Zistí mi gynekológ v 3. týždni tehotenstvo z krvi?

romanelak
18. sep 2020

Ahojte chcem sa spýtať... ak som v 3 týždni tehotenstva a idem prvý krát k lekárovi nech mi to potvrdí že som tehotná, on mi to zistí iba z krvi? dakujem

lia_nka
18. sep 2020

Teraz ešte áno

renatka1985
18. sep 2020

@romanelak kedy si mala poslednu ms?

romanelak
autor
18. sep 2020

@renatka1985 poslednú som mala 3. augusta

renatka1985
18. sep 2020

@romanelak cisto teoreticky, ak ma dobre sono, by uz mohol vidiet plodovy vak. Z krvi to potvrdi urcite.
Ak mas pravidelny cyklus a nemala si posunutu ovu, tak TT sa rata od poslednej MS, cize si uz v 7mom tt.

romanelak
autor
18. sep 2020

@renatka1985 robila som si clearblue test ukázal mi pozitívny 1-2... preto som trosku zmätená

mima1
18. sep 2020

Poradim ti pockaj este aspon dva ci tri tyzdne nestresuj zbytocne skoro

renatka1985
18. sep 2020

@romanelak clearblue ukazuje tyzdne od pocatia /podla hladiny HCG/, tehotenstvo sa rata od poslednej ms (neskor podla hodnot na sone v 12tt/. Ak nemas historiu nejakych problemov, tak este pockaj aspon tyzden a potom skoc k lekarovi,

veronikaszabova
18. sep 2020

@romanelak podla poslednej menstruacie si v 6t.
Lahko si to vypocitas aj na nete - tehotenska kalkulacka.

s_a
18. sep 2020

riešenie je jednoduché.. zavolať lekárovi, povedať o pozitívnom teste, povedať posledný dátum ms a on ti dá termín, aby už aj niečo bolo vidno....

ckatka
18. sep 2020

@romanelak v 3 týždni tehotenstva ešte nevieš ze si tehotná. Ak.si mala poslednú ms 3.8 tak už si v 6 týždni a z krvi hcg vedia potvrdiť a už aj na Sone môže byť vidieť aspoň vacok. Mne bolo vidieť bublinu na 32den cyklu.

s_a
18. sep 2020

@ckatka ale čo z toho, že bude vidieť vačok, keď nevie pozrieť, či je akcia srdiečka?

barus26
18. sep 2020

@s_a napríklad minimálne uvidí či je v maternici.. Ale určite by som tiež radšej pockala a išla neskôr k dr. pokial nie sú problémy..

ckatka
18. sep 2020

@s_a presne. Uvidí ci je v maternici. A ci je to vôbec tehotenstvo.
Ja som bola veľmi skoro lebo mi museli meniť lieky ktoré su nezlučiteľné s tehotenstvom čiže ja k.leksrovi chodím.kazde dva týždne...od 32 DC.

jaskolka
18. sep 2020

Ja som bola veľmi skoro u gynekologicky, asi na 4 den meškania, keď som mala pozitívne testy, ale to mi kázala sama, keďže prvé tehotenstvo skončilo MA, že okamžite ako nájdem //, mam prísť.Čiže v cca 5 tyzdni som šla. Na usg videla niečo malilinke, len podľa krvi potom potvrdila tehotenstvo. Dala Duphaston, a objednala ma na 8 týždeň, to už bolo aj ❤️. Čiže závisí, či máš, alebo si mala v minulosti nejaké problémy. Ak nie, tak zavolaj doktorovi, a on ti dá termín.

lienocka2808
18. sep 2020

@romanelak nechcem nic hovorit, ale ked su mala poslednu ms 3.8. Tak by si mala byt v siedmom tyzdni, od buduceho pondelka v 8.tyzdni. To ti uz aj na sono bude vidiet babo, ak si tehotna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre