Príznaky tehotenstva. Príbehy mamičiek

martinjasen
14. mar 2012

Napíš svoj príbeh, ako si zistila, že si tehotná, aké si mala príznaky, ako si to preživala, aké si mala pocity a aké to bolo, keď si to už vedela naisto.
Tým, že to budeš zdieľať s budúcimi tehuľkami, môžeš im pomôcť preživať tento moment bez zbytočných starostí a príjemnejšie.
Sama vieš, aké to bolo. Možno ak by si vtedy vedela niečoč čo už teraz vieš, prežívalo by sa ti to obdobie ľahšie.

evil15
14. mar 2012

AHojte rada sa podelím čakala som MS a preto som si myslela že to že mi je zle a nemám nanič chuť je tým, že bol august a vonku asi 1000°C 😉 MS mám pravidelnú a ked nechodila tak som si spravila test 1,2,3,.... a na každom boli // 😀 bol to krásny neopísatelný pocit šťastia že vo mne vzniká nový život no potom prišla realita ☹ kde budeme bývať čo budeme robiť ja bez roboty mm len sezonnu a už to išlo stres panika, ale povedala som si že dosť nebudem sa stresovať a všetko som si napísala na papier čo a ako. Kde koľko platíme a čo bude treba no proste všetko čo ma napadlo a potom sme to začali riešiť s mm ked prvé stresy ustúpili zistili sme že to nieje až také strašné ako sa zdalo 🙂 a všetko bude dobré 😉 31.8.2009 sme sa dozvedeli že čakáme bábo 6.9.2009 nám to potvrdil aj ujo doktor a 2.5.2010 sa nám narodila naša láska Vikinka 3490g a 51cm

P.S: MM sa tešil ako malé bábo ked uvidel prvú foto ktorú nazval "JAKÁ FAZULKA" 😀

nibiru
15. mar 2012

tak mi sme sanažili presne 2r.stoho rok a pol som každy mesiac merala bazalnu teplotu,kontrolovala hlien a kady mesiac citila že to vyšlo boleli ma prsia,bolo mi nevolni pichalo ma v podbrušku a kazdy mesiac prichadzalo sklamanie a tehotensky test negat.asi po roku a pol som navštivila endokrinologiu kde mi potvrdili ierne zvišeny prolaktin (vraj zo stresu že sa nedari mam sa tešit mysliet pozityne ale to sa nedalo ovulacia priebiehala ako mala :o(po vyšetreniach na gynekologii (sono,krvny obraz,hormon.profil)lekar skonštatoval že som uplne zdrava a odporučil nas do centra asist. reprodukcie kde nas objednali termin sme mali na 25.11.2009 už som nesledovala ovulaciu a len sa milovala pre radost vobec som na tehotenstvo nemyslela len na to že nam tam pomožu aj som sa tešila pretože zrovna v ten dem mi mala dojst menštruacia a ja som dufala že by mi hned mohli spravit odberi a cele by sa to urychlilo 🙂 no a 21.11.2009 som začala v praci krvacat ostala som smutna že mi prisla menštruacia skor (bola to čista krv) takze v centre budem muset čakat na dalši cyklus koli hormon.profilu no ked som šla na wc asi o hodinu krvacanie zmizlo na druhy.treti.stvrty den nič tak mi to nedalo a šla som si kupit tehotensky test nakolko mi nič nebolo žiadne priznaky ani prsia ma neboleli som bola presvedcena že tehotna niesom a čuduj sa svete na 4den po krvacani bola na teste slabulinka druha čiarka 🙂 🙂 🙂 neverila som stale som mala pocit že mrcha dorazi uverila som az na 5den meškania ked tam bola druha čiarka jasne viditelna.na 10den meškania nam lekar potvrdil že som tehotna 😀 boli sme najstastnejsi na svetea este štasnejši ked sa nam 26.7.2011 narodila krasna dcerka ktora nam až do porodu nechcela ukazat že je dievčatko 😀 Lara s mierami 3480g a 49cm.nakolko tehotenstvo neprebiehalo idealne dcerka bola ok len ja som mala od 5mesiaca problemi nemohla som chodit pre neskutočne bolesti klbu neskor sa objavila preeklamsia ale nastastie všetko dopadlo ok dakujem každy den za to že ju mame zdravu zato že nas robi každy den najštasnejšimu ludmi na svete. 🙂

tisicka123
16. mar 2012

Ja som cítila hned od začiatku že ma bolia bradavky, mala som ich zväčšené, nafúknuté podbruško som cítila a stále by som iba spala a spala 🙂)) 8.3.som mala dostať menštruáciu a nedostala som. Bola som u doktora a bola tam malá špendlíková hlavička 🙂

simona112
16. mar 2012

Ja keby mi nevynechala menštruácia tak ani neviem že som bola tehotná. Jediné čo som mávala ale len sem tam, tak pocity na odpadnutie, normálne sa mi aj v sede točila hlava a cítgila som že odkvacnem. Raz sa mi to stalo, keď som išla vtedy ešte od priateľa vlakom domov a ako som vystupovala tak som odpadla, no našťastie sa nič nestalo. Najskôr sme vedeli že som tehotná, ale najväčšia radosť keď oznámili že sú tam dvaja 🙂

michaella7
17. mar 2012

Ja som otehotnela hned po svadbe..Aj ked sme bábätko ešte neplánovali,nebránili sme sa tomu..proste sme si povedali,že ked to má byť tak bude 🙂 A bolo to 😀 ...ale tešili sme sa neskutočne 🙂 Mojimi prvými príznakmi bolo,že mi pár dní začalo byť večer zle od žalúdka..proste taký pocit akoby mi nesadla večera...to som ja ale za príznak vôbec nepovažovala 😅 ..dalším bolo to,že mi prišlo z ničoho nič zle ráno v autobuse cestou do práce,myslela som,že vystúpim na najbližšej zastávke 😀 ..až potom mi vynechala mrcha a tu mi to pomaly začalo dochádzať kedže ja ju mám pravidelnú ako hodinky..A tak som si konečne kúpila testík a boli tam nádherné ružové koľajnice 🙂 išla som k doktorke a tá mi to iba potvrdila..a videla som tú najkrajšiu fazuľku mrňavú :-* ..A vlastne potom to začalo,ráno mi začalo byť zle,prvý týždeň ma iba napínalo na zvracanie,potom som už aj zvracala a to trvalo 5 mesiacov...Každé ráno 3x pred odchodom do práce 😖 ..napokon som si aj zvykla..vedela som čo ma čaká každé ráno to isté 🙂 Aj ked som nemala úplne bezproblémové tehu,bolo to najúžasnejšie obdobie a veeeľmi sa už tešíme na dalšie 🙂

katarinkax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika1111
19. mar 2012

Ahojte.. ked sme sa s drahým rozhodli, že chceme byť rodičmi a rodičom sme oznámili, že sa chceme zobrať, dohodli sme sa, že vysadím HA a kúpili sme Femibion 800.. každý mi tvrdil, že po siedmych rokoch užívania HA je takmer nemožné hned po vysadení otehotnieť... no skúsili sme hneď prvý mesiac rátať plodné dni..zhruba po 10-14tich dňoch od ovulácie som si začala robiť testy... asi 2 týždne som si robila testy, ktoré mi ukazovali, že nie som tehotná..bola som z toho smutná, nešťastná..veľmi sme túžili po bábätku. Menštruácia mi meškala už týždeň a ešte aj po 10 dňovom meškaní mi testy ukazovali, že nie som tehotná. 😠
Cítila som sa ešte dobre, nemala som žiadne príznaky, len tlak v prsiach a bolesť v podbrušku a strašná únava, akoby sa mi blížila meškajúca menštruácia. Asi na 12ty deň meškajúcej menštruácie som si všimla, že jednu kávu pijem celý deň - predtým som za deň vypila aj 4 kávy.. na 13ty deň mi bolo už veľmi zle.. nenormálne ma bolela hlava, oblieval ma pot, potom mi bola zima...ale ešte stále som to pripisovala tomu, že už TO určite dostanem, lebo test mi zase ukázal iba jednu čiarku... na další deň mi bolo tiež takto zle, káva nechutila, tak som odbehla z práce do lekárne kúpiť asi siedmy test, rýchlo som si ho na WC urobila... čakala som, no na teste bola jedna silná čiarka - kontrolná a druhá slabulililinká čiarka - rýchlo som bežala za kolegyňou s otázkou, koľko čiarok vidí - už som si totiž myslela, že si namýšľam..po toľkých negatívnych testoch som tomu nemohla uveriť.. povedala, že vidí jednu silnú a druhú slabučkú čiarku...
bola som neuveriteľne nervózna..zbehla som teda do inej lekárne kúpiť dva iné druhy testov... prišla do práce a išla si urobiť daľší test - tam už bola TÁ čiarka o trošku silnejšia...bolo mi stále veľmi zle..o hodinu som si urobila ďaľší test - tu už bola čiarka znovu silnejšia...
Hoci sme bábätko veľmi chceli, bola som v šoku! Ja budem mamou!!! 😅 Bola som šťastná, ale aj vystrašená.. a myslela som hneď na to, že sa o mesiac vydávam a kúpila som si šaty, do ktorých nesmiem pribrať ani pol kila - inak ich neoblečiem... 😀
na ďaľší deň som zašla k môjmu lekárovi, no ešte pred tým som si musela urobiť ďaľší test - pre istotu, ak by sa mi ten predchádzajúci deň sníval.. no a asi o 3 mesiace sa nám narodí náš drobček.. 😀

janinah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karap
19. mar 2012

Takze:prve dieta:v marci sme sa zo snubencom rozhodli mat babatko.Nechame to na nahodu a ak sa podari,budeme sa tesit.Brat sme sa mali v septembri.Boli sme dohodnuti,ze ak otehotniem hned,tak sa vezmeme skor.No september prisiel aj odisiel,presiel rok,dva, tri....a my sme stale dietatko necakali.Lekarske vysetrenia nic nenasli,bola som zdrava,takze sme mali len cakat.Tie 3 roky boli strasne.Casto som plakala,zle som nas neuspech znasala.Do rodiny prislo medzitym 5 deti a ja som trpela pri kazdom novom oznameni tehotenstva sesternic a svagrinej....18.12 2006 som mala menzes,no v januari neprisiel.Ked sa blizil koniec uz februara,stracala som trpezlivost.Bola som nahnevana na vlastne telo,ze co zase strajkuje [obcas som mala aj 42 dnovy cyklus,no toto meskanie bolo uz privela]Zasla som k lekarovi,nech mi pichne vyvolavacku.Ten mi urobil kontrolne sono a ked sa pozrel na obrazovku,usmieval sa.Povedal:,,Vravel som vam,ze to chce len cas,,Nechapala som o com hovori.Otocil monitor ku mne a tam bola 2,5cm fazulka z bijucim srdieckom!!!Nasa dcerka.Bola som uz v 9tt a vobec som to netusila.Prisaham,ze ma tehotenstvo vobec nenapadlo.Bola som uz viac-menej zmierena z tym,ze dieta nikdy mat nebudeme.Nadherny pocit.Este teraz sa mi tisnu slzy do oci 🙂
Druhe dieta:Ked mala dcerka pol roka,prestali sme si davat pozor.Reku,chceme mat dve deti a mozu uplinut roky,kym sa nam zase podari otehotniet......No po 3 mesiacoch mi meskal menzes,kupila som si Tehutest a tam mi hned naskocili //ciarky.Dcerka mala len 10mesiacov a ja som sa strasne zlakla.Zvladnem 2 male deti?Rodine sme to zavolali na druhy den a veru boli prekvapeni.No tesili sa,len svokra lutovala dcerku,ze si ani neuzila byt ,,babatkom,, a bude odstavena 😠 Takze dcerkine prve narodeniny a moju 30-ku som oslavovala uz v 7tt....
No a tretie dieta:syncek mal 1,5roka,uz bol da sa povedat samostatny.Hrozne som zatuzila po babatku.To malicke,bezbranne stvorenie,strasne som ho opat chcela.Manzel nechcel o tom ani pocut.Ze 2 deti nam stacia a su este male.No nakoniec som ho ,,zlomila,,Vraj teda ked chcem,....2 tyzdne sme fungovali bez ochrany [a za tu dobu sa nam podarilo lubit sa len 3x]si to mm rozmyslel,ze radsej este pockajme [pocital s tym,ze ma ta tuzba prejde]Bola som na neho nahnevana,ze ma takto zradil,no po 2-3 dnoch som mu dala za pravdu.Dve deti v dnesnej zlej dobe su az-az.Opat sme si davali pozor.No prisiel cas menzesu a ten neprisiel...Z malou dusickou som isla k lekarovi.Stacil mi pohlad na monitor a vedela som kolka bije.Strach.To bolo to prve,co som pocitovala.No kym som prisla domov [cca 20minut]tak som to rozdychala,mm to vzal z kludom,ze nejak to zvladneme,no radost nemal,priznavam.Nikto z rodiny sa netesil,dokonca ma niektori posielali aj na potrat,co som absolutne odmietla.Cele tehotenstvo som bola ako na hojdacke.Raz som sa na babo tesila,inokedy preklinala den,ked som si zmyslela otehotniet.....Velmi mi pomohlo vyrozpravat sa z mamickami tu na MK a napokon som sa na malu tesila.Dnes by som ju nedala za nic na svete.
Snad som vas nenudila a docitali ste to az do konca 😀

applede
22. mar 2012

mne meškal menzes cca 12, kedže som si min mesiac dala tabletky na posunutie menzesu kvôli plesu, myslela som si, že mi to len rozhádzalo cyklus .. až včera že som zistila že tehotná..spravila som si jeden test, dnes ráno druhý a som z toho priznám sa ... v šoku ... ale asi, príjemnom lebo babatko som vôbec, nečakala 🙂

hoogy
22. mar 2012

pri prvom synovi som cakala dost dlho kym som sa odhodlala urobit si test. asi po dvoch tyzdnoch meskania mi ho nakoniec kupil manzel. nepocitovala som totiz nic zvlastne citila som sa uplne normalne.nebolo mi zle nic ma nebolelo. o to vacsie bolo moje prekvapenie ked som zbadala dve ciarky. aj ked sme babatko velmi chceli a snazili sme sa asi 4m aj tak to bol sok ked som zbadala dve kolajnice. pri druhom tehotenstve som vedela ze som tehotna este skor ako som si spravila test. asi tyzden po meskani mi zacinalo byt zle od zaludka, bola som unavena nevladala som nic jest. takze dve ciarky na teste neboli pre mna az takym prekvapim. velmi sme sa s manzelom potesili.ale nasledujuce mesiace boli uplne ine ako pri prvom tehotenstve. tehotenska nevolnost ma na plno chytila. po 14tt to skoro uplne preslo a teraz mam konecne viac sily a citim sa vyborne. uz len to dokopat do konca 🙂

lucka1987
22. mar 2012

o dieťatko sme sa s mm snažili zhuba 18 mesiacov , každý mesiac bol pre nás sklamaním a zaroveň sme sa tešili na nový cyklus a novú nádej. Dni pohody, striedali dni depky z mojej strany .
budem hovorit o zisteni mojho druheho tehu, pretoze prve nedopadlo dobre

zaciatkom novembra 2011 som musela podstupit akutny kyret.... a tak sme zacali opat od zaciatku

Bol silvestrovsky den, a ja som bola nesvoja, placliva, vsetko mi prislo luto, na manzela som vrcala ako pes .... uz vtedy som mala zvlastnu predtuchu / bola som cca 7 DPO /
3 januara som mala den pred menzesom a cosi mi vnutorne napovedalo ze sa citim akosi inak, hlava sa mi toci a aj brusko ma trosku taha a tak som si vyskusala urobit test. a pozitivny.. no nie vsak silno.. druha ciarka bola len taky " duch" a tak som hned pisala na MK ci je mozne mesiac a pol po potrate mat takto pozitivny test.. na druhy den som opat testovala, na dalsi zas.. duch sa zosilnoval.... nemala som ziadne priznaky. ale stastna som zavolala lekarovi, ten mi nasadil duphaston a objednal ma...

hned prve dni sa mi poto zacala tocievat hlava a samozrejme som bola citliva.. neviem ci od stastia alebo od strachu z toho ci sa historia nezopakuje... rozpaky, strach, stastie a napatie.. to vsetko so mnou matalo az do prvej navstevy u lekara.. vsetko bolo ok. a ja som spokojna sla domov. no z domu som hned letela do nemocnice lebo som zacala masivne krvacat
hematom, nebijuce srdiecko , a pomaly stupajuce HCG.
no ja som do poslednej chvilky verila ze mam v brusku maleho bojovnika a ze to tentokrat nevzdame a vydrzime do konca..
cely dvojtyzdnovy pobyt v nemocnici mi bolo priserne zle, napinalo ma, no nezvracala som, stale som mala obrovsku hrcu v hrdle a skrtila ma.. nedalo sa mi plakat ani sa smiat.
nastastie b brusku som mala ozaj bojovnika, ktory to nevzdal a bolo vsetko ok... a dnes je z toho nas 6 mesacny Marek / z lat. preklad bojovník / 😉

mami25
23. mar 2012

ahojte. aj ja rada opisem svoj pribeh. v praci som cakala na zmluvu pretoze mi koncila 28.2.2011. 21.2.2011 mi dali podpisat zmluvu na neurcito 🙂 a vtedy som povedala ze uz si nebudeme davat pozor...🙂 a vyzera to tak ze som okamzite otehotnela a bola som tehotna cca tyzden a uz som to tusila.neskutocne ma boleli prsia, nedokazala som sa ani poriadne obliect a o spani ani nehovorim. potom som si urobila test, samozrejme vyciel negativne.ale ja som bola presvedcena ze som tehotna tak som si na dalsi den urobila test znova-znova negativny. niekolko dni na to som si kupila 2 tehotenske testy a jeden z toho bol CLEAR BLUE a druhy si nepamatam. urobila som si ich naraz pricom Clear Blue mal vysledok pozitivny a ten druhy negativny. tak som 8.3.2011 isla k lekarovi s tym ze som asi tehotna.ten sa ma hned opytal ci mi meska MS ja som povedala ze nie predoze dalsiu som mala dostat az cca 24.3.2011.pozeral na mna ako keby som spadla z jahody a nakoniec ma vysetril a potvrdil mi ze som cca 2tyzdne tehotna. 🙂 s manzelom sme boli velmi stastni ale nikomu sme to nepovedali kedze prve 3mesiace su najkritickejsie.ale bolo to velmi tazke skryvat, kedze som zacala priberat. ale vydrzali sme to a az v 3mesiaci sme to povedali rodicom.potom uz cele tehotenstvo ubehlo ako voda.vobec mi nebyvalo zle, papala som snad vsetko co som zbadala a 8.11. sa nam mal narodit syncek. aspon tak to tvrdil doktor v 8. mesiaci tehotenstva.nakoniec sa nam 21.10.2011 narodila nadherna dcerka.vazila 2350g a 45cm.bola taka malinkaaaaaaaaaa 🙂

anieli_1
23. mar 2012

tak moje prve tehu....vtedy este s priatelom sme sa rozhodli ist do zahranicia kde pred tym zil ze si zarobime prideme naspet sa zoberieme a budeme mat babatko no a uz sme mali skoro vsetko povybavovane a isla som este k dr bo som mala taky vselijaky vytok ze mam asi zapal a mi meskala ms (som pripisoval tomu zapalu) boleli ma prsia som pripisovala cakajucej ms a byvalo mi nevolno aj ked som nezvracala a to som pripisovala stresu ze odchadzame abyvali sme v prenajme a tak a zasla som teda k dr a kym som cakala u sestricky tak len tak vzdy ked vysiel dr sa tak na mna usmial a ja ze sak ma dlho nevidel a tak sa s mojou mamou viac poznaju a tak a ked som uz bola vnutri tak si dr pisal za stolom a sa ma pyta ze co teda a ja ze mam asi zapal ze mam taky a taky vytok a on a ze som tehotna ja ze si robi srandu sak ma este ani nevysetril nic a on ze prve to je vidiet na ociach a prsiach a ked mu neverim nech idem na kozu spravi mi sono a hned tam vyskocila bublinka s fazulkou ......neverila som vlastnym ociam a hned som sa rozplakala prve ma napadlo "mama ma zabije" 😀 😀 vazne stres panika co teraz mm odisiel z roboty ja som zavrela salon byvali sme v podnajme ale nejak sa vsetko utriaslo a 2.3.2010 sa nam v 37tt narodil Alexko 3060g a 49cm 🙂 a pri malinkej mi meskala ms a brucho som mala nafucane jak v 5 mesiaci 😀 😀 tak som kupila test a hned kolajnice a samozrejme jediny kto to ako tak rozdychal som bola ja kedze mal maly 8 mes 😅 ale tak nakoniec vsetci bambulku velmi lubime a tesime sa z nej aj ked je maminka uz niekedy na prasky 😅 😝

julka31111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
indira
12. máj 2012

ani neviem kde zacat smojim manzelom som 8 rokov po 3 rokoch chodenia sme sa vzali a chceli sme si zalozit rodinu .ale sa nam nedarilo.preslo rok a ja som bola este viac stoho smutna najme ked som videla ine mamicky ako si kocikuju svoje babetko a ja nic ☹ ☹ ☹ boli sme aj u doktoroch vsetko bolo poriadku az sme to nakoniec zdali.raz sme meskala menza ja som si stoho nic nerobila pretoze aj predtym my meskala,ale stasne ma boleli prsia vsetko co som zjedla som vyvracala .kupila som si tehotensky test a boli tam dve kraasne ciarky 🙂 🙂 🙂 .tak som sa potesila ze uz aj ja budem mat babo .nasa krasna alexandra sa nam narodila 22.12 .ked mala asi 1 rok som vysadila tabletky pretoze som strasne priberala znych .milovali sme sa bez ohrani tuzila som po dalsom dietati ale som sa aj bala ci to vsetko zvladnem .lenze nic menzes my raploval ako predtym raz som mala raz nie alexandra mala 2,5 roka ked my meskala zase menza boleli ma prsia a uz som vedela ze cakame babo. 🙂 🙂 🙂 5.11 sa nam narodila nasa svetlanka 🙂 🙂 🙂 ,dnes su nase fesanty velke 3,5 roka a 6 mes ci este bude babo nevieme teraz neplanujeme chcem sa venovat nasim dvom krasnych zdravych detom 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michaela18
12. máj 2012

s manzelom sme sa snazili o babo presne 12 mesiacov.uz sme to vzdali a chystali sa na vysetrenia ze s nami asi nie je vsetko v poriadku.ja som bola nachladena,mala v kuse zvysenu teplotu.dostala som aj antibiotika.to som este nevedela ze aj to moze byt priznak tehotenstva.mala som 3 dni pred menzesom.a nieco vo vnutri mi vravelo, ze este pred tym ako ich zacnem brat si spravim test.no a ked som si ho urobila,rozklepala som sa neskutocne ,pretoze tam boli // .sokovana som utekala k manzelovi ktory pozeral telku.ked som mu to povedala, ten sa spat otocil na telku a ziadna reakcia.vobec mu to nedoslo.az po 5 minutach zacal reagovat.aj ked sme si babo priali, tak sme sa strasne zlakli ci to zvladneme a tak.nemala som ziadne priznaky len vnutorny pocit a pekne // 3 dni pred M. v 6t prisli neskutocne nevolnosti,zvracanie a trvali do 16t.,krvacala som niekolko tyzdnov.ale vsetko nakoniec dobre dopadlo a 21 oktobra 2011 sa nam narodil nas vytuzeny adamko 🙂 a od zaciatku som citila, ze to bude chlapcek

katkapapacova
12. máj 2012

tehotenstvo???no o prve babo sme sa zacali pokusat pol roka od svadby, otehotnela som po dvoch mesiacoch, boli sme s muzom pohadani, ja som odisla domom k nasim a ked som sa vratila, urobila som test, hned nabehli dve //, cakala som ze muz bude stastny, on len kyvol rukou ze dobre, ked som vsak o babo v 7mesiaci prisla radost pominula,rok aj osem mesiacov mojho zialu, trapenia, hnevu, bolesti, tolko sme cakali na druhe, pamatam si ako mi kamoska koncom marca volala ze caka babo, bola som stastna a zaroven sklamana ze ja nie, 16teho aprila2011 sme sli k mojim rodicom, u sestrineho priatela sme grilovali a aj kamoska prisla, bola v 4mesiaci, v kuse som cumela na jej brusko ktore sa pomaly krasne gulatilo, bolo mi do placu ☹ co som vsak nevedela ze uz som pod srdcom nosila najkrajsi dar z neba, vobec som nemyslela ze moje zvlastne chute na grilovacke a potom ranne zvracanie je nasledkom tehu, po navrate domov som cakala menzes ale ten nechodil,zrazu mi to doslo, som asi tehu, moj muz mi povedal nech test nerobim lebo budem sklamana a on uz nechce aby som opat plakala, kedze kazdy mesiac pred tym bol utrpenim,samozrejme som ho neposluchla, kupila som dvojtest, urobila jeden, zdalo sa mi ze dlho cakam tak som ho hodila do kosa,nedalo mi to a sla som sa pozriet a ze dve //, bola som v soku, urobila som hned druhy a tie naskocili hned,uz to bolo jasne, moj muz nebol doma a ked prisliel bola som v kuchyni, varila som, ked vosiel opytala som sa ci chce vediet ako dopadol test, povedal ze naco som ho robila, ale ked som mu povedala ze mi byva zle lebo mam v bruku zubrienku, objal ma, vybozkal a povedal:no vidis tak budete s jarkou spolu tehulkovat-jarka je ta spominana kamoska,bol to krasny okamih,vzdy som tuzila po reakcii ako z filmu ale toto bolo ine a pre mna ovela krajsie

zumamina
13. máj 2012

moje prve tehotenstvo,bol zazrak....s priatelom som sa snazila fakt dlho predlho o babetko...minuly rok sme mali aj dost kriticky,bolo to uz na rozpadnutie,ale nejako sa to vsetko utriaslo a ostali sme spolu....vsetko som urobila pre to,aby som konecne otehotnela,schudla som(mala som 80kg a dala som dole 16kg)takze som sa zacala citit zasa atraktivne,zacala som papat kiselinu listovu,pila som povzbudzujuce caje(kamaratka mi doniesla nejaky specialny z Rakuska)...na Velku noc sme boli pozvany na Myjavu ku svagrinej a samozrejme som mala aj posledny den plodnych dni,sice tam bola kosa ako hrom,ale nejako sme to zvladli(ked viete co myslim)...dva tyzdne na to sme tam isli zasa,citila som sa dost unavene,ale nejako som to nepripisovala k vyznamu...prsia mi narastli,ale zasa som nic v tom nehladala,nakolko som cakala ms...kedze nechodila uz vyse mesiaca,som sa rozhodla,ze pojdem ku doktorke na bezne vysetrenie,nakolko som mala aj problemi s menstruaciou(raz prisla,raz nie) som si spravila test(aby ma doktorka zasa nesprdla) a na moje fakt veeeeelke prekvapenie boli dve ciarky...chcela som priatelovi povedat,ze zasa nic,ale nedalo sa to,prisla som za nim po kupelne(sa akurat sprchoval)a mala som usmev od ucha k uchu...jemu od radosti vypadla sprcha z ruk,ze bola cela kupelna od vody...samozrejme sme isli kupit este jeden test,ten,co ukazuje,v ktorom tyzdni ste a mne ukazalo 6 a viac....doktor potvrdil,ze som v 8smom...strasne sme sa tesili,ale priserne...len sme mali nestastie v rodine,odisiel nam nas verny yorksirik Miminka,tak sme boli dost smutny s toho a hlavne ja,nakolko som ju mala ako moje babetko,aj ked som stale s toho smutna,teskam sa z naseho slniecka Ninky,ktoru by som nedala nikomu na svete a Miminka ju strazi z nebicka a kedze mi priatel chcel urobit radost(este jednu)tak mi kupil Nikolku,ktora je nase dalsie babo(maly satan 🙂 ) takze mam doma dve babetka,teda tri(aj priatela)...a este som chcela napisat,ze Ninka sa nam narodila ako BOZI DAR,pretoze prisla na svet 25.12.2011 a este k tomu v nedelu 🙂

mirka7582
13. máj 2012

Po dlhom čakaní a behaní po doktroch presnejšie povedane po 7rokoch po um.oplodnení Na 10den po vložení bubliniek som si spravila tehu testík bol pozitívny 😉 Velky Rev ako keby ma rezali svokra vybehla hore kumne čo sa mi stalo podala som jej tehu test a plakali sme obe aj teraz sa mi tlačia slzičky štastia 😀velky zazrak !!!!!čo som ja minula tehu testou 😀 ,ale ak možem poradit nikdy sa nevzdavat a íst za tým čo chceš

acikaa
13. máj 2012

pri prvom mi len meskala menstruacia a to som uz vedela ze budem v tom
a pri druhom ma spociatku straasne bolelo v podbrusku na pravej strane a potom zacali boliet aj prsia.Co je pre mna dobre a zaujimave ani pri jednom tehotenstve mi nebolo zle a ani raz som nezvracala 🙂 😉

slavicita
25. máj 2012

My sme sa s manželom rozhodli, že začneme pracovať na bábätku po troch rokoch manželstva. Nejako vo vnútri som mala tušáka, že sa to podarí na prvýkrát. Tak sme počas mojich plodných dní mali sex každý druhý deň. Štyri dni pred menzesom som zacítila ráno bolesti v podbrušku ale tie trvali len nejakých 5 minút. Pripisovala som to blížiacej sa menštruácii a zmierila som sa s tým. Na druhé ráno sa to opakovalo. V deň menzesu ( mal to byť utorok ) som nemala žiadne bolesti, čo mi bolo zvláštne lebo ja som mala bolesti vždy pred tým ako som to mala dostať a tak som si večer dala pohárik červeného vínka, aby som to urýchlila. Ale nič sa nedialo. Jedine, čo som si všimla bolo, že sa mi strašne nafúklo brucho, že som vyzerala ako v piatom mesiaci, často som chodila cikať a únava prišla na mňa z minúty na minúty taká, že som bola schopná zaspať aj postojačky. To som už mala tušáka, že som tehotná. V piatok večer som si urobila test a tam sa mi zjavili dve čiaročky. Aj keď sme s manželom pracovali na bábätku, tak sme boli prekvapení, že sa to podarilo na prvýkrát. Počas tehotenstva sa objavili drobné nepríjemnosti, ktoré k tehotenstvu patria ako upchatý nos, pálenie záhy, bolesti chrbta, zápchy a opuchnuté nohy. Ale všetko sa dá prežiť. Našťastie, nevoľnosti ma obišli, tak som nemusela objímať záchodovú misu ako väčšina tehuliek. Malý sa narodil presne na svätého Valentína, tak som manželovi venovala krásny darček 😉 .
Druhé tehotenstvo sme si tiež naplánovali lebo sme chceli, aby medzi našimi deťmi bol trojročný vekový rozdiel. Tiež sme počas plodných dní mali sex každý druhý deň. Keďže som už zhruba vedela aké príznaky môžem čakať, troška som sa pozorovala. Asi týždeň po plodných dňoch som zacítila v podbrušku prudké pichanie ale trvali len niekoľko sekúnd a to som si v duchu len tak zo srandy povedala, že sa asi uhniezďuje vajíčko a ďalej som to neriešila. Od toho dňa som mávala bolesti v podbrušku každý deň a trvali aj pol dňa, čo mi bolo zvláštne lebo do menzesu boli ešte dobré dva týždne a vlastne od prvého pôrodu som už bolesti pred mrchou vôbec nemávala. Týždeň pred mrchou som mala také bolesti, že som si myslela, že to už už dostanem. Pamätám si, že som stála s malým na zastávke a musela som si sadnúť na lavičku lebo som myslela, že sa tam zložím. Ale bolesti okolo obeda prešli a zase nič.To som už ale tušila, že som tehotná. Brucho sa mi zase nadulo, únava neskutočná, frekvencia cikania bola ale normálna. Dva dni po meškani som si urobila test ale bol tam len taký "duch", že sme s manželom kukali z rôznych uhlov na ten test, či tam je čiarka alebo nie ale o týždeň ( minulý štvrtok ) som si ho opakovala a ukázali sa pekné dve čiaročky. S manželom sme tomu ani nechceli veriť, že sa nám to znova podarilo na prvú šupu ale samozrejme, že sme boli veľmi radi, že nemusíme byť pod takým tlakom ako veľa párov, ktorým sa to nedari.
A ešte jeden príznak som mala, ktorý sa možno bude zdať niekomu smiešny. Ako som otehotnela a ešte som ani nevedela, že som v tom, sa mi začali snívať inak sny. Ani nie tak dejom (všetko to boli chobotiny ) ale v spôsobe toho snívania. Predtým bývali normálne, nejasné, jemne farebné. Ako som otehotnela ,tie sny nadobudli výraznejšie tvary, farby, proste akoby ste pozerali 3D film. Vlastne aj v tomto druhom tehotenstve som podľa toho zistila, že som v tom už týždeň pred mrchou.
O dva týždne som objednaná k doktorovi na prvú kontrolu, tak som zvedavá, či tú fazuľku aj uvidím. 😀
Prajem všetkým snažilkám, aby sa im to podarilo čo najskôr a aby sa aj oni tešili z bábätka ako ostatné mamičky. 😉

gabuska36
25. máj 2012

no my sme sa o prvé bábo snažli 4 roky...po 10 rokoch sme sa rozhodli,že už by aj bolo načase mať druhe...a to máme 36 rokov....bála som sa, že ako dlho zase budem čakať..no ale brala som to tak že aspon to jedno máme a že nebudem sa už trapiť ako pri prvom...vysadila som HAK a išli sme na to....samozrejme nedá sa na to nemyslieť...menštruácia mi v prvý mesiac prišla ako hodinky presne....potom druhy....na tretí som nedostala...urobila som si test a samozrejme negat.ale išla som k lekárovi ten m i pichol injekciu na vyvolanie a zase som čakala a ta samozrejme prišla....doktor mi ale nasadil hned clost. a zhruba po 16 dni od menzesu som išla na krv či došlo k ovulacii vravel že nie takže počkáme do dalšej menšt.a zvýšime dávku...takže čakali sme na menzes...medzi tým som začala s kamoškami chodiť na zumbu....kurnik,skákala som ako besna a len prsia ma boleli....samozrejme vedela som že nie som tehotna a každý den som čakala na menzes...neprišiel a ja skákala na zumbe...prišiel dalši mesiac tak pekne krasne som zobrala injekciu va vyvolanie a išla som si ju dať pichnuť k lekárovi...a ten vraj asi anovulačny cyklus vraj telo nevedelo,že mám mať menštruáciu preto ju nemám...ale urobíme vraj ultrazvuk....a čuduj sa svete vraví mi...ale ve´d vy ste v 10 týždni.....panenka ja som plakala ako male decko.....neverila soma muž ked som mu zavolala tak plakal tiež...teraz máme doma 6 mesačnu krásnu dcerku....takže príznaky?...len bolestive prsia..a nič,ale akonáhle mi doktor vravel,že som tehotna zrazu som aj zvracala.... 🙂 🙂 takže vsugerovanie..... 🙂

brusinkovci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fomarik
14. jún 2012

ja by som vobec nevedela, že som tehotná - až do 4 mesiaca, kebyže sme neotehotneli pomocou IUI ( pričom nám už po 14 dnoch od insemináácie) robili krvný test na hcg. Vyšiel nám tretí pokus. Ale príznaky žiadne...asi preto, že sme to tak velmi chceli. žiadne nevolnosti, ani slabosť, ani chute, menzes som aj tak nikdy nemávala- stávalo sa, že som aj 6 mesiacov bola bez menzesu, ....nič. Len ked mi začalo rásť bruško,a začala som cítiť pohyby. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale to, že fazulku nosím pod ♥, to som vedela už od prvej sekundy 😉

lenka_b
14. jún 2012

Ahojte, tak ja som vysadila antikoncepciu hned po svadbe, mala som aj 63 dnove cyklusy... Snazili sme sa, robila som si testy kazdy mesiac a stale nic... Trvalo to tak 8 mesiacov, proste sa vobec nedarilo... Uz som mala aj obavy, ale kedze som toho mala vela v praci a este som si robila aj vysku popri tomu, tak som na to prestala mysliet a povedala som si, ze ak sa nepodari do viac ako roka, tak pojdem k lekarke. A vtedy o asi 2-3 tyzdne som mala take bolesti, ako pri menstruacii, boleli ma prsia, proste som bola uplne nesvoja.. Isla som do lekarne, ze nech mi daju lieky na menstruacne bolesti a dali mi horuce naplaste tiez... Ale nejake tusenie som mala, ze mam si spravit test pred tym, ako vezmem lieky. Prisla som domov zo skoly (to bola sobota, bola som tam cely den) a isla som na wc. Manzel lezal na gauci a pozeral telku... Spravila som si test a hned 2 ciarky, normalne som tomu neverila..Prisla som k manzelovi a ze aha, to co znamena? bola som velmi ospala, prespala som prvy trimester v kuse. Ale inac mi vobec nic nebolo. Bolo to krasne obdobie 🙂 Este by som si to zopakovala 🙂

frndolinaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
afrika
15. jún 2012

pálievala ma záha 🙂

lusina
17. jún 2012

ja som mala vela príznakov, naliate prsia,bolesti v podbrušku ako na ms- riadne silne, zmena chuti v ustach, citlivovsť na pachy, vlči hlad, večer zimnice-čiže zvýšena teplota a nakoniec meškanie ms. 🙂

rose1988
17. jún 2012

Jednoducho som to cítila, kedze sme nemali planovane babatko tak som o tom nevedela v pohode com pila kavu dokonca fajcila na com nie som pýšná no v ten vecer som mohla byt asi v medzi 2 a 3 týzdnom som si chcela ist zapalit na balkon ked som citila ze radsej nie neviem preco uz mi meskala menstruacia a som si povedala ze co ak aj ked som nemala ziadne príznaky ani nic pred tým som bola xy krat v takej situacií ze mi meskala a mali sme slabu ochranu no vzdy som vedela ze nie som no teraz to bolo iné, ráno som si nedala ani kavu a sla som si kupit test a ukazal teraz spatne spomenuc krasne 2 ruzove ciarky no vtedy mi to nebolo jedno napadalo ma vsekto.... ani po viacerých týždnoch som nemala ziadne príznaky az na bolestive prsia a bolest v podbrusku celých 9 mesiacov inak nic absultne. Neskor ked som sa uz tesila z tehotenstva som stale stresovala ci este som tehotna lebo sa tak vobec necitim dokonca ma zacala aj neskoro kopat. Bolo to pekné obdobie ale to to je krasne aj ked mam neuveritelne zive a hystericke ročné babatko milujem ho nadovsetko mam len 23 no nevimenila by som to to obdobie ani zanic na svete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre