Kedy začalo loziť, stáť a chodiť vaše dieťa?

zuzanka.j
29. okt 2010

nechcem porovnavat, lem ma to zaujima. 🙂 moj maly sa zacal zacal plazit ked mal 5,5m, lozi po styroch od 6m a najnovsie sa vie chytit kraja postielky a klakne si na kolena, dokonca mam pocit, ze sa skusa postavit. musela som znizit uroven aby nahodou nevypadol 😅 nieje to nejako skoro? nemoze mu to nejako uskodit na chrbticu? vazi iba 6600gr a ma 6m a 3 tyzdne.

njonja
29. okt 2010

Ahoj🙂 Moj maly sa zacal pohupavat na styroch, lozit, sadol si, postavil sa na kolienka a na nozicky v priebehu jedneho mesica- medzi 7-8 mesiacom. Teraz mi uz robi prve kroky okolo postele, ked sa niecoho drzi.
Neboj sa, ze je to skoro, dieta, pokial to ty netlacis, si ide takym tempom, ako to jemu vyhovuje, respektive, ako ma vyvinute svaly. Takze pokial ho ty nedavas sadnut, nestavias na nohy a pod. , ale robi to ono same, je vsetko v najepsom poriadkeu.

cikyta
29. okt 2010

V 6 mesiacoch mi stála v postielke,v 9 mesiacoch sama kráčala a nič jej nieje. Základ je: Nechaj ju (ho) robiť samu to,na čo má silu. Nenutiť.

emilia1982
30. okt 2010

Zuzka bud stastna mamicka a uplne spokojna, robi to na co je uz pripraveny. Moj ma 7,5 mesiaca a nesedi, nelozi....

traktor
30. okt 2010

...nie je to skoro...ak je dietatko na to pripravene a SAMO to skusa, tak ho treba nechat 🙂 ...a fakt netreba porovnavat..niektore deticky zacnu vsetko neskôr a tiez je to v poriadku..skratka, zalezi na tom ,ako su uz na to pripravene..v konecnom dôsledku vsetky deti zacnu chodit , ci v 9 mesiacoch ci v roku, roku a pol...a ak uz budu starsie ,aj tak nikto nebude vediet, v akom veku zacali chodit..nemaju to napisane na čele 😉 ...a vahu ma tiez dobru 😉

zuziq
30. okt 2010

nas maly lozil asi od 5. mesiaca a sam sa postavil ked mal 6,5 😉 a odvtedy ked sa ma coho drzat stale stoji, pohupsuje sa a ruckuje a kraca dookola ohradky. Asi od 7 mesiacov skusa aj to, ze sa v postielke pusti, ze ako dlho vydrzi stat bez toho, aby sa niecoho drzal 😀 nijak sme ho to neucili, zacal sam, takze urcite ho nebudem privazovat, lebo je to "skoro". Ked babatko zacne samo, tak je to urcite ok 😉

stvura
30. okt 2010

Moj maly nemal v pol roku ani 6kg, takze sa nemusis bat, vraj utlejsie deticky skor behaju ako ich silnejsi rovesnici. Mi sme sedeli pevne uz od 5.5 mesiaca, plazenie preskocil, v 7 mesiacoch stal v postielke, obiehal ju a pomalicky chcel chodit. Uplne samostatne, bez padov a pomoci uz chodil od 10 mesiaca, az potom zacal stvornozkovat a to mozno tyzden. Ma momentalne dva roky, je telesne velmi zdatny, niekedy by som povedala ze az moc {ako rok a pol rocny mi vyskocil z postielky a to bola uplne v najnizsej polohe, takze mu siahala horna zabrana po plecia}.
Podla mna vsak neporovnavaj, kazdy je iny, kto je telesne zdatny zaostava napr. v rozpravani a podobne....ziadne dieta nema uplne knizkovy vyvin a ako pisala traktor, nikoho okrem nas, mam nebude zaujimat kedy aky milnik urobilo.

didiana333
30. okt 2010

Moj začal sedieť v siedmich,a pretáčal sa až ked mal 7,5 mesiaca...a štvornožkovať začal nedávno,pred dvomi týždnami ako 11 mesačný...aj v postielke sa až včera začal stavať...a myslím,že nič nezmeškal 😀
Ale odkedy začal sedieť,tak pekne kadí do nočníka a aj sa sám vypýta...pozerá na mna a začne tlačiť...vtedy viem,že ho mám dať na nočník...od osem mes. sa do plienky nepokakal...iba do nočníka... 😉

8808
30. okt 2010

sediet mi zacala ked mala 6 mesiacov 1 tyzden, chodit cca 9 mesiacikov, vtedy sa snazila lozit, ale vyzeralo to doooost smiesne.. ale štvorkovanie sa naucila az nedavno, a to ma teraz 15 mesiacov.. jej sa 4 nepacilo, radsej chodila a teraz to volame- ako chodi havino.. tak ked sa chcceme nahanat tak hodime tuto frazu a nahaname sa ako dvaja havkovia.. (:

katecameron
30. okt 2010

jeden syn stvornozkoval ako 8mesacny a chodil sam v 10mesiacoch druhy syn sa postavil v 8mesiaci 1krat a chodit zacal 12.5mesacny dcera zacala chodit ako 11mesacna ostatne nepamatam ale vsetci 3stvornozkovali 2sa plazili ten najmladsi sa vobec neplazil rovno stvornozkoval

miska246
30. okt 2010

Tak my ideme mat za chvilku 7 mesiacov a este ani nesedime, nelozime, nestvornozkujeme...ale nevadi, kazde babo robi len to, na co sa citi... Ste sikulky 😉 😉 😉

olienka12
30. okt 2010

plazit tesne pred 6m lozit 6m2tydne stat presne na 7m postupne chodit okolo nabytku a sam si sadol na 9m, chodit este nechodi sam

ciernovlaska
30. okt 2010

Moja dcerka zacala stvornozkovat ked mala 8 a pol mesiaca, vtedy si aj prvy krat sama sadla z pozicie na styroch. Dovtedy som ju nikdy nedavala sediet, lebo som toho nazoru, ze dieta moze sediet az vtedy, ked si samo bez pomoci vie sadnut. Chodit sama bez pomoci zacala ked mala 13 mesiacov a par dni. Okolo nabytku chodila skor, asi od 10-11 mesiaca. Viem, ze to je v norme. Podla mna je dolezite, ked dieta aj stvornozkuje, nie je dobre, ked tuto fazu preskoci, preto radsej motivujme deti k stvornozkovaniu a nie k chodeniu. Je to velmi dolezite z hladiska vyvoja mozgu, koordinacie.

annie13
31. okt 2010

my sa tiez plazime od 5,5 od 6 aktivne stvornozkuje postavi sa sama uz 2 tyzdne, za rucicky uz prejde par krockov

mia.
31. okt 2010

Obe moje deti začali sedieť okolo 6. mesiaca, aktívne loziť v 9. mesiaci a chodiť? Staršia v 12 mesiacoch a u mladšieho uvidím, aj keď za ruky už rád chodí, ale nie som tým veľmi nadšená, má ešte čas, ...ani by som to u mladších detičiek ešte neriešila a už vôbec nie pomocou pavúka, netreba nič urýchľovať, veď ide o ich zdravý vývoj ... 😉

katherine27
31. okt 2010

My máme 7 mesiacov..nelozíme, neštvornožkujeme, nechodíme..ale veríme, že to raz všetko príde..nedávam malého ani sedieť, pokaľ sa sám neposadí.. k ničomu ho nenútim.. 😉

bmonika
31. okt 2010

ahojte, tak naša bambuľa začala štvornožkovať ako 10 mesačná a chodiť ako 13 mesačná. aj staršia mi asi tak niečo po roku chodila. sedeli sme už pred pol rôčkom, ani som nemyslela, že sa pohneme, až u kamošky na koberci (my doma koberec nemáme) sa pohla 🙂

aktak
31. okt 2010

najstarsi 8m / 10m / 15m (pretacat okolo 3 mesiacov)
stredna 7m / 8m / 12m (pretocila sa ako 2a pol mesacna)
najmladsia este nic, ani pretacat sa jej nechce 😀

kisska
31. okt 2010

Starsi zacat 4-nozkovat, samostatne sediet a stat v 10tich mesiacoch (vsetko naraz v priebehu 2 tyzdnov, v poradi stat, 4-nozkovat, sediet, ja hovorim, ze si neprecital, kedy ma co robit 😉 ) dovtedy sa len plazil po bruchu, ale rychlo ako namornik 🙂 . Chodit zacal v 13tich mesiacoch.
Mladsia 4-nozkuje od 4,5 mesiacov, stoji od 6tich a neviem, ci sa jej bude chciet chodit, lebo sa takto dostane vsade kam potrebuje 😉 Tiez robia len to, co dokazu samostatne, nic ich "neucim" 😉

p69majka
31. okt 2010

Filipko začal okolo 6 mes.štvornožkovať a postupne aj sedieť, chodiť začal okolo 11 mes. Sárka má 6 mes. a 2 týždne a nesedí sama, ani neštvornožkuje, zato pretáča sa od 4. mes. 🙂

sssimi
31. okt 2010

Sarah mala 5 mesiacov a vedela stáť aj sedieť, štvornožkovať začala v 9tich mesiacoch a chodiť v 13tich.

jana776
1. nov 2010

moja malicka zacala stvornozkovat ked mala 8,5, sadla si v 9,5 a presne ked mala 10 mesiacov sa postavila. Chodza nas este len caka....

monikakovacova
2. nov 2010

Môj malý vedel v tom veku len sedieť sám a aj tak sme sa báli, že je to skoro. No aj lekár povedal, že kým to nie je na silu a dieťa to robí samé od seba, tak je to v poriadku. Znamená to, že má dobre vyvinuté svalstvo. Takže kým do toho dieťa nenútiš je to v pohode. A štvornožky sme začali pred mesiacom - to mal 8 mesiacov a hneď nato sa už aj postavil. Teraz mi behá už po kuchyni :D - spolu s autíčkom o ktoré sa šikovne postaví, oprie a potom už len tlačí pred sebou :D

pata31
2. nov 2010

my sme zacali lozit v 6mesiacoch aj par dni, stat zacala asi tyzden na to a chodit sme zacali den pred deviatim mesiacikom a teraz uz krasne cupitka 🙂 🙂

dankacac
3. nov 2010

Ahojte, viete mi poradit?...moja -druhorodena dcerka ma za par dni 9 mesiacov a po lozeni ani chyru ani slychu...ked je na brusku, popretaca sa, poposuva sa dozadu aj nabok, ale stale je len na brusku-plazi sa, zadok nezdvihne. Ked ju motivujeme polozenim zaujimavej hracky pred nu- najde si iny jednoduchsie pristupnejsi objekt...Tiez sa dvihne s pomocou,ale len cudzich ruk, sama nema zaujem. Zijem v zahranici, pravidelne navstevy pediatra tu nie su zvykom, tak neviem, ci mam mat obavy, ci byt len trpezliva...ked ine deti v jej veku...;-c

sisiska
3. nov 2010

dankacac, nasa mala ma tiez 9 mesiacov a ani nie je na styroch, ani sa neplazi, ani nestvornozkuje...

lucida
3. nov 2010

nasa zacala stvornozkovat ako 10,5mesacna a ma to uz dokonale zmaknute,uz za mnou leze vsade,stavia sa odvtedy aj pri gauci,ale chodenie este ma dost casu🙂

martina149
9. nov 2010

No naša malá má dnes presne 7 mesiacov a ani sama nesedí ani nelozí,pretočiť sa vie,ale sa jej veľmi nechce.Najlepšie je jej vo vajíčku alebo na rukách.Keď to porovnám s chlapcami tak oni už obaja v takýto čas sedeli a chodili prvý ako 11 mesačný a druhý od 10,5 mesiaca.Ja už som z toho bola trošku nešťastná ale vidím,že nie sme sami.

anjelicek26
9. nov 2010

Uskodit mu to nemoze, vsetko, co dieta zvladne z vlastnej sily, je ok... len ho proste umelo nedavat do choditok a podobne... Saska ako 6 mesacna zacala liezt, ako 7 mesacna stala a obchadzala nabytok, 8 mesacna stvornozkovala ako drak a ako 8,5 mesacna sa naucila sediet... 4 dni pred prvymi narodkami sa pustila bezkat... take "priemerne" dieta 😀

bibione
15. nov 2010

ale kdeze...je to uplne normalne...moj sa postavil v 6mes a chodit v 8mes a sam zacal behat v na konci 9mes...ziadny stres,mas sikovne dietatko 😉

tatiana1985
15. nov 2010

@dankacac podla mna sa vobec nemusis "stresovat" 🙂
moja tiez este nelozi, ani sama nesedi... no a co? kazde dieta ma svoje tempo, akym napreduje... a ze niektora mamicka ma dieta kt.v 4mes.sedi, v 5.chodi a v 8.robi kotrmelce? 🙂 🙂
tak nech...nakoniec sa aj tak vsetky deti dobehnu a budu v skolke rovnako vsetky sediet pri ranajkach, behat vonku za loptou a skakat rybicky z gauca na zem (ako vcera povedal habera 😀 😀 ) ...