Prečo skoro trojročné dieťa nechce piť z pohára, pocikáva sa a nechce jesť bez pomoci?

Zodpovedané
8. mar 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať v máji tri roky a nastúpila do škôlky. Prvý týždeň vcelku fajn, potom bola 2 týždne chorá (Covid zo škôlky).

Problém je, že už 4 týždne nechce v škôlke piť z pohára. A ani doma. Po spánku sa vždy pociká. Nechce sama jesť, nechce piť z pohára, nevie si otočiť fľašu hore, nevypýta sa cikať. Všetko musí byť na môj podnet. Nevykaká sa, iba do gatiek a to ju narýchlo s problémami musím dať na nočník.

Ako ju donútiť, aby robila to čo má?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že to je nová situácie po Covide-19.

Skúste na to ísť postupne, nie všetko naraz. Zamerala by som sa najprv na cikanie, nakoľko to je asi najobmedzujúcejšie. Skúste sa s ňou porozprávať. Možno Vám povie dôvod, možno nechce byť v škôlke - bojí sa, lebo sa tam nakazila covidom. Vysvetlite jej, že nakaziť sa mohla kdekoľvek, že sa nemusí báť, že ju ochránite, že už ho nedostane (čo však môže, takže pozor!)

Mám pocit, že jej blok vyplýva z toho, že dostala Covid-19 v škôlke. Nakúpte Imunoglukan P4H a vitamín D a povedzte jej, že tieto lieky ju ochránia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas