Príznaky tehotenstva. Príbehy mamičiek

martinjasen
14. mar 2012

Napíš svoj príbeh, ako si zistila, že si tehotná, aké si mala príznaky, ako si to preživala, aké si mala pocity a aké to bolo, keď si to už vedela naisto.
Tým, že to budeš zdieľať s budúcimi tehuľkami, môžeš im pomôcť preživať tento moment bez zbytočných starostí a príjemnejšie.
Sama vieš, aké to bolo. Možno ak by si vtedy vedela niečoč čo už teraz vieš, prežívalo by sa ti to obdobie ľahšie.

agus87
23. nov 2018

Neveriiim - test spraveny o 10.00 pred obedom. 🙂 🙂 Da sa spolahnut na test od zn. Pepino? Mate s nim skusenosti? Uz tyzden ma trapi silna hnacka, tak neviem, neviem, bude to prvy priznak, zeby?

amelie2017
23. nov 2018

@agus87 gratulujem, toto uz je tutovka.

agus87
23. nov 2018

@amelie2017 nevydrzala som a bezala pre dalsie testy - takze miminko je na ceste😱😱😊😊 len aby bolo vsetko v poriadku🙏🏻🙏🏻 takze hnacky su medzi priznakmi, a ja ze urcite nejaka viroza... aha😉

loriana82
28. nov 2018

Ahojte ja som si priznaky asi vsugerovala 🙄dostala som kramy normalne na 29.den tak som sklamana ale predtym som mala priznaky az som si myslela ze sa to na 1x zadarilo 😕 cca od 3 dna po ovu a pokusoch ma hrozne pichalo v podbrusku a v prsiach az do ms. Ten tyzden ako som mala dostat mi bolo na vracanie a nakoniec nic.robila som si test v 28den a nic a druhy den to zacalo. Na vracanie mi bolo aj pocas ms ale prsia a podbrusko prestali boliet.. Tento mesiac pokus c. 2

simona726
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fridi96
12. jan 2019

Ja som mala prvý mesiac ešte menštruáciu čo som už musela byt tehotná ... ked mi zase mali prísť kramy no neprišli mysleli sme tak že Asi od antibiotík len strašne kŕče som mala spravila som si test a nič neukázal čo som už musela byt v 4tyzdny mysleli že je to zápal slepého čreva musela som chodiť po doktoroch (ct,röntgen,sono) všetko spravili čo vieme že by sa nemalo pri tehotenstve ale však som nemala žiadne príznaky no jednu nedeľu na mna prišlo na ráno tak zle že som utekala doktorovi hneď pondelok a on mi potom povedal že už som v 6tyzdni...povedala som mu že som mala tieto vyšetrenia on mi vravel že keby to ma daky vplyv na malého už by som dávno potratila ani by som o tom nevedela že som bola tehotná teraz som v 16tyzdny a všetko mame v poriadku 🙂

pupava36
15. jan 2019

Pri prvom dieťati v marci 2015 to bolo u mňa asi takto, bolo mi strašne zle, vracala som od rána do večera asi zo všetkého co som dala do úst, zatiaľ som netušila že som tehotná lebo sak brala HA tak som si povedala ze tehu to byť nemôže. Isla som doktorke pretože to vracanie už bolo hrozne keďže som vracala krv tak mi už všetko jedno nebolo. Doktorka sa ma spýtala ci nemôžem byť tehotná lebo ze to je prvý príznak. Vravela som jej ze asi nie lebo beriem antikoncepciu a ona mi na to odpovedala že ani to nieje 100% tak ma poslala na si o brucha a tam doktorka mi zadrela ze: Niečo tam je ale neviem co to je. Bolo mi divne ze doktorka nevedela zistiť ze ide o tehu. No tešila som sa ale pohľad vtedy môjho priateľa hovoril za všetko. Nechcel si to pripustiť, boli sme v tedy spolu len 6 mesiacov, hneval sa a stále si nahováral že je to blbosť že mám ísť ešte k lekárovi nech mi to on potvrdí. Samozrejme gynekológ mi to potvrdil a tešila som sa ako Blcha. Môj v tedy ešte priateľ moc nadšený nebol, netešil sa.... No keď bábätko rástlo a rástlo v mojom bruchu tak sa začal tešiť a bol asi najšťastnejší na svete keď sa naša dcérka narodila a držal ju v rukách. No a syn, pri nom to bolo asi tak, že po pôrode som si dala vnutromaternicove teliesko ktoré ma chránilo pred otehotnenim. Lenže čo čert nechcel po 1,5 roku som si ho musela dat vybrať pretože ma neskutočne bolelo brucho a cítila som ho po každom pohybe a rovnako som ho stále cítila aj pri sexe co mi bolo dosť nepríjemné. Keďže som nemala žiadnu antiku tak som musela ísť na testy a potom mi až predpísala tabletky. Za ten čas som ale mala strašnú chuť na sex a tak sme si kúpili ten pharmatex a tak sme šli na plno, malo to chrániť pred tehu no ono to tak nebolo. Zase nasraty priateľ že nemal k tomu ani prístupit, že radšej sme mali počkať dokiaľ mi Dr dá antikoncepciu. Lenze tu mi už predpísať nemusela lebo mi oznámila že som tehotná a ze budeme znova spolu rodiť. Ešte pred tým mi ale bolo cudne že 1 deň som dostala MS no a v ten deň mi aj skončila. Čiže som ani nevedela ci to mam brat ako ms alebo ci to je len nejaké krvácanie mimo cyklu. A tak sa nám narodil synček ktorý už má 1 rok a 2 mesiace a beha ako triskac a blaboce o dušu. Beriem sice uz 1 rok antikoncepciu ale aj tak si chcem dat podviazať vaječníky lebo 3 dieťa už naozaj nechcem ani ja ani môj už manžel lebo už teraz je to psychiatria občasná 😀

judit_ka
4. mar 2019

Ahojte, chcem sa spytat stala sa my taka vec. vcera som myslela ze prisla ms. No krvacala som len tak ze na wc papieri jasna krv. Vcera rano a viac uz nic. Poobede uz bol papier uplne cistucky. Myslela som ze sa to rozbehne ale nic dnes zas uz cisto. O babo sa snazime aktivne uz dlhsie. nechapem co to. Viete poradit?

eliska1986
4. mar 2019

@judit_ka moze to byt uhniezdenie,ale i krvacanie pred ms cize v nutri si viac prekrvena a popraskali ti jemne zilky,cievky a nastalo krvacanie

jackova881
14. júl 2019

Dobrý den prajem o moje prvé tehotenstvo sme sa pokúšali pol roka ,bola som smutná za každým ,keď som dostala ms.Ja som bola po 5 operáciách vaječníkov stále sa mi robili cysty a mám zrasty na vaječníkoch tak som už ani nedufala,že niekedy otehotnieť.Aj kôli tomu,že mi to lekár povedal ,že nikdy mat deti nebudem.A napokon po 6 mesiacoch mi meškala menštruáciu 10 dni stále pocit,že dostanem menštruáciu kúpila som si testik a boli //.A potom po roku som nečakane otehotnela zase takže zázraky sa dejú

rocko999
12. mar 2020

Ahojte mna pycha v podbrusku aj v oblasti krizov aj prsia ma pobolievaju a mam ako keby tlak v bruchu a na prsiach aj ked mam syna na rukach uplne taky tlak mam
V týždni som mala ružovo cerveny vytok a potom som mala hnestady a ptm už nič MS mam dostat az okolo 20.3 a vceraj som a dnes som si robila test a nič

lala0948
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckatka
28. apr 2020

My sme sa o dieťa pokúšali 15 rokov...fakt cca od mojej 20tky som nebrala antikoncepciu a nič. Keď sme.skoncili VŠ a zobrali sa, začali sme to dosť intenzívne riešiť. Vyšetrenia, spermiogramy, IUI, IVF, stovky ovulacnych a tehotenských testov...injekcie, neúspechy, operácie...A medzitým sme sa zaradili do poradovnika na adopciu. Žiadnu prekážku nám nikto nenašiel, manžel mal slabší spermiogram ale inak sme boli zdraví. A nič.
A potom sme dostali naše bábo. Od toho momentu sme prestali absolútne riešiť....proste sme žili aj s dieťaťom a milovali sa. Vyhodila som všetky testy, prestala merať teplotu, vymazala všetky appky v telefóne, prestala sa sledovať a striehnut po príznakoch...ešte som si občas tak povzdychla, ze chvalabohu ze sme dostali už polročné babo, ze aspoň som sa vyhla pôrodu a tým ťažkým prvým mesiacom keď to nespí, plače a ty nevieš prečo 😂😂😂
No a krpec v troch rokoch začal domrzat ze chce bábo...lebo susedia majú, švagor ma...proste vidí bábätka. My už rozhodnutí ze do ďalšej adopcie nie (logisticky, byrokraticky nezvladame s malým skolkarom) a hlavne ja som dostala dobrú robotu...mu vysvetľujeme ze to nie je také jednoduché a ze nie všetci majú babo. Ze my mame jeho a sme radi. No ale malý si melie svoje...ze on bude mať babo vo svojej posteli, bude ho kočíkovat a na rukách nosiť a strážiť. No proste láska ❤️

ckatka
28. apr 2020

@ckatka Teraz pocas korony som s nim doma...s manželom každý večer pohár vína len tak, varíme, o dvor sa staráme...nejakú virozu sme mali ja som aj nejaký zápal priedušiek dostala a brala som Sumamed...
Cez víkend som čakala menštruáciu. PMS žiadny...vravím si, asi z tých antibiotík...
Mne je pred menštruáciou obvykle teplo, manžel vraví že "kúrim", zozeriem svoju pravidelnú Milka čokoládu (celú) a bolia ma prsia ze vie ze sa ich nesmie ani dotknúť.
V sobotu sme boli na výlete na motorkách...A mne furt zima. Koláč som si dala jeden a ani zmrzlina mi nechutila. To už som.mala.so.sebou tampón lebo.som čakala ze každú chvíľu...večer som spala s dekou a paplonom, lebo zima.
V nedeľu sme grilovali, vypili fľašu vina a ja som.podchvilou chodila cikat a kontrolovať ci už.
Večer som mala.chut na sex a prsia ma vôbec neboleli.
No a v pondelok keď som v potravinách prešla okolo regálu s čokoládami..A vôbec nič to so mnou neurobilo....šla.som rovnou čiarou do lekárne po test. Spravila som hneď tak z obedneho moču (na druhy/tretí deň meškania) a tam krásne čiarky...
Po toľkých rokoch bielych testov tomu ešte stále neverím...ale dnes ráno druhy test je takisto pozitívny. 😂😂😂 spontánne, bez liekov a injekcií...len tak, z lásky...zázraky sa dejú.

Co zabralo neviem, ale na tu virozu mi kamoška dala nejaké oleje od Dottery na difuzovanie....A k tomu mi prihodila takú gulicku ze mam si s nou natierať podbrusko, že je to super na PMS a tak celkovo pre ženy. Clarycalm sa to vola. Mesiac som to používala. A bum. Ale mohol to byť aj ten kartón vína co sme vypili....aj to ze som doma...neviem fakt...
Dúfam že to dotiahneme do úspešného konca....A budeme nádej pre ďalšie neplodne páry...

adria88
28. apr 2020

@ckatka gratulujem a držím palce, veľa zdravia 😉

krimhilda
30. apr 2020

Snazili sme sa dva roky, uz som zacinala byt naozaj zufala a kazda moja myslienka bola, ze vsetci su tehotni a ja stale nie, ze to nie je mozne... povedala som si ale, dievca dopraj a bude ti dopriate. V januari som si povedala, ze ten tlak, ktory vytvaram nie je spravny, ze sa proste zameriam na nieco ine, upravila som stravu, zacala cvicit, za tri mesiace schudla 12kil - hovorim si aka parada. V aprili mi prisla ovulacia 13.4 potvrdena ovulacnym testom a mne nieco vnutorne hovorilo, ze dnes je ten den. Mimochom po 30tke sa vela veci zmenilo - moja ovulacia zacala boliet a len pomyslenie na sex je mi neprijemne - to moze byt dovod pre ktory sa nam mozno tak dlho nedarilo a taktiez kym som pochopila svoj novy posunuty 35dnovy cyklus, tiez to trvalo 🤷🏼‍♀️No ale naspat k teme, urobili sme, co sme mali urobit a este si hovorim, ja si vylozim nohy hore do stropu ved co ak by to pomohlo - tomuto vobec neverim, ale... 😂 cez tyzden som aj zabudla na to, co sa dialo, akurat ma brutalne zacali boliet krize a podbrusko - hovorim si MS uz, ale ved vlastne vzdy tak tyzden pred mi je uz tak blbo... lenze toto bolo ine a ked sa hovori, ze zena to vie, tak to vie. Cele to zacalo tym, ze mi je stale strasna zima, hovorim si co budem chora? Troska som zacala soplit z nosa a zvysila sa mi teplota na 37, co je u mna nezvycajne, hovorim si ok, asi nejaka jarna virozka ide. Lenze do toho ako som sa pekne stravovala zdravo, mi zarzu chodil rozum len po cokolade a pecive, mna chytili take hlady, ze si vravim uhmmm neovladatelne PMS, tak co uz. Lenze ked som mala potrebu zrazu jest aj vsetko kysle - uhorky a najma kyslu kapustu, tak som vedela, ze je nieco inak 🙂 Po strasnom hlade, prisla nechut na vsetko, neexistuje momentalne potravina, na ktoru by som mala chut a musim sa prehovarat cokolvek zjest. Bolest prs pribuda kazdym dnom a prsia tvrdnu, zvacsuju sa a bolia a pridala sa taka nevolnost, Pocit ako na vracanie - zatial nevraciam a rada by som sa tomu vyhla, ale proste taka zaludocna tazoba. Tu uz som naozaj zbystrila pozornost, urobila prvy test - duch tam bol, na dalsi den silnejsi, na dalsi silnejsi, vcera som sa ho len dotkla a vyleteli kolajnice a clear blue dnes ukazuje ze pocatie bolo pred 2-3 tyzdnami, co presne sedi. O tom, ze mam strasne cudne a zive sny uz tyzden, nehovorim a potom sa v noci zobudim a nemozem zaspat 😂 kebyze to nezazivam, tak neuverim, ze toto sa ti stane za dva tyzdne 😂 idem volat k lekarovi, kedy sa mam prist ukazat a tak len dufam, ze bude vsetko v poriadku. Uprimne - to ako sa citim, je neprijemne a nie je mi dobre - to je to co to vystihuje - nie je mi dobre, ale nevymenila by som tieto pocity za nic ine na svete. ❤️❤️❤️

ivetavi
8. máj 2020

Ahoj, prosím poraďte mi 🙏 (snaha o bábätko je už 5 mes.) mala som dostat v utorok ms a namiesto toho len špinenie aj to necelé dva dni, žiadne bolesti nič, aj dnes v piatok ms viacmenej len kŕče a krvácanie ako pred skončením. Nikdy som nemala žiadne problémy všetko ok, cyklus pravidelný. Môžem sa tešiť, alebo je to len obyčajná ms?! Ďakujem

lisa200
15. jún 2020

Dobry den , mam uz za sebou tolko testov len s 1 ciarkou a ked som sa uz nato vykaslala , tyzden pred ms mam plne bolestive prsia pred ms som mavala citlive bradavky teraz vsak uz aj bolestivé , pred 3 dnami som mala len na nohavickach spinenie potom uz nie , o 7 dni mam mat ms test bol zatiaľ negativny, co si myslite ?

millky
30. jún 2020

@lisa200 bacha na to, ja som minulý cyklus zažila chemické tehu. Lekár mi to potvrdil. Totiž, asi týždeň som pociťovala stavy ako nikdy, v podstate 99%tehotenské priznaky. Ja nikdy nemam pms ani počas ovulky nič necítim. Moje prsia sú vždy rovnaké a nikdy nebolia a teraz som mala všetko čo sa dá, preto som sa spozorovala, že tyyy koki ja som asi tehotná. O dva dni skôr mi prišlo krvácanie ako malo. A trvalo len 2 dni aj to slabé. Gyn. sestra mi povedala že si mám aj tak urobiť test. Boli na ňom 2 čiarky. O tri dni na to uz len jedna. Lekár mi povedal, že sa mi vajíčko neskoro oplodnilo a už som mala stielku pre menzes vytvorenú a maternica bola už veľmi prekrvená, že preto sa mi neuhniezdilo vajíčko. Čiže deje sa fakt veľa vecí, vďaka tejto skusenosti som si uvedomila, že pokiaľ mi lekár nepovie, že : gratulujem ste tehotná, tak sa na nič iné ani sústrediť nebudem. Nemienim sa viac sledovať a ani investovať do testov. To sklamanie mi stačilo raz prežiť.

natalia1230000
27. okt 2020

Ahojte chcem sa opýtať meška mi mrcha 2 dni cítim sa celkom Okay mám namiesto MS číry výtok nezapácha neviem čo si mám myslieť či som tehotná alebo nie či mám zapal alebo cistu často má popichava pod bruchom ďakujem 🙂

adriana1411
13. nov 2020

A manzelom sme sa zacali snazit kedze druhe bolo tiez planovane trvalo nam to 5 mesiacov kazdu chvilu cysta a teraz tretie hned na prvy sup hned po ovulacii som citila uhniezdenie ako pri prvych dvoch lebo mam citlivy pravy vajecnik a po 10 dnoch som zacala vracat cele dni mi nechutilo jest a tyzden pred tym ako som mala dostat ms som mala zvysenu produkciu hlienu zacala som sa obsypavat aj na miestach kde som nemavala akne a plet som mala strasne mastnu tyzden pred ms som myslela ze mam virozu strasne krce v zaludku 4 dni boleli na kosti klby slintala som vankuse po nociach a v den ocalavanej ms som zacala jest uhorky bolo mi to divne lebo jedavam uhorky ale nie v takom mnozstve ani pri jednom tehu som nemala take chute na uhorky k tomu som mala neskutocne bolestive sklbanie v spankoch a v ten vecer som presviedcala manzela aby zasiel kupit test a tam dve kolajnice 🙂

belal
2. dec 2020

Poradi mi niechto som mala sex bez ochrany a neverim mu zw sa domna ne urobil ked s prepačenim vitiahol von asom mala spermie na zadku a hned po sexe na druhi den som dostala menštruaciu vie niechto poraďit buďem rada

belal
2. dec 2020

@adriana1411 ahoj veďela bisi mi poradit??

miskachrumka
27. dec 2020

Ja som zistila teraz večer pred hodinou ak to bude teda naozaj pravda 😁

exspert
5. jan 2021

Dobry od začiatku že ma bolia bradavky, mala
som ich zväčšené, nafúknuté podbruško som cítila bolesty stále by som iba spala a spala 🙂 dostať menštruáciu a nedostala som.

janickamalicka1988
16. jan 2021

Ahojte. Minuly mesiac som si robila ovulacne testy a 15DC mi vysiel pekne pozitivny. Dalsie dva mi uz vychadzali negativne. Meriam si aj bazalnu teplotu a ta mi aj pekne povedala ze ovulacia prebehla takze sme sa s manzelom podla toho zariadili. Neskor mi prisiel balik plny ovu testov tak ze skusim ci funguju. 7DPO mi vysiel negativny ale 16DPO boli dva silno pozitivne. Akurat ze som toho 16DPO dostala o par hodin ms tak som to tomu pripisovala (31DC). Ms prisla nacas (mavam 30-35dni). Teraz som ale pozerala ze LH hormon po ovu uz nestupa takze sa mohlo stat ze sa nieco sice dialo ale skoncilo to ms? Mala som aj take zvlastne bolesti v podbrusku ale teh test som nestihla spravit kedze mi prisla ms nacas.

jelka21
17. jan 2021

Skus testnut po ms...

miskachrumka
17. jan 2021

@exspert no ako si dopadla?

antonia008
23. jan 2021

Ahojte, nedá mi to nenapísať, ja len naozaj nerozumiem.. načo robíte testy, keď raz ukázali dve čiarky, veď je to isté. Ja pri poslednom tehot. len jednu, tam bol duch.. a vedela som. Bez príčiny sa tam neobjaví... škoda vyhodených peňazí, nebudte už také fanatičky.. Ďakujem.

antonia008
23. jan 2021

@ckatka prosím pokračovanie, pekný príbeh, veru, netreba furt riešiť prkotiny.. len si užívať život, trošku vypnúť, odreagovať sa, odpočinúť, čo má prísť -- príde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre