Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo kúpiť 2 ročnému drobcovi pod stromček ?

minnie55
18. okt 2011

Všetky nápady sú vítané, sem s nimi 🙂 🙂 🙂
Máme chlapčeka, takže uvítam hlavne "chlapčenské" hračky. Všetkým veľmi pekne ďakujem za odpovede.

tanika5
18. okt 2011

ahoj tak v prvom rade závisí len od toho čo Drobca najviac baví, či sa hrá hračkami alebo dá prednosť niečomu inému. Náš Drobec má 2 roky 4 mesiace. U nás idú hračky bokom, plnia len estetickú funkciu v detskej izbe aby vyzerala ako detská izba :D naopak zvíťazili u nás knihy, všelijaké vzdelávacie predmety a na prvom mieste je kreslenie 🙂 takže u nás budú Vianoce úplne iné ako minulý rok :D minulý rok to vyzeralo ako na foto :D hračkáreň prvej triedy :D tento rok sa určite zameriame už len na to čo Drobca baví najviac, takže nejaké potreby na kreslenie, knihy a pod. Samozrejme bude aj nejaká hračka ale počítam, že pojde určite bokom :D vždy ked sa začneme hrať s vláčikom, autíčkami a pod. po 2 minútach zistím, že sa hrám vlastne sama a Drobec už kreslí štvrté autíčko :D takže určite sa treba v prvom rade zamerať na to čo ho baví najviac 🙂

babul83
18. okt 2011

V jeho veku sa už naozaj dá zistiť, čo ho baví a podľa toho. Ja osobne odporúčam lego duplo. My sme ho kupovali, keď mal náš malý tiež dva roky a odvtedy ho dostáva pravidelne, lebo ho chce. Je to super, rozvíja to motoriku, fantáziu a vybláznite sa s ním aj vy. U nás letia knihy, autá a lego. Iné hračky u nás nenájdete moc. Kupujeme len to čo ich baví. Mladšieho síce ešte skúšame, ale viac menej lego a kocky.

@tanika5 u nás je to opačne. ideme kresliť a nakoniec si kreslím sama alebo s mladším ročným a Martinko sa už hrá s autíčkami. 🙂

lulana79
18. okt 2011

Lego Duplo bude aj pod naším stromčekom... Plus - môj Jakubko rád stavia domčeky a ohrádky pre zvieratká, takže dostane farmu so stajňou, s plotom, s nejakými postavičkami aj zvieratami... Rád číta, takže určite nejaké knižky a potom má rád logické hračky, rôzne vkladačky a skladačky, nejaké drevené už má, tak pribudnú ďalšie. Zháňam tiež také obrovské drevené puzzle, s veľkými dielikmi, cca 20 kusov - to by môjho tiež určite bavilo... Fakt záleží od toho, čo ho baví... My napr. na autíčka moc nie sme, tak tie ani kupovať nebudem...

memaja
18. okt 2011

Ahojte, my sme nášmu trojročnému Alexovi kupovali pred rokom vláčika Thomasa Trackmaster, ľahko sa skladá, ľahko sa udržuje a vždy sa k nemu ešte dá niečo dokúpiť, buď na ďaľšie narodeniny, alebo meniny, alebo vianoce. Náš syn má rád tie hračky, ktoré sa vyskytujú v rozprávkach. Takže sme sledovali čo si v telke obľúbil, to sme mu vždy na nejaký sviatok kúpili - ako napr. toho Thomasa. Alebo babky mu kúpili autíčko na diaľkové - Roory.

salvinka
18. okt 2011

ja ma podobny problem 🙂 aj ked moj este dva roky nemal ale i tak sa tesim na dalsie reakcie.. ja som dokonca uvazovala aj nad tou kuchynkou detskou.. lebo moj drobec sa stale okolo mna obsmieta ked varim a tiez vari piskoty v hrnci 😀
a dnes mi spravil sou ked sme sli okolo cykloservisu, takze viem ze aj bike by sa mu pacil, ale to asi az na druhe narodky v marci..
chcela som mu take velke policajne auticko co aj hulaka a blikaju mu majaky ale to mu muz doniesol jeden den z prace takze ti fakt uz neviem poradit 😝

bzuco
18. okt 2011

náš dostal el. motorku (objednali sme z MMB novú za nejakých 30€) a mala veľký úspech

m.i.r.i
18. okt 2011

My budeme mat 2 rocky mesiac po Vianociach a tiez suhlasim jednoznacne s tym, ze je to tazsie povedat vseobecne, lebo kazdeho chlapceka bavi nieco viac a nieco menej. U nas idu auta a vlaciky, ale ma ich dost a kazdy mu nejake dalsie auto kupi, takze uz asi nebudem rozsirovat zbierku. Aj ked sme sa pohravali s myslienkou auta z Tesca, taky obrovsky kamion s tahacom co tam mal nalozenych 16 auticok 😀 Ale uz sme si povedali, ze dost. Nas sa velmi vyhra s vlacikmi, tie co maju tie skladacie kolajnice( maju ich hlavne Ikea a Tesco) a mozem to ako darcek odporucit ak by to tvojho bavilo. Uz si aj sam zacina skladat tie kolaje a mosty. No u nas asi budu tiez knizocky, puzzle+ nejaky naucny detsky notebook a tiez detska vrtacka a ine naradie, kedze nas chrust by starkemu vsetko bral a len by vrtal a pribijal a pilil...na narodeniny mam potom ukryty aj prvy detsky ruksacik na poklady..

andreaka11
18. okt 2011

no tak ti moji (chlapec, dievca) budu mat v decembri 2 roky a chcela by som im kupit vlaciky+kolajnice. neviem, ci ich to bude bavit, lebo taku hracku vobec nemame. ale verim tomu, ze ked im to ukazem, ako sa s nim hrat a ze je s vlacikom zabava, tak sa s tym budu hrat.

metlonka
18. okt 2011

Nas maly tiez este dva roky nema...ale na meniny sme mu kupili autodrahu Wader. A dokaze sa s nou krasne vyhrat...ak maju vasi drobci radi auticka, urcite im urobite radost. A tiez sa daju dokupovat rozne garaze a auticka. Tie sa daju pospajat a tvoria potom akoby vlacik:o)
pridavam link:
http://autodrahy-supravy.heureka.sk/f:6253:111753/
dalsie moje tipy na vianoce su...asi tiez lego duplo, zvukove knizky, alebo puzzle, smetiarske auto, detsky CD prehravac...a novu tabulku na kreslenie s peciatkami, jednu sme uz mali ale znicili ju, a maly rad peciatkoval 😉

montinka
20. okt 2011

tak nasa malá mala minule vianoce 2 roky aj pat masiacov a dostala bycikel,kocik. babiku,magneticku tabulku na kreslenie,oblecko......
a chlapcovi by som kupila bud nejaky vlacik alebo lego alebo tu nagneticku tabulku na kreslenie,alebo drevene puzzle alebo potom nejake oblecko

ichbinich
20. okt 2011

Moj bude mat 3 tyzdne pred Vianocami narodeniny a potom su este Vianoce... Takze mam "dvojaky" problem 😉
Mame uz kupene odlozene dalsie diely drevenej zeleznice z Tesca. Uz ma cast, velmi rad sa s nou hra, tak dostane dalsie. Pasuju spolu origonal Brio, Tesco aj Ikea, ale Ikea ma najhorsiu kvalitu a nie vzdy pasuje. Ale Tesco Little Steps odporucam, hlavne ceny ma super a vela suprav aj jednotlivych dielov na vyber.
Spisem, co ma rad, mozno bude pre niekoho inspiracia:
Podla nalady sa hra s Legom (Duplom), ale tam mame kopu zdenenu po kamoske, nebudeme dokupovat. Lebo uz sme kupili policajne auto, traktor s vleckou aj lietadlo a ma aj vlacik. A kociek klasickych mame kopu.
Zboznuje svoje Bobby car odrazacie auticko, uz mi zodral dvojo topanok 😀 Vonku sa vozi na odrazadlach-motorkach inych deti, ale tie umelohmotne su strasne nestabile... Z jednej uz spadol.
Ked ma niekto vonku kociarik pre babiky na tlacenie alebo kosacku, tak si ju tiez hned ide vyskusat. Aj v jasliach vozieva macka vo voziku na prechadzku 😉
Rad si kresli, takze ma svoj stoli a stolicku z Ikey a na nej natiahnuty papier (rolka z Ikey), moze si hocikedy kreslit.
Rad si tiez pozera knizky a sklada puzzle (cele obrazky auticok alebo zvieratiek do dierok v obrazku velkosti asi A3). Mam uz kupene puzzle, kde je kazde auticko z dvoch dielov, to dostane bud na narodeniny alebo na Vianoce.
Ma rad vsetko, co ma kolesa, takze auticka vedu, asi najradsej ma miesacky na beton 😀
Niekedy si sklada veze z obycajnych drevenych kociek, alebo ich vklada do tzv. puzzle, ktoru mu z drevotriesky spravil manzelov brat (v tenkej drevotrieske su vyrezane rozne tvary, do ktorych sa daju vkladat tie jednotlive kocky).
V jasliach vzdy vari v kuchynke, domy tiez musi pozerat do hrncov, takze asi kupime sadu hrncov, tanierov, variech atd.. Este nema vlastnu izbu, tak mu kuchynku nemozme kupit, ale uz sme o nej rozmyslali.
No a samozrejme, ze "nehracky" su casto najlepsie hracky: stipce, gastany, umelohmotne dozy, lyzicky, korenicky a spol. Minule Vianoce sa viacej tesil z trhania darcekoveho papieru ako z obsahu darceku 😀

ivett1
20. okt 2011

@minnie55 Ahoj...viem, že už tu podobná téma bola...skús nakuknúť aj sem
https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-sport/darcek-na-druhe-narodeniny-co-myslite/
a len kvôli inšpirácii aj tu
https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-sport/hracky-pre-dvojrocne-deti/
https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-sport/poznate-dobre-knihy-vhodne-pre-2-rocne-dieta/
nášho najviac zaujalo odrážadlo- niečo ako firstbike a jasné, že autá ...hlavne mc queen a postavičky, knihy alebo hračky s motívom obľúbených filmových hrdinov (napr. toy story)
veľa šťastia, dúfam, že si niečo vyberiete 😀

majulino
20. okt 2011

ahoj mojho brata najviac zaujimaju auta a ryby no ak by si mal vybrat tak su to ryby 🙂
a aby nestacila hracka tak este aj zacne ukazovat ako ryba plava, ze taku chce 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli