Priateľ nechce, aby dcéra spala s nami v posteli

sophieeee
12. dec 2015

Ahojte..potrebujem radu o chvilu sa stahujeme do nového bytu a priateľ chce zrušiť spolocne spanie s našou 5 mesačnou dcérou. Mne spolocne spanie nevadi praveze mi vyhovuje lebo kojim a je to pohodlnejsie a dokonca uz som si na ňu tak navykla ze celú noc sa k sebe tulime. Dcéra spi s nami od narodenia, možno si myslite ze to hlúposť ale už v porodnici mi vrieskala keď bola v postieľke a vtedy som nevedela ze co mam robiť lebo som prvorodička a celú noc mi vrieskala a tak som si ju dala k sebe a hneď zaspala a vydržala až do rana 😊 no a tým to aj zacalo. Stále som si hovorila že vydrzime do konca sestonedelia a potom ju dam do postieľky..ked nam to nevyslo tak som si povedala že ju na postieľku naucim keď bude mať tri mesiace no a teraz ma 5 stále je s nami a čím ďalej tým viac mam radšej spolovne spanie. Neviem co mam robiť priateľ je striktne proti tomu on dokonca ani nechce mať postieľku v spálni keď sa prestahujeme. Bojim sa ze mala bude vystresovana z nového prostredia a ešte k tomu ju necham samu spat :-\. Nechcem ju mat v manzelskej dalsie tri roky lebo aj my mame intimny zivot s muzom ale zas mi to pride krute ju tak odtrhnut od nas a dat ju prec..je dost zavisla na mne..este ani raz som ju nenechala s niekym inym na dlhsie ako tri hodiny lebo zacala plakat a utisilo ju az prso. Co mam robit?

margarita
12. dec 2015

@mamutka
ved to presne pisem, ze je to viac problem matky, ako problem 5 mesacneho dietata
najma ked tu nedavno pise, ze sama ma problem zaspavat sama skratka si proikuje svoje tuzby a potreby aj na dieta, co je logicke a normalne. ]
len potom nech to riesi s priatelom a nie s nami 😀
ja chapem aj jej priatela
a sama som natolko sebecka a krkavcia matka,ze tym, ze si k babetku som ochotna vstat, je spokojne aj ono, aj moj muz a aj ja.

mamutka
12. dec 2015

@sophieeee ved aj pises, ze ta o ruku ani neziadal a vlastne mu vyhovovalo, ze sa vydavat nechces. V pohode, ty ho poznas. Ale aby diktoval matke co ma ako v noci riesit s dietatom, to mi pride fakt divne.

katka.gzd
12. dec 2015

mas jednoduchsie v noci vstavat do inej miestnosti k priatelovi na tie intimne chvile raz za xy dni ako kazdu noc x-krat vstavat a chodit do inej miestnosti k malej.... z praktickych dovodov by som mu vysvetlila, ze proste vy dve ste zatial jeden celok a je na nom ci bude spat s vami alebo mimo vas...

mamutka
12. dec 2015

@margarita moj maly spal tak malo, ze krasny spokojny spanok je pre mna odvtedy zivotna priorita. Ked tak pekne s dcerou spokojne spia, moc by som to zatial nemenila. Uz vobec nie koli chlapovi, ktory spolu so svojou matkou chodi zadrapovat, ze malu rozmaznava a pod. Ved take male sa rozmaznat este ani neda. Povazuje seba aj matku za jedno telo.

margarita
12. dec 2015

@dolijalu
myslim si, ze svojim detom davam dostatok blizkosti aj pozornosti pocas dna, ked su bdele, a o moju pozornost a blizkost stoja. taktiez pri zaspavani ci objimani sa cez den.
neviem ako ine deti, ale moje ked raz spia, tak spia.

ja netvrdim, ze je na spani s detmi nieco zle, len si nemyslim, ze to automaticky zarucuje detom alebo partnerskemu zvazku svetle zajtrajsky.
najma ak to niektorej zo stran nevyhovuje, osobne by som sa nad tym zamyslela....

adriana522
12. dec 2015

Spolocne spanie je jedna z najlepsich veci co mozes urobit pre seba a dieta. Niekto hned narieka, ze si babo zvykne a potom neodnaucis. Hlupost, ze by v 15 niekto spal s rodicmi, lebo si v detstve zvykol? Zaujimam sa o vztahovu vychovu a myslim si, ze po tom vsetkom co som si uz precitala, je nechat dieta spat pri sebe, moralna povinnost rodicov.

sophieeee
autor
12. dec 2015

@margarita neviem prečo na mňa utocite a prečo ma spochybnujete ako matku asi sa tu chce hadat alebo sa natoľko nudite ze si citate fora a hneď keď sa názor iného človeka nezhoduje s vasim tak zautocite.. 1. Ano nechce sa mi v noci vstavat 2.nechcem ani aby sa zobudil priateľ keďže ma ranne smeny od pol 6 rana a vecerne do 10tej v noci 3. moja dcéra sa budí 2x za noc a myslím ze je to vďaka tomu ze ma ma pri sebe a je pre ňu dôležitý fyz.kontakt aj počas toho ako spi 5.neviem co je na tom zle počúvať potreby svojho dieťaťa a byt mu nablízku keď to potrebuje najviac čiže v detstve

dolijalu
12. dec 2015

@margarita urcite...vobec som nemyslela priamo Teba...ved vieme, ze su deti, ktore potrebuju tej pozornostia viac a su deti, ktore su viac samostatne...myslim teraz situaciu, ze dietatko si nebude chciet zvyknut na samostatne spanie a manzel ho bude nutit v tej izbe ostat...
A ani ked sa par dohodne na spolocnom fungovani a pravidlach nie je zaruka, ze vztah sa neskonci kvoli niecomu inemu

margarita
12. dec 2015

@sophieeee
odcituj mi prosim vetu, ktorou ja na Teba tu utocim? 😉
Ty sama si si zalozila tuto temu, ja mat Tvoj problem, nepisem na forum, ale riesim to priamo s priatelom. tak ak nechces pocut ine nazory, nik Ta nenutil zalozit diskusiu.

moje deti sa budili tiez 2 x za noc pomaly od mesiaca veku, a nespali so mnou v posteli.
takze tieto porovnania su podla mna irelevantne.

ale podla toho, co si tu citam, som ja nemoralny rodic, co si neplni svoje povinnosti,
takze sa s vami lucim a zelam vsetkym dobru noc, kdekolvek a s kymkolvek sa chystate teraz do postele
😉

adsumus
12. dec 2015

@margarita ja si tiež nemyslím, že spoločné spanie automaticky zaručuje spokojného jedinca do buducnosti, ale som presvedčená, že aj napriek tomu je to pre dieťa, každe jedno, veľkým prínosom.

sophieeee
autor
12. dec 2015

@mamutka on proste pocuva staré názory jeho mamky ktorá mi ešte v tehu radila nech si nikdy nedam dieťa vedľa sebe do postele aby si nezvyklo no a tým ze som porusila to čo mi radila jeho mama tak si mysli že teraz robím vsetko zle len preto ze ju nepocuvam a stále sa do mna rodina navaza ze co jak mam robiť..som najmladšia z rodiny a ako prvá mam babatko a teraz všetci mi chcú radiť a sú to hlavne ženy z rodiny

margarita
12. dec 2015

@adsumus
ale s tym suhlasim, ale opakujem ze je to ako v sexe a hocicom inom, nech si kazdy robi co chce a ako chce, ak to dotycnym partnerom OBOM vyhovuje.

aristka
12. dec 2015

Takze treba dat postielku vedla manzelskej postele .jednoducho ju nalepit .bocnicu dolu a hotovo .spravte si pekne letisko...preco.ide o babatko.nechcelo by sa mi v noci vstavat do druhej izby .dalej .ako matka potrebujem pocut .ci vobec dycha a ked bude drobca chore .budes pendlovat hore dolu ...tak to by mi muselo sibat .ale dieta by kvoli svojej bezpecnosti malo mat svoje miesto na spanie.aby ste ho v noci neprivalili.predsa je to malicky cloviecik a v novom byte .ak manzelovi vadi pritomnost drobca pri sexe .a ak nebudete mat garsonku .bude miesta na sex az .az len treba zapnut fantaziu ...takze dieta zo spalne urcite nie .ale musi mat svoje miestocko na spanie..

mily7
12. dec 2015

@sophieeee podľa mňa veľa robia hormony. Teraz myslím ten strach o dieťa ak nie som s ním. Päť mesiacov po pôrode je ešte rodičovstvo čerstvé. Treba ale využiť čas ak je o dieťatko dobre postarane čo babka asi je dobrou babkou a odychnut si pre dobro dietatka. Šťastná mama rovná sa šťastne dieta.K priateľovi neviem podľa mňa kompromis , dohovor. Môže byť super že si vie stat za svojim ale zdá sa byť ľadový nie tvrdohlavý. Ty ho lubis musíš vedieť čo ním pohne. Môžeš skúsiť dať malú inam, taktiež ale odísť späť s ňou do inej izby, alebo späť spolu ako rodina ale na dohodnutý čas. K rôznym typom vychovy každá má svoje pozitíva aj negativa. Myslím že je na každom vybrať si pre seba tu svoju.

adsumus
12. dec 2015

@margarita tu sme na takej všeobecnej urovni, čo je vo všeobecnosti pre dieťa lepšie a či má žena ustupiť mužovým požiadavkám na vysáčkovanie dieťaťa do inej izby alebo nie. osobne by som sa tam vysáčkovala aj s dieťaťom, aby pochopil, že sme teraz my traja jeden celok a inak to nebude, kým sa drobec neosamostatní.

sophieeee
autor
12. dec 2015

@margarita preto som zalozila tému aby som zistila že ako to je iných matiek a co si myslia o mojom a partnerovom nazore..a preto tu píšem lebo som o tom s nin neraz diskutovala a neraz sme sa na tom pochytili lebo bral spanie dcerky v inej miestnosti ako samozrejmost pritom ja som sa nechcela vzdať ani toho spania v spolocnej posteli.. A vy ste si hneď vydedukovali ze to iba ja som ta ktorá potrebuje kontakt s dietatom pritom som na začiatku písala ze dcéra so mnou chcela spat v uz porodnici..

katrin21
12. dec 2015

@mily7 ja viem, ze si neutocila, 🙂 ta druha polovica prispevku uz nebola adresovana konkretne na teba, presto som to aj oddelila.....to som ta vseobecne sa zamyslela, ze ako to je v dnesnej dobe.. Sme to minule konstatovali aj s partnerom,lebo to vidime aj na kopec znamych, detom full servis, ziadna samostatnost, dali by im aj to , co netreba, lebo ved aby neboli horsie od inych..... Ja neviem, podla mna to nie je dobre prenahat.. ale to uz je ina tema...
S touto suvisi okrajovo, tak som to spomenula 🙂

dolijalu
12. dec 2015

a ja vam na dobru noc napisem, ze tu riesime zbytocne, pretoze po prestahovani moze prist prekvapivy obrat, napr. priatel ustupi alebo dieta bude buvat vo svojom celu noc😀DD
A uz som si precitala, kde je pes zakopany. Treba dat priatela svokre do postele na par noci, aby dospal😀DD

janicaopica
12. dec 2015

Moja mala ma 15 mesiacov a doteraz spava s nami, ani si to neviem inak predstavit. Tiez v noci raz alebo dvakrat papa, a to ju mam chodit krmit do druhej miestnosti? Ani jedno dieta mi nespalo v postielke ani jednu noc a nevadilo mi to. Starsiu sme v 2,5 rokoch pekne naucili spat vo svojej izbe. A kolkokrat si ju sama zoberiem do spalne teraz ked ms 4,5 roka, aby spala s nami lebo mi chyba. Neviem si predstavit dat prec zo spalne 15 mesacnu dcerku,nieto este 5 mesacnu, ved to je uplne malinke babatko. Priatel ked to nechape je sebec a nech si spi sam on. Ved si uzime tie deti kym su malinke, lubia nas, potrebuju nas, lebo teraz ked vidim kam ta mladez speje, budeme radi ked nas v 15-tich neposlu kade lahsie...

adsumus
12. dec 2015

@dolijalu 😀 😀 😀

katrin21
12. dec 2015

@sophieeee inak, moja dcera sa budila v noci kazde 3 hodiny, nad ranom aj kazde dve... a budila sa do 3,5roka.... normalne.... napriek tomu som ju k sebe nedala, lebo by som sa nevyspala.... nevadilo mi ist pol metra k nej, alebo ju v noci chytit za ruku cez palicky postielky....

vierkac
12. dec 2015

@sophieeee Ahoj, necitala som vsetky odpovede, ale dam moju skusenost... Moj manzel bol striktne proti spaniu v spolocnej posteli, proste z takeho prostredia vysiel. Ja som vstavala 4-5x za noc, rano nevyspata, ZLA! Proste v noci som ho zacala prosit, aby mi maleho priniesol na kojenie, odniesol... Najprv bol ochotny, ale poviem ti, ze po par nociach ho to dorazilo a prestalo bavit 😀 😎 Takze sme presli na system, ze sice som maleho ulozila do svojej postielky, ale proste ked sme v noci pri kojeni spolu zaspali, uz sme tak zostali a neriesila som. Manzel si na to zvykol, bol rad, ze sa vyspi 😉
Ono tie nazory sa casom upravia, prisposobia situacii. Skus len priatelovi jemne ukazat, ze mas volu pocuvat aj jeho nazor, ale proste su veci, kde netreba tlacit na pilu 🙂 A na povzbudenie, nasho krpca sme ako 13mesacneho dali do vlastej izbicky a zrazu zacal spavat celu noc (11-12h)!

katrin21
12. dec 2015

@sophieeee inak zaujima ma, ako ti dcera " povedala" , ze chce s tebou spat uz v porodnici.... hmm.... 😝 .. mate nejake specialne tepepaticke spojenie,alebo od narodenia rozprava ?
prepac, ale to ty si ju chcela tak mat.. lebo babo bolo kludnejsie , a tebe to bolo pohodlnejsie...
ale pritom si len robi babatko rezim.. ona by si zvykla aj vedla v postielke...

margarita
12. dec 2015

@sophieeee
tak Ti teda este raz odpisem, aj ked som sa uz porucala 😀

nepoznam dieta, ktore by nechcelo spat s matkou 😉 take snad ani na svete nie je.
pisem len o tom, ze v zaujme vasho vztahu by som nesuhlas partnera brala do uvahy, nie som za spani v inej miestnosti, ale urcite sa riesenie najst da aj v malom priestore, ak je vola.

a co je u inych matiek a v inych domacnostiach ja neriesim, lebo ja nezijem s nikym z MK ani SVK ani Europy, ale so svojim partnerom a svojimi detmi.
my nevyriesime ani priatelov odpor, ani malu spalnu ani to, nakolko dcerke moze ublizit, ze bude spat 10, 20, 145 alebo 2300cm od Teba.

tak sorry, ak si mala pocit, ze na Teba utocim, nebolo to mojim cielom, to mi ver.
pri prvom som prve mesiace bola rovnako neista ako kazda prvorodicka.
😉

slnecnica174
12. dec 2015

@sophieeee A on sa vobec vyspi s tou malou vo vasej posteli? Ak som pochopila tak mate dvojizbak. Proste kupit do obyvacky obrovsku sedacku, co sa nemusi rozkladat a nech spi on tam, ked pre tu malu nemozete mat ani postielku, lebo sa vam do spalne nezmesti.

katrin21
12. dec 2015

inak vseobecne sledujem,ako pise aj @vierkac , ze aky je to problem " nosit dieta na kojenie"...
a co by ste robili, keby ste po 2 mes. museli prestat kojit, ako ja a musela som ist este x krat za noc zarabať mlieko???? fuha, zistujem, ze som asi nakoniec predsalen nejaka supermatka, ze som to dala 🙂

inak dieta sa v postieli casto budi aj na pohyby rodicov... vo svojej postielke ma castokrat aj vacsi klud, ako s rodicmi....

sophieeee
autor
12. dec 2015

@katrin21 pre mňa to normálne nie je za sa vám babo tak často budilo..dieta potrebuje režim a keď nespo v noci tak asi niečo nie je v poriadku..nasa spi celú noc a vstava až ráno okolo 9tej a tiež si neviem predstaviť ze by som mala každé tri hodiny vstávať ved to človeku treba min 6 hodín spanku takže podľa mňa to nie je zdravé ani pre dcéru ani pre vas

margarita
12. dec 2015

@katrin21
spavala by som na sporaku, aby som to nemala v noci daleko 🙂

katrin21
12. dec 2015

@sophieeee ale ona spala v noci... nebyvala hore, len sa budila.. na papanie alebo prebalit.....
vacsina deti sa budi tak casto, to mas tak 3-4x za noc.... nakrmila sa, prebalila a spala dalej... bodka...
Svoj rezim mala dokonaly.. ookolo siedmej kupanie, o pol osmej uz isla spat.. do polnoci vydrzala a potom sa budila okolo tretej, piatej... ako kedy...

katrin21
12. dec 2015

@margarita 😀 😀 asi jedine tak 🙂
ja som si davala vodu do termosky a na komode na chodbe som zarobila mliecko, priniesla ho do izby a nakrmila.