018

@michaelamaria je mi to luto...v ktorom tyzdni si bola

misulie
26. máj 2018

ahojte baby ako trosku blbe mozno ale ja som z tych tyzdnov mimo mam v tom riadny salatik 😀 doteraz som bola v tom ze som uz 19 tyzden a vzdy mi to vychadzalo na stvrtok ten zaciatok tyzdna. a vcera mi dr na sone 4D povedal ze mu to vychadza na 18+5. To bol piatok ano takze teraz sobota-6den, nedela-7 den a v pondelok uz som 19? takze teraz sa mi to len posunie s vzdy v pondelok mi zacne novy tyzden chapem to dobre? a teh. tyzden pocitame 7 dni na osmi uz mam dalsi tyzden ano?dakujem za odpovede

amelie2017
26. máj 2018

@misulie ahoj, nie, v piatok 18+5, sobota 18+6, nedela uz je 19tt. To znamema, ze zacinas dvadsiaty. 19+0-19+6=dvadsiaty tyzden, 20+0-20+6=dvadsiaty prvy tyzden.

saskia00721
3. jún 2018

Ahojte baby prosím vás boleli vás na začiatku celé prsia alebo iba bradavky? Mňa strašne bolia iba bradavky

iwuanka
3. jún 2018

@saskia00721 idem sa zblaznit z tej bolesti. Tiez mam ten problem

saskia00721
3. jún 2018

@iwuanka čiže iba bradavky ťa tiež bolia?

iwuanka
3. jún 2018

@saskia00721 hej. Bolest len pri jemnom dotyku.

zajacik85
8. jún 2018

@iwuanka
@saskia00721

Ja som mala až taký pocit ako keď je v zime -25, vtedy ma doslova pália od mrazu a v 1.trimestri som mala ten istý pocit, ešte znásobený. Potom to ale prestalo ale začal iný problém - už asi od 4 tého mesiaca sa mi prsia brutálne naliali a vyskočili o viac ako 2 čísla. Z pôvodných B zrazu na D a aj tam už ich ledva narvem :( Bradavky bolieť prestali ale odchádzal mi chrbát zrazu z takej záťaže.

Kúpila som si ale podprdy z Astratexu (doteraz mi stačili za pár šupov z cinaku) a neviem si vynachváliť, chrbát bolieť prestal 🙂 síce boli drahšie ako som zvyknutá ale su kvalitné takže ak budete mať podobný problém tak neváhať..hlavne aby boli široké ramienka (podložené) a bez vypcháviek aby bola aj vzdusna a nosila sa pohodlne...

Inak obvykle podprsenky hodinu skúšam kým nájdem dobrý strih lebo nie vždy stačí trafiť len veľkosť aby dobre sedela a tieto mi sadli hneď aj keď som objednavala cez e-shop takže ďalšie + 🙂

zajacik85
8. jún 2018

Ako som zistila, že som tehotná.

Náš krpec bol plánovaný, preto som testy robila ako divá každý mesiac keď menzes čo len chvíľu meškal. Psychika na nič, darmo som sa snažila myslieť na niečo iné ako na ,,robenie detí,, aj tak som mala vždy plnú hlavu toho, či to dnes vyjde 🙂

Hlava sa mi predsa len trošku vyčistila hlavne od stresov keď sme s priateľom konečne po rokoch prišli do vlastného bývania. Síce som stále myslela pri sexe na bábo ale očividne to nie je taký blok ako všetci hovoria lebo raz ten test vyšiel pozitívne!

Moja predstava bola vždy taká, že keď tam raz tu čiarku, uvidím tak to hneď nešplechnem priateľovi do tváre ale urobím to ako vo filme - kúpim malé detské topanocky a nejak mu ich podstrcim, proste čistá romantika 🙂 a hadajte čo som urobila? Rovno z fleku som mu to vykvakala ešte s ocikanym testom v ruke :D

Menzes meškal asi 5 dni, u mňa normál lebo asi nikdy mi to neprišlo načas... Test som ale samozrejme robila lebo ČO AK. Na WC som išla doma s výčitkou, že na čo je to dobré, zase sa sklamem.. Keď som tam tú ciarku zbadala, začala som sa smiať ako šibnutá. Už som bola totiž zase nastavena na to, že TO tam nebude a akosi som v tej eufórii nevedela inak zareagovať 🙂

Priateľ mi z kuchyne kričal či mi šibe tak som rozrazila dvere na záchode a kyvala mu testom. Hneď pochopil a bol vytrasený od radosti viac ako ja.

V tu ranu som išla do lekárne kúpiť ďalší test, ina značka pre istotu a bol tiež pozitívny 🙂 na druhý deň mi doktorka potvrdila tyzden 4-5 a dnes už mám 29 +6 ak dobre pocitam 🙂 🙂

Nevoľnosti som nemala ani 1 deň, ani zmeny chute, pálenie zahy - nič. Iba pazravost ale nenažratá som bola už aj predtým, teraz na to bol aspoň padny dôvod 😂😂

Keď som otehotnela mala som 60 kg, teraz ma žiaľ zavodnuje tak už ťahám so sebou 20 kg naviac a kuchyňu mi nohy a ruky aj od tepla tak nič moc :( zatiaľ ale zvládam, uvidím ako bude. Termín v auguste, snáď tie teploty vydržím bez ujmy a už sa neviem nášho Janka dočkať 🙂

arousa
16. jún 2018

Ahojte, objavila sa niektorej mykóza na začiatku tehu? Možno ešte pred meškajúcou MS?

mirien22
19. jún 2018

Nám sa nedarilo dva roky. Keďže som nastupovala do novej prace, tak som to ani neriešila, ale chceli sme skúsiť zapracovať ešte na dovolenke a že ak nič, tak to odložíme o take 2-3 roky, kým sa rozbehnem v práci. Po dovolenke MS neprišla týždeň. Ani neviem ako som vydržala netestovať tak dlho, s napätím som išla ocikat test... a tam nič. Testovacia čiarka svietila a druha nikde. To sklamanie bolo asi najväčšie za celé dva roky. Tak som to nejako spracovala a nechala tak. V septembri som nastúpila do prace. Všetko sa rozbiehalo, stihla som stretavku po 5 rokoch zo strednej a prišiel október. Zasa mi meškala MS týždeň, ale už som tomu neverila. Chystali sme sa s muzom ale na wellness do sauny atd a mala som doma ešte jeden zvyšný test, tak som mu ani nepovedala, len som išla na WC, že keď nič, tak ho hodím do kosa a ide sa. Len som ho ocikala a položila na skrinku a šťukala som čosi do telefónu. Po chvíli som sa zbadala, chytila som test a tam dve silné čiarky 🙈 Skoro som odpadla, vybehla som zo záchoda, kričím na muža, ten z postele na mna hľadí, že čo robím a ja s roztrasenými rukami a so slzami v očiach opakujúca nieeee, toto nieee 😂 mu podávam test. Ten cely šťastný, stiskal ma, tešil sa a ja úplne mimo, že to nie je pravda 😂 Poslala som ho po ďalšie testy do lekárne a keď aj štvrtý vyšiel pozitívne, bolo mi jasne, že náhoda to nebude. A keby som si neurobila test, tak by som na to prišla o týždeň neskôr, keď som začala zaspávať v autobuse po ceste domov, čo ja spat cez deň a ešte v dopravných prostriedkoch vôbec neviem 🙈 Vtedy som spala v autobuse, spala som doma na gauči a chodila som spat už “so sliepkami” 😄 Druhý raz som zrazu presne cítila, že kedy mám ovulaciu (po pôrode mi to tak zostalo) a povedala som mužovi, že ak chceme druhé, tak je ten správny čas. Tentokrát som na testovanie nepočkala ani do MS, skúsila som len tak zo srandy deň pred MS, najprv sa nič neukázalo, potom len testovacia čiarka a o minútu na mna kukala aj druha čiarka. Ďalšie dni boli čoraz silnejšie a nakoniec to potvrdila aj lekárka.

zuzka1120
20. jún 2018

@mirien22 😍 krásny príbeh🙂 Usmievam sa tu v robote za notebookom :D
Gratulujem🙂 ❤

zuzka1120
20. jún 2018

@arousa Ahoj, my sa ešte len snažíme o baby, vyše roka, tak som už stihla párkrát konzultovať s lekárom a on mi hovoril naposledy keď som tam bola, že u 90% žien sa mykóza objaví na začiatku tehotenstva a môžu za to hormóny, proste je to na telo taký nával hormónov, že to telo spracuje tak že dostaneme mykózu. Tým aj mňa na to pripravil. Dozvedela si sa niečo o tom?Netestovala si ?

arousa
20. jún 2018

@zuzka1120 ahoj, práveže testovala, v pondelok a bol tam slabý duch, no dnes, deň pred očakávanou ms som začala mierne krvácať, svetločervenou, tak uvidíme :-/

arousa
20. jún 2018

@zuzka1120 mykózu som nemala už roky

arousa
20. jún 2018

@zuzka1120 10DPO

mirien22
20. jún 2018

@zuzka1120 ďakujeme 😊

zuzka1120
20. jún 2018

@arousa No neviem, ja mám dojem, že takéto slabunké niečo robia všetky testy, aspoň mne. Uvidíš či sa ti rozbehne menška... Dúfajme to tam je🙂

arousa
20. jún 2018

@zuzka1120 dnes som mala špinenie, tak troška na intimke, ale ja to aj tak zvyknem mávať a v noci resp. na druhý deň sa mi rozbehne. Zajtra mám termín ms, uvidíme

zuzka1120
20. jún 2018

@arousa urcite daj vedieť či sa rozbehlo 🍀

arousa
23. jún 2018

@zuzka1120 deň dva bolo špinenie, nie po celý čas a veru, vyzerá to sľubne ❤️

zuzka1120
23. jún 2018

@arousa jeej aká pekná druhá čiarka. Juj nech silnie. Prajem ti to. Gratulujem ☺️

arousa
23. jún 2018

@zuzka1120 ďakujem Zuzi 🙂

arousa
25. jún 2018

Opäť raz sa hlásim, prosím Vás, mali ste prehánky niektorá na začiatku tehu? Nie je mi zle typu zvracanie, ale strašne mi grúli po bruchu + tá mykóza. 3+5tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre