• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dcéra ma vymysleného kamaráta. Čo mám robiť?

18. mája 2012 
Moja dcéra Wendy sa v poslednom čase sa začala rozprávať sama zo sebou. Keď ide jesť, vždy musia byť dva taniere, dva poháre, všetko dvakrát. Čo mám robiť?
21. okt 2009 o 15:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
starwendulka...já myslím, že to nevadí...děti mají bujnou fantazii a vymýšlí různý věci, které nám můžou přijít zvláštní, ale na tom nevidím nic neobvyklého :wink: za chvilku ji to přestane bavit a vymyslí něco jiného :slight_smile: nebo ho zkus nahradit nějakou jinou realnou věcí...plyšákem nbo něčím, co má hodně ráda. U naší malé by třeba zabral krteček :grinning:
21. okt 2009 o 15:23  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Starwendulka, možno čítala nejakú knihu, kde sa o tom písalo, alebo sa o tom rozprávali v škole :wink:
Napr. aj v Anne zo Zeleného domu mala Anna vymyslenú kamarátku.
Skús zistiť, kto z jej kamarátok má ešte takéhoto "priateľa" :wink:
21. okt 2009 o 15:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:slight_smile: ahojte
U detí je to v určitom veku bežné. Aj moja malá to robila a po čase ju to prešlo. Nerobia to však všetky deti. je to o ich fantázií . Najskôr som mala strach, preštudovala som všetku literatúru aj odbornú pre lekárov. Aj aj známa detská psychologička sa len pousmiala. Pekný dník
21. okt 2009 o 15:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Bože můj...já jsem milovala příběhy Anny ze Zeleného domu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Nádherné knížky :dizzy_face: Četla jsem je všechny a když tak nad tím přemýšlím, tak jsem myslím taky mluvila s někým, kdo neexistoval :grinning:
21. okt 2009 o 16:15  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj. Tiež si myslím, že je to normálne. Môžeš skúsiť kúpiť jej nejakého plyšáka, ak na to máte, tak aj nejakého hovoriaceho.
21. okt 2009 o 16:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj moja starsia dcerka mala takeho kamarata volala ho jozko, Jozko bol s nami vsade, nepripisovali sme tomu vyznam, a casom to preslo, samo od seba :slight_smile:
21. okt 2009 o 16:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Já myslím, že je to náhodou super pro rozvíjení fantazie, děti dneska furt sedí u televize a u počítače, tak není na škodu mít takovýho kamaráda :slight_smile: :wink:
21. okt 2009 o 16:20  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Koukala jsem že jí je 7? Chodí už do školy? Je v pohodě, že děti mají vymyšlenýho kamaráda,ale myslim že je důležitý jestli má i skutečný kamarády. Děti můžou vymyšleným kamarádem v tomhle věku reagovat i třeba na šikanu nebo právě nedostatkem opravdových kamarádů, nebo když se nedokážou začlenit do kolektivu :wink:
21. okt 2009 o 16:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
prirozene avec mit imaginarniho kamarada :sunglasses: taky jsme jednu dobu vykladali v koupelne s nejakym kamosem a vysvetlovala mu neco uz je to pryc
21. okt 2009 o 17:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
starwendulka tohle je asi v tomto věku i dřív normální, kamarádky syn měl imaginárního kamaráda, dokonce mu říkal Pek a pořád s ním rozmlouval a taky si s ním hrál, taky mu dával jídlo a pití...četla jsem o tom i ve vývojové psychologii, že to není nic divného...a neboj ono to přejde :wink:
21. okt 2009 o 17:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Starwebdulka. ešte nie som mamina, ale tiež Vám niečo napíšem.
Mať imaginarneho kamaráta je v pohode, ale môže to mať aj dôvody. Moja sestrička-neterka si cez prázniny vymyslela kamaráta.. Jednoducho preto, lebo sa nemala s kým baviť. A aby mal kto rovnaké zaujmy ako ona.
Venujú sa jej starší súrodenci? Má kamarátov? Lebo môže to byť aj v tom, ako hovorila kaleilah.
Ale zase to je aj dobré, lebo sa jej rozvíja fantázia.
21. okt 2009 o 18:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
fuha, 7 detí a jedno (samko) ma len jeden den? to je fakt sila, obdivujem....
21. okt 2009 o 18:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
v 7 rokoch je to normalne.
v 17. chodit na rozne fora a vymyslat si o sebe pribehy je uz horsie... :zipper_mouth:
21. okt 2009 o 18:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ikke,mas plny pocet bodov! :sunglasses: :grinning:
22. okt 2009 o 08:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Já si taky myslím, že je to asi v pohodě - má prostě bujnou fantazii :slight_smile:, ale jak píšou holky - může to být i nějaký takový jako důvěrník, se kterým probírá (pokud by měla) nějaké své problémy. Asi bych se snažila poslouchat o čem se s ním vlastně baví a co spolu řeší, z toho by se dalo ledacos poznat :slight_smile:
22. okt 2009 o 08:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ikke.- ako to myslíte?
22. okt 2009 o 13:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lussy23 ja si myslim ze ikke to myslela tak ze starwendulka je osoba co si vymysla :confused:
22. okt 2009 o 13:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Marse -a le to neni pravda. Ano robila som to ,ale táto osoba nie som ja! Naozaj. :frowning2:
22. okt 2009 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Teď mi nějak uniká co tady řešíte :sweat_smile: Myslím, že ikke to myslí obecně :grinning:
22. okt 2009 o 15:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jabber taky myslím :grinning:
22. okt 2009 o 15:16  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lussy ale ja som to nemyslela na teba :grinning:
22. okt 2009 o 15:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no i kdyby si tohle starwendy vymyslela, tak to není zas tak špatný téma, protože tohle je k věci a děti to fakt dělají :grinning:
22. okt 2009 o 16:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jedno je isté. imaginárnych priateľov si zvyknú vymýšľať nadané deti s vysokým IQ :wink:
22. okt 2009 o 16:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
babula fakt? no tak to si jdu hned nějakého vymyslet :grinning: :wink:
22. okt 2009 o 16:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
draga, úplne vážne. :wink:
22. okt 2009 o 16:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
babula však já tomu věřím... :wink:
22. okt 2009 o 16:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
rýchlo si nejakého vymysli, len aby manžel nežiarlil :grinning:
22. okt 2009 o 16:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
já se budu ohánět tím vysokým IQ :sunglasses:
22. okt 2009 o 16:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jasné :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2009 o 16:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Je to opravdu naprosto normální,rozvíjí se tím fantazie,je to určitý druh snění,který dostává trochu hmatatelnější rozměr tím,že se např.chystají navíc talíře a skleničky...Spousta lidí si představuje nereálné věci i v dospělosti a pokud umíme rozlišit mezi fikcí a hrou,není se čeho obávat.Je naprosto zbytečné se snažit dceřineho "přítele"nahradit nějakým plyšákem atp.,ona má zajisté vymyšlenou i jeho tělesnou podobu.Není to nijak zvlášť neobvyklé chování .neznepokojuj se,ono to zase samo od sebe přejde. :slight_smile:
22. okt 2009 o 17:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok