Príznaky tehotenstva. Príbehy mamičiek

martinjasen
14. mar 2012

Napíš svoj príbeh, ako si zistila, že si tehotná, aké si mala príznaky, ako si to preživala, aké si mala pocity a aké to bolo, keď si to už vedela naisto.
Tým, že to budeš zdieľať s budúcimi tehuľkami, môžeš im pomôcť preživať tento moment bez zbytočných starostí a príjemnejšie.
Sama vieš, aké to bolo. Možno ak by si vtedy vedela niečoč čo už teraz vieš, prežívalo by sa ti to obdobie ľahšie.

zara0201
19. jún 2012

Ja som mala navaly horucavy a strasne ma boleli prsia- ked sme isli s mm autom cez spomalovaci pruh na ceste a nadhodilo ma, myslela som ze mi prsia odpadnu od bolesti 🙂 Doteraz sa na tom smejeme ked ideme po ceste.
Byvala som aj dost smadna, neustale som pila, zle od zaludka mi nebyvalo, nepregrcla som si ani raz. A mala som uplne na zaciatku (5tt) bielo-zlty husty vytok. Pichalo ma ale nie ani v podbrusi, skor v lonovej kosti. A to, ze som tehotna sme sa dozvedeli ked mi to este ani nemeskalo. Vid pribeh v Plodnych dnoch-snazilky.

eliaska23
22. jún 2012

My sme sa snažili 7 mesiacov, kým to vyšlo 🙂 Podarilo sa až po mojich štátniciach, keď opadol stres a vtedy som vlastne ani na otehotnenie nemyslela... a to asi pomohlo. Najskôr som mala tri týždne silné migrény a myslela som si, že je to z toho štátnicového stresu... A jedného krásneho večera som sa šla osprchovať a "kukám v zrkadle ako puk" že čo to ja mám s bradavkami. 😲 Boli obrovské!!! Tak si hovorím, žeby predsa? Nechcela som si hneď robiť test, keď to predtým toľkokrát nevyšlo, radšej som čakala na menzes. A ten neprišiel. V práci sa ma kolegyne pýtali, či som tehotná, že som zrazu taká iná do tváre a že mi narástlo brucho... a to ja som ešte nemala spravený test a ešte stále som čakala na menzes.
Až keď meškal 5 dní, urobila som si ten elektronický, čo ukazuje aj v ktorom týždni ste... a bolo to tam. 🙂 Vybehla som za manželom do spálne s plačom a on hneď vedel, čo sa robí. Plakala som od šťastia celý deň, s prestávkami samozrejme. Ach jaj, to bol krásny pocit. A môj milovaný manžel mi povedal, že on to vie už pár dní, lebo keď pri sexe videl moje bradavky, vedel že ničím iným to byť nemôže... ale radšej mlčal, ak by to nebola pravda, aby som nebola zase sklamaná...
V práci to samozrejme väčšina kolegýň hneď vedela, lebo mi brucho vyskočilo okamžite a už len rástlo do krásy 🙂

ivkakivka
12. júl 2012

A toto je môj príbeh: Keď sme sa začali snažiť o bábätko, kúpila som si OVU test a sledovala ju. Dostavila sa dosť neskoro - až po treťom týždni cyklu. Tak sme robili všetko preto, aby sa to podarilo. A potom sme už len dúfali. Týždeň pred menzesom som začala mať také mierne bolesti v bruchu. Ako keď sa začína blížiť menzes. Pripisovala som to týmto strašným horúčavám. Potom prišiel deň, keď som mala dostať menzes. Vždy to býva ráno, no tentokrát nič. Tak strašne som dúfala a bola nervózna, že som sa bála, či som ju svojím stresovaním neodplašila :D Nakoniec neprišla ani na druhý deň, ani na ďalší. Tak som si kúpila 3 rôzne testy, lebo istota je istota. Včera ráno som si teda spravila 3 testy a všetky vyšli úplne jasne - II 🙂 Som bola taká vytešená, aj stále som, že neviem, čo od šťastia a stále sa len usmievam. Manželovi som to povedala včera večer - resp. ukázala som mu test - najprv na neho pozeral, že čo to je a potom sa opýtal: Už? 🙂 A bol veľmi šťastný. Ani som neverila, že sa nám to tak rýchlo podarí. Iné ďalšie príznaky som nepociťovala. Prsia ma bolia - ale len tak, ako iné dni pred a počas menzesu, takže nič výnimočné.

salma22
12. júl 2012

v sobotu som sa necitila vo svojej kozi ...tym myslim ze by som si niekam sadla a sedela a nerobila vobec nic ..bola som strasne unavena tak som si spravila testik len tak ci nahodou mala som polsednu palicku lebo sme sa o babatko snazili velmi sme ho chceli po neuspesnych ocikavaniach sa mi naraz objavili dve krasne a silne ciarocky ani som tomu neverila skoro som vyletela z koze od radosti v tom momente by som sa o radostnu novinku chcela podelit s buducim tatinom no siel na zapas tak som sa s tym podelila so svokrou na to nikdy nezabudnem ...ukazala som jej palicku s vedomim ze to bude poznat a ona co to je ja ze testik na tehu a ona no dobre a co to znamena a ze sme tehotny a ona dobre jej reakcia bola mozno ina ale to bolo sposobene aj tym ze sme mali navstevu... v tomto tehu som stravila na zachode len 4mesiac to som sa ocitla na infuziach aby babo malo aj nejaku vyzivu ked uz vsetko co som zjedla slo von... a v druhom tehu som si robila testiky kazdu chvilu lebo o babo sme sa snazili a velmi sme ho chceli a tak som bola zvedava kedy to uz bude ...najprv to bol duch ...ale drahy nevidel slabe ciarocky potom som si ich robila kazdy tyzden a uz to bolo coraz viditelnejsie tak uz tomu sme zacali verit ...a ani nasu krasnu bublinku nebolo vidiet pretoze to bolo asi v nejakom mesiaci tak nas objednal doki po dvoch tyzdnoch a bolo tam to najkrajsie a najmansie babenko ake ste kedy videli boli sme stastny ako blchy ....prve 3 mesiace som zas stravila na zachode s poznamkami kedy to uz skonci ze uz nevladzem a tretie ani za svet pri tom by sme tretie babatko velmi chceli 🙂 snad to uz vinde a budeme mat krasneho a zdraveho chlapceka 😵

miruuska
12. júl 2012

MOJ PRIBEH OD NESTASTNEHO PO STASTNE BEZPROBLEMOVE TEHOTENSTVOja som ostala necakane tehotna zatial sme neplanovali.pred tym ako mi zacali tehot.priznaky som bola na zakroku -vyberali mi mandle.kedze som ani zdaleka netusila ze mozem byt tehotna do kolonky pri primani do nemocnice som pravda ze na otazku ci som tehotna napisala nie.zakrok bol s narkozou.uzivala som silne lieky od bolesti.po tyzdni od zakroku som mala dostat menstruaciu.ta mi meskala zacali ma prsia bolet tak som si myslela ze ked uz ma prsia bolia kazdu chvilu mi pridu ze mi to narusila ta narkoza preto mi meska.dotoho som zacala vraciat a citila som sa ako zbití pes.doktora som uz nestihla tak som si isla kupit tehot.test.cakam na zachode na vysledok a zrazu vidim dve ciarocky.v tom momente som nechapala triasli sa mi ruky a zacala som plakat.nevedela som preco vlastne placem ale po chvili ked som to predychala a uvedomila som si ze som tehotna vedela som ze placem od radosti.nevedela som sa dockat rana kedy pojdem k doktorovi a potvrdi mi ze som tehotna.no len o 4tej rano som sa prebudila na strasne mokro medzi nohami zaznem svetlo a vsetko krvave.v tej chvili som uz vobec nechapala co to vlastne je.nemala som skusenosti ohladom tehotenstva co a ako tak som rozmyslala.v duchu som si vypravala:ze by som dostala menstruaciu?ale preco mi test ukazal dve ciarocky.hned som sa isla osprchovat nachystala sa a uz od 5tej som bola na poliklinike a cakala aby som bola prva na rade aby mi cim skor doktor povedal co a ako.no v tej ordinacii sa to tak rychlo zbeho za 2minuty som mala odpoved:ano Mirka si tehotna a krvacas z dovodu ze ti hrozi potrat.treba rychlo do nemocnice.ja som bola tak zaskocena z tych veci nevedela som co a ako ci o to pridem alebo nie.nastal mi pobyt v nemocnici to bolo v utorok .po dvoch dnoch vako som uzivala lieky mi krvacanie prestalo.pred spanim som si vymenila vlozku aby som vedela co a ako cez noc a rano vo stvrtok pozriem na vlozku a krasne cista.v tom momente som sa po dlhom case usmievala aj na vizite mi povedali dobre spravi.bola som rada a tesila som sa.cely den ani kvapky krvi.vecer pred spanim som volala mojej polovicke povedala som mu ze sa mi zlepsil stav tesili sme sa obaja.isla som spat .no len po hodinke som zistila ze zas krvacam.isla som hned za doktorom pichol mi este jednu davku injekcie a poslal ma spat ze uvidime rano.rano v piatok ako som sa zobudila prve co som spravila pozrela som na vlozku.cez noc mi krvacanie opät ustupilo.zobrali ma na sono ze ako sa to vyvija.dlho bolo ticho doktorka nic nehovorila tak som sa opytala ze ci je vsetko v poriadku.po minute mi odpovedala:hladam hladam ale embrio tam nevidim.zo slzami v ociach mi oznamila ze jej to je luto ale ze mi to odumrelo ze som potratila.ze ma vycistia a za par hodin mozem ist domov.v tej chvili sa mi zrutil svet.nevladala som prejst ani na izbu.plakala plakala a plakala.nevedela som sa dockat kedy ma uz budu cistit kedy ma uspia aby som na chvilu prestala na to mysliet.po case som na to prestala mysliet a zacala sa usmievat.bolo to tazke ale najviac mi pomohlo rozpravat sa o tom.pol roka som si mala davat pozor aby som neotehotnela poci sa mi to vsetko da do normalu. od potratu ubehlo presne pol roka a zrazu opät neplanovane som otehotnela.zistila som to lebo mi zas menstruacia meskala.spravila som si test a hned som utekala k doktorovi este som ho stihala.potvrdil ze som tehotna len na sone to este nebolo vidiet tak mi zobral krv.krv potvrdila tehotenstvo.hned mi nasadil lieky na podporu tehotenstva.o 4dni som si vsimla výtok utekala na pohotovost.bolo to len minimálni vytok ale si ma tam nehali na pozorovanie kedze uz som mala pred pol rokom potrat.v ten den mi vytok aj prestal.kazdy den na vizite som im hovorila to iste:citim sa dobre az vyborna ziadny vytok bolesti ani nic.po tyzdni mi povedali ze ma pustia domov ze mi spravia sono ako pokracujem a pojdem domov.potesila som sa.bola som v 5tyzdni tehotenstva.no len na sone mi povedala ze na to v ktorom som tyzdni ze mam mali plod.ze je to na 50%na 50%.bud mi to narastie alebo nie.ze to uz bude doktor sledovat.rano ako ma pusili domov isla som hned za doktorom smutna zo slzami v ociach ze ako sa veci maju co mi povedali na sone.precital si prepus.spravu vsetky papiere a pocase mi s usmevom na tvari povedal:Mirka vsetko je v absolutnom poriadku.doktorka si neviem z akeho dovodu pridala 2tyzdne. som v 5tom ale doktorka si myslela ze v 7tyzdni.preto sa jej to zdalo ze na ten tyzden mam plod malí lebo mi pridali dva tyzdne.pritom na ten tyzden v ktorom som bola velkost plodu som mala taku aka ma byt.stastna ako blcha ked mi to doktor povedal v tej chvili mi padol obrovsky balvan zo srdca.uz som sa len modlila nech sa mi uz nic neskomplikuje ze o toto uz nechcem prist.a tak aj bolo cele tehotenstvo som mala bez problemove.vsetky testi a vsetko pocas tehu som mala v absolutnom poriadku.28 som mala mat nastup v nemocnici ze mi prepichnu plod.vodu ak dotedy neporodim.porodila som o den skor 27.dokonca dve hodky pred porodom som behala so sestrou po meste.porod bez problemovi a hlavne rýchli.cela nemocnica ma vychvalovala do nebies ze taky rychli priebeh porodu este nemali.narodila sa mi krasna zdrava dcerka.od vtedy je so mna najstastnejsia a hrda mamicka.

gumidekmomo
12. júl 2012

my sme sa snazili cca pol roka a stale nic,zacala som brat aj vitaminy teda mi radili ze by to malo pomoct , moc som tomu neverila ..ked som uz ale prestala uplne dufat a nejako sa tym zaoberat tak sa to stalo :D Boli tam krasne dve ciarky a to som si urobila este dalsie 2 testy po sebe lebo som tomu nechcela verit..a potom mi vsetko zacalo zapadat do seba ako skladacka ..bola som velmi naladova aj prsia ma boleli kupodivu dost dlho a ked som sa na seba pozrela do zrkadla tak pozeram ze mam dake akoby slzave oci ze som nejaka zvlastna...a po testiku teda bolo vsetko jasne a teraz sme sa prehupli pomalinky do posledneho trimestru a veeeeeeeelmi sa s manzelom tesime na nasho drobceka 😀

petra1402
20. júl 2012

Ahojte my sme si povedali ze chceme babatko v maji no otehotnela som uz v aprili , spravila som si 5 testov a stoho tri boli negativne a dva pozitivne, priznaky som nemala viacmenej ziadne , len mi meskala menstruacia a mala som vytok a bolesti v podbrusku inak ziadna ranna nevolnost ani nic 🙂 keby som nevidela na ultrazvuku ze tam naozaj nieco zije ani by som nevedela ze som tehotna 🙂 tak vam prajem prijemne a bezpriznakove tehotenstvo 🙂

tinka_14
20. júl 2012

Po 6 rocnom vztahu a spolocnom 3rocnom byvani sme sa 16.jula2011 vzali... Uz dlhsie som tuzila po babatku, ale do februara som mala este skou,chcela som ju najprv dokoncit. V aprili sme si povedali, ze sa zacneme snazit,sak to moze dlho trvat... No a prvy pokus bol hned uspesny... 🙂ms mi ani nemeskala len mi narastli prsia a bola som unavena...hned prvy test pozitivny potom dalsi a dalsi... Bola som v 5tt hned mi to potvrdil aj lekar... Teraz som v 13tt a obaja sa na malu fazulku velmi tesime 🙂

marryjane
20. júl 2012

..my sme sa snažili o bejby už od novembra 2011. Stale som nechapala ako je možne že sa nedari, ked gyňoš mal pre mna na prehliadkach same dobre spravy. Plodna ak jabloň bez najmenšej anomalie. Nikdy som nebrala antiku a menzes chodil ako hodinky. Nechtiac a akože nenapadne som začala partnerovi vytykať jeho fajčenie a zlu životospavu. Keď už nam to prerastalo cez hlavu a naše milovanie sa stalo akýmisi čudnými pohybmi len aby sa to konečne podarilo,...raz častejšie, raz menej často,...po "tom" som robila stojky a aj tak stale nič, povedala som dosť. Sadli sme si, porozpravali sa, že sa tym skratka presnaneme zaoberať, lebo ked sa to bude mať stať tak sa to stane bezohladu na to či sme pri tom použili "správnu" polohu. Na radu kamaratky som ešte začala brať kyselinu listovu, to len tak preistotu. Tyžden pred očakavanou menštruaciou som mala všetky príznaky že príde, aj ked prsia (ktore skoro nemam) boli ešte vačšie a citlivejšie ako inokedy. Vonku boli strašne horučavy a bolo mi stale na odpadnutie. Závrate. Klasicky priznak tehotenstva ale kedže sme sa tym už "nezaoberali" ani vo sne ma to nenapadlo 🙂 ! Až ked som na 28den nedostala menzes, tak som vedela že sa to konečne podarilo. Počkala som ešte na 31. den, aby som teda nič neunahlila, spravila som test a konečne bol dvojčiarkový. Hned som so slzami v očiach volala kamaratke čo mam robiť, že su tam dve čiarky a to bolo prve: "gratulujem, budeš mamina!" čo som počula a nechcela som tomu veriť, len som bola velmi dojata a vlastne stale som. Ešte som zabudla dodať že som asi v 5tt - neviem presne, nebola som ešte u lekara.

pink_lady
26. júl 2012

príznaky? Ked to spatne zhodnotim, zacali dost skoro. Poslednu MS som mala 11.12.2008 a ja som ju vyuzila na vyhovorenie sa z vianocneho posedenia - prave prebiehalo a mne byvalo pri MS strasne zle. To len na okraj. Cca 2 dni po vianociach som sa raz pozerala do zrkadla, a preblesla mi myslienka hlavou ze mam tehotensky vyraz 😀 ale dalej som na to nemyslela. Tyzden pred ocakavanou MS som spinila - myslela som - opat prisla skor - ale prebehla mi aj myslienka - uhniezdovanie...no zas som sa stym nezaoberala ze ha ha. Medzi tym, bolo vianocne obdobie, som bola na seba pysna, ze su Vianoce, prejedam sa každým dňom, ale ja nepriberam ale chudnem /za dva tyzdne som schudla 4 kg/. Myslela som, ze to z tych par brusakov co vecer urobim /fandila som si 😀 /. Rovnako som si myslela ze ta svalovkova bolest na boku prs je svalovica. 😝 Den pred Silvestorm som sa rozrevala pri Prci prci prcičky. Potom som to akosi vypustila z hlavy, bol Silvester, Novy rok, vtzedy som si povedala, ku stastiu mi chyba uz len vodicak a tehu knizka 😀 z autoskoly mi telefonicky ponukli predcasne skusky, 9.1 /piatok/., tak som frisko dorabala jazdy a ucila sa na skusky. V stredu vecer /7.1./ som sedela nad testami a zrazu mi prebehla myslienka ze ako mozem mat svalovicu zboku prs, ked tam nie su svaly??? A ze v ramci prechadzky si idem kupit tehu test, ved autoskolne testy pockaju. Bolo to viac menej z dlhej chvile, lebo som bola len 27DC: Lekaren som stihla na poslednu chvilu, zatvarali, vypytala najlacnejsi test, a pomaly sa vratila domov, ocikala palicku, zabudla na nu a sadla k testom. Po cca 15 min som si spomenula, postavim sa, este mi preblesla hlavou myslienka ze ako budem zas pod lampou skumat test ci tam neni druha ciarka...a tot...srdce mi skoro vyskocilo z hrude lebo z tej palicky sa na mna cerili dve zretelne ciary. Zopakovala som dalsi - vysledok rovnaky. Tu prvu noc som osobne nespala, robila som si vycitky ze tyzden dozadu bolo silvestra a ja som toho drobceka opila ... 😕 V hlave mi vyrilo toho strasne strasne vela. Drahy sa nejaky cas tvaril ze sa tesi, potom povedal, ze sa spoliehal na to ze nikdy neotehotniem, /kedze som mala endometriozu/ - ze som ho s diagnozou klamala zrejme.... Ale to uz je uplne ina kapitola 🙂 Tehotenstvo bolo velmi komplikovane, od sakra nevolnosti, /po celu dobu som pestovala "lasku porcelanovu" - obijímanie WC misy 🤐 😀 /, opakovanych infektov, krvacania, kolik, preeklampsie az po predcasny porod. No aj tak som stastna ze som mamam ze mam to moje neposlusne potvorne drobciatko, milujem ho najviac na svete 😵

hanik90
26. júl 2012

Nám to vyslo hned na prvýkrát. Ten mesiac sme mali dost rušný a tak sme "to robili" len tri krát za ten mesiac. Hned som vedela ze som tehotna. Nemala som žiadne priznaky, len taku citlivejšiu náladu. 😖 S priatelom som sa pohadala, lebo som ho nutila odist z roboty kupit mi test - a to mi meškalo len dva dni a on tvrdil, že to mi ešte nemôže vyjst, a ze to nemohlo vyjst na prvykrat. Bola som hnusná, spätne viem, že vtedy dosť prchká, ale nedalo sa to ovládať. Proste som to musela skusit. Večer som si urobila test, nepočkala som ani do rána, a boli tam dve čiarky. Predstavovala som si, ako romanticky to poviem buducemu oteckovi, že mu hodím do schránky list od bábätka, alebo mu medzi veci zabalím plienku, ... ale nezmohla som sa na nič iné, len som mu povedala: Som tehotná. A on mi nechcel veriť, bol totiž 1. apríl. Chvilku trvalo, kym si uvedomil, že si nerobim srandu... a tak sa teraz spolu tešime na našho synčeka. 🙂 🙂 🙂

tarapaper
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka3103
27. júl 2012

Zistila som, že som tehotná keď som bola v 4 týždni a to tak, že keď som sa napila kávy ihneď som utekala na toaletu ju aj vyvrátiť. Od začiatku tehotenstva ma ale boleli prsia a mala som chuť na sladké, ale iné príznaky sa nevyskytli 🙂 už ani žiadne nevoľnosti počas tehotenstva.

naty1987
7. aug 2012

to ze som tehotna som zistila az v 6tt diky kamoske ktora ma donutila spravit si test nejak som si nepripustala ze by nam to mohlo vyjst kedze sme sa snazili asi 2,5roka a potom som snazenie uz vzdala.aj ked ms meskala neverila som mne sa to stavalo casto.az neskor som si uvedomila ze som cely mesiac jedla len kung pao ,prsia ma boleli hrozne a kavu som pila na hektolitre tak mi chutila a unavena som bola ako po praci v bani 🙂 juj krasne to bolo obdobie 🙂
no zle mi zacalo byvat az okolo 9tt 😉

evkakorcek
7. aug 2012

Každý príbeh je naozaj iný a jedinečný. Ja som bábo vôbec neplánovala, proste prišlo "lúsknutím prsta". Ked som otehotnela mala som čerstvých 21.
- Chodila som do práce. Každodenný rituál sa však zmenil. Zrazu mi káva začala smrdieť, a jedného rána som sa pozvracala z čistej vody. Bola som príšerne unavená a jedlo som cítila na kilometre. Ani mi menštruácia nemusela meškať a hned som vedela "vo co tady go" 😀 . Spravila som si tehotenský test a tam boli dve čiaročky silné ako kolajnica. S priateľom sme nevedeli, že čo teraz? Ved sme taký mladý.... 😒 Ale našťastie rodina nás podporila. Ja som ostala od 11tt na rizikovom, lebo som mala nevoľnosti - celodenné. Môj žalúdok mi plával doslova na vode. Zo všetkého mi bolo zle. Schudla som počas prvých mesiacov asi 6kg. Nič mi nechutilo, všetko šlo von. Moj den bol asi taký - posteľ, záchod, sprcha a dookola to isté až do siemdmeho mesiaca. Bola som unavená a podráždená, lebo hormony somnou riadne hýbali. Ale asi aj také má byť tehotenstvo 😉 Ke dis teraz na to spomeniem už sa len smejem.

wewe22
8. aug 2012

prve tehu bolo pre mna velkym prekvapenim prislo hned ako sme sa rozhodli nechat veci na prirodu
ked som v auguste vysadila antikoncepciu zacali mi meskavat moje dni kazdy mesiac som si robila tehu test ale nic nebolo, ved manzel este nechcel a daval si pozor, na vianoce mi MM povedal ze uz je cas a vtedy sme splodili nasu starsiu potvorku, vtedy som si ani nerobila test, rovno som isla k Dr. ze uz ma to nebavi ze mi stale meskavaju a tyzden mam bolesti v podbrusku a tie dni nie a nie prist, na USG nebolo nic vydno tak som dostala vyvolavacku ze ked do 8dni nic mam znova prist, tak som znova napochodovala k Dr. a uz nam bilo srdiecko o sto sest a v tehu knizke sa pisalo 6+0tt

druhe tehu sme planovali az moc a tak sa nam nedarilo 6mesiacov, kazdy mesiac som mala mrchu ako hodinky, vzdy som bola sklamana, ked sa to ale podarilo bola som si na 100% ista ze som v tom, tri dni pred terminom mrchy som to nevydrzala a spravila som si test bola som velmi sklamana lebo dve ciarky sa nekonali, priznaky sa stupnovali mrcha meskala dva dni spravila som si dalsi test a zasa nic, to uz mi bolo trochu do placu ved som si bola ista ze bude babo, kedze mi to nedalo kupila som iny test ved uz to predsa musi byt ale ani teraz sa druha ciarka nekonala, ked som ale skoncila schulena v manzelovom naruci uplakana ako male dieta este viac ma to utvrdilo v tom ze babo bude (ja totiz nie som typ ktory pri takychto veciach fnuka), tak som napochodovala k Dr. vysvelila som mu ze tri testy boli negat ale ze som na 100% tehu ten sa dobre pobavil povedal nech vyskocim na kozu a potvrdil tehu 😀

mirabelka212
11. aug 2012

my sme si babatko naplanovali po svadbe ked som mala 30 rokov...podarilo sa nam to hned (som bola prekvapena som myslela, ze budeme cakat aspon 1 rok), priznaky boli hrozne bolesti prs..samozrejme vynechana menstruacia, a citila som sa sick vzdy len rano.vacsinou na ceste do prace v aute....alebo ked som zacitila nieco moc aromaticke.....a mala som strasnu chut na cerveny melon a udeneho lososa...aj v noci.....uz som zacinala tusit...ze asi "som v tom" 🙂 tehotensky test to potvrdil....a teraz mame nas pokladik 8 mesacny a je to najkrajsi dar....aky zena moze dostat.....aj ked na druhej strane aj narocna uloha starat sa o dieta. Drzim palce vsetkym....zienkam...co sa snazia...otehotniet.....a tie co uz su v tom...pekne a pohodove tehotenstvo a dobry porod. 🙂 pekny dnik

miskovapetka
17. aug 2012

my sme mali problemove "otehotnenie" pri oboch drobcoch...strasne sme chceli a stale nic, medzi tym aj spontanny potrat...tak sme boli dost smutny, no podarilo a mame dve krasne deti...a chceme tretie, konecne by sme chceli dievcatko..som taka neista teraz,ja som ani pri jednom syncekovi nemala absolutne ziadny priznak tehu...len meskajucu "mrchu"... ale teraz prave prezivam take zvlastne chvile...pozorujem to uz taky 4.-5. den, resp. moja mama to spozorovala ako prva...nikdy mi nesmrdelo maso a milujem klobasu 😀 ... no teraz ked som zacitila pred par dnami surove maso, prislo mi hrozne zle, strasne ma napinalo, pred dvomi dnami som varila kapustnicu a klobasa mi tak smrdela,ze som z revom vypla sporak,ze som pokazila kapustnicu,ze ta klobasa je skazena, a ked prisiel manzel smial sa,ze tej klobase nic nieje a vobec nesmrdi, a uz druhy den mi je rano strasne divne, taka slabost,unava,zaludok na vode..pre zmenu musim mat kazdy den mliecnu cokoladu,som chora z toho ked si ju nekupim a nezjem ju celu,ale iba mliecnu,na ine chut nemam....neviem, mrcha ma prist az o dva dni, tak uvidime, no urcite si nic nenahovaram, chceli by sme este jedno,aj ked sa zatial nejako nesnazime, mladsi drobcek ma len 11 mesiacov,tak chceme pockat aspon rok este....no neviem, je pravda,ze pozor si nedavame...ani cez ovuladiu...a teraz len rozmyslam a rozmyslam, ci mam kupit test alebo nie...miestami mam aj pocit ze uz uz pride mrcha...

ellis21
17. aug 2012

Ahoj, som rada, že je tu nikto, kto má podobný problém. Ja mám tiež deve deti a pri nich som vedela že som tehotná ale iba vďaka šiestemu zmyslu. Inak mi nič nebolo len som mala tušáka a potom samozrejme neprišla mrcha. Teraz by sme chceli tretie. Mňa už týždeň bolí podbruško, prsia mám jak balóny a bradavky bolavé. Mrcha má prísť o 5 dní tak neviem či to nieje predmenštruačný s. Test som si robila a bol negat ale asi bolo na test skoro. No brucho ma bolí tak ináč ako pred ms. Také pichanie aj v oblasi bokov a pupka, neviem či si to namýšľam alebo je to naozaj bábo. 😵

deina79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni244
23. aug 2012

ahojte, tak ja som otehotnela na prvý krát, čomu som ani veriť nechcela. Mala som vysadenú antikoncepciu od septembra, ale dávali sme si pozor. Potom od januára sa mi cyklus predĺžil na 42 dní. Začiatkom apríla sme si povedali, že si prestaneme dávať pozor a že to skúsime. Mala som v okolí viacero báb, ktoré mali problém otehotnieť, tak som si povedala, že načo čakať. A keďže som mala taký dlhý cyklus, myslela som si, že aj u mňa bude problém. Poslednú mrchu som dostala 2.apríla. Ďalšia mala prísť 16. mája. A neprišla. Kolegyňa ma počas prestávky donútila ísť kúpiť test a hneď si ho aj spraviť. A čuduj sa svete, akonáhle som ocikala test, okamžite sa zjavili silné dve čiarky. Celá som sa rozklepala, lebo som na to nebola vôbec psychicky pripravená. Zatiaľ mám tehotenstvo bez problémov, ranné nevoľnosti som nemala, jedine ma boleli prsia. Doteraz som pribrala kilo,ale bruško sa už rysuje. V pondelok ideme na morfologický ultrazvuk, tak dúfam, že nám prezradia pohlavie. Priateľ sa veľmi teší, každý deň mi hladká bruško a rozpráva sa s ním. Síce neviem, ako to všetko po finančnej stránke zvládneme, ale ako sa hovorí, nejako bolo a nejako bude

lolitka25
23. aug 2012

Ahojte, konecne som sa tu mohla priradit po tolkych rokoch cakania 🙂 Posledny cyklus som mala 12.6.- dokonca sme uz boli v centre asistovanej reprodukcie, aby nam pomohli a 2.7. sme zacali pripravu na IVF injkeciou decapeptylu (na zastavenie cinnosti vajecnikov a stopnutiu endometriozy...) Vtedy sme netusili , ze uz vlastne tehotna som. A vsetky nasledujuce priznaky ako unava, cudny pocit v podbrusku a zravost sme s mm pripisovali prave injekcii... a ostatne ako bolestivost prs, nechut na milovanie zase PMS - ani vo sne nam nenapadlo, ze v brusku mame fazulku. Cakala som na menstruaciu,aby som mohla zacat stimulovat a ak neprisla na druhy den skoro rano mi nieco povedalo "ocikaj tehotensky test" - bola prave nedela a manzelovi som priniesla do postele //. Samozrejme najprv strach- ci to nie je iba z injekcie, ci ak som tehu nemoze negativne ovplyvnit babatko... Na druhy den som bola aj na krvne testy a ultrazvuku ( na nom nebolo este vidiet nic iba zvysenu sliznicu- ktora po injekcii mala byt nizka ) a o dva dni som mala najkrajsi telefonat v zivote, ked mi oznamili, ze urcite som tehotna 🙂 . Od toho dna kazdy den hladkam brusko a rozpravam sa s nasim cca 3.5cm babatkom . Bola som uz aj 4 dni v nemocnici pre hroziaci potrat, casto spinim a zijem v neustalom strachu a modlitbach nech sa nasa tuzba po zdravom babatku v marci naplni. Este stale nemame zdaleka nic vyhrate... Vam vsetkym ostatnym snazilkam a cakatelkam na tehulkovanie zelam skory uspech a vam tehulienkam, zelam lahky porod a zdrave babatka...

mata.g
27. aug 2012

ked som prvy-x otehotnela pred dvoma rokmi, prve momenty boli take, ze strasne som mala pocit, ze uz uz dostanem menzes, ale furt to neslo a nasledne po dvoch tyzdnoch som citila na krcku maternice akysi stuplik.......a to bol jasny priznak, ze vajicko sa uz zahniezdilo ;) tesim sa na tento pocit znova, lebo prvy-x nam to nevyslo

barca25
27. aug 2012

no ja somstrih.psov u veterinara ,bol koniec augasta a velke horucavy..isla som rano nieco zobnut aby som vydrzala do obeda a naplo ma..myslela som ze tou nepravidelnou stravou mam opat problem so zaludkom...nemohla som nic dat do ust co ma zo vsetkeho naduvalo..isla som todatvon na wc a bolo dobre..na druhy den opat..menstr meskala tyzden ale predtym mesiac som bola darovat krv a potom mi vzdy na nasledujucu mens meskavala tyzden...neviem,ale napa dlo ma ze si spravim test a sup hned 2ciarky..som nechapala,bo sme ani neplanovalia hla bambulko bolo v brusku..mala som naval tepla,tocaky,a cele tehu respdo 7.mesiaca som vracala a chudla...odpadavala som a sla na rizikove.. dokt ma plasil ze babo je male,b osom nejedla vela ,nedalo sa..ale nakoniec sa nam n arodila skoro3kgdcerka🙂..druhe tehu bolo take iste..aj ze sme n epl anova li...aleo to jeto krajsie ked neplanujes a pride. . a tiez sommalarizikove-tocaky,vracanie,bolesti..ale n a stastiesa nam narodilchlapcek..i ked akutnymcisarakom alejezdravucky a krasnucky...i ked obe tehotenstva ma znicili,vysilili,i tak patrilik najkrajsimchvilam mojho zivota🙂)...ten pocit ako citis ze ta prvy krat kopne,pohne sa babo,pomrvi..juuuj...♥♥♥

