Žeby naozaj tehotenstvo?

sofia132
14. feb 2014

Ahojte babenky,
potrebovala by som Váš názor na vec, pretože momentálne som dosť mimo 😕 S priateľom sa od januára snažíme o bábo 🙂 Posledná menštruácia mi začala 20. januára, dĺžka cyklu sa mi pohybuje medzi 28 - 30 dňami. Ovuláciu som pravdepodobne mala okolo 2-4-teho februára....nemala som to overené ovulačným testom ani bazálnu teplotu som nemerala, skôr len podľa svojich pozorovaní - cervikálny hlien a zvýšená chuť na sex 🙂 Dnes som si len tak zo srandy urobila tehotenský test s tým, že ak by sa tam niečo rysovalo, bol by to dobrý valentínsky darček pre priateľa....a čuduj sa svete, test mi vyšiel takto pozitívny 🙂 Skôr som čakala nejakého ducha, ak vôbec...Je možné, aby mi test ukázal takýto výsledok už 3-4 dni pred očakávanou menštruáciou? Citlivosť testu je 20mlU/ml. A čo sa týka príznakov, minulý mesiac som mala skoro všetky známe tehotenské príznaky, ale menštruácia nakoniec prišla aj keď s menším meškaním....takže to bolo spôsobené skôr psychikou...Tento mesiac bol úplne iný...pár dní po ovulácii som sa v noci zobudila na strašné kŕče v podbrušku, trvali iba krátko a potom som znova zaspala....pred tromi dňami som dostala strašnú chrípku aj s horúčkami, dokonca som v stredu omdlela v práci, odvtedy som doma a liečim sa....lieky som nebrala žiadne, okrem jednej tabletky na zníženie horúčky....ak by som bola tehotná, bojím sa, že tá chrípka a horúčky by mohli bábätku ublížiť....mal niekto z Vás silnú chrípku v rannom štádiu tehotenstva? A inak nemám žiadne iné príznaky, okrem slabých kŕčov v podbrušku. Na jednej strane sa vytešujem z testíka, na strane druhej sa začínam obávať toho, čo ak mrcha predsa len dorazí, alebo je test falošne pozitívny .Ako na to prestať myslieť? Všetkým vopred ďakujem za reakcie a prajem krásny Valentín 🙂

hviezdicka111
14. feb 2014

krasne pozitivny 🙂 gratulujem k tehotenstvu 🙂

elina25
14. feb 2014

@sofia132 už radšej sa na tehotenstvo a drobca chystaj nie tu sa zbytočne oberáš o čas 😀

sofia132
autor
14. feb 2014

@hviezdicka111 Ďakujem pekne, hádam sa to udrží a mrcha nedorazí 🙂

afrika
14. feb 2014

@sofia132 tiež som bola chorá na začiatku tehu 🙂 daj si pozor najmä na horúčky - myslím, že paralen sa v tehu môže.. a hlavne čajíky, citróny a ležať v postieľke 🙂 🙂

hennyinnsbruck
14. feb 2014

Jeee aj ja chcemmm 😀 gratulujem ,krasny darcek na valentina!!!
Nemysli na mrchu, urcite nepride mas krasne ciarky..ja som uz mala falosne pozitivny ale to bol len duch.

hajajanka
14. feb 2014

@sofia132 Test urcite nema falosny vysledok a mozes ho kludne dat ako valentinsky darcek 😀 Silna ciarka takto na zaciatku moze znamenat aj dvojcata 😉
Chripky sa neobavaj, doliec sa a nemysli na zle.

zuzanka999
14. feb 2014

Aj podľa mňa je to pozitívne.. ja som raz ducha na teste mala a to bolo čosi úplne iné.. slabulilinké.. tieto dve čiarky sú dosť silné čiže gratulujem 😀

luba28
14. feb 2014

@sofia132 ukaaazkovy test ,..... 🙂 🙂 🙂 pozitivne na 100000000000000% blahozelaaam,... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sofia132
autor
14. feb 2014

Ďakujem všetkým za podporu 🙂 Myslím, že pre priateľa to bude najkrajší valentínsky darček....aj som mala výčitky, že som mu nič nekúpila, kedže som sa kvôli chorobe už pár dní z domu nepohla 🙂 A všetkým snažilkám čo najrýchlejšie prajem pozitívne testíky 🙂

adeala
14. feb 2014

@sofia132 "chrípka" je u mňa tehotenský príznak č. 1 😀 nádcha, horúčka.. Vždy, len keď som tehu, tak ju mám 😅 inak som mala chrípku 1x v živote keď som mala asi 11 😅

majka_3
14. feb 2014

waaw 🙂 gratulujem 🙂 krasneho valentiiina 🙂
a ani nemysli..ze sa neudrzi a ze sa nieco stane.... 🙄 nad tym sa nerozmysla 😉 vsetko je OK 🙂

sarinka23
14. feb 2014

@sofia132 Ahoj máš krásne pozitívny test...Takže gratulujem...toto nie je chybný test... hlavne myslí pozitívne, všetko bude v poriadku... pre priateľa máš nádherný darček tak si dnešný Valentinsky dnik užite 😉

sandrika1986
14. feb 2014

Gratulujem 🙂

ludka1009
14. feb 2014

blahoželam tak krajší darček si polovičke dať ani nemohla a ani by si nevymyslela.... a držim palce aby si to bez ťažkostí dotiahla až do pôrodu...

tonjadabik2
15. feb 2014

Velka Gratulaciaaaaaaaa 😀 ku tehotenstvu ten test je tak silno pozitivny ze na mrchu..mozes naisto zabudnut 😀 priatel uz vie???? 😀 uzivaj si tehotenstvo a vitak maminka medzi nami 😉

sofia132
autor
15. feb 2014

@tonjadabik2 Ďakujem pekne 🙂 Priateľ už o tom vie, testík dostal ako Valentínsky darček, bol z toho mimo rovnako ako ja 🙂 ....nečakali sme totižto, že sa to podarí tak skoro, o to je radosť väčšia 😉

reni1512
15. feb 2014

paraada 🙂 gratulujeeem!!!!

kalea
15. feb 2014

Môžem napísať len toľko, že blahoželám, lebo test je jednoznačne pozitívny.

ellenie
15. feb 2014

super gratulujem 🙂 a to ti uz v 4 tyzdni ukazal pozitivny? 🙂 ja som mala poslednu MS 19.1., dnes som si robila test, ale zatial nic, termin by mi pri pozitivnom TT vychadzal na 26.10. 😀

eliska3
15. feb 2014

@sofia132 krásne čiarky 🙂 Ja som mala ovu 5.2. a zatiaľ na teste duch 😵

sofia132
autor
15. feb 2014

@ellenie Tiež som bola prekvapená, že je to nejako skoro 🙂 Možno je to tým, že u mňa ovulácia prebehla skôr, ako som si pôvodne myslela, alebo to budú dvojičky 😉 Uvidíme, čo povie gynekológ...

sofia132
autor
15. feb 2014

@eliska3 Črtá sa pekná druhá čiarka, gratulujem 🙂

eliska3
21. feb 2014

@sofia132 ahoj, vidím, že už máš aj termín pôrodu 😵 ako sa inak cítiš? Mne už čiarka tiež poriadne zosilnela, budúci týždeň chcem zájsť k dr. Ty už si bola, už to máš potvrdené?

sofia132
autor
21. feb 2014

@eliska3
Ahoj, no modrykonik mi to pekne vyrátal 🙂 Teším sa s tebou, že sa podarilo 😉 Ja sa zatiaľ cítim fajn, k lekárke som objednaná v utorok, tak uvidíme, čo nového sa dozviem 😉 Už som sa pomaly spamätala z toho, že čakám bábo, nebyť tehotenských príznakov, tak na to niekedy aj pozabudnem 🙂 Nevoľnosti ma zatiaľ obchádzajú, iba niekedy ráno nemám chuť na žiadne jedlo a musím sa prekonať....inak chodím častejšie na malú, prsia sú citlivejšie a sem-tam mierne kŕče v podbrušku....ale v celku mi je fajn a užívam si to 😉 A ty ako sa cítiš?

eliska3
21. feb 2014

@sofia132 tak snáď už uvidí malú bublinku 🙂 držím palce. Ja stále čakám na tehu príznaky... 😀 Okrem bolesti krížov zatiaľ nič. Možno som viac unavená... Daj potom vedieť, ako si dopadla 🙂

kafedame
21. feb 2014

Gratulujem🙂

sofia132
autor
21. feb 2014

@eliska3 Dúfam, že niečo uvidí 🙂 A určite dám vedieť 😉

sofia132
autor
21. feb 2014

@kafedame Ďakujem 🙂

cinderella821
22. feb 2014

Ahojte baby, mam problem... uz asi 3 dni mam citlive prsia a boli/pichá ma v podbrusku, vcera ked sme rano vstali bolo mi nejak zle, teraz neviem ci som v tom alebo nie, lebo som si robila test a bol neg.! Pohl.styk mavame dost casto ale pripisujem to na 14.2. (ano na valentina heh) 🙂 myslite si ze som v tom? snubenec to nedal rovno do mna, ale stale mame nechraneny styk.. Teraz neviem, lebo posledne mesiace som mala dost problémy s menstr.cyklom, kedze som v lete velmi schudla, stale mi meskali no naspät som priberala a chcela sa dostat do normalneho stavu, cize kramy som mala tak vselijak... prosim poradte 🙂

eliska3
27. feb 2014

@sofia132 tak ako?? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre