Ako ste začali učiť deti angličtinu?

ivanat
30. jan 2013

Dcérka má 2 a pol roka, chcela by som ju začať učiť anglicky aby to v škole mala ľahšie, ale neviem ako na to, aby ju to hlavne nenudilo ale aby to bolo zábavnou formou 🙂 .

jania023
30. jan 2013

Ahoj moja mala sice neviem anglicky ale iny jazyk ale zato ho ovlada plynule..Vlastne ma dve materinske jazyky..My nezijeme na SR takze je to skor z nutnosti ako z chcenia..Ak chces zacat tak cim skor v podobe riekanok,knizky a hlavne vela na neho hovorit v anglictine..ak mozes tak doma iba anglicky a vonku slovensky,my to mame takto doma ze slovenksy a vonku francuzsky..slovensky sa nauci aj v skolke ale anglicky nie aspon nie plynulo hovorit...Skus mu pustat rozspravky vylucne v anglictine aj to pomoze

usiko
30. jan 2013

dieta je stotoznene s tebou a slovencinou to znamena, ze anglinu by ho malucit bud niekto iny alebo nieco ine...jednan baba tuna na koniku pouzivala manusku, a ta manuska, ked ju mala na ruke, alebo predpokladam aj niekde na sebe pripevnenu, tak rozpavala anglicky....a dieta vedelo ze ak manuska, tak anglina....ak ju budes ucit ty, tak dieta bude mat chaos,ci na teba slovensky alebo anglicky...preto aj v bilingualnych rodinach psychologovia silne odporucaju aby jeden rodic hovoril na dieta vylucne jednym a druhy druhym jazykom.....vtedy to ma efekt....ja som sice lektorka angliny ale este som nezacala, mne sa to zda skoro a hlavne mne sa zda hlupe na nu hovorit anglicky....nevime preco, je to moj pocit....

sonalove
30. jan 2013

Ahoj moja dcérka teraz chodí do strednej v škôlke, už 2. rok majú angličtinu hravou formou 2x do týždna, (farby, počítanie, ovocie, zelenina, zvieratká, pomenovanie tváre, oči,...a iné) vela sa učia aj pesničkami - z cedečiek angličtina od Podhradskej a Čanakyho, majú už vydané 3 cd a sú super, dcérka 1 cd. pozná celé- je najjednoduchšie, všetky pesničky z neho a tým že sa učia z neho pesničky aj v škôlke tak im aj rozumie, 2 cd. pozná čiastočne a tretie sa ešte oťukáva. ale ide jej to. Nechcem robiť reklamu, ale táto angličtina pre deti je fakt zrozumitelná, hravá, dcérka to počúva skoro stále a zároveň aj ja som si z nej vela vecí pripomenula a naučila sa 🙂
Skús to 1. cd, uvidíš ako sa ti osvečí, Ja ti ho len odporúčam! 🙂

ikke
31. jan 2013

nijako... kym som ja kojila jeho mladsiu sestru, on si preklikaval rozpravky na youtube. dnes pocita do 30 po anglicky, pozna tvary, farby, zvierata, ovocie a zeleninu,... spelluje celu abecedu, rozpravky v anglictine pozera rovnako ako tie v jeho rodnych jazykoch, aj ked neviem presne, comu vlastne v angl. rozumie 😅
podla mna ucit 2,5-rocne dieta cokolvek len preto "aby to mala v skole lahsie" je uplny nezmysel!
pustaj jej pesnicky, rozpravky, "naucne" videa na youtube (s farbami, zvieratami a pod.), nieco si urcite zapamata, no drvit ju slovicka ci dokonca "gramatiku" je uplna blbost...

jchrastova
31. jan 2013

Ja drobcovi púšťam Barneyho a iné jednoduché you tube videá po anglicky, kde sa ráta, spieva, základné tvary... a sám sa mi učí....neučím ho aj keď som učiteľkou angličtiny. Sám pekne chytá slová a bez mojej námahy...vyskúšaj...

https://www.youtube.com/watch?v=B1I8j82sbM0
spuntikmathiasko
31. jan 2013

Ja chcemdat maleho na Hellen Doron, problem je vsak to, ze uz rok cakame kym sanazbieraju deticky aby otvorili kruzok 😒 Mame 16 mesiacov a uz to vyzera tak, zeten zaciatocny od hellen Doron ani nestihneme a pojdeme rovno na ten od 2 rokov.

sisaha
31. jan 2013

u nas sa podujal otecko, ze ide ucit anglicky. Najprv zacal popri hre pomenovavat predmety. Neskor zacal zapajat frazy: what is it? Ona sama pochopila, ze na takuto otazku ma pomenovat predmet...Pocas 2 mesiacoch stihli farby, predmety v domacnosti, cisla. Teraz pocita do 12 po anglicky..a tiez odporucam CD s anglickymi pesnickami od Podhradskej. My sme zacali dvojkou, ale uplne v pohode..

ivkamb
31. jan 2013

ahoj, moja mala ma rok a od babatka na nu hovorim aj slovensky aj anglicky, ale ziadne biflovanie gramatiky, pustam jej barney and friends, pesnicky z youtube po anglicky, ukazujem jej v knizke zvieratka, farby dvoma jazykmi, deti do dvoch rokov sa neucia ale nasavaju info takze podla mna cim skor tym lepsie, niektore slova mi rozumie v slovencine a ine v anglictine mozno zo zaciatku bude mat chaos ale casom si zvykne pouzivat obidva jazyky

roboas
4. okt 2016

Ahoj byť tebou určite skúsim metódu Imitum : http://www.imitum.com/efektivna-metoda-vyucby-j... Je založená na rovnakom princípe ako sa deti učia svôj materinský jazyk načúvanie a anglické prostredie. Keď raz budem mať deti určite to skúsim aby mali v živote výhodu, že ovládajú cudzí jazyk už za mlada.

maykaaa1122
5. okt 2016

ahojte, ja malej pustat anglicke pesnicky pre deticky..velmi ju to chytilo 🙂 🙂

malula
23. jan 2017

Ahojte, ja dcerke (15 mes) citam iba anglicky v podstate odkedy som jej zacala citat, neviem presne ale uz to je minimalne pol roka. spievam od narodenia anglicke pesnicky. telku nepozera skoro vobec iba v krizovych situaciach ale ak tak iba anglicky. Obcas na nu hovorim anglicky ked sa hrame, ale citala som uz aj clanky kde sa neodporuca aby rodic striedal jayky.... tak neviem...Ona teraz zacina rozpravat a opakovat slova, par si ich zapamatala anglickych, vacsinu slovenskych.... neviem ci to robim spravne, citala som tu ten prispevok ze rozpravat s manuskou...mozno je to fajn napad...

emilia25
23. jan 2017

Prvy kontakt moje deti maju v skolke tam maju kazdy pondelok anglictinu.chodil najstarsi co chodi uz do skoly a az buduci rok im pribudne anglictina tak snad sa na neho co si prilepilo z tej skolky.chodi stredny bude a najmladsi a aj mala.

bienennest
24. jan 2017

@ivanat Ahoj, v Bratislave najdes velky vyber anglickych skolok. Ja mam osobne dobru skusenost s Berlitz. Skus sa poinformovat. O tom, co mozes pre viacjazycnu vychovu urobit sama doma, si mozes precitat tu - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/bilingvalne-deti-ako-vychovavat-deti-k-n8a0iy/

partak
17. sep 2018

Ahojte, chcel by som dať do pozornosti ebook 97 Zdrojov ako sa dokonale obklopiť angličtinou.
Sám som mal s AJ problém. Odporúčam a snáď mnohým pomôže 🙂

Odkaz na ebook zdarma: https://bit.ly/2MGcFEu

Príjemné učenie a objavovanie nových informácii

thea4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz