Rady pre prvorodičku

9. nov 2021

Ahojte, máte nejakú radu pre prvorodičku? Možno niečo čo ste vtedy nevedeli a teraz už viete ? 🙂

elizabet173
9. nov 2021

ešte ma napadla jedna rada, najdôležitejšia pre tvoje dieťa bude mamina v pohode. Je úplne jedno, či ho budeš dojčiť alebo kŕmiť z fľašky, či ho budeš voziť alebo nosiť, či budeš používať plienky jednorazové alebo látkové a pod. Rob to, čo bude vyhovovať tebe a dieťatku, nie to, čo sa niekde píše, čo radia babky, alebo čo robia kamarátky. Každá z nás sa byť mamou učila za pochodu, nenarodila sa ňou a každé dieťa je iné. Užívaj si ho ako najviac budeš môcť, lebo deti veľmi rýchlo vyrastú, nehanbi sa požiadať o pomoc, keď ju budeš potrebovať a naopak, poslať kohokoľvek do čerta, keď budeš cítiť, že je tam navyše.

ckatka
9. nov 2021

1.dieta prichádza na svet vybavené instinktami a reflexami, ktoré mu zabezpečujú prežitie. Nie je sprosté, znesie všeličo...netreba sa k nemu chovať ako ku kusu zlatého porcelánu.
2. 99% vecí, ktoré "zaručene potrebuješ",nepotrebuješ . A všetko b vieš vyriešiť bežnými vecami v domácnosti. Stačia ti plienky a par kusov oblečenia.
3. Ze zavinovacka, postieľka a podobne, sú separacne pomôcky a da sa bez nich (podľa mňa) lepšie žiť a spolu sa zladiť.
4. Kurz hypnoporod, aniball a laktacna poradkyňa boli najlepšie investovane peniaze. A s laktacnou by som pokecala PRED porodom.
5. Ze dieťa potrebuje TEBA. Nič iné. Kontakt a mliečko (akékoľvek).
6. Ze na mykozu na prsiach je gencianka a nie lanolin.
7. Ze tehotenstvo aj sestonedelie sa DA prežiť bez kojo podprsenky a kojotriciek.
8. Ze kočík je fajn, aj nosič je fajn aj šatka je fajn. Najlepšie striedať.
9. Ze je lepšie kúpiť body z Lindexu za 7€ a za 5€ predať, ako kúpiť z Pepca za 3€ a po oprati vyhodiť. 🤦‍♀️😂
10. Ze si najlepšia mama pre svoje dieťa.

A nakoniec....ze máš právo na akékoľvek pocity a nikomu nič nemusíš vysvetľovat.

ivinkapink
10. nov 2021

@lenkakravcova to nie je pravda, kedze som nevedela ze rodim, prisli sme do porodnice, tak ze som bola otvorena na sest prstov a ledva sme to stihli...radsej skorej ako potom lutovat..

zuvelyn
10. nov 2021

Zo všetkých kurzov (pôrodné prípravy a podobné veci...)najdôležitejší a pritom množstvom žien nevyuzity je kurz prvej pomoci pre bábätko. Bez tohto by ženám ani nemali dovoliť ísť rodiť (berme s nadsazkou). Zvyšok pekne zahrnula
@elizabet173 .

kamagma
10. nov 2021

@ckatka s bodom 9 nesuhlasim, teda plati to asi len ked dieta nema reflux,lebo tie nase "100"krat ogrcane by som asi nepredal + flaky od prikrmov

minutka
10. nov 2021

@ckatka syn ma veci z pepca zary lindex … a nikdy sa v pracke nic neznehodnotilo

ckatka
10. nov 2021

@minutka ja som vytiahla škatuľu veci z pepca po staršom...A väčšina šla do koša. Vykrutene vytahane vyblednute...A to sme vtedy ani susicku nemali. Ktovie či šla kvalita za 4 roky hore...za mňa z pepca max softshellove alebo nepremokavé veci, pripadne jednorazove - vianočné a pod.

ailiba
10. nov 2021

@scorpionflower1 v noci si ho pri sebe nemala? Tak to je super. Ja som naseho uskriekaneho nespávca malá 24 hodín pri sebe... Spal len na mne, inak kričal. Cele noci som nespala... Najťažšie obdobie.

scorpionflower1
10. nov 2021

@ailiba nie, na noc musel domov a to bolo najhorsie. Ja som mala dceru presne taku istu ako ty.syna. Len revala a revala, ona ten cely prvy polrok/rok prekricala. Teraz ma 3 roky a je to stale taky jedoš, ale uz sa to zlepsuje 🙂

betulinka1
10. nov 2021

@saxana000 Ježiš dúfam, že ja sa už do pôrodnice nebudem baliť. 🤣🤣🤣

saxana000
10. nov 2021

@betulinka1 jezis ja neviem preco mi to Teba oznacilo..to malo byt autorke

betulinka1
11. nov 2021

@saxana000 bolo mi to jasne. Zasmiala som sa 🤣

elizabet173
12. nov 2021

@zuvelyn vieš, akú radu som ja ako prvorodička dostala od kolegyne - trojnásobnej maminy? Keď som sa jej spýtala, čo si mám zobrať do pôrodnice, tak bez rozmýšľania povedala - citujem - šminky, lebo po pôrode vyzeráš, ako vygrcaná kyslá kapusta. A hlavne si zapamätaj to najdôležitejšie - po pôrode, keď ťa príde navštíviť muž, aj po príchode domov sa neopováž behať ako srnka, pekne z nohy na nohu, pomaly, ako desať minút pred smrťou, vzdychaj, ochkaj, nechaj ho poletovať okolo teba. Takže asi tak 😎

ailiba
12. nov 2021

@elizabet173 vtip je to dobry👍, ale sminky ma fakt nezaujímali, aj keď som sa radšej do zrkadla nepozerala🤯....co by som dala za to sa aspoň trochu vyspať. A teda ani ako srnka som nebehala, chodila som ako po crepoch, čo som sa ako snažila... Niežeby mi to pomohlo. Môj muž nevedel co tobit, moja mamina ma kritizovala a poucala a babo revalo.... Proste čistá panika a stres🙉

elizabet173
12. nov 2021

@ailiba tak mňa šminky tiež nejako nezaujímali, ale mala som šťastie na dieťa, aj na muža, takže som sa vyspala a aj keď pôrod nebol wellnessom, asi po týždni som sa už cítila veľmi dobre. A poučovať si ma nikto nedovolil 😉, ale mala som za sebou super tréning, ako takmer najmladšia z kopy bratrancov a sesterníc som nemala problém s bábätkom, okrem kojenia som mala natrénované všetko ma och deťoch.

zenazaba
12. nov 2021

Co som ako prvorodicka nevedela? Ze kojenie, je fest narocna vec 🤔 Jeden by si myslel, ze to je uplne prirodzeny proces, ale v mnooooohych pripadoch nie je. Takze tu by som si dala viac zalezat na priprave.... Tiez som nevedela, ze existuju deti, ktore si nepytaju jest. Ze proste od hladu nezaplacu.....Po porode mozno nebudes par dni spat. Nie preto, ze ti babätko nedovoli, ale preto, ze budes mat v krvi tolko adrenalinu, ze nezaspis. Ja som nespala niekolko dni. Bola som ako matoha, no spanok neprichadzal.....a fakt nepotrebujes pre dieta vela oblecenia. Kym mi dieta nezacalo jest prikrmy, nikdy nebolo spinave, prekakane, precikane, spotene.....A este jedna vec, co ma zivot naucil, boze, taka blbost 😁😁 Novorodenecke plienky maju taky farbiaci pasik, ktory sa sfarbi, ked je plienka pocikana. Ale on sa sfarbi, aj ked je len trolinku curknuta. S muzom sme prebalovali hned ako sme zbadali naznak modrej farby 😁 Nemusis to robit. Jednorazovky znesu vela. A aj ked su riadne pocurane, na dotyk su suche. Nebud ako my. Setri peniaze aj prirodu 😁

katalanka
19. nov 2021

Za mna ze do porodnice urcite nafukovacie koleso aby si si vedela sadnut za stol a najest sa..😂 a este...porod boli ano naozaj....ale je to ine taka euforicka bolest...si prvorodicka nikam naozaj nikam sa neponahlaj...a ver ze porod bude asi to najlahsie...potom skonci zabava a nastane tvrda realita...