Ako zistím majiteľa čísla účtu?

adka1982
2. apr 2020

Objednala som si rúška pre moju rodinu. Poslala som peniaze na účet vopred. Pani sa mi už neozvala. Mám len jej číslo účtu. Nejedná sa mi o tých pár eur, ale o princíp. Je ťažká doba, zúri tu Civic 19 a ona Vás ešte okradne. Účet mala v Slovenskej sporiteľni. Viem, že existuje bankové tajomstvo. Ak by ste mi vedeli pomôcť, bola by som vďačná.

amelia000
2. apr 2020

@adka1982 a bolo to tu cez MK?

malebiele
2. apr 2020

@adka1982 kontaktuj banku

adka1982
autor
2. apr 2020

Písala som banke mail pred troma dňami mail. Nedostala som odpoveď.

adka1982
autor
2. apr 2020

Prosím, nie je tu niekto, kto pracuje v Slovenskej sporiteľni?

liz_lemon
2. apr 2020

hadam si nemyslis, ze ti niekto zo SLSP povie, komu patri ten ucet...urobila si chybu, nie si jedina, teraz je vela vselijakych ludi, co robia podvody, lebo vedia, ze ludia sa boja, a stracaju ostrazitost
nabuduce si daj pozor a nikomu neplat vopred, a ked tak, len kartou, to sa da este v banke reklamovat, a peniaze ti vratia

janinah
2. apr 2020

cez aku stranku?

veronika33
2. apr 2020

podaj trestné oznámenie na polícii, skús sa popýtať, či jej ešte niekto nenaletel a spojte sa, polícii sa majiteľa podarí zistiť

macik34
3. apr 2020

@adka1982 urcite informacie z banky nedostanes. Ani u policie nepochodis, ak je suma nizka. Skus zvrejnit komunikacia. Odkial si vlastne objednala?

mariannavav
3. apr 2020

@adka1982 mozes cez tvoju banku poziadat o sprostredkovanie vratenia platby spat. Pani bude vyzvana k vrateniu platby. Ak nevrati, v druhom kroku dostanes jej udaje, meno. Za vsetko toto sa platia poplatky a nie male a zial nie je zaruceny uspech, ze peniaze od pani dostanes spat. Potom tu je este moznost a to vlozit napr. 0,1e hotovost v banke, v kt.ma ucet a na vkladovom listku by mal byt nazov uctu a pri FO to je meno. Len aj vklady na ucet su uz spoplatnene. Este ma napadlo, ak sa spravi prevod medzi uctami v rovnakej banke, tak by malo byt vidno meno prijemcu a je to bez popl. Nemam sice ucet v SLSP, mam v inej banke....ja pri vnutrobankovom prevode vidim v pohyboch nazov uctu.

adka1982
autor
3. apr 2020

@mariannavav Ďakujem krásne za rady. Kontaktovala som už svoju banku. Uvidím, čo odpišu na mail. Máme rovnakú banku Sl.sporitelnu. Neukazuje mi však meno majiteľa účtu. Ešte raz, ďakuje veľmi pekne. Viem, že som urobila chybu. Komentáre typu: načo ste posielali peniaze vopred... nijak pomôžu . Cením si Vaš komentár.

adka1982
autor
3. apr 2020

@macik34 Objednavala som to cez FB.

adka1982
autor
3. apr 2020

@janinah objednavala som to cez FB

queen_mary
3. apr 2020

V tatrabanke ked ti odidu peniaze, tak v sms notifikacii mas meno prijemcu /majitela uctu

ivkazba
3. apr 2020

@adka1982 takže vysvetlím, ako to funguje (píšem ako odborník nie ako laik a áno, robila som regionálnu riaditeľku aj v SLSP). Nikto ti nepovie priamo, kto sa skrýva za daným číslom účtu. Keby tam hoci aj tvoj muž robil, nemôže ti to povedať, pretože je to porušenie zákona a okamžitá výpoveď. Môžeš ísť do pobočky TVOJEJ banky a požiadať o vrátenie platby. Vtedy tvoja banka požiada SLSP o vrátenie, SLSP vyzve majiteľku účtu, ak tá na výzvu svojej banky nebude reagovať a nebude súhlasiť s vrátením platby, vtedy SLSP tvojej banke poskytne meno a adresu majiteľa účtu. Toto je jediný legálny spôsob. Poplatok za vrátenie platby je však myslím 15 eur, takže je otázne, či sa ti oplatí dávať takúto požiadavku.

landsmanka
3. apr 2020

heh no pekne tak to by som sa asi zmierila s tym, ze som proste naletela

ivkazba
3. apr 2020

@adka1982 ak si to riešila cez FB, dala by som zdieľať jej profil s poznámkou, že objednala som, zaplatila som, tovar nikde. Hoci niektorých ani verejná hanba nefackuje.

adka1982
autor
3. apr 2020

@ivkazba Podľa mňa fotka na profilovku nebola jej. Meno mala uvedené len Domča.

liz_lemon
3. apr 2020

@adka1982 a to si vazne poslala peniaze, ked si ani len cele meno a priezvisko nevidela?

adka1982
autor
3. apr 2020

@ivkazba ĎAKUJEM KRÁSNE. Posielala som z účtu slovenskej sp. na účet slovenskej sp. Písala som mail do banky, uvidíme, akú odpoveď dostanem.

gabrielapatrik
3. apr 2020

@adka1982 SLSP To nepovie majiteľa účtu, je to bankové tajomstvo. Pozisdaj svoju bsnku zs poplatk o vrátenie platby, možno sa pani zlakne a penisze pošle. Zaujímave ze nie je vidiet meno, ani bo vypise?

jajka71
3. apr 2020

@adka1982 mozno vas je viac co zaplatili a nedostali, mozno dat vyzvu na fb, ked sa spojite a spolu nahlasite na policii...pripadne tym aspon upozornis ostatnych, aby nenaleteli....niektore sa zvyknu vyhovorit nato, ze tych objednavok mali vela a nestihli vsetkym vyhoviet (vo vseobecnosti pri obj.),ale to by sa hadam ozvala.....

akinom0077
6. apr 2020

@liz_lemon / veruze povie... nemalo by sa to ale da sa...

liz_lemon
6. apr 2020

@akinom0077 ja viem, ze sa to da, ale neviem, kto by riskoval pre niekoho neznameho z netu?

akinom0077
6. apr 2020

@liz_lemon / to nie 🙂

jurajvendet
16. jún 2020

@adka1982 prosim vas možte napisat na ake cislo uctu ste posielali peniaze,tiež e.mailovu adresu po pripade nejake tel.cislo. cez ktore s vami komunikovali.

adka1982
autor
17. jún 2020

@jurajvendet komunikovali sme cez msg. Meno mala Domca na profile. Číslo účtu: SK68 0900 0000 0051 6890 8007. Pravidelne okráda ľudí. Vytvorí si iny profil pod iným menom. Predáva na FB v skupine Bazar do 5 €.

jurajvendet
18. jún 2020

@adka1982 ďakujem za odpoveď.
ak ste niekto boli oklamaní a bolo pouzite toto tel.čislo
0944 052 765
poprosím o info.
jedna sa o podvodníka,ktorý to robil v minulosti a očividne pokračuje ďalej,myslím že viem o koho sa jedna a zbieram všetko potrebné aby boli usvedčení ako napr. čísla účtov na ktoré si nechali posielať peniaze,tel.čisla a mailove adresy plus vytvorené profily na fb.
za každý príspevok ďakujem a ak sa jedná len o malé sumy,o ktore vás oklamali nenechajte to tak,je je dôležité že škoda sa bude spočítavať a možno práve 10 euro bude rozhodujúcich aby bola vec kvalifikovaná ako trestný čin.

muut
29. júl 2020

@adka1982 Dobrý deň, pridávam sa, tiež ma okradla. Síce o malú sumu 12,90e ale i tak by som sa pridala ak by sme to šli viaceré nahlásiť.

jurajvendet
31. júl 2020

@muut Dobrý deň,môžte zverejniť číslo účtu na ktorý ste poslali peniaze a všetko co mate k dispozícii,napr.telefonne číslo,mailova adresa

jurajvendet
31. júl 2020

@adka1982 Cez svoju banku požiadajte o vratbu,následne bude dotyčný kontaktný svojou bankou aby vrátili platbu a pokiaľ tak neurobía do určitého termínu,ich banka vám stotožní majiteľa čísla účtu a následne môžte podať na polícii oznámenie,treba sa zozbierať ľudia,ktorý tiež posielali peniaze na to isté číslo účtu a stačí suma nad 266 euro a je z toho trestný čin resp.zločin podvodu nakoľko je spáchaný na viacerých ľuďoch