Chlapček po dvoch dievčatách

veronka523
6. máj 2021

Ahojte, dnes som sa dozvedela, že naše tretie bábätko bude chlapec. Absolútne som s tým nerátala, som veľmi šťastná, že je všetko v poriadku, len mám obavy, ako ho budem výchovavať v Tom našom babinci, plus sama som z troch sestier, takže u nás to bude totálna premiéra, aj manžel má obavy, ako to ukočírovat. Nechceme vychovať rozmaznaného zženšteleho muža... Máte nejaké rady, nech sa na to môžeme pripraviť 🙂

janinah
6. máj 2021

Stačí ho ľúbiť,bude to váš princ a vôbec nemusí byť rozmaznanec,ktorý sa nevprace do kože.U nás to tak bolo,že dve staršie sestry,už má 15r. a je to krásny /nielen výzorom🙂/ rozumný mladý muž.sestry sú už mimo domu a majú super vzťah.Teraz sa vytešuje ,lebo bude ujo.Aj ja som tak vyrástla ako najstaršia sestra a najmladší brat ,síce máme fotku,kde má brat sukňu,lebo chcel,ale dnes je to pán doktor a máme skvelé spomienky na detstvo.

elizabet173
6. máj 2021

@veronka523 teš sa z toho že pribudne do rodiny chlapček, bude to u vás viac vyvážené a nebudete musieť dať polovicu platu za vložky 🙂 a nerob si starosti predčasne. Možno to bude typický chlapčisko a možno citlivý hĺbavý chlapček napriek výchove. Prostredie a výchova typ človeka ovplyvní ale oveľa menej, ako si myslíme. Vidieť to na súrodencoch a najmä na dvojčatách. Bude najmladší, miláčik, ale to neznamená, že si bude môcť dovoliť všetko, na to treba dať pozor, aby to nezneužíval a nesnažil sa mať výsadné postavenie v rodine. Ale to je už na vás, ostatné fakt ťažko ovplyvniť, sú chlapci, ktorí si miesto futbalu pôjdu čítať knihu a sú dievčatá, ktoré sú za troch chalanov.

unicornlady
6. máj 2021

To čo ti napadlo, že aby nebol zženštilý. Veď nie ste samé baby, má aj otca (možno aj bratrancov, nejakí ďalší chlapi sa istotne na blízku nájdu, aby mal viac vzorov).
Skôr sa vraví, že chlapec, ak má sestry ,nebude mať aspoň problém komunikovať s dievčatami (v budúcnosti)

basska_b
6. máj 2021

My tiež by sme brali po dvoch dievčatách chlapca. Aspoň do toho vnesie trochu vietor. Buďte radi, lebo pri dievčatách to je skoro vždy dve proti jednej 😀 a takto sa to vyvaži. Keby som mala tri dievčatá, tak štvrtého chlapca by som asi nechcela, ale takto je tá rovnováha ešte celkom ok. Môj ujo ma dve staršie a jednu mladšiu sestru a je to perfektný chlap se všim všudy ktorý navyše ROZUMIE ŽENÁM

basska_b
6. máj 2021

Pozri ešte toto

leuchtturm
6. máj 2021

rozmaznany zsenstely muz? Ty sa citis ako zena, ze si menejcenna alebo nieco menej od muza? Chalan bude vediet, ako sa ma spravat pri zenach a tie ho budu za to zboznovat.

veronka523
autor
6. máj 2021

@unicornlady neviem, proste také obavy, tehotenstvo, chápeš :D hormóny robia svoje, proste je to šok, aj keď pripúšťam že som chcela chlapca a hlavne že je všetko v poriadku, výchova bude za pochodu ;)

unicornlady
6. máj 2021

My sme tiež najprv dve dievčatá a potom brat, ale sme tak krátko po sebe. Len u nás sa urobila tá chyba, že napr. aj pomáhanie v domácnosti bolo, že "on nemusí, on je chlapec" :D (moja babka tak vravievala) tak daj pozor na to

janedoe
6. máj 2021

U nas je to presny opak. Dievca po 2 synoch a tiez sme trosku v strese. U nas je v rodine pomer dievcat a chlapcov 3:11. Takze bude celkom stranda 😊

A chlapca sa neboj. Su uplne bezudrzbovi 😁 a ako hovori moj muz, jednoduchi a nekomplikovani 😁 Vychovavaj ho s laskou a tes sa, ze tatino bude mat partaka, ktory mu ukaze muzsky svet 😊 Nasi neskonale radi s muzom robia a mozne aj nemozne veci majstruju. Ale na druhej strane aj so mnou. Hlavne starsi ... vari, pecie, sije 🤷‍♀️ Trosku zvlastne (hlavne to sitie), ale nemyslim, ze mu to bude na skodu a hlavne nie je jediny 😊 Ved deti napodobnuju rodicov, takze vela chlapcov ma v detstve taketo zaluby, bez tohom zeby z nich vyrastli zzenstili muzi. No a nasa mlada dama ma zase uz nachystanu ruzovu utahovacku 🤣 A do 10tich vraj bude vediet zvarat. Tak snad sa tiez nestrati 🤣 Len aby sa jej zase chlapi nebali 😊

birika
6. máj 2021

aj my sme mali synka po dvoch dievcatkach (9 a 7) - ta laska s akou ho prijali bola neskutocna a trva dodnes 🙂 bude to OK a manzel bude mat "muzsku" posilu 🙂

durianka1973
6. máj 2021

Podla mna je uzasne vidiet, ako sa ten dievcensky a chlapcensky svet zacne doplnat. Ja mam teda len jedno dievca a potom hned chlapca (chlapcek mladsi o 1,5 roka), ale vedia uzasne spolupracovat. Zo synceka vyrasta chlapcek, ktory sa uci uz v detstve rozumiet dievcenskemu svetu a naopak. Rada ako priklad spominam, ako sa dcerka hra s barbinou a syncek ju nahana s dinosaurom a maju zabavu 🙂 A vobec som ani synovi nebranila, ked si chcel vyskusat dcerkinu suknu - pobehovali po dome a smiali sa 🙂 Dcerka sa zase rada hravala aj s autami. Dbam vsak na to, aby si kazdy po sebe upratal sam a aby mali obaja svoje povinnosti rovnako rozdelene. Dcerka mala take tendencie, ze za syna chcela upratat, ona je celkovo povahovo taka akcnejsia - ja vsak nedovolim, aby za neho nieco robila. Presne kvoli tomu, aby raz bol na svoje dievca/zenu mily a pomahal jej.

sandrika1986
6. máj 2021

My mame doma tri dievcata a stvrte dieta je chlapec 🙂 Nemusis mat obavy...🙂

negymama
7. máj 2021

uplne v pohode... ja som z troch sestier, najprv sme mali vsetky tri vcitane mna po dve dcerky, a siedme dieta bol prvy chlapec v rodine. Moj syn.
ako kym bol uplne malicky tak jediny "problem" ci skor problemik bol v tom, ze obcas rozpraval v zenskom rode, "ja som papala, kakala, zobudila..". Lebo nemal vzor pre rozpravanie v muzskom rode /manzel s nim rozpraval po madarsky/
Ako prve dni ma vzdy heglo, ze co tom ma , ked som rozbalila plienku, ale zvykli sme si😅 Po skoro 3 rokoch mu este pribudol brat, potom este jedna sestra mala chlapceka. tak uz su v rodine 3 chlapci. Ako povedala jedna moja segra. "v nasej rodine su chlapci az v druhej varke"

nevenka
7. máj 2021

@veronka523 neboj, bude to v pohode. Budete to mat vyvazene. Ja mam prveho chlapca a druhe dievca, ona je strasna sekera a on taky dobracisko, velakrat jeho musim branit 😁, od sestricky si aj po hlave da skakat 😊...a treti je chlapcek zase. To este uvidime, dcerka sa strasne tesi z babatka, najprv chcela sestricku, ale uz by ho za ziadnu sestricku nevymenila. No a hry - starsi syn este obcas spi s babikami, s plysovym levikom a je taky mojkacik a dcerka nema problem sa hrat s dinosaurami a autami, spidermanom. Vyvazuju si to. Inak zbozbuje srdiecka, koniky a duhy. A chlapec, napriek tomu, ze spi s babikami, tak ma uzasne technicke myslenie a s ocinom robi tie chlapske veci a kresli auta. Teste sa, budete to mat super.