eri28
31. aug 2012

ja zacnem svoj pribeh, pri kazdej vadcej laske som velmi tuzila po baby, prva bola v 15 tich a uz v 16 som chcela mimi 😀 , nastastie som bola velke decko a ani som poriadne nevedela, ako to baby spodit, 😅 , no prva laska skoncila asi v 18, nebola ta prva, a potom roky ubiehali mne sa akosi nedarilo baby pri tych mojich laskach, co som teraz aj rada, lebo neboli to princovia na bielom koni 😵 . Az raz ked som t vobec necakala, nikoho nehlada, neako zmierena so sebou sa objavil ten pravy...Samozrejme moje prve bolo, ze chcem baby, vsak u sme neboli deti, a to bola moja velka tuzba od detstva, vztah sa pekne vyvyjal a bol to prvy muz, ktory mi dost rychlo a rozhodne povedal, ze aj on chce rodinku 😅 , cela stastna sme sa do toho pustili...Presiel rok a mimi nikde, odisli sme zit spolu do zahranicia, uz pomaly islo na druhy rok a mimi nikde.Bola som aj na laparke, mavala som bolesti, tak ma cistili, boli tam neake stare problemy, ale mimi nechodilo, tak nam dali termin na kliniku umeleho oplodnenia, a nasadili mi antikoncepciu, aby presli bolesti, ktore ma trapili v strede cyklu. To sme boli zufali, moj si myslel, ze babo uz nikdy nemozem mat, aj ja som bola uplne zufala, a po tej tak vseliak branej antikoncepcii, som si ju na dalsi mesiac vysadila, ze 3 m nevydrzim cakat, ci sa nieco upravy.Nakoniec sme sa rozhodli, kedze som nemala moc pekny plat, ze odidem do inej krajiny robit opatrovatelku, ze si privirobim viac aj ked sme boli v zahranici, ale som neovladala jazyk.Jedine co som mala podmienku, ze pojdem, len spravim si pred cestou test.Vela testou padlo, za obed, to bolo moje hobby kazdy mesiac kupovat testy, presne som vedela, ako vyzeraju ty nevyditelny duchovia, ktorych som vydela, iba ja a par kolegin, asi tie co mi priali. Dalsi test som teda kupila, ale duch uz bol vyditelnejsi, aj ked slabo, ale bol to moj prvy duch, vyditelni 😀 , predtym boli take nevyditelne. Robila som ho doma, a u nas asi vsetci potebuju okuliare, cize som ho vydela iba ja, alebo ho chlapi nechceli vydiet, ale na MK mi dali za pravdu baby, ze vidia 😀 , tak chlapi zacali pit 😀 ..., na dalsi den zase duch trosku silnejsi, tak sa zase otvorilo vinko, neskor mi polovicka povedala, ze ked nebudem tehu, ze tento trapas neprezije, uz bolo par planich poplachov, ze som tehu, a sirili sa aj po rodine 😝 . Menzes mi presne na moje meniny neprisiel, a ja som mala malu nadej, ze snad to vyslo.Doktor mi zobral krv, a neskor som volala sestricka mi tehotenstvo potvrdila.Ta radost.....bola neskutocna, babo sa nam podarilo splodit akurat, krasny darcek moja polovicka mala 40 rokov. Uz som mu kupila aj darcek detsky dudel, v nadeji, ze snad to raz vyjde a vyslo.Mne zacalo to vysnivane tehulkovanie.Velmi som sa tesila, ale ked som na nete citala, ake su prve tri mesiace tazke bola som nahnevana na vsetkych, lebo takto mi nikto tehotenstvo neevykresloval.Jedine co mi pomahalo myslienka, ze prvych 3 mesiacov bude lepsie a aj tak bolo nevolnosti ustupili a konecne som si zacala uzivat 😀 Polovicka chcela chlapca, ze on vie co robil, a radost bola o to vedcia, ked nam na sone chlapceka potvrdili 😅 . Citila som akeho hrdeho tatinka budem mat pri sebe 😉 .Moje tehulkovanie sa pomali konci a mi cakame na ten zazrak, kedze posledne tri mesiace su tiez tazke, a uz ani tak nevladzem vsetko, a to vedcia radost je, ze sa mi to konci, a mi sme radi, ze podla lekarov, je vsetko v poriadku, tak tuzobne cakame na naseho prveho chlapceka 🙂

wilagrande
18. sep 2012

ahojte,chcem sa opýtať na tehotenstvo aj ked síce už mám dve deti tak som akási zmetená...mala som z manželom nechránený pohl.styk cca 6dní po menštruácii a tak som si pre istotu urobila dva teh.testy asi v priebehu týždna po styku pričom prvý mal jednu čiaročku uplne výraznú a druhú len taký tieň o týžden neskor som urobila druhý test (iná značka)kde bola len jedna čiarka menštruáciu mavam pravidelnú vždy 7dní ale tento mesiac to bolo zvláštne tým ze som začala slabučko krvácať jeden deň na druhý deň už nebola krv na tretí znova len krv.výtok na štvrtý zas nič a na piaty deň troška silnejšie krvácanie pričom trvalo len tri dni a dosť takto som to v min.nemala nikdy ani pri prvých dvoch teh.takže neviem či može ísť o tehotenstvo pretože prsia ma boleli len pred krvácaním teraz už nie a ku gyn.som obj. až bud. mesiac ,ďakujem Vám za odpoveď na moju otázku

siposova
19. sep 2012

Ahojte, priznám sa že otehotneť som ešte nechcela ..chceli sme chvílu počkať , ale tak stalo sa a sme šťastný a nevieme sa už dočkať...
Menštruáciu som mávala pravidelne každých 28 dní 5 dní v kuse nikdy som nemala nejaku silnú , ale zato prve dva dni boli vždy bolestive.... ked som mala vo february dostať mrchu boli sme ten výkend na lyžovačke s priatelom ... domov sme prišli v nedelu a pondelok som ju očakávala .... ráno som mala normalne bolesti krížov, podbruška, prsníkov ...presne to ako aj pri mrche a stale nic .... bradavky ma boleli neskutočne , tak jak ešte nikdy predtým .... ked celý deň mrcha nechodila hovorila som priatelovi že som na 100% tehotná , lebo po prvé nikdy mi mrcha nemeškala .... vždy prišla bud rano max poobede ....a v ten pondelok nic ..... a on mi hovorí , že aaa určite si prechladla alebo čo ked sme boli lyžovať .... no trochu ma to ukludnilo ale aj tak som niekde v sebe cítila že to tak určite nieje a že som určite tehotná , dohodli sme sa že počkáme do konca týždna a ked nič tak kúpime test a uvidime ... aj tak bolo ... piatok som si dala ešte červené vínko či znahodou to nepomože a stále nič ... v nedelu som sa už triasla na posteli od nervov nevedela som čo mám robiť a kedže sme s priatelom spolu ešte enbývali tak som zavolala svojej dobrej kamoške čo a ako a ona hned prišla pre mna že mám isť k nej spať že sa zastavíme aj v lekárni kupime test a uvidime ... aj tak bolo ... prišla, kupili sme .... ked som šla ocikať test asi sekunda bola čo sa tam objavila aj ta druhá ružová palička 🙂
v prvom momente som envedela či sa mam tešiť alebo mám plakať alebo čo ...bola som v obrovskom strese , že čo teraz budem robiť 🙂 s plačom som volala priatelovi že bude otec 🙂 tiež bol velmi zaskočený a nepovedala ni slovo ....
Ja som chodila do školy nemala som žiadny príjem nič a iba on zarabal .... báli sme sa toho čo bude , či to zvládneme ...či mu budeme vedeť dať všetko .... milion otázok a pochybností mi prebehlo hlavou... ale v ten večer som si povedal že ho nedám za nič na svete ... a aj to tak aj zostalo napriek všetkým ludom čo boli proti tomu aby sme si toho drobca nechali ... teraz sa všetci spolu tešíme a čakáme na jeho prichod ... 🙂)

mima7986
19. sep 2012

Ahoj.My sme s priateľom spolu už viac než 8 rokov.Ešte sme neuvažovali o dieťatku až kým sa nám raz "nešmyklo" 🙂 trochu sme spanikárili, zvažovali pre istotu kúpiť "zázračnú" tabletku aby z toho niečo nebolo.Nakoniec sme sa rozhodli, že to necháme na osud.Ak bude bábo,bude ak nie tak nie.Keď som sa však utvrdila že z toho teda nič nebude bolo nám obom ľúto a vtedy sa začalo snaženie.Rok sa nám nedarilo,tak sme tomu chceli trošku pomôcť čiže som chodila každý mesiac na ultrzv. kde mi presne na hodinu povedali kedy mám ovuláciu,no nepomáhalo ani to.S priateľom sme boli obaja zdraví.Z každej strany som počúvala, že je to v mojej hlave, že sa na to moc sústredím a pod.Stále som sa pozorovala a všetko vyzeralo ako tehu príznak a nakoniec vždy prišlo len sklamanie.Tým snažením sme nakazili celú rodinu,každý si prial aby sa nám to podarilo,rodičia začali túžiť byť starými rodičmi, pri každej gratulácii k sviatku slová "nech už konečne príde bábätko" a pre mňa to bolo ešte ťažšie.Musím povedať že mne taktiež veľmi pomohlo prečítať si príbehy tu na MK a tu som si prečítala aj veľa vecí o asist.reprodukcii.Takže sme sa po takmer 2 rokoch rozhodli že to skúsime touto cestou a v tom čase prišiel zlom,kde som sa utvrdila v tom že psychika má veľkú silu.Objednali sme sa teda do centra.V ten mesiac sme sa milovali čisto preto lebo sme mali chuť,ani jeden z nás nevedel či mám akurát ovuláciu alebo nie,žiadne dvíhanie nôh,hneď "po" som šla na wc...jednoducho som všetko pustila z hlavy,lebo som vedela že v centre nám už určite nejak pomôžu.Prišiel deň D a šli sme tam(v tom čase mi už menš.meškala asi 3 dni-ale to nebolo u mňa nič nezvyčajné).No a ako sme prišli sme aj odišli 🙂 už sme si len vypočuli verdikt že čakáme.Na utvrdenie mi odobrali krv na HCG a o výsledky som si mala zavolať na druhý deň.Ja som to však nevydržala a utekala som si rovno kúpiť tehu test a BUM pozitívny....strašne sme sa tešili....dnes sme v 13tt+2 🙂
Čo sa týka príznakov.Tie úplne prvé pred meškaním menšt.U mňa bol jeden veľký.Nadovšetko som milovala mozzarelu s paradajkou a olivovým olejom a zrazu to šlo v jeden deň všetko do záchodu...u mňa sa hneď na začiatku zmenili chute ale nie nejak moc,to prišlo až neskôr...
PO pár týždňoch to už potom šlo (resp.stále ide 🙂)Všetky vône čo mám doma(voňavka,vôňa do wc,jar...)som musela zmeniť,čo som z jedál nemusela za tým sa teraz idem zabiť...jednoducho všetko naopak...naozaj všetko....a nesmiem zabudnúť že som strašne ospalá.Chvalabohu s vracaním som problémy nemala a hneď v prvých týždňoch teh.som musela vybrať antibiotiká na streptokoka ale sme všetci zdraví a nič nám nechýba a neviem sa dočkať drobčeka 🙂Máme krásne foto z prvého skríningu a vraj na 90% budeme mať dievčatko...moc sa tešíme...

rysisi
30. sep 2012

Kočky mi sme sa snažili asi tak rok nedarilo sa a hop zmenila som zamestnanie a bolo to tu ako z čistého neba 2 paličky 🙂 a príznaky úplne ako pred menštruáciou iba jedna vec mi nesedela a to že som sa nemohla poriadne vicikať stále ma niečo brzdilo a to už tam rástol malinkatý Alex 🙂

nativanativa
30. sep 2012

my sme sa s priatelom snazili asi rok , stale nic , pri mojich castych mykozach a zapaloch mocovych ciest to bolo hrozne . prve mesiace som plakavala , kazdy krat prisla cervena a ja som bola zufala . ved to poznate ... , potom nasledne v novembri mi doki nasadil clostyl , predtym som brala duphaston , ktory som vysadila pretoze mozno prave on bol pricinou mojich anovulakov , zacala som si merat teplotu od septembra a ako spominam v novembri clostyl . ale bohuzial nic sa neudialo , v decembri som podla grafu mala ukazkovy cyklus , no ale prd z toho . tak v januari som tu uuuplne vzdala a dokonca som zasla aj za inym gynekologom na konzultaciu , ten ma hned voviedol do problemu , totizto som mu povedala , ze mam pocit , ze z tych zapalov ma neprechodne vajcovody , on povedal ze je to dost mozne , ale na otazku ci sa dokazem vyliecit z mojich mykoz a mocovych ciest len podotkol - nemozem vam to slubit , ze sa vyliecite na 100 percent , skusime to vyliecit , ale moze sa to vratit po istom case a potom budeme riesit vasu neplodnost . uplne ma to zobralo 😢 , tak som to proste uplne vyhodila z hlavy , ze bude ako bude a ja si adoptujem nejakeho cernoska z ugandy 😀 , bola som rozhodnuta a zacala som sa naplno venovat inym aktivitam
10 . januara som dostala posledny krat menzes , milovali sme sa presne 24. januara a bola to rychlovka -iba raz v mesiaci januar . na valentina som ochorela , dostala hroucku , chripku , nasledne na to o tri dni anginu , ale to som uz vedela ze som tehotna , dva dni predtym som si robila test , aj to som chcela pockat este , pretoze pri tych mojich cykloch ked mi to chodilo barzjak som neverila , este aj baby tu mi hovorili , ze si mam urobit test , lebo som bola 16DPO a teplota sa mi drzala hore
za cele tehotenstvo som ani raz nezvracala , len bohuzial prvy trimester som bola vkuse chora , odvetdy nic a teraz cakam uz len pokym sa maly vypyta na svet , no dnesny den tomu uz nejak zacina pomaly nasvedcovat , ale este nech vydrzi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre