Tehotenstvo bez prvého cyklu po UPT

2. sep 2023

Dobrý deň prajem
Je možné znovu otehotnieť po UPT bez toho aby som mala 1 menzes po zákroku?
S manželom sme mali styk 2 týždne po zákroku samozrejme s prezervatívom ktorý praskol takže všetko to šlo do mňa.
Práve koli tomu som si robila test ktorý je pozitívny.
Máté podobné skúsenosti?

e1i
2. sep 2023

Bolo to upt alebo MA? V ktorom tyzdni. Teoreticky to moze byt pozostatok hcg ale zaroven nie je vylucene aj dalsie.

bluemoon24
2. sep 2023

Po UPT jsi krvacela, ale dalsi klasicka menstruace neprisla? Ovulace je pred menstruaci, takze mozne to je. Ale taky to muze byt pozustatek hcg z predesleho tehotenstvi.

zuza265
2. sep 2023

A mohli ste mat vobec tak skoro styk po upt?

autor
2. sep 2023

@e1i bolo to UPT v 8tt

autor
2. sep 2023

@bluemoon24 krvacala som len 3 dni po zákroku. Žiadne bolesti ani komplikácie som nemala ani nemám..

autor
2. sep 2023

@zuza265 no lekár povedal počkať aspon 3 mesiace... No to sa predsa nie vždy dá

autor
2. sep 2023

@bluemoon24 z predchádzajúceho tehotenstvo by moholo ukazovať zvýšené HCG len v tom prípade ak by ma nedobre vyčistili a niečo by tam zostalo, ale to by som už mala príznaky ktoré ja nemám

anavixy
2. sep 2023

To sa vami teraz roztrhlo vrece alebo co? Alebo to tie iste zakladate viacero tem?
Kyretaz po MA nie je UPT, po kyretazi mas pockat so sexom nie kvoli tomu ze ta to boli alebo krvacas, ale kvoli riziku infekcie 🤯🤯 3 mesiace sa neda vzdy pockat/vydrzat??? Tak ty sa modli aby si nemala rizikove tehotenstvo…
A nie, HCG po predchadzajucom tehotenstve nezostava len ak si zle vycistena, to mas odkial? HCG je hormon ktory sa musi pozvolna odburat, niekedy to trva par dni, niekedy par tyzdnov. V 8tt je hladina hcg obrovske cislo na rozdiel od hcg napr v 4tt.
A asi najdolezitejsia vec, ovulacia je VZDY PRED menstruaciou!

bluemoon24
2. sep 2023

Jak dlouho je po UPT? HCG muze pretrvavat i nekolik tydnu, je to hormon, ktery se pomalu vyplavuje. Kdyz vam praskl kondom, proc sis radeji nevzala nouzovou antikoncepci? Prvni UPT bylo na vlastni zadost? Pokud ano a byla bys znova tehotna, tak na dalsi UPT te nepusti.

zuza265
2. sep 2023

Nerozumiem uplne - ze sa neda vzdy vydrzat. No pri zdravotnych zalezitostiach MUSIM, nie ze sa neda. Tam su velke rizika. Mozne znovu otehotniet je. Avsak moze to byt zostatkove hcg. Prosim, ak nechcete deti, chrante sa lepsie 🙏🏼

anavixy
2. sep 2023

Aha, pardon, ja som si to zle precitala, takze nebolo to MA ale UPT… tak to je este vacsia blbost a uz asi aj chapem ze sa neda vydrzat 😵‍💫🙈🙈

zuza265
2. sep 2023

@anavixy u gyn mi hovorili, ze za posledny rok je mega vela potratov. Ze to za roky nezazili. A vcera som sa o tom bavila s kamoskou a je tehotna bala sa a ked uz naskocilo srdiecko povedal jej to iste. Ze mega vela potratov, ze 3 z 5 tehotenstiev (doplnam obom nam povedali, ze nezalezi od ockovania, ze aj tie aj tie zeny)

anavixy
2. sep 2023

@zuza265 to je urcite pravda, mam v okoli zopar takych tiez, jednu blizku opakovane 4x.. 😏
Ale narazala som na to ze za posledne dni je to asi tretia tema o tom ze niekto cca 2t po kyretazi (z akehokovlek dovodu) je asi tehotny atd… tak som dufala ze to ta ista odoba hlada ine odpovede 😃

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renata1405
2. sep 2023

Kedy si bola na upt???Test moze byt pozitivny po upt cca 2 tyzdne max. 3

kitycat
2. sep 2023

Uz zase ty? Na co ti su rady ked si robis co chces

autor
2. sep 2023

@renata1405 pred 3 týždňami

veronikaszabova
2. sep 2023

@kitycat uz pre istotu pridala aj ""samozrejme s prezervatívom ktorý praskol takže všetko to šlo do mňa."" 😂 pre istotu, aby nedostala hejty ako vcera. Kde tvrdila, ze chcu dieta, tak sexuju hned po kyretazi.

elli333
2. sep 2023

Prepanakrala zeny ,ako mna mrzi ked pridete o babatko viem aka je to bolest , ale preco vkuse pisete ,ze ste po UPT ....znamena to umele prerusenie tehotenstva, babatko zije a umelo jeho zivot ukoncia. Zamlcany potrat a nasledna kyretaz pripadne spontanny potrat a nasledna kyretaz z dovodu nedocistenia maternice ,nic z toho nieje UPT.

anavixy
2. sep 2023

Ved ale ked UPT bolo pred 3t, predmetny styk pred 2t, takze vlastne ocakavas ze mas pozitivny tehotensky test po 1 tyzdni tehotenstva, ale zaroven ze hcg z 8tt mavnutim carovej kyrety zmizne zo dna na den. Ja neviem mne z toho vsetkeho vychadza len to ze by si mala popracovať na svojich vedomostiach.

elli333
2. sep 2023

Uz citam aj ja, ze naozaj UPT ,tak o to mi je ta otazka divnejsia , ale co uz.

renata1405
2. sep 2023

Myslim ze to mas este z upt skus testnut o tyzden

babatko2010
2. sep 2023

@zuza265 ja keď toto čítam tak mi je to plaču.....že toľko potratov....čo by sme my, ktorým sa nedarí,dali za tehotenstvo....😔

zuza265
2. sep 2023

@babatko2010 suhlasim. Mna to uprimne prekvapilo. Velmi bol doktor z toho taky, ze nechape preco zrazu tolko vela. Ze to nie ze trochu narast, ale mega narast…

babatko2010
3. sep 2023

@zuza265 nechcem nikoho súdiť,ale keď nechcú dieťa,prečo sa dostatočne nechránia 😔je to smutné každopádne ...

any_soj
3. sep 2023

@elli333 ono žiaľ je v tom zmätok do veľkej miery preto, lebo v rámci snahy o zavedenie UPT tablekovou formou a ako reakcia prote ochrane života pred narodením, sa na Slovensku začalo tvrdiť, že aj ošetrenie ženy po smrti dieťaťa pri zamlčanom potrate je UPT - mnohými médiami prešli informácie o tom, ako by ženy pri zamlcanom potrate museli mať napríklad lehotu na rozmyslenie po podpise žiadosti (čo je samozrejme hlúposť, nepíše sa ani žiadosť o UPT v takom prípade, ani nie je žiadna lehota na rozmyslenie), alebo ako ženy po MA musia na kyretáž, lebo je zakázané tabletkove riešenie - čo tiež nie pravda, napríklad v Starej Ľubovni to robia bežne, a isto aj inde. Proste politici a médiá to začali spájať, a výsledkom je smutný zmätok žien, ktorým zomrelo dieťa a sú presvedčené, že mali UPT a že ľudia, ktorí sú za to, aby štát UPT (čiže interupcie) viac obmedzil, sú proti ošetreniu MA.

zuza265
3. sep 2023

@any_soj u nas je to zakazane. Nemozu to robit nikde na slovensku. Mylite si tabletky - su take co sa pouzivaju v pripade ze babatko umrelo v brusku tie prve tyzdne tehotenstva a tabletky pomozu k urychleniu … ziadny lekar u nas neponesie riziko, ze bude zenam podavat interupcne tabletky

any_soj
3. sep 2023

@zuza265 "ženy po MA musia na kyretáž, lebo je zakázané tabletkove riešenie - čo tiež nie pravda, napríklad v Starej Ľubovni to robia bežne, a isto aj inde." - ja si práveže tabletky nemýlim, po zamlcanom potrate je to obyčajná prostaglandínová tabletka a samozrejme nie je zakázaná a používa sa na Slovensku. Pri UPT sa síce tiež používa aj prostaglandínová tabletka, ale až po tom, ako sa použije iná, ktorá má za cieľ odstaviť progesterón a tým usmrtiť dieťa - a to je tá na Slovensku nedovolená časť. Avšak istým skupinám vyhovuje šíriť, že je to jedno a to isté a že je to u nás zakázané - aby dosiahli priklonenie verejnej mienky ku schváleniu interupcnej tabletky.

zuza265
4. sep 2023

@any_soj asi uplne teraz nechapem vsetkemu. Asi som ta teda prvotne zle pochopila a nasledne potom uplne nechapem tuto reakciu na mna. Inak si to neviem vysvetlit… avsak ano, v tomto co pises chapem a suhlasim🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre