Ako odnaučiť trojtýždňové bábo spávať so mnou v posteli?

eliska1309
22. nov 2013

Dobry den vie mi niekto poradit ako odnaucit skoro 3-tyzdnove babo spavat v noci somnou a manzelom v posteli? Cez den sa velmi pekne vyspinka aj v koliske ale v noci len co ho do nej polozim tak uz ma ocka otvorene a dozaduje sa cicikania. A este ako ho mam naucit aby pekne sam zaspal v postielke bez toho aby som ho musela natriasat cely cas na rukach? kazda rada sa mi zide. Dakujem

liwka
22. nov 2013

neodnaúčať...bábo potrebuje vašu prítomnosť. Moja dodnes zaspáva s nami a to bude mať 4 roky. Je to najkrajšia časť dňa 😉 Ak ti prekáža, že spí s vami v posteli, uspi ju ty/alebo manžel (najlepšie je, aby ste sa striedali, nech je malá zvyknutá na oboch) a keď zaspí, prelož ju do postieľky 🙂 toto obdobie je hrozne krátke, o chvíľu nás budú odháňať, musíme si ho užiť 😀

hameeda
22. nov 2013

skús pri ňom sedieť pri kolíske, daj jej ruku do kolísky aby ťa cítila

slniecko77
22. nov 2013

Skus dat do postielky svoj kus oblecenia, aby ta babo citilo.

lucinkax
22. nov 2013

Ako chces odnaucit 2 tyzdnove babo??? Vsak to babo Ta potrebuje, doteraz bolo v tvojom brusku a potrebuje vediet ze si pri nom, mozno je hladne, potrebuje citit maminku, mat istitu ze si pri nom.... Nas maly spi od 8 mesiaca s nami a mame 14 mes, proste mal take obdobie ze kazdu hodinu hore, ja nevyspata a to som povolila a nelutujem....Mame krasny vztah 😉 Dovtedy vsak krasne spaval v postielke.... No ak Ta potrebuje, neries to a vyskusaj ci zaspinka samo a ak nie, musis tu byt pre neho 🙂 My sme dokonca zaspavali 2 hodiny s cicikovanim a postupne sa to upravilo, aj plac. Takze len vydrzat, mas este vela pred sebou 😉

danielle37
22. nov 2013

tak toto som ešte nepočula, bábo odnaučiť od spinkania s rodičmi.... moja zvykaj si, keď bude chodiť aj ku Vám príde aj keď bude mať 5 rokov.... sa teším keď zistím, že naša dcéra v noci prišla za nami...... o pár rokov budem v noci svietiť a čakať kedy mi príde domov z rande.....

saranata
22. nov 2013

nebudem tu mudrovať, ale ženo užívaj si to ako len možeš 🙂 , to všetko tak rychlo ubehne a už to nikdy nevratiš, len ho maj pri sebe kým sa dá 🙂 tie deti tak rychlo rastú

flower72
22. nov 2013

to dieťatko si 9 (!) mesiacov nosila v brušku, hojdala v plodovej vode a ty zrazu chceš, aby bolo samostatné? Od malilinkatého dieťatka? Mám vyše polročného chlapčeka, spí so mnou v posteli a každý večer sa k nemu pritúlim a ovoniavam. A zakaždým ho uspávam hojdaním na prsníku.

xenicka13
22. nov 2013

Haha, moja 3,5 ročná spi v posteli pritlacenej k mojej

mammaroma
22. nov 2013

Moje bábo už prvú noc v porodnici nechcelo spať v postieľke, ale pri mne 🙂 😲

lienkafoj
22. nov 2013

ja ti rozumiem /ukamenujte ma ako krkavciu matku.../ - kazdy ma mat svoj kutik - nas spaval v postielke od kedy si pamatam - nakojila som a preniesla do postielky, ked mrncal, odgrgnut, pohladit, dat dudku, ale ked vies ze mu nic nechyba, nechat tak. sestra to robi rovnako - ma 3 dietky relativne po sebe a keby mal byt kazdy s nou v posteli a spat na rukach a stale drndat, bola by v Pezinku davno na praskoch. ako som napisala, nakrmit, odgrgnut, presvedcit sa ci je suchy, nic ho netlaci - a nechat tak- aj ked placka alebo mrnci - on ma svoj svet ktory objavuje sam 🙂

mima86
22. nov 2013

ja tiez davam maleho do postielky az ked zaspi. uspavam ho na prsniku (nic ine nezabera). tiez boli prve tyzdne kadeake. parkrat som mala maleho so mnou v posteli, kym sme si zvykli co a ako. ale poviem ti, vobec som sa nevyspala. nemohla som tuho zaspat, lebo som sa bala ze ho udriem alebo privalim a vstavala som cela stuhnuta a dolamana a v takom stave som sa teda nemohla "tesit" z babatka. my mame postielku prirazenu k mojej strane postele, bocnica je dolu a rost vo vyske mojho matraca, takto vlastne spime spolu, ale kazdy ma dost miesta. vyhovuje nam to aj kvoli nocnemu dojceniu, ze nemusim vstat z postele a pekne vidim co sa v postielke deje.

emma2310
22. nov 2013

ja som hladkala nasu malu kym nezaspala do teraz tak zaspava ze mi drzi ruku teda prst kym zaspi a potom dam ruku prec ked spi....nemusi spat pri tebe ako tu pisu ostatne do 6 rokov ci do kolkych neboj to babo ta bude milovat aj bez toho ziadna umja nebude ked bude spavat samo

dahra
22. nov 2013

No, ja som ten typ, čo potrebuje mať počas spánku okolo seba priestor, takže nikdy nehrozilo ani zaspávanie s manželom v náručí. Ani ako deti sme nikdy neliezli rodičom do postele, proste tabu. Keby pri mne niekto tak blízko ležal, že by som cítila teplo, to by som ani nezaspala. Preto mi nikdy ani nenapadlo nechávať si schválne bábätko v posteli.

Pri prvom krpcovi som ani na sekundu neuvažovala či ho nechať spať so mnou, on sa napapal, držala som ho na rukách na odgrgnutie dlhé mesiace, keďže bol spachtoš, často pri tom zadriemal a vložila som ho do postieľky. Vśak na to je postieľka, aby tam dieťa spalo. Prvé týždne boli pri večernom zaspávaní plače - pomohol dudlík, no ten veľmi nechcel a pár týždňov od narodenia sa naučil cmúľať si prsty - ukazovák a prostredník ľavej ruky, neskôr pridal k tomu držanie hebkej látky druhou rúčkou. Aj do škôlky si doteraz nosí "dudladlo". 😠 Tak sa uspával, posledné mesiace od narodenia malej, mu manžel dovolí spať s ním, keďže spia v jednej izbe. No ku mne sa nikdy ani nepýta, vie, že to nemám rada, žiaľ.

Malá potrebuje k uspatiu "cicík", takže prvé týždne ju upokojilo len to. Posledne jej už dávame aj plyšovú hračku - k tej sa pritúli a zaspinká bez problémov sama. V noci som sama, takže keď ju nadojčím a zaspí, neprenášam, lebo sa takmer vždy zobudí, ale nechám ju spať na manželovom mieste, takto je aj trošku pri mne, aj ja mám pokojný spánok a dobre sa vyspím.

Na synovi vidno, že mu to mojkanie asi chýbalo, asi by sa nenaučil cucať si prsty, teraz by som ho nedávala preč vedieť to, čo viem dnes. Takže aj krpček potrebuje, skúsiť riešiť kompromisne, nechať zaspať na prsníku, prípadne pri sebe, aby dieťa cítilo blízkosť a v spánku preniesť. Mojkáčiky tiež pomáhajú, ale to až trošku starším bábätkám. No ako píšu vyššie, treba sa tešiť z blízkosti bábätka.

petra141181
22. nov 2013

nijako uzivaj si kym sa k tebe tuli a je na tebe zavisle moj manzel pracuje v zahranici a moje obe deti spia somnou ked je mimo a niet krajsieho pocitu ako ked sa ku mne schulia

martina888
22. nov 2013

ja suhlasim s linkafoj môj syn ma rok aj osem mesiacov a nikdy pri mne nespinkaval od zaciatku som ho nakojila a dala do postielky ked mrncal pohladila som ho posisikala ze spinkaj maminka je tu a tak a on sa hned naucil a nikdy pri nas nespinkal a do teraz to je tak ze aj ked ide na obed spinkat tak si sam vojde do postielky zoberie si dudlik a plinocku to on tak s tím spinka a ja zatvorim izbu odidem vedla a on sam zaspinka a vecer to iste pride jeho hodinka a uz sa sam zbera ja ho probleciem dam mu mliecko ked ho vypije zakričí mi ja zoberiem flasku a odídem z izby prec nikdy som ho neuspavala na rukach ani ked nevedel chodit dala som ho do postielky laskat zakívala mu a odisla on sa sam naucil ze to tak ma fungovat a kamaratka to robyla tak isto a doteraz ani jedna neuspavame malích na rukach takze urcite sa to da a je vela iných prilezitosti vychutnavat si dietatko ale ked si clovek nauci dieta spinkat pri sebe môže to trvat dlho ako poznam ludi nebudem menovat pri ktorých spava 3 -4 rocné dieta a oni sa stazuju ze su nevyspatý dolamany a tak a dieta nechce od nich odíst neviem podla mna je spravne ked ma aj dietatko svoj kutik od malička u nas v nemocnici to nefunguje tak ze porodim a mam dieta pri sebe dieta mi donesu nakojit t beru ho preč dufam ze sa nikto neurazi a nenahnevá ja pisem svoju skusenost a svoj nazor

zahradka76
22. nov 2013

Tak male dieta potrebuje citit svoju matku. Ak ho budes v noci davat do postielky bude sa Ti stale budit a pucit. Dietatko, ak je kojene, tak sa najlepsie ukludni na prsniku. Ak prsnik nechce a je nervozne, tak moze pomoct nosenie. Natriasat by sa rozhodne nemalo!!

zuzanockamt
22. nov 2013

3-tyzdnove? 😕 ... nezartuj ... to, ze novorodenec chce citit matku, to je jeho prirrodzena potreba tak, ako spanok, hlad, vylucovanie ... to ako keby si sa pytala, ze ako ho oducit jest alebo cikat 😝 ... uzivaj si ten cas a nechaj dietatu to, co mu patri ... ja mam syna pri sebe uz od porodnice 🙂 🙂 🙂 ... a pocas dna? ... kup si nosic (nie klokanku), nos a mas po starostiach - dieta spokojne pri tebe a ty mozes robit vsetko tak, ako predtym

lubina
22. nov 2013

to je zvyk na SK, ze dieta spi s rodicmi a vsetci sa presviedcaju, ako je to pre dieta dobre.......v zahranici maju uz novorodenci svoje kutiky s postielkami, prip. aj izbicky a svoj klud na nocny spanok. A nemyslim si, ze su preto ukratene o mojkanie a podobne laskanie od rodicov.Ide len o to, aby aj mama a otec boli vyspati a v pohode a potom aj dietatko je v pohode. Preto ja hovorim, ze ak niekto chce naucit dietatko na postielku, tak sa to da a aj dieta sa vyspinka a aj rodicia. Len to treba dodrziavat, dietatko sa rychlo nauci.......a tak isto sa nauci aj rychlo spavat s rodicmi a to bude trvat velmi dlho kym odide z ich postele....a mojkat sa da aj cez den s bábätkom.....

beruska141
22. nov 2013

a ty preco spavas v jednej posteli s manzelom? 😉 nebolo by ti samej v posteli daleko od blizkych tiez lepsie? 😉 TY a jedine TY si pre to dieta vsetko co chce a potrebuje. raz budes plakat, ked ta odstrci - maminka chod prec, uz ta nepotrebujem 😢

anickad77
22. nov 2013

@eliska1309 jejo 🙂 urcite sa to snaz vyychutnat si to 🙂 nie je nic krajsie ako moct pohladkat babenko malinke, ovoniat, pritulit sa k nemu 🙂 citit ho 🙂 ked ti podrastie, uz sa ti nebude dat tolko lulkat 🙂 uzivaj si ten pocit blizkosti ;)

dionyzka
22. nov 2013

ja si myslim, ze zaspinkat v naruci matky alebo osoby, ktora nas lubi je pocit na nezaplatenie. Kludne spinkajte spolu a potom babatko preloz do postielky. Ja som dospela a tiez mam rada, ked ma moj manzel pohladka alebo si k sebe prituli pred spanim. Je tu prijemny pocit, takze nevidim dovod, preco by sme mali tento pocit odopierat detom, nech su akokolvek stare.

zapka21
22. nov 2013

9 mesiacov bolo babatko neoddelitelnou sucastou matky a len po takom kratkom cae sa snazit ho odtrhnut mi pripada dost krute.

kpn
22. nov 2013

Prepac normalne nereagujem na podobne otazky, ale toto mi nedalo nepoznamenat ... ako odnaucit cerstvu mamicku nazvyme to este novonarodeneho drobciatka, aby sa zbavila myslienok, ako odnaucit svoje dieta spavat v noci s nou a manzelom v posteli??? Preco ti to vadi? v dobrom ti zavidim, ze ti aspon cez den spinka ako pises ukazkovo. To my sme si presli inym priputanim, satkovanim, mandcovanim a vecernym natriasanim na fitlopte a spankom v posteli, aby vobec spinkal. A popravde nelutujem, uzasne dieta, ktore ma v sebe aj emocie a vie ich prejavit.

zuzana84
22. nov 2013

Od prveho dna odkedy sa narodila uz aj v porodnici spala so mnou na posteli, a je to tak aj dnes. Ak sa stane, ze nahodou prespi vo svojej izbicke tak raz za 4 mesiace, s manzelom nevieme zaspat, chyba nam tam. Nam to neprekaza. Sme rodina, velmi sa lubime, a radi travime cas spolu kedykolvek sa da... aj v noci 😅

wecenko
22. nov 2013

uživaj si to pokial to pojde, náš malý tiež s nami spával v posteli, neni nič krajšie ako sa na neho pozerat keď spí, asi od 5 mesiaca sme ho začali davať do postielky aby si zvykol spať sám a teraz má 9 a už s nami nechce spať

lucianka222
22. nov 2013

No je to na Tebe, náš malý spinká tiež s nami v posteli, postielku máme prisunutú k posteli, takže sa tak odplazí a zaspí, alebo prekotúľa. Je to super. Od narodenia spal takto, uľahčovalo mi to kojenie a nemusela som prebdieť pri jeho postieľke noci a noci 🙂 Koľkokrát som sa v noci na neho hodiny dívala a vravela si, že o čo všetko maminy prichádzajú keď s nimi ich drobec nespinká. Naozaj sú to prekrásne chvíle a nemenila by som. Spí s nami. NO A ČO?!

emilii
22. nov 2013

Nerozumiem ... ja mám 3 deti a každé jedno s nami spávalo .. spinkali vo svojej postielke a aj s nami ... dokonca po ich narodení som ich mala pri sebe úmyselne . Potrebovala som ich mať pri sebe, cítiť ich, počuť ako spokojne spinkajú. moje najmladšie dieťa má 13 mesiacov a aj teraz s nami občas spí. Raz je v postieľke celú noc, ani raz sa nezobudí.. inokedy zasa s nami, keď idú zúbky ... ako kedy potrebuje ona či my 🙂 Pre mňa toto obdobie " tulenia" sa s našimi deťmi v jednej posteli boli a sú tie najkrajšie strávené chvíle 🙂 a mimochodom do dnes synovia / 9,7/ najradšej zaspávajú u nás v spálni aj keď majú svoje izby.

jlp
22. nov 2013

Ahoj nech si kazdy robi a hovori co chce. Ja som maleho od narodenia davala do postielky, na zaciatku som mu dala svoje tricko, aby ma citil a ano, bolo aj tak, ze som ho nechala sa vyplakat - pricom som k nemu chodila kazdych 10 minut, lebo zase dlhy plac nie je dobry na srdiecko. od mesiaca maly zaspi do 10 minut od polozenia do postielky, vstava vysmiaty, so slovami mama, tata a cely den sa rehoce. Takze ho to vobec nijak nepoznaxilo. Ked mu idu zuby alebo je chory, tak to je samozrejme ina situacia. Vtedy si s nim aj lahnem, aj moze s nami hajat. On sa uz aj sam pyta do postielky.

tinus7
22. nov 2013

ahoj, myslim ze ta tvoje dietatko jednoducho potrebuje citit, potrebuje byt blizko teba, lebo hlavne ty mu dodavas pocit bezpecia a lasky, ktory tak velmi potrebuje aby sa rozvijalo. My sme to vyriesili tiez tak ze sme dali jednu bocnicu dole z postielky a tu prisunuli k mojej strane postele. Rost je vo vyske nasej postele, takze moj syn spi v tej istej vyske ako my. tak som stale pri nom a on pri mne. Je to uzasne najma pri dojceni, nemusis vstavat, len si babo prisunies k sebe. myslim ze toto by si mohla skusit. Bol by to dobry kompromis. Babo by bolo v postielke, ale zaroven pri tebe. A este jedna vec ktora ma zaujala. Hovoris o oducani 3 tyzdnoveho babatka. Nemyslim si ze take male babo si mozes na nieco naucit alebo oducit. Kazde babo je ine, a my by sme sa mali snazit respektovat ich potreby a snazit sa ich uspokojit. A v tomto veku je pre ne jedna z tych naj potrieb prave blizkost a laska mamy alebo otca. Drzim palce a prajem vela krasnych spolocnych chvil s tvojim babatkom.

ivanapetrasova
22. nov 2013

Ja som malého prvé 2 mesiace uspávala len na rukách a potom pomaly položila do postieľky (aj večer aj v noci niekoľkokrát. Jedno uspanie trvalo aj hodinku). Potom som ho skúsila dať do postieľky, sedela som pri ňom robila som ššššš a dávala mu dudlík až kým nezaspal. do 8 mesiacov zaspával takto (že som sedela pri postieľke kým nezaspal) a potom mu vyšli prvé zúbky a celý rituál v keli 🙂 2 týždne spal s nami v posteli, do postieľky ani náhodou, v noci 10 krát na prse. A teraz už týždeň spinká zas v postielke (ale zaspávať začal zrazu len na prse, inak nechce.). Môj osobný názor - dieťatko má fázy a nikdy nevieme kedy jedna skončí a iná začne, preto aj keď sa 3týždňové naučí spať samo, neznamená to že bude spať samo aj 3 mesačné.

Ale z vlastnej skúsenosti - dať dieťatko do postieľky, sadnúť k nemu a monotónnym hlasom "šššš-kať" + dávať dudlík kým nie je kľudné a nezaspí.