Bojím sa urobiť si vodičský preukaz

2. sep 2022

Mám strach, že by som to nedala, že by som do niečoho nabúrala a že by som bola ten najhorší žiak, ktorého by v autoškole mali... 😶 Mali ste tiež podobne pocity? Dali ste vodičák? Na koľký pokus?

doriiis
2. sep 2022

Nenaburas...instruktor to usleduje a ubrzdi keby nahodou.A nebudes najhorsi ziak.Ano mala som.Dala som na pokus c.2

liusa82
2. sep 2022

no nie si sama.Ja to už odkladám roky rokúce😀 ale už musim lebo stále sa na niekoho s autom spoliehať je o ničom tak by som kolkokrát vybehla len tak sama do mesta a nedá sa mi.Aspoň na tie trasy dedina mesto na viac sa zo začiaku aj tak neopovažim🙂 inak ja plánujem ženu inštruktorku chlapa nechcem

kittykat22
2. sep 2022

mas instruktora a ten ma brzdu tak ako ty. nenaburas, neboj.

isis234
2. sep 2022

Chcela som jazdiť, Vodičák som urobila na plný počet bodov,,, kamoška cez prestávku pozrela na mňa a povedala,,, "ako môžeš jesť? Ja mám nervy". Ja v pohode.. Prvá jazda - super. Inštruktor si myslel, že som už jazdila. Ja prvý krát za volantom. Kúpili sme autou.Nebála som sa jazdiť, a brat ma zobral na plné parkovisko a učil cúvať. Za to mu veľmi ďakujem.

betulinka1
2. sep 2022

Ked sa bojis nesoferuj. Je to jednoduche.

doriiis
2. sep 2022

Odporucam kazdej co sa boji....poprosit brata,manzela,otca nech s vami idu niekam na volne parkovisko,malo frekventovanu,vedlajsiu,polnu cestu a trenovat,trenovat

mimusha3
2. sep 2022

Ahoj. Ak chceš, napíš mi.
Ja si robím vodičák teraz v takmer 37 rokoch 🙈 práve kvôli tomu, že som mala podobný, ak nie väčší strach ako ty. Ale už sa nedá, už musím..
Absolvovala som zatiaľ teóriu, prvú jazdu a 2x cvičisko, inštruktorka (ktorá si so mnou hneď od prvého stretnutia potykala) mi povedala, že absolútne nechápe čo riešim. Že moja prvá jazda bola na prvú jazdu perfektná a aj cvičisko som vraj zvládla super.
Teraz mala týždeň dovolenku tak mám pocit, že som zabudla aj to málo čo som vedela, ale dúfam, že má pevné nervy 😁
(za 15 rokov, čo robí inštruktorku si asi už prešla kadejakými podivínmi, tak snáď na mňa nebude spomínať ako na najhoršiu žiačku 🙈😁)
Myslím, že keď som sa na to dala ja, už do dá každý 😉

isis234
2. sep 2022

Presne ako píšu,,, v autoškole má inštruktor brzdu,, ak by bolo treba aj volant chytí. Ver, že na ceste je to iné a budeš opatrná. Na nič iné nemysli, len sa sústreď na jazdu.Hlavne cit v nohách, spojku pomaličky púšťaj hore a plyn dolu, nie prudko... Ak by ti nešlo zaradiť rýchlosť,, šliapni na spojku až na podlahu, potom fajn zaradíš, lebo ozubené kolieska sa roztiahnu. Všetko sleduj i teoriu

marianeta
2. sep 2022

Mala som rovnaké pocity.. Viac som sa bála tej teoretickej časti, ako praktickej.. Rozhodnutie prišlo spontánne,keď som išla okolo autoškoly..Proste som tam vbehla a zapísala sa.. Po tom čo som úspešne zložila skúšky som sa samozrejme bála jazdiť ( začínala som na Škodovke 120😀) , ale raz ma istá situácia donútila sadnúť za volant a ísť.. Odvtedy jazdím aktívne.

angela85
2. sep 2022

Baby to dáte, autoškolu som zvládla ako úplný začiatočník. Pred tým som to vôbec neskúšala,ani moja skúška nebola stopercentná. Omnoho horšie bolo pre mňa znovu sadnúť za volant keď som na Vianoce dostala šmyk a nabúrala do stromu,vďaka Bohu som nešla moc rýchlo a muž to so mnou nevzdal a ešte tu zimu to so mnou rozjazdil i keď som nám úplne zrušila auto,ešte asi dva roky po tej nehode som mala stres jazdiť v zime a ešte aj teraz cca 6 rokov po Tom mám stres keď už len je vlhká cesta a teplota sa pohybuje k nule a to máme 4x4

dada0902
2. sep 2022

Pokiaľ si neni vnútorné o tom presvedčená a neveríš si nerob si ho

janinah
2. sep 2022

@doriiis hej...a dodrbať si vlastné auto😉
autorka,nie je to povinnosť,ak sa na to necítiš,tak to nerob,poznám x žien,ktoré nešoferujú a žiju v pohode

doriiis
2. sep 2022

@janinah ...aale neprehanaj.

retep00
2. sep 2022

Na to tam má inštruktor pedále aby v prípade potreby ubrzdil... Nemáš za čoho báť, najprv ideš na trenažér, čo je ako keby auto ale nejazdí, neskôr cvičisko čo je iba "parkovisko" bez áut a až keď toto všetko zvládneš tak vtedy pôjdeš na cestu na normálnom aute a do premávky 🙂 a to už budeš kvázi vycvičená a zvládneš to... Ak nie, na to je tam predsa ten inštruktor aby ti pomohol..
X krát ti zdochne auto, x krát to bude musieť za teba ubrzdiť inštruktor inak nabúrate ... a vieš čo? Takto sa učí každý. 🙂 Oni sú už na to zvyknutí, poznám človeka, čo robil vodičák na 7-krát....

salamistka
2. sep 2022

Ja som minulý rok dostala šmyk na snehu a zlikvidovala som auto, dcéra sedela vedľa mňa, chvala bohu nič sa jej nestalo...20 rokov mám vodičák, som aktívny šofér...moja dcéra si nechce robiť vodičák, lebo má strach (už pred nehodou bola takto rozhodnutà), ja som celkom rada, nemusím mať o ňu strach...okrem toho, ekològia a ceny áut, benzìnu, nemožnosť parkovania nás aj tak časom prinùtia prehodnotiť zbytočné jazdenie.

liusa82
2. sep 2022

@angela85 ja si to chcem robiť hlavne kvôli nákupom a robote ked pojdem do mesta sama šak kto bude tie ťažké nakupy po autobusoch vláčiť ked iný z rodiny nemá akurát vtedy čas a aj do roboty sa budem potrebovať sama odviezť.Teraz je to ešte ok ked sme na dedine idú stále autobusy do mesta ak si zmyslim ale buduci rok plánujeme domček za dedinou na takej samote a odtial sa už ozaj nedostanem do mesta len tak.Takže ma to donuti neujdem pred tým😀 a navyše som pedant ak nenabodujem plný počet tak si to budem vyčitať že som debil.Ako to tam je? kolko môžte mať najviac bodov a kolko najmenej?

micusa2222
2. sep 2022

mala som výborného učiteľa v autoškole a nikdy nezabudnem, čo nám poradil: akonáhle sa začneš báť, keď si sadáš do auta, tak nebude z teba dobrá šoférka...

alexka89
2. sep 2022

Na 1x ..niekedy ľutujem že už to mám za sebou..že by som šla znova do toho ale len do skúšok

autor
2. sep 2022

To som nevedela, že ma inštruktor tiež brzdu, to ma aspoň trochu ukľudnuje. Už dlho to odkladám kvôli strachu, tak snáď to dám...

klarissa25
2. sep 2022

Strach za volant nepatrí...rešpekt áno, ale nie strach. Autoškola je na to aby si sa to naučila...v autoškole je za jazdu zodpovedný inštruktor

autor
2. sep 2022

@dada0902
Nie som, ale nechcem donekonečna niekoho prosiť, že či by ma zobral tam a hentam... dúfam, že to dám. Moja mamina to dala na štvrtý pokus 😓, takže ak som po nej, tak to bude asi tiež nejak tak....

ahhola
2. sep 2022

Dnes je to v poho... Ja som robila koncom 90.a to bol majiteľ autoškoly blbecek, co sa hral na roztrziteho colomba skrizeneho s veľkým podnikateľom s KSS knižkou poruke, keby nieco😂, vystihol dobu, kedy to ohromne sypaloi, ale nervy neudržal na uzde, už na trenažéroch vrieskal po babach, ako sibnuty a prvá hodina v teréne bola rozbeh s ručnou brzdou do kopca.... Blahoslavení, ktorí vedeli a natrénovali niekde, mne sa nedarilo a debil si hodil okuliare na palubovku... Inak už som videla par borcov, ktorí rozbeh na ručnej nedali a skoro si pre tlačili motor na kolena😃to je dobra zrucnost, len nie na 1.hodine, ale je fajn vyliezť z garáže nákupakú bez 120db. keď sa človek vybavuje zo stojanom....Jedna baba nevydržala jeho sikanu a vystúpila mu na križovatke.... Iný borec chodil do autoškoly autom a parkoval za rohom. 🙆‍♀️ To už dnes nezazijes, dnes sú to seriózni ľudia, co sa tým živia. 🍀

momoika
3. sep 2022

Mňa po 10 rokoch prehovárania manžela presvedčila až kúpa záhrady 5km od nás, kde chodia dva autobusy za deň. Je tomu rok, spravila som. A keď ja som to spravila, kde som mala paniku len volant chytiť, dá to každy.

autor
3. sep 2022

@ahhola
No aj toho sa bojim, že budem mať prísneho inštruktora/inštruktorku. Ja som citlivka, čiže hneď by som sa rozrevala... 😐

marion30
3. sep 2022

Dáš to,neboj sa.nedavno som tiež urobila na 2 pokus .musíš si veriť.drzim palce

maminuska33
14. apr 2023

@mimusha3 dobrý deň.Môžete mi prosím napísať?Ďakujem

kika12345k
18. jan 2024

Ako to dopadlo? Spravila si si ten vodicak? 😄😅 pytam sa lebo tiež som polepetko ale viem že vodicak potrebujem 😂