Ako je to s vašim oteckom a prebaľovaním?

michaela_bupi
30. okt 2014

Podelím sa s vami o jednu úžasnú príhodu. Bola som s kamarátkou na nákupoch s drobcami. Samozrejme, že bolo nutné drobcov prebaliť. Našťastie v nákupnom centre máme príjemnú miestnosť s prebaľovacím pultom, tak sme do nej vhupli. Na moje prekvapenie sme tam stretli jedného otecka, ktorý prebaľoval svoju – asi pol ročnú dcérku. Zostali sme s otvorenými ústami pozerať na to profesionálne prebaľovanie, ktoré otecko predvádzal... náš otecko to nikdy ani neskúsil. Ako ten vaš?

marin.frist
30. okt 2014

Co je na tom prekvapujuce? 🙂 resp co ako otecko je tu len na splodenie? 🙂 moj manzel prebaluje od zaciatku resp zacal asi po tyzdni po prichode z porodnice, kedze predtym nikdy nedrzal babatko v rukach. A celkovo je schopny ma plne od zaciatku zastupit (okrem dojcenia, kym bolo aktualne 😀), ved je tiez rodic.

stastnamamulka
30. okt 2014

Samozrejme,ze manzel prebaloval deti,nevidim na tom nic zvlastne 😕

nikuska744
30. okt 2014

Môj manžel je majster sveta v prebaľovaní drobca . A to hovorím uplne vážne! Keď je doma, prebaľuje ho iba on, odbremení ma od toho. A ja mu za to veeeeelmi dakujem.

natalym
30. okt 2014

No tak môj manžel neprebaľoval nikdy!!! NIKDY!!! On to nemôže. 🙂

sonetta
30. okt 2014

moj muz prebaloval na zaciatku, teraz uz vobec. dokopy nech prebalil 20X a to ma mala 2 roky. 😒

ludka140281
30. okt 2014

prebaloval to áno,občas dal plienku tak,že sa zapínala na zadočku,ale zvlládol to 🙂

lady511
30. okt 2014

@michaela_bupi u nás sa tatik trošku zdráhal hlavne ked bola naša mala bábätko..neskor ked mala asi pol roka mu to šlo perfektne,,nemal problém anis a nehanbil/nehanbí prebalit niekde na verejnosti..trošku ho zo začiatku natahovala na vracanie 😀 ale potom si zvykol 😉

jul11
30. okt 2014

myslim,ze uz mozno aj castejsie prebaloval ako ja 🙂

sophie32
30. okt 2014

Moj manzel od narodenia kupe, prebaluje...dokonca kupal hned ako som dosla z porodnice...ja som sa toho bala 🙂 A to mali drobci 2,5 kila a boli ako jeho dlan 🙂 Mne to pride uplne normalne 🙂

tixi
30. okt 2014

Kedze uz mame doma druheho syna, manzel ma uz aku-taku skusenost s prebalovanim. Ak treba, prebali, ale vacsinou je to na mne.

katy2
30. okt 2014

moj manzel dceru prebaloval od narodenia, aj ju kupal, masiroval... nemal najmensi problem... potom dostal mozgovu prihodu a so synom uz nevedel takto pomoct a dodnes mu je to neskonale luto 😔

michaela_bupi
autor
30. okt 2014

Mile mamicky, tesim sa z vasich odpovedi. Vidim, ze mnohe z vas mate s tatinkovym prebalovanim ovela lepsie skusenosti ako ja... asi som mala toho naseho tatina troska viac "motivovat", aby to skusil 🙂

lusyinka
30. okt 2014

No náš tati malého ako bábätko prebalil asi 2x... Mali sme vtedy ťažšie obdobie a nejako nám nevenoval pozornosť. Toto obdobie ale prešlo a zhruba od pol roka ho sem-tam prebalil, no väčšinou to bolo aj tak na mne. Od roka a pol má plienky len na noc a prebaľujeme obaja, tak isto aj dávame na šerblík.

guinevre
30. okt 2014

@michaela_bupi Je to super, ked chlap s tym pomoze, ale zase mojho by som do toho nenutila, ze musi kazdy den. Musel by byt schopny sa sam postarat o dieta, a aj prebalit ho, ked tu nie som ja, ale nie ze by mal povinnost akonahle pride z roboty, zenech sa paci, teraz ty prebalujes. Moj otec ani mna ani brata v zivote neprebalil, ani nas moc nemojkal na rukach ked sme boli mali, lebo sa bal a asi sa necitil moc na to, on sa snazil pracovat a zarabat a starostlivost bola vacsinou na mame a na babkach. Ale aj napriek tomu mozem povedat, ze moj otec je uzasny, rodinne zalozeny clovek a obetavy otec (aj bez toho ze by ma bol ako babo prebaloval 🙂 ).

nyusika
30. okt 2014

mozno by tatina len stacilo k tomu pustit...poznam zeny, co si myslia, ze len ony vedia vsetko najlepsie 🙂

sense
30. okt 2014

Moj chlap tiez nema problem prebalit, i ked do nakakaneho sa moc nehrnie ale prebali.....myslim si ze treba chlapom len dovolit a oni to zvladnu a namiesto frflania ze to ni eje tak alebo onak ich pochvalit aj za snahu...tiez mam kopec znamych kt. sa cuduju ze moj chlap nemal problem sa o malu starat aj cely den, vzdy bola najedena v cistom prebalena on sice k.o ale vsetko bolo o.k

evelynm
30. okt 2014

moj muz deti neprebaloval, ale ja som to vôbec neriesila. Nepovazujem to za dolezite. Ja tiez nerobim niektore veci, ktore robi len on.
Mimochodom, ten nadpis ma trochu zmiatol... Spociatku som sa chcela spytat mojej mamy, ci moj otec prebaloval, alebo nie 😀

timca55
30. okt 2014

moj prebali hocikedy, dokonca v lete s mamkou sme isli na dovolenku lebo povedal ze si to zasluzime tak tyzden bol sam s dcerkou doma a susedia mi potom hovorili ze kazdy den chodili na prechazky a vonku sa hojdali a ze mam takeho dobreho muza prikladne sa staral 🙂

brumka
30. okt 2014

@michaela_bupi co je natom? Moj od narodenia dceri kupe,prebaluje,von berie jest im da,mimo dojcwnia. Starsiu berie bez problemov na plavaren. Nakupuje plienky,oblecenie.

brumka
30. okt 2014

@michaela_bupi a uspava

nasta55
30. okt 2014

@michaela_bupi moj vie vsetko s malym 🙂 skuseny otec, nema problem hoc kedy hoc kde.

mata95
30. okt 2014

ked musel-prebalil..... 😀

radoslava25
30. okt 2014

cikanie prebalí v pohode, kakanie...ako keď som mimo tak že sa vrátim o 5-10 minút tak radšej počká, ale ak som preč na dlhšie tak prebalí...

clarissa
30. okt 2014

No nas tata tiez prebaluje veselo,nema z tym ziadny problem,,,je pravda ze ked sme so synom dosli z porodnice tak sa tomu nejako vyhybal,zvlast ked sa maly pokakal mal s tym problem,tak som mu to rychlo vysvetlila-ani mne to nieje "pochuti" utierat kakanicu,tak ho nechame teda v tom valat,ked nam je to obom neprijemne,hej? 😅 Pochopil ze to nieje povinnost zeny ale starostlivost oboch rodicov o milujuce dieta a doteraz ked ma volno a je doma,prebaluje len on,,

bubelko
30. okt 2014

prebaloval od narodenia az po dobu, kym neprestali nosit plienku. bol a je plnohodnotny rodic, nielen meno na rodnom liste...

pipinka4
30. okt 2014

@michaela_bupi u nas tatino prebaloval dokopy 3x xi ale vie to aj ked to nikdy pred tym nerobil 🙂 on mi pomaha skor v inych veciach a nebojim sa ho nehat s malou sameho.aj to bude o mesiac realne bohuzial ma caka operacia cize 3 dni budu fungovat naplno bezomna 🙂

whiterosses
30. okt 2014

aj chlap je predsa rodič, a myslím si že to je aj jeho povinnosť.. náš tatino pomáhal, či bola v perinke alebo bola väčšia .. prebalil .. jedine som mu pomáhala ak bola maličká pokakaná až za ušami to som už nechala na seba .. ale asistoval a robil to čo osm povedala ..

misicka101
30. okt 2014

Aj náš ocinko robil všetko hneď ako sme prišli z pôrodnice - prebaľoval, kúpal /dokonca skôr ako ja 😉 /, kŕmil ak bolo odsaté mliečko, obliekal, kočikoval... Robil a vlastne stále robí všetko čo treba - niekedy nám dokonca pocit, že lepšie ako ja... 😀 Len dúfam, že ho to bude držať aj o pár mesiacov... 🙂 🙂 🙂

miku1
30. okt 2014

@michaela_bupi Nepríde mi na tom nič zvláštne ani prekvapujúce. Oteckovia nie sú len na to, aby to dieťa splodili. Aspoň tí správny oteckovia robia aj všetky ostatné veci. Môj muž bol napr. nešťastný z toho, že som sa v noci pri oboch dcérach dobre nevyspala, kým som ich kojila, lebo to boli malé pijavičky, vždy mi ráno povedal, keby som mohol tak ich aj nakojím 🙂 Ale bohužial to nemôžem, musíš to robiť ty 🙂