Slabnutie čiarok

5. máj 2024

dobrý deň, ospravedlňujem sa viem že som tu už včera bola ale odfotila som najprv zle testy a potom už nikto neodpovedal...chcem sa opýtať menštruácia mi meška 12 dní, v pondelok idem k lekárke...v deň meškajúcej menštruácie mi vyšli dve pozitívne testy a digitálny ClearBlue +2-3....no a potom sa tie čiarky len zosilňovali a zosilňovali no včera som si robila test a po zaschnutí mi príde že je slabší ako tie ostatné a vlastne hneď ako vyšiel tak mi prišiel slabší (fotka:vrchné tri sú z predošlých dní a ten úplne spodný je zo včera)...čo sa mohlo stať? podľa kalkulačky a poslednej ms som v 6 tyždni...máte s tým niekto skúsenosti?

diaalex
5. máj 2024

A načo si robíš toľko testov? Ja som napr urobila prvé 3 dni, potom už som len šla k lekárovi v 11tt

sejbipi
5. máj 2024

Zbytočne veľa testuješ. Ja som si urobila 2 testy a hotovo. A ani som nesledovala silnenie čiarky

anjelicek26
5. máj 2024

Hook efekt.. v 6.tyzdni už nič nesilnie..

autor
5. máj 2024

@anjelicek26 možem sa opýtať čo to znamená ten hook efekt?

autor
5. máj 2024

@sejbipi len som chcela vedieť či je normálne že je slabší....v noci som síce pila pepsi 3-4 glgyokolo pol 5 a test som robila o 6 tak neviem či to má vplyv na to...som prvý krat tehotná tak sa dosť bojím...nemám to síce potvrdené lekárkou ale podľa testov a meškania menštruácie tak tehotná som...a čítala som veľa o tom že slabnutie testov nie je dobre

zuzanockamt
5. máj 2024

@anjelicek26 Tento efekt je veľmi zriedkavý a znamená, že vychádza falošne negatívny test. Aj keď je mi jasné, že tu na MK byde mať tento efekt každá druhá. V 6.tt by mal byť test aspoň rovnako silný a silnejší než predtým.

autor
5. máj 2024

@zuzanockamt no ale nie je, tak čo myslíte čo by to mohlo byť? akože nevidím tam veľký rozdiel ale niejaký tam je...

januska12323
5. máj 2024

V pondelok sa opýtaš lekárky, nestresuj zbytočne.

zuzanockamt
5. máj 2024

Ten rozdiel je minimálny. Ja nemám skúsenosť so slabnutím testov, vždy s vyšším týždňom boli silnejšie alebo rovnaké. Uvidíš, čo povie Dr., aj tak to neovplyvníš.

anjelicek26
5. máj 2024

@zuzanockamt ja som to skúšala v 7.tyzdni... test na 1/3 zriedenym močom bol silnejší,ako ten s čistým...

zuzanockamt
5. máj 2024

@anjelicek26 Ja som experimenty nerobila, normálne vždy vyšla čiarka silnejšia alebo rovnako silná, žiadne riedenie. Ale ako píšem, ten efekt je o tom, že vychádza falošne negatívny test a veľmi, veľmi zriedkavo.

anjelicek26
5. máj 2024

@zuzanockamt píšu tam hlavne o tom, že testy pri veľmi vysokom hcg vedia zblbnut.. rovnako môže proste mat test menej farbivá, ved na sone uvidí.. hlavne nemyslieť hneď najhorsie🥰

zuzanockamt
5. máj 2024

@anjelicek26 Presne tak, aj tak to neovplyvní. A ona keďže predtým pila, tak moč mala zriedený, čiže by sa podľa tvojej teórie to slabnutie prejaviť nemalo, keďže v zriedenom ti vychádzal silnejší. Takže žiadny Hookov efekt.

bambieblue
5. máj 2024

Už piatok si zakladala tému a baby ti tam poradili tak načo zase to isté sa pýtaš? Áno ja ta chápem že máš strach ale nijako to neovplivníš keď sa budeš testovať aj každú hodinu. Zbytočne sa sama stresuješ.
Už vydrž do zajtra ,si hovorila ze ideš k dokimu a ten ti najlepšie povie 😉

petamich
5. máj 2024

nezda sa mi vyrazne slabsia a kedze telepaticky sa zatial sono neda a ani HCG hodnotu ti nevyvestime, tak tak ako sme ti uz radili mudrejsia budes zajtra

ja uplne chapem tvoje obavy zazila som to ale zial odpoved ti da iba lekar

danyelia
5. máj 2024

Fúha, ja som asi divná, pri každom tehotenstve som si urobila len jeden jediný test a nikdy mi nenapadlo sledovať, či čiarka slabne alebo tmavne 😁

janica_
6. máj 2024

@danyelia niesi divna, len si mozno nezazila nejaky potrat, alebo ta to neovplyvnilo a vedela sa a tym vyrovnat. Niekedy pochopime az ked zazijeme. Ja som nastastie nezazila, ale viem sa vcitit

butterflyeffect
6. máj 2024

@danyelia Presne ako pise
@janica_ ak niekto otehotnie bez problemov aj donosi bez problemov tak neriesi … Ak sa niekto snazi dlhe roky a nakoniec pride o babo tak tesuje od prvej chvile a kazdy den a kazdy den sa strachuje a zaroven dufa ze tentokrat to uz vyjde a aj ked castokrat sa to neda ovplyvnit tak ma zena aspon pocit ze ma veci pod kontrolou 🙏 kiez by kazdemu komu vyjde ciarka mal o par mesiacov v rukach vytuzene babo 🙏

butterflyeffect
6. máj 2024

Autorka, bola si uz na krv, pripadne sono? Nie je vyraznejsie svetlejsi, moze to byt aj koncentraciou HCG v moci alebo menej farbiva nemusi to znamenat nic zle. Ciarky mas inak pekne tmave. Drzim prsty✊

petamich
6. máj 2024

@danyelia nie si cudna, pri prvom pokuse mi meskala menstruacia, spravila som test, pozitivny parada a potom to nedopadlo dobre, pri druhom pokuse uz som tych testov spravila asi 5 ks a potom to nedopadlo dobre a pri tretom pokuse som chodila s malou dusou na wc, ci nespinim a testovala som ako chora aj 3x denne a nevedela som sa ovladnut, potajomky som testovala, lebo muzovi som slubila, ze nebudem 🤷‍♀️

autor
8. máj 2024
anjelicek26
8. máj 2024

Gratulujem moc🥰

petamich
8. máj 2024

❤️❤️ tak to rada pocujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre