Zistí lekárka v 11 týždni, že som skutočne tehotná?

lienka1076
6. dec 2012

Mám otázku,asi takú neskúsenú, ale čo už. 6.9. som mala poslednú MS, ale beriem Cerazette. Predtým sa mi stalo, že som nemala 2 mesiace ale prišla. No bola som u gynekologičky na preventívku a tam ma sestrička nastrašila, že som tehu a že vraj 11tt, ale doktorka, keď ma vyšetrila, tak povedala, že maternica je normálnej veľkosti. Ale dnes ma strašne bolia kríže a tak som to mala aj u Lukiho, ale skôr asi v 5tt. Tak a normálne neviem či si to namýšľam, ale mám pocit, že sa mi zväčšuje brucho.... už mám z toho nervy. Tehotenstvo by bolo dosť zlé riešenie. Myslíte, že v 11tt, by na to už lekárka mala prísť pri vyšetrení, nie? :( Budúci týždeň idem na gynekologický utz, v rámci preventívky, tam mi isto povedia, že či áno alebo nie. Ale mám nervy, dúfam, že si to len namýšľam :(

alica3
6. dec 2012

no keby to bol 11 TT tak určite by to vedela pri vyšetrení,mne pri vyšetrení v 6tt povedala že to vyzerá tak že som a aj som bola

anjelicek26
6. dec 2012

@lienka1076 - sestricka cez sklenenu gulu usudila, ze si v 11.tyzdni? Dobre 😅 Sprav si test na ukludnenie, ale ak doky pri vysetreni povie, ze nie si tehu, tak nie si tehu, v 11.tyzdni je v maternici uz 4-5cm babatko, zväcsenie maternice neprehliadnutelne.

lienka1076
autor
6. dec 2012

Test najskôr v sobotu, zajtra nemôžem ísť do mesta, do lekárne :( To mi sestrička vypočítala podľa poslednej MS. ☹

anjelicek26
6. dec 2012

@lienka1076 - skor ti nesadla antikoncepcia, to by vysvetlovalo aj zväcsene brusko, nervozitu 🙂 Podla mna ak maternica nie je zväcsena, nemozes byt v 11.tyzdni. Drzim palce na ten test.

lienka1076
autor
6. dec 2012

Dúfam, že by to nebolo mimomaternicové :( Tehotná byť nechcem, ale tak toto by bolo to najhoršie :( Ach jaj, vidím, že do soboty je ďaleko :(

anjelicek26
6. dec 2012

@lienka1076 - ani mimomaternicove tehotenstvo to byt nemoze. Klud. Priemer vajecnika je len cosi vyse 2cm, to by uz v 8.tt praskol. 4-5cm babo by sa tam uz nezmestilo. Takze tuto moznost uplne vyluc. Stres ti vobec nepomoze.

Ja som pred par tyzdnami nasla neplanovane dve ciarky na testiku, takmer som to nerozdychala 😅 Ale teraz sa tesim uplne najviac 😅 Väcsinou je to len sok, ked sa to urovna, rozlezi, uz nic nevyzera tak cierne.

lienka1076
autor
6. dec 2012

Ale u mňa by to bol problém, ja nemôžem zo zdravotných dôvodov a preto , lebo beriem silné lieky, ktoré by bábätku isto uškodili :( Tak keby som bola ok, bola by som rada, ale liečim sa, aby som o pár rokov mohla znova skúsiť bábo a neboly by také komplikácie ako pri prvom. :(

vikusjk
6. dec 2012

@lienka1076 neviem, ako ťa lekárka vyšetrovala, mne keď som prišla k dr že som tehotná (potvrdili mi to tri domáce testy), tak mi spravila vaginálny ultrazvuk a už aj písala do správy, že v maternici sa nachádza jeden plod 🙂 takže si myslím, že by to mala vidieť, aj keď teda neviem, ako vyšetrovala... a domáce testy si neskúšala? pre pokoj duše...

euka210
7. dec 2012

my sme s lek. v 6t videli minibabo a malo 1,5cm....takze ked lekarka nic nevidela, tak urcite nie si tehu

lienka1076
autor
7. dec 2012

Ona ma vyšetrovala len klasicky, žiadny utz. Na ten idem v stredu.

xlucia
7. dec 2012

@lienka1076 v 11tt vidno uz zmeny, krcok je riadne pevne uzavrety dobre prekrveny, takze pri vnutornom vysetreni by to uz mala zistit urcite. zle ti nebyva. prsia nemas citlivejsie? chute nemas?

lienka1076
autor
7. dec 2012

Však to, že zle mi nebýva a pri prvom som mala prvé 4 mesiace fakt hrozné :(. Chute ako kedy, ale to je normálne 🙂 Sladké moc nejem ani nič podobné 🙂
Ďakujem všetkým, ste ma troška ukľudnili, ešte zajtra tehu test a v stredu vnútorný utz a uvidím na 100%.

brumka
7. dec 2012

@lienka1076 ahoj ak beries cerazezte to je hak pre dojciace zeny, tak tehu by si nemala byt zlyhanie je velmi male a pri tejto hak nemusis mat vobec menstruaciu jasom ju mavala raz za pol roka asi spineniea koniec, az ked som zmenila hak na inu a prestala dojcit tak mrcha uz chodila pravidelne kazdy mesiac v 7 dnovcej prestavke...a preco ti lekakr nerobil hne sono pocas preventivkyako sa to normalne robi, ja sby som asi takeho dokyho dakam poslala kebysom mala chodit k nemu na preventivku 2x behom tyzdna

lienka1076
autor
7. dec 2012

beriem cerazette ale nekojím, beriem ju kvôli tomu, že menej ovplyvňuje vysoký tlak, ktorý mi zostal po prvom tehotenstve. Neurobila mi utz preto, lebo lekár čo jej robí utz je v inej ambulancii, ale v tej istej budove a ten mal dovolenkku alebo pn, neviem presne a preto idem až v stredu.

brumka
7. dec 2012

@lienka1076 tak ja bysom si prvorade nasla doktora co ma aj ultrazvuk v ambulancii. a za druhe cerazete sa moc neodporuca ked nedojcis lebo obsahuje vela hormonov a to ma aj vplyv na hak, skus si daku kvalitnejsiu a nizko hormonalnu predpisat a pri nej aj menstruovat budes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre