Priateľ nechce, aby dcéra spala s nami v posteli

sophieeee
12. dec 2015

Ahojte..potrebujem radu o chvilu sa stahujeme do nového bytu a priateľ chce zrušiť spolocne spanie s našou 5 mesačnou dcérou. Mne spolocne spanie nevadi praveze mi vyhovuje lebo kojim a je to pohodlnejsie a dokonca uz som si na ňu tak navykla ze celú noc sa k sebe tulime. Dcéra spi s nami od narodenia, možno si myslite ze to hlúposť ale už v porodnici mi vrieskala keď bola v postieľke a vtedy som nevedela ze co mam robiť lebo som prvorodička a celú noc mi vrieskala a tak som si ju dala k sebe a hneď zaspala a vydržala až do rana 😊 no a tým to aj zacalo. Stále som si hovorila že vydrzime do konca sestonedelia a potom ju dam do postieľky..ked nam to nevyslo tak som si povedala že ju na postieľku naucim keď bude mať tri mesiace no a teraz ma 5 stále je s nami a čím ďalej tým viac mam radšej spolovne spanie. Neviem co mam robiť priateľ je striktne proti tomu on dokonca ani nechce mať postieľku v spálni keď sa prestahujeme. Bojim sa ze mala bude vystresovana z nového prostredia a ešte k tomu ju necham samu spat :-\. Nechcem ju mat v manzelskej dalsie tri roky lebo aj my mame intimny zivot s muzom ale zas mi to pride krute ju tak odtrhnut od nas a dat ju prec..je dost zavisla na mne..este ani raz som ju nenechala s niekym inym na dlhsie ako tri hodiny lebo zacala plakat a utisilo ju az prso. Co mam robit?

moni244
12. dec 2015

@sophieeee dať z postieľky dole bočnicu a priraziť si to tou stranou k svojej posteli

sophieeee
autor
12. dec 2015

@moni244 v novom byte to nebude velmi mozne lebo ta spalna je uzka a postel je hned pri dverach 😐 ta postielka by tam zavadzala..ale dakujem za tip

janinah
12. dec 2015

Budeš behať celú nos zo spálne do detskej a popri tom ešte s úsmevom sexovať s manželom? pardon, s priateľom,manželia už vymierajú 😒 Nestačím sa čudovať čo za expertov poniektoré si zavesíte na krk....jách povjédel a tého se držte....čo máš robiť? to, čo ti napovie materinský inštinkt....ja som pri poslednom dieťati spala spolu s ním v spálni,postieľka vedľa mňa,ale malý väčšinou spal pri mne na posteli,manžel sa odsťahoval do inej izby,potreboval byť vyspatý do práce...a náš intímny život neutrpel vôbec,takže všetko sa dá,ale dohodou a nie príkazmi....

bosoriak
12. dec 2015

@sophieeee Ak este kojis, tak by som panu priatelovi vysvetlila, ze kym k nej on nebude vstavat a kojit, tak moze byt striktne proti comu len chce 😀 Ale nie, vazne, ved mu to vysvetli tak ako si to napisala sem, co je na tom. 5-mesacne je este hrozne malinke, ty si s tym nie vyrovnana, naco to silit? Preco je tak striktne proti tomu, aby s vami dieta spalo v posteli? Lebo intimny zivot sa da predsa realizovat aj tak.

moni244
12. dec 2015

@sophieeee tak potom ťažko radiť, musíš si to vydiskutovať s priateľom

intrograla
12. dec 2015

Vyskúšaj verziu, ktorú chce od teba priateľ a potom možno aj sám pochopí, že "tudy cesta nevede". Alebo možno budeš sama milo prekvapená 🙂

katrin21
12. dec 2015

@sophieeee ja s priatelom suhlasim, cim skor bude spat v postielke , tym lepsie.... ja osobne som sa nevedela vyspat, ked pri mne spala dcera, ved tie deti hlavne vacsie cele noci kopu, krutia sa, zo zasady spia krizom a ja som sa budila cela dolamana...
Dieta patri do postielky, ved moze byt hned vedla postele . Dociahla som ju chytit za ruku, dat dudlik a ked bolo treba, tak som vstala,nakrmila atd.... nevidim problem
KOjenie nie je dovod, ved po kojeni dam dieta do postielky a na kojenie ho z nej vezmem.. to nie je dovod, aby dieta spalo s rodicmi..
Okrem toho hrozi aj zalahnutie dietata rodicom, hlavne otec nema taky cit, ako mama... bala by som sa.

CO je na tom krute, ked bude dieta v postielke hned vedla vas?

mily7
12. dec 2015

Porozprávať sa s priateľom! Ja chápem ak si neželá aby mala spala s vami ale takto striktne? Ja som bola proti spoločnému spaniu ale synček robil to isté a keď bolo vstavanie každú pol hod neunosne dala som ho k nám do postele. Hlavne ak je to dieťatko citlivé a priputane k mamine čo päť mesačne má jasný nárok byt, je veľmi stresujúce a kruté podľa mňa dať zrazu do inej izby, len nech si zvyká samo. A intímny život sa vôbec nemusí odohrávať v spálni. Áno dieťatko tá potrebuje veľmi teraz tak buď pri ňom. Nič nebude také ako pred príchodom bábätká ale môže to byť aj lepšie. Uzivajte si jeho blízkosť v spálni pri spoločnom spani, muzovu blízkosť môžte uzivat mimo spálne ako na začiatku vzťahu. Nik nemusí trpieť stačí trochu kompromisu

sophieeee
autor
12. dec 2015

@bosoriak pan priatel si mysli ze vsetko co robim s malou je zle a ze ju rozmaznavam a prilis vela casu s nou travim atd.. Uz som z toho znicena uplne..som sa ho este aj pytala ze ci mi ju on bude v noci vytahovat z postielky ked sa zobudi na kojenie a tvaril sa urazene..tazko s takymi chlapmi co su vacsinu casu v robote a potom uz nemaju nervy na svoje zeny a ani deti.. 😐

katrin21
12. dec 2015

@mily7 ale ved nie do druhej izby , len do svojej postielky aby ju dala 🙂 a ta moze byt hned vedla postele manzelskej.. nevidim problem

katrin21
12. dec 2015

@sophieeee prosim ta, vysvetli mi, aky je problem vytiahnut 5mes dieta z postielky na kojenie?? robila som to od narodenia, aky je to problem? fakt sa pytam, lebo nerozumiem... tam som ju aj prebalila, zobrala , nakojila a dala naspať... podla mna normalna vec.
postielka bola pol metra od postele..

janinah
12. dec 2015

@katrin21 postielka im tam nevojde

katrin21
12. dec 2015

@sophieeee postielka sa da dat aj k noham postele.. segra tak mala , lebo vedla postele sa nezmestila... da sa, ked sa chce....
ze bude rok - dva zavadzat? ved to nie je navzdy

Vedla do izby by som malu spat nedala este, to je druha vec.. ale do svojej postielky ano.

katrin21
12. dec 2015

@janinah vojde, len " bude zavadzat".... no nech zavadzia, to by som prezila , ved je to len na čas 🙂

sophieeee
autor
12. dec 2015

@katrin21 hore som pisala ze neni mozne v novim byte prisunut postielku lebo sa tam nevojde

adsumus
12. dec 2015

@sophieeee som veľmi zvedavá komu dáš prednosť alebo nájdete kompromis. držím palce tvojej malej.
@katrin21 moja dcera je už takmer 5 ročná stále spí s nami a dokonca nikoho nekope, ani raz sme ju nezalahli, naopak, tulime ju a prikrývame na striedačku, nikdy nebýva chorá, nežiarli, je sebaistá a spokojná. Skor by som sa bála, že dieťa bude kvoli nedostatku fyzického kontaktu neštastne, neisté a neprospievajuce, najme ked to bolo na želanie ocinka.

sophieeee
autor
12. dec 2015

@katrin21 nevojde lebo sa nebude dat vojst do izby

mily7
12. dec 2015

@katrin21 dá sa to s tou postielkou a bocnicou ak ke miesto ako pises. Ak nie je miesto pre postielku alebo vyťahovať dieťa z postielky je problém vtedy ak sa dožaduje prsa každú pol hodinu alebo proste častejšie. Vtedy býva mamina veľmi unavená a kým si ľahne a zaspava dieťatko znovu plače a musí vstať a zobrať ho vtedy takej máme príde vyhodnejsie dať dieťa k sebe do postele. Je super ak si mala kľudne detičky alebo si zvladala lepšie vstavanie k mím. Myslím že prípustné je spanie v postielke ale aj v posteli s rodičmi. Je to individuálne komu čo viac vyhovuje.
zobr

moni244
12. dec 2015

@sophieeee vy dvaja máte omnoho väčší problém ako spanie, ako tak čítam

sophieeee
autor
12. dec 2015

@adsumus pre mna je prednejsia mala samozrejme ale to ma uz priatel s jeho mamou uplne prevalcuju lebo ona je zastancom postielok ohradok a neviem coho vsetkeho a ja sa radsej riadim instinktom

sophieeee
autor
12. dec 2015

@moni244 tak to hej..uz sme si sice vela veci vydiskutovali ale su veci na ktorych sa proste neda urobim kompromis a toto je jedna z nich

bosoriak
12. dec 2015

@sophieeee Nuz tak potom ti poviem, ze mas problem niekde uplne inde, ako len s umiestnenim postielky. Lebo aj ja mam manzela, ktory chodi do prace a zatial sme "odchovali" dve deti, ktore s nami doteraz obcas spia v posteli, ked potrebuju. Starsia ma 6 rokov. 🙂
Ale to uz je off topic. Tak sa s nim porozpravaj konstruktivne a snazte sa najst nejaky kompromis, to je cele co ti viem odporucit.

bosoriak
12. dec 2015

@moni244 pozeram, ze to vidime uplne rovnako 😀

sophieeee
autor
12. dec 2015

@mily7 ako moja slecna je velmi dobre dietatko, budi sa mi maximalne dva krat za noc a aj teraz ked jej ide zubok tak je uplne ukazkova ale myslim si ze to je tak preto ze je so mnou v posteli

eva2809
12. dec 2015

@sophieeee Upne ta chapem...aj u mna to tak zacalo...a moj syn ma uz 6rokov a spava stale s nami...teraz si vravim,ze by som si to inak zariadila...tiez som bola prilis pohodlna..ked som kojila..stale som si vravela od zajtra sa to zmeni..no nezmenilo sa to do dnes...ale kazdy sa uci na vlastnych chybach...a ja viem,ze rovnaku chybu by som uz neurobila....uplne idealne by bolo keby sa vam postielka zmestila k vam do izby..mala by si ju na blizku...lebo ver mi...mala si na to zvykne a potom to bude tazssie odlucenie🙂

adsumus
12. dec 2015

@sophieeee s priatelom máte iný názor na dosť podstatnu vec, musíš sa snažiť nájsť kompromis.

mily7
12. dec 2015

@sophieeee rozmaznat päť mesačne dieťa tým že mama je s ním väčšinu dňa a noci alebo láskou myslím že možné nie je. Priateľ má veľmi zvláštne zmyslanie slušné povedane.

dolijalu
12. dec 2015

Su chlapi, ktori si chcu naprogramovat este aj odsunutie dietata do jeho izby...a potom su chlapi ako moj, ktoremu nevadia v posteli ani dvojicky😀 keby po mne toto chcel manzel, tak by do tej izby isiel on....urcite by som nesposobila traumu dietatu....jasne, treba skusat pomalicky, ci si mala zvykne..ale nie takto supom

sophieeee
autor
12. dec 2015

@eva2809 och ja nechcem aby to tak skoncilo aj u nas lebo casom chceme ist do trojizbaku a chcem aby mala dcera vlastnu izbu ked uz bude chodit do skoly..predsa len aj deti potrebuju sukromie nehovoriac o rodicoch.. A postielka sa nam zmesti so izby ale nie ku posteli ani ku noham lebo je to dost blbo situovane 😐

sophieeee
autor
12. dec 2015

@dolijalu vas chlap je potom cisty Boh 😃😊 brala by som aj ja keby nebol moj taky prisny a nechcel mat vsetko podla tabuliek a rád..ja som cisto instinktivna proste kojim na poziadanie dcery venujem sa jej ked vidim ze ma potrebuje a nemam problem zit tak ze je stale pri mne a nechodim bez nej po nociach niekde so barov a samozrejme ani s nou hej 😃😃