Špinenie alebo menzes?

labanka
29. aug 2011

ahojte baby...chcem sa opytat, ake mate skusenosti so spinenim v case ocakavanej menstruacie? lebo v piatok som mala dostat menzes a namiesto toho mam spinenie dodnes....moze to byt tehu? 😉

adele15
27. okt 2011

@katy1979 no bodaj by to bol ten tvoj prvy pripad aj u mna 😉 asi este pockam do zajtra - do terminu ms a potom uvidim...keby sa to nespustilo, tak sa testnem...
a tiez si takto po troske spinila tak dlho aj ked z toho bolo tehu nakoniec?

katy1979
27. okt 2011

@adele15 ale bolo to velmi slabucke. bolo to par dni raz ano raz nie.

adele15
27. okt 2011

@katy1979 no ved presne o to ide, ze je to velmi slabunke, najsilnejsie to bolo v tu sobotu - cez svadobnu noc 😀 a odvtedy to slabne...preto mi je to take divne...no uvidim...ale veelmi pekne dakujem za odpoved a aspon trosicku optimizmu si mi vliala 😉

katy1979
27. okt 2011

@adele15 vydrz uvidis. mozno to bolo tym stresom tazko povedat

adele15
27. okt 2011

@katy1979 no ved jedine vydrzat... 😒

figurka1985
15. jan 2013

Ahojte baby... som zufala... prave som 7.dpo, a spinim...:/ posledne cykly som zacala spinit uz od 9.dpo, a teraz 7.dpo? vacsinou mi to trva aj 4-5 dni... je toto normalne? Mrchu by som mala dostat o tyzden, a odo dneska budem spinit az do mrchy? Ved to nie je normalne ☹ Dievcence- mali ste niektora taky problem? Ako sa to da upravit? B6 beriem, a implantacne spinenie to skor nebude... aj keby som bola iba rada...:( Spinenie je takej- tmavo-ruzovej farby....
Prosim, ak viete poradit, som same oko 🙂

ennynka
26. mar 2013

Ahojte.no ja mam tento mesiac tiez tento problem.uz zopar rokov mavam pred menstruaciou hnede spinenie(asi tak 2-3dni) a potom uz na dalsi den sa normalne spustim menstruacne.no tento mesiac vcase menstruacie spinim uz dnes 7.den tak teraz neviem ze ako tomu mam rozumiet ci to mam brat ako menstruaciu alebo co to moze byt.tehotensky test mi vysiel negativny.

tepka
2. apr 2013

Baby ja som mala menzes pres asi 10dňami a teraz mam špinenie...čo tooo?:/

ennynka
3. apr 2013

@tepka a nemoze to byt ovulacia?aj ta sa tak moze prejavovat

tepka
3. apr 2013

@ennynka netuším

ennynka
3. apr 2013

@tepka Ovulačné krvácanie je krvácanie v strede menštruačného cyklu. Kedy k nemu dochádza? Pri nerovnováhe hormónov. Počas cyklu sa uvoľňuje vajíčko z vaječníka a začína sa tvoriť hormón progesterón. Nerovnováhou hormónov vyplavených do krvného obehu sa krvácanie objaví v strede cyklu.

Žena pri ňom krváca v čase ovulácie, t.j. na 12. až 16. deň menštruačného cyklu. Môže byť aj výrazné, nielen špinenie, ktoré trvá niekoľko hodín až 2 dni. Niekedy je sprevádzané bolesťou v podbrušku.

ennynka
3. apr 2013

@tepka viem ze ty si pisala ze mas asi 10 den od menstruacie a tam pise ze 12 az 16 den ale inde som zase citala ze ovulacia je medzi 10-15 dnom,ale aj tak to ma kazda zena individualne

marycz
6. apr 2013

Ahojte kočky,
idem vás trošku pootravovať teraz ja. Asi 3/4 roka neberiem HAK, nikdy, ale naozaj nikdy som našťastie nemala žiadne problémy s menštruačným cyklom, s jeho príchodom, intenzitou, ani trvaním. Po vysadení HAK mávam cyklus 25-27 dní, najčastejšie teda 26 dní. Predposledný cyklus bol anovulačný, čo mi potvrdil aj gynekológ a aj ja som to spoznala, nakoľko akosi poznám svoje telo. Menštruácia normálne prišla 07.03.2013 , trvala max. 5 dní. Všetko v naprostom poriadku, žiadne zmeny. Ďalšia menštruácia podľa posledných cyklov by mala prísť na 26DC, teda 02.04.2013. Ona aj prišla večer, ale nenazvala by som ju menštruáciou. Žiadne bolesti, žiadne príznaky, žiadny PMS. Úplne iné ako všetky cykly pred týmto. Žiadna sýta krv, iba hnedé a strašne málo...ak to prirovnám, tak na jednu intimku denne. Skončila včera doobedu, teda trvala 2,5 dňa. Nič ma nebolí, nemám ani žiadne príznaky. No včera som si robila teh.test Dr.MAX (neviem, či spoľahlivý, ale ten jediný som doma mala) a ten bol negatívny. Tento cyklus sme s drahým sexovali každý deň (miminko by sme chceli, no nechávame tomu voľný priebeh, nemeriam si BT, ani to nijak inak zatiaľ nehrotíme). Toť otázka na vás, kočky: Mám počkať pár dní a urobiť test znovu? Alebo to nechať plávať a uvidíme zas ďalší cyklus? Máme pred sebou zopár narodeninových a iných akcií a ak by som náhodou bola "v tom", tak nechcem piť...i keď ja aj tak vypijem max. 2 poháre vína 😉
Každej vám vopred ďakujem, minimálne za snahu si to prečítať 🙂

bullinka
6. máj 2013

@marycz ahoj, no ako si dopadla nakoniec? Vidim, ze ti nikto neodpovedal :(

marycz
6. máj 2013

@bullinka Ahoj bullinka, dopadla som tak, že v ten večer sa spustili na plno a tento mesiac to bolo úplne rovnaké, presne na termín MS som len špinila, ale úplne málinko, ani by som to špinením nenazvala, ktoré trvalo iba dva dni, tak už som si myslela, že to vyšlo a oni sa zasa spustili na plno....tak uvidíme teraz ďalší cyklus 😉 snažím sa na to nemyslieť, vlastne ja na to ani celý mesiac nemyslím, iba vtedy, keď mám dostať, tak čakám, či prídu, alebo nie 🙂))

bullinka
6. máj 2013

@marycz presne, ja do plodnych som uplne kludna, potom draheho nahanam az tak, ze sa mu nechce, a potom zase hcilu kludu a pred mrskou zase som nervozna. A moj mi povie, ze moc to prezivam 🙂 To dostanem dalsiu vyvrtku...
no nic, dufam, ze sa nam skoro zadari. Drzim palceky 🙂

marycz
9. máj 2013

@bullinka Ahoj bullinka, ja to až takto neprežívam...My sa snažíme/nesnažíme cca pol roka, ale z toho 3 mesiace chodil drahý na týždňovky, takže to nerátam a vo februári som mala anovulačný cyklus, potvrdil mi to aj môj gynekológ, takže z pol roka snaženia beriem do úvahy iba marec a apríl, takže je to ešte v pohode...lenže si zatiaľ nemeriam BT, začala som až dnes, dúfam, že mi to vydrží 😉, ani neviem, či je drahý OK, vlastne nič...len tak skúšame....ak sa nebude dariť dlhšiu dobu, tak potom to budeme riešiť...myslím spermiogram a pod. ale dnes si chcem ísť aj kúpiť bylinný prípravok Femigard, čítala som naň samé chvály a môžu ho užívať aj ženy, aj muži, je to na podporu otehotnenia...chlapom to vraj skvalitňuje spermie....tak uvidíme, čo to prinesie alebo neprinesie 🙂 Vy sa snažíte ako dlho? A skúšala si aj nejaké prípravky? myslím bylinné alebo čaje?

dadkaabarino
9. máj 2013

Ahojte 🙂 viete mi neiktora poradit _?
13.04.2013 som mala poslednu ms 27.04.2013 som mala ovulku a 1.5.2013 som mala 3-4špineni dalsiu ms by som mala dostat 15.05.2013 myslite ze mohlo ist o zahniezdovanie?
dakujem 🙂 a test by mi uz ukazal?

marycz
9. máj 2013

@dadkaabarino Ahoj Dadka, teória hovorí, keby aj hneď došlo k oplodneniu, tak oplodnenému vajíčku trvá 3 až 4 dni, pokým sa dostane k rohom maternice a až potom dochádza k uhniezdeniu. Teoreticky je možné všetko, teda, ak by si 27.04. mala ovulku a vajíčko sa oplodnilo, tak do 01.05. sú to presne 4 dni a je pravda, že niektoré ženy pri uhniezďovaní špinia pár dní... Na teste sa výsledok ukáže až po uhniezdení, teda predpokladám, ak to bolo ono, tak by to už mohlo byť vidieť na teste....je to len môj názor, ja byť Tebou, počkala by som si aj na názor iných, ak bude 😉 Snažím sa, študujem, čítam, ale praktickú skúsenosť zatiaľ nemám 😉
Pozri, test si urobiť môžeš a ak by bol negatívny, môžeš ho zopakovať v ten deň, keď MS nepríde, teda 15.05. Ak aj ten bude negatívny, potom to uhniezdenie pravdepodobne nebolo....
Ale každopádne ja Ti úprimne prajem, aby si si na teste // našla 😉

marycz
9. máj 2013

@dadkaabarino Ešte ma napadlo....mala si určite ovuláciu 27.04.? meriaš si BT alebo niečo? Alebo si sleduješ hlien, prípadne maternicový čípok? Lebo teoreticky aj v čase ovulácie niektoré ženy špinia, teda či to nebola aj ovulka...Ale to musíš vedieť Ty 😉

bullinka
9. máj 2013

@marycz ahoj, tak mam prvu kamosku na modrom konikovi 🙂 No sme na tom podobne ako vy, tiez len zaciname, druhy cyklus sa snazime resp. ja oznamim, ze teraz a drahy mi oznami, ci sa mu chce, alebo nie 🙂 Neberiem nic, kedze je to len tak kratko, tak mam len vyckavaciu strategiu. Uvidime, ci sa zadari, ci nie, a potom to budeme riesit, ked to uz bude dlhsie obdobie. Ako u mna by bolo co napravat, lebo cyklus mam tak 40 a viac, ale co si pamatam, vzdy bol taky. Na jednej strane si hovorim, ze to nieje OK, tak to nema byt, ale co ak prave u mna to telo je jednoducho nastavene takto a inak ani nebude? Neviem... Bazalku si meriam zo zvedavosti 2 cyklus, a zatial sa mi len potvrdzuje to, co som si myslela vzdy, ked su hlieny tak su plodne dni. Teplota sa vzdy vyhupne hore, a zostava tam tych min. 10dni, tak ma to tak trochu ukludnuje. Takze sa budeme snazit/nesnazit dalej.
Budem Ti drzat palceky, aby sa vam skoro zadarilo 🙂

marycz
9. máj 2013

@bullinka No tak to je ešte v pohode, už ak sa nedarí cielene viac ako rok, vtedy sa to rieši, ale zatiaľ nie...No a čo sa týka nás, tak ja zatiaľ našťastie nemusím nič oznamovať :D, my sa túlime každý deň, čo tiež môže byť niekedy na škodu, že nedozrejú malé potvorky...cyklus mávam pravidelný, resp. od 26 do 29 dní max., ale s tým som nikdy problém nemala...po vysadení HAK po 11 rokoch mi nabehol cyklus úplne v pohode našťastie. Čo sa Tvojho cyklu týka, na upravenie je vraj dobrá alchemilka alebo aj ten prípravok Femigard...ja som dnes začala s tou alchemilkou, tak uvidím, vraj prekrvuje sliznicu maternice, aby sa oplodnené vajíčko mohlo dobre zahniezdiť...ale zasa ak mávaš normálne ovulku, tak nie je dôvod niečo meniť, teda ak Ti lekár/ka na to nič nepovedal/a alebo nedal/a. Ja som dnes začala aj s BT, nakoľko mám práve po MS, tak uvidím, ako to dopadne...
Aj ja vám držím silno palce, nech sa nenervujete a nech sa čo najskôr na teste ukážu // 😉

bullinka
10. máj 2013

@marycz keď ja by som najradšj pila normalnu alchemilku, nazbieranú ručne, len ta tu na dolniakoch nerastie, dokonca ľudia ani nevedia, ako vyzera 🙂 No, asi to spravim tak, že keď pojdem na Oravu za rodinou, tak si pojdem natrhať na lúku 🙂

dadkaabarino
10. máj 2013

@marycz Ahoj Ďakujem ti za radu 🙂 bola to ovulka lebo vzy mam taky pocit ako keby nieco puklo a citim vlhkost takze to bola urcite ovulka ....

marycz
10. máj 2013

@dadkaabarino tak uvidíš, držím palec, aby MS neprišla 😉

marycz
10. máj 2013

@bullinka šak si môžeš kúpiť alchemilku v sáčku ako bylinku, teda alchemilkovú vňať, ktorá nie je porcovaná ako čaj, ale sama si sypeš...dá sa normálne kúpiť v dobrej lekárni 😉

bullinka
12. máj 2013

@marycz viem, ale nieco podobne som uz skusala ale s medovku, a teda s tou rastlinkou to nemalo nic spolocne.

marycz
15. aug 2013

@bullinka Ahoj bullinka, tak ako to s vami vyzerá? Snažilkujete alebo už sa zadarilo?

bullinka
28. aug 2013

@marycz ahoj, som tu strasne dlho nebola. No stale snazilkujeme. Dokonca som si dnes bola po vysledky, lebo mi robili hormonalny profil kvoli dlhym cyklom a zistilo sa, ze mam mierne zvyseny prolaktin. Tak idem sondovat, co to vlastne pre mna znamena.
A vy ako?

ennynka
28. aug 2013

@bullinka ahoj.prosim ta a nespinis nahodou pred MS par dni?lebo ja ano a zacinam rozmyslat ci to neni prave problem preco sa nam nedari...uz rok sa snazime,vy kolko?