Spraviť si tehotenský test, aj keď bolo HCG negatívne?

10. máj 2021

Ahojte baby, chcem sa spýtať na váš názor. Prednedávnom som bola u doktorky v deň očakávanej MS. Zobrala mi krv na hcg a spravila vyšetrenie,..povedala, že ak to nie je tehotenstvo tak sa mi už v ten deň/nasledujúci deň má spustiť MS. Hcg bolo negatívne a teda sa mi mala spustiť menštruácia. Od vtedy prešiel už takmer týždeň a MS nikde. Mám zmysel si podľa vás spraviť si pre istotu test alebo mám počkať a keď nič ísť na vyvolávačku?

snazilka_bio_mamka
10. máj 2021

jasne ze má. V den MS si este nemusela mať hladinu Hcg. Spravi si test a ked bude aj teraz negativny, tak tehu nie si isto kedze ti uz tyzden meska

petamich
10. máj 2021

nie kazda zena je "standardna" = cyklus pravidelny, ovulacia v strede atd. ak by to tak bolo, tak v den MS by uz HCG z krvi vyslo, ak to ale tak nebolo a napr. si mala ovulaciu neskor a je tu kopec zien co ovuluju kadeako ;) tak potom este hladina HCG mohla byt nizka a ani krv ju nezachytila a kludne si test sprav, uz ti meska dlhsie, uz by mohol ukazat pozitivny vysledok

danka808
10. máj 2021

Vyskusaj a sama uvidis a budes vediet aj do buducna 🙂

autor
10. máj 2021

Len tento mesiac sme mali styk len v raz a na krvi som bola 16 dní po styku . Takže i keď sa ovulácia posunula na to aby som ostala tehotná mohla len o deň/dve. To znamená že i v najlepšom prípade som na krvi bola 14 dní po. To by už malo ukázať, nie?
Ešte kamarátka hovorila, že možno som mala tesne pod hodnotu - trepnem len ale teh.hodnota je 100 a mala som 98-99 teda negat.ale teraz o par dní už môžem mať nad tú hodnotu. Mohlo sa stať?

nafka0483
10. máj 2021

14 dni po by uz krv nieco ukazala. A hranica je 4. 14 dni po oplodneni uz hcg musi byt viac ako 4 v pripade tehotenstva - aj keby bolo napr. 50. A to uz nevyhodnotia ako negativne. Takze podla mna je zbytocne robit si test, ked 16 dni po styku, cize max. 14 dni po ovulacii bolo hcg z krvi negativne. A vies ze styk si mala len vtedy jeidny raz.

autor
10. máj 2021

Len som rozmýšľala, že mohlo sa stať aj chyba v lábaku. Výsledky mali prísť najneskôr o 13:00 a prišli o 15:00 takže asi bol nejaký problém. Ale asi si to len moc želám no😏

nafka0483
10. máj 2021

Ved ked mas test, tak si ho urob, za to zas nic nedas. Pripadne sa objednaj zas na krv ;)

autor
10. máj 2021

Pre pokoj duši si asi spravím, max keď nič tak o týždeň sa objednám na vyvolávačku 😊🤷🏻‍♀️

miska992
10. máj 2021

Negat.hodnota je do 5. 5-10 seda zona, nad 10 tehotenstvo. Zdrave spermie preziju aj 5 dni, niekde sa udava az 7. Pockaj este den/dva speav test, ak negat.tak na vyvolavacku. Mohlo sa jednat aj o anovulacny cyklus, vtedy menstruacia zvycajne mešká. 🙂

snazilka_bio_mamka
11. máj 2021

autorka, napr. moja kamoska mala hladinu hcg az dobre 2 tyzdne po termíne MS a aj to mala len slabučkých duchov. Spravila si si test? ved to stoji par eur a budes vediet na com si

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre