Mohla být ovulace na začátku cyklu nebo ne?

ewistat
12. máj 2011

Ahoj holky,snažilky,tě­hulky 🙂
Mezi snažilkami nejsem žádný nováček-ostatně,snažíme se 9 měsíců 😒 Mezitím byla 2 biochemická těhotenství(u dru­hého si nejsem tak jistá,nicméně // se objevily) ,ale miminko stále nikde.Mám „problém“ s dlouhými cykly,načež mi byl udělán HP,vše bylo v pořádku,kromě nízkého progesteronu a od minulého cyklu beru utroš.Tím se dostávám k jádru věci.Na radu dokyho jsem začala utroš brát a 9.den braní se dostavila MS,která trvala 1 den! a tak max. 2 dny poté bylo špinění.Ihned po skončení špinění jsem byla u doktora a bylo mi sděleno,že za MS se to až tak považovat nedá,že to bylo krvácení ze spádu,jelikož jsem měla první cyklus anovulační za dobu snažení.Sliznice byla 6mm – 4.DC.Teď v pátek jdu na kontrolu,jak to u mě bude dál.Co ale nechápu,je souhra okolností dnů potom. Další den a ten den potom,se mi objevil bílkový kvalitní hlen(ze sexu to nebylo,protože jsme se mazlili až večer),čípek byl měkký,otevřený,bo­lelo mě břicho a hlavně bradavky,které pak přestaly-ale neznám to,jindy mě nebolí. No všechny víme,jak si můžeme kdeco vsugerovat,ale byla jsem překvapená a opravdu bych to nečekala. Jak jsem říkala,mam dlouhé cykly,takže u mě nebyl problém mít ovu i 38 DC,takže tohle jsem fakt nečekala.BT měřím už 6 cyklů myslím,takže vím,co je u mě normální a už pár dní mám BT 36,8 i 36,9,což jsou jednoznačně moje poovu teploty a minulý cyklus,jak byl anovulák,jsem se k nim ani nedostala.Tak se vás ptám-myslíte si,že je možné,že to moje „krvácení“ bylo tak nějak mimo a mohla být poté ovu?Matou mě prostě ty teploty a ten den těch příznaků a hlen i další den…Bolest bradavek jsem pozanala akorát u biochemického těhu,jinak ne…Nevím,co si o tom myslet… Jinak dneska BT ještě vyskočila na 37!Což i přes ty moje šílený grafy, jsem ve FF ještě neměla.Od včerejšího večera mám nějaké citlivé bradavky na dotek...ach jo,co to zase je..😠 Na test je ještě brzy,protože jestli ovu fakt byla,tak jsem tak 8-9DPO...
Díky moc za váš čas a hodně štěstí! 🙂

sarafortuna
12. máj 2011

ahoj, ja som niečo podobné zažila v minulom cykle...
brala som prvý krát duphaston, čo je takmer to isté ako tvoj utroš...

po dobratí sa dostavila slabá mrcha, bola dlhá a špinila a krvácala som kade-tade až do 17.DC ... lenže ovu testy boli negatívne, tak som si odmerala a od 10.DC som mala už poovulačnú teplotu...
tu je môj graf
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

ten spodný je ten "divný" cyklus...
začala som brať duphaston druhé balenie od 15.DC, no na 17DC prišla normálna mrcha akú poznám po ovulácia .. trvala pekne 5 dní, teraz žiadne špinenie a som 9.DC..
Mńa doktorka zjazdila, že prečo som vysadila duphaston na ten 17ty deň, no keďže som si bola istá, že vajíčko sa nejako predralo v podstane asi na 4.DC tak som si nechcela kafrať cyklus s duphastonom na začiatku cyklu...
totiž po dobratí je iba taká "pseudomenštruácia" - iba z liekov.. a proste moje telo si išlo ďalej svojim "tempom" a preto ovulka na začiatku cyklu...
doktorka ma upozornila a aj ti to píše v letáku, že môže byť mimomenštruačné špinenie alebo krvácanie..
NO MY snažilky, ktoré "počúvame" svoje telo to máme ťažké, lebo všetko vnímame a vidíme aj prípadne "abnormality" - takže kľudne si mohla mať ovulku aj po dobratí a možno aj počas užívania utrošu... telo sa teraz trochu pomýli tými liekmi ale malo by sa potom správne upraviť.... 😉 Dr. ma upozornila že teraz to môžem mať rozhádzané a že snažilkovať kedykoľvek keď sa dá...

Ja som si ho vtedy vysadila, čo spôsobilo že moja dr. na mňa spustila plno otázok že PREČO, ako som si to mohla dovoliť vysadiť a bla-bla a strašila ma teraz "strááášnou" mrchou a zatiaľ sa jej prorotctvá nenaplnili... Vážim si lekárov, ale sorry, občas treba počúvať aj vlastné telo...

Tak vydrž a uvidíš čo sa ti z toho vyvŕbi...

riana12
12. máj 2011

@ewistat ahojky, je to mozne, ja som zatial mala 2 take cykly, odkedy meriam (chybaju teploty, ale tak, ako je ovu vyznacena, som si s nou na 100% ista 😉):

ewistat
autor
12. máj 2011

Díky holky 😉
Já také řeším,že pokud to dostanu během braní utrošu,jestli mám brát dát a dobrat těch 10 dní,co se má a nebo to vysadit..zeptám se na to doktora
Mě doktor řekl,že to bylo krvácení ze spádu a proto ta kontrola zítra...protože na 4DC byla sliznice 6mm a to je prý hodně...takže prostě beru utroš,který jsem měla stejně začít brát za dva dny,tak už je to jedno si myslím 🙂
Jinak ovu testy byly teď negativní,ale na tom začátku,kdy ovu byla,jsem je nedělala(protože mě to nenapadlo,že by mohla být 😀 )
Ale ta teplota mi jednoznačně říká,že ovu asi fakt byla...no mrkněte
http://www.fertilityfriend.com/home/316fee

ewistat
autor
12. máj 2011

Sara-ještě k té mé MS...já jí měla zase krátkou a slabou....trvala 1 den a pak dva dny slabé špinění,jinak už nic...a pak jak byl čípek měkký a otevřený,tak od té doby je furt tvrdý a uzavřený

feb13
12. máj 2011

@ewistat A na kolkaty DC bolo to krvacanie? Ja by som na tvojom mieste urcite urobila tehotensky test... ak bude negativny, nic nestratis. Tak teda preco nie? Pokial mas citlive bradavky tak v pripade ze je to z tehotenstva to znamena ze nejaku hladinu hcg uz mas tak uz by ti ten test mal ukazat.

fazulka1512
12. máj 2011

ahojte
som si precitala co ste tu napisali a mne sa stalo to, ze som v marci bola na laparo, cyklus normalny az doteraz.minuly mesiac som brala duhpaston, mrcha prisla normalne, a tento cyklus som zacala krvacat presne v case ovu. uz to trva 2den, a v krvi sa nachadza aj tahavy vytok.a teraz neviem ako dalej, ci zacat brat duphaston zasa ako mam od 16dc. tj dnes, alebo pockat na to ci dostanem zasa mrchu tak ako mam? a ovu bola kedy, tak to vobec netusim.

fazulka1512
12. máj 2011

ahojte
mne sa stalo to ze som dostala menzes presne vtedy ked som mala mat ovu, krvacam uz 3 den,je tam ja tahavy vytok, a teraz neviem ci to je spojene aj s ovu alebo nie
a ani neviem ci brat duphaston alebo pockat do dalsiej mrchy?

riana12
17. máj 2011

@fazulka1512 ahoj a ake bolo/je to krvacanie? ako klasicka MS?

fazulka1512
19. máj 2011

@riana12 ahoj ano ako klasicka ms, cakam co bude dalej

riana12
19. máj 2011

@fazulka1215 no aj take som zazila... ked mi raz MS dosla po 15 dnoch a o 2 mesiace na to dokonca po 13... mala som uplne normalne krvacanie a bazalka ma utvrdila v tom, ze to je novy cyklus...
moj nazor teda, ak si mala uplne normalne krvacanie, ako si zvyknuta pri MS inokedy, zacala si novy cyklus... tak duphik neber hned teraz, odrataj si potrebny pocet dni a zacni az potom...

katkafs
19. máj 2011

Ahojte, ja som brala duphaston pred rokom, ale som zistila že mi celkom rozhádzal cyklus a okrem toho aj som bola nervózna a depresívna, tak som to prestala brať. Tento rok mi to Dr. zas napísal, keď som ho prosila že ešte by som chcela babatko a on zas len ten Duphaston !! Brala som ho asi len týždeň ale potom mi bolo fakt tak zle, že som ho prestala brať definitívne !! Ale keď vám z neho nič nie je tak berte ako vám kázali doktori ! Pa pa 🙂

fazulka1512
23. máj 2011

@riana12 dakujem, dnes som akurat 14 den cyklu, ja ani neviem ci ovulujem alebo nie, duphaston sa berie po ovule, a teraz neviem ci ho brat alebo nie?

riana12
23. máj 2011

@fazulka1512 no ak nevies, kedy mas ovulku, najlepsie by bolo, ak by si zacala merat bazalku - ked sa ti z nej potvrdi ovulka, zacne brat duphik... ake mavas cykly dlhe? ked mas moznost, ja by som nabehla do lekarne a obycajny digitalny teplomer kupila (do 5€ co stoji, bohate by mal stacit na zaciatok) a hned zajtra rano by si zacala merat...
ake dlhe mavas cykly bezne?

nalada
23. máj 2011

@fazulka1512 ahoj, v lekarni, alebo aj na internete, dostat ovulacne testy. Nieco podobne ako tehotenské... ale // znamená ovulaciu... skus...

fazulka1512
23. máj 2011

@riana12 ja mam 28 dc, ovu zvyknem mavat presne v strede, riadim sa podla hlienu, bazalku som merala asi pred rokom aby som spoznala svoj cyklus, bol stale pravidelny, dnes som rano merala teplota bola 36,4, takze ovu asi este neprebehla, pomeriam aj zajtra a od toho si potom nasadim duphik

fazulka1512
23. máj 2011

som z toho taka popletena, lebo ked mala byt ovu tak dosiel menzes, ktory obsahuje aj tahavy hlien,ako na ovu.po tej laparo sa mi to riadne pomiesalo, nevadi len nech sa cim skor zadari.
baby ked ja mam taky odpor k tomu ze mam mat sex pocas mrchy ze fuuuuuuuujjjjjjjjj, posexujeme tak na 3 den cyklu, ked je taka slabulinka ale prve dni vobec

riana12
23. máj 2011

@fazulka1512 ja mavam pocas MS tiez tahavy hlien... hlavne ked mi MS zacina, ked je krvi malicko...

bambi2
23. máj 2011

@fazulka1512
@riana12 inak ja som tiez asi pred 3 mesiacmi zbadala pocas ms ten priesvitny tahavy hlien. je to preto, ze sa mi posunula ms? prave vtedy som mavala ovu.... 😎 a je to dobre alebo zle?? je to tiez ovu alebo co?

riana12
23. máj 2011

@bambi2 nie je to kvoli posunutej MS... mozes to mat pocas kazdej MS, ale nemusela si si to doteraz vsimnut...

ked tak obcas nadtym premyslam, ci to nie je preto, aby krv mohla lahsie odtekat... ja mam totiz dojem, ze dolu to mam pocas MS akosi vsetko otvorene, poroztahovane (citim, ked si trebars zavadzam tampon) a ten hlienik je bud sprievodnym javom toho roztiahnutia alebo ci nepomaha, aby bol krcok a posva navlhceny a vsetko to lahsie von, dolu stekalo... neviem... len nad tym takto premyslam...

bambi2
23. máj 2011

@riana12 teraz asi 3 krat som si to vsimla.. predtym som nic take nevidela... 😕 divne...

riana12
23. máj 2011

@bambi2 to mnozstvo sa meni, ved aj samotne krvacanie mas vzdy ine, tak isto je to aj s tym hlienikom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre