Farár odmietol pokrstiť dieťa. Čo robiť?

pastelka74
10. dec 2011

boli sme včera na fare,poprosiť farára o pokrstenie našej dcérky,ale ako náhle sa dozvedel že nie sme zobratý,odmietol akú koľvek dalšiu komunikáciu...ba práve naopak,začal sa do nás navážať,ako takto môžme žiť,a vraj keby sme boli zobratý,on nemá problém okrstiť dieťa aj hned...príde mi to vonkoncom nespravodlivé voči dcérke,ved všetci sme dietky božie,nie??? ale pán farár nám začal rozprávať o tom aký sme zlý ludia,že sme zlým príkladom pre naše deti,a nikdy nebudeme mocť dať toľko lásky našim deťom ako rodičia ktorý chodia pravidelne do kostola a prijímajú všetky sviatosti...ja som si v danú chvílu pripadala ako v špatnom filme...a nezmohla som sa na slovo v tom šoku! 😕 ...ja nemám proti veriacim či neveriacim ľudom nič,ba práve naopak...nech si každý verí v čo chce...ale teraz tuho premýšlam čo robiť,určite sa na pána farára z farnosti Partizánske-šípok budem sťažovať...pretože už samotné prijatie na fare po zazvonení...po celej fare behali decká v pubertálnom veku vrieskali a chovali sa horšie ako opice v zoo,pána farára nemohli nájsť desať minút a nakoniec si nás prišla obzrieť obtlstlá blondína pomedzi dvere...myslela si že ju nevidíme,ako nakúka kto sme 😎 a až potom sa ukázal pán farár...všetko to na mňa pôsobilo zle,ale stále som si hovorila že kôli malej urobím čo koľvek....ale klamať boha a seba,aby bol pán farár spokojný...to ODMIETAM!!!..... 😨 😔

ngeliksk
10. dec 2011

Farar odmietol krstit dieta. Co robit? Darovat financny prispevok na faru! 😀 Bohuzial,ale toto je cirkev! (tym sa nikoho nechcem dotknut a samozrejme cest vynimkam)

ejuska79
10. dec 2011

my tiez nie sme zobratí v kostole, ja som veriaca, manžel nie, sice je pokrsteny ale nechodil do kostola ani chodit nebude...nechcela som ho nutit na cirkevny sobas, viem ze by to urobil keby nastojim.. mala je samozrejme pokrstena, manzel nemal ziadne vyhrady, vedel ze budem na tom trvat a ze ich budem vychovavat vo viere...ale tiez mal farar poznamky a vraj druhe nam uz nepokrsti... tak pojdem inam...a hotovo..

danula.ch
10. dec 2011

prave kvoli takym ludom co si hovoria farari, ako opisovala @pastelka74 v uvodnom prispevku, som zanevrela na cirkev ako taku. nie ze by boli radi dalsej ovecke a buducim prispevkom do zvonceka, naopak, daju najavo, ze nie ste pre uzasnu katolicku cirkev dost dobri. pre prkotiny. zijeme v modernom svete a zit spolu bez sobasa je bezna vec. a povedzme si na rovinu, prispevky do zvonceka su alfa a omega celej nablyskanej pozlatenej cirkvi. mali by zit v skromnosti a ludom rozdavat, nie im po omsi natrcat tie misticky na dlhych tyciach, ze vraj na opravu kostola. je to trapne a som rada, ze nie som toho sucastou. moje deti ak budu chciet, mozu si vybrat aka cirkev im vyhovuje, je mi to jedno. ale ja som az prilis slobodna dusa, aby mi nejaky svaty hovoril, co mam robit
a ze matka ktora chodi do kostola da detom viac lasky ako neveriaca? to je co za chujovinu? cele je to postavene na hlavu, len manipuluju vsetkych okolo seba. mna nie, mna to akurat tak naserie 😉
teraz ma mozete prizabit 😀

aliza
10. dec 2011

ja si tiez myslim, ze v takomto pripade netreba vobec krstit. Ja som krstena nebola, aj ked mamina strana prisne katolicka a ked som mala asi 10 rokov, tak sa viera vo mne sama prebudila, z vlastnej vole a zaujmu, dala som sa pokrstit, mam vsetky sviatosti....takze nesuhlasim s tym, ze treba dieta pokrstit tak ci tak, aby sa mohlo v buducnosti vydat/ozenit v kostole 😠, to je vypocitavost a nie uprimna viera. Ked raz niekto nie je praktizujuci veriaci, nema sa co v kostole zenit/vydavat, tiez to robia ludia len pre efekt, je to krajsie, romantickejsie, ako na urade. A takisto krst, je to proste moda a ci veriaci, neveriaci, pokrstit treba a urobit hlavne velku oslavu. tiez poznam takychto ludi, do kostola by ich ani parom volom nedostali, ateisti, ktori ale boli v detstve pokrsteni a tak kludne robia krstnych, aj ked sa viere priam vysmievaju. tak z tohto sa mne obracia zaludok...krst ma predsa svoj vyznam, aj uloha krstnych, nie? ak nemienim dieta viest vo viere, tak nevidim dovod krstu, to je potom vysmech viery.

brisilda
10. dec 2011

dievcata ja s manzelom tiez nesme zosobaseny v kostole manzel nieje dokonca ani pokrsteny a dieta nam bez problemov farar pokrstil 😉 Je to predsa bozie dieta a Boh nikoho neodmieta ! Svoje deti vediem k viere no do kostola chodime len raz za mesiac niekedy ani to nie no to este neznamena, ze niesom veriaca a moje dieta tym padom nemoze byt pokrstene 😠 takze pokial vam farar odmietne pokrstit dieta je dobre zajst za inym fararom 😉 Pri druhom dietati sme tiez nemali ziaden problem pri krste farar bol uzasny 😉

katrinka8
10. dec 2011

Mne sa na tom vsetkom nepaci to, ze kazda fara, kazda farnost, kazdy farar ma "svoje" pravidla. Co jeden zakaze, druhy povoli - vo vsetkom - v krstoch, v sobasoch. Proste mi to pripada ako holubnik, kde si kazdy robi to, co sa mu prave zapaci ☹ Nech sa potom ale nikto necuduje, ze ludia sa od cirkvi (nie od viery) odvracaju. Podla mna by VSETCI farari mali dodrziavat ROVNAKE pravidla pre vsetkych a vo vsetkom, a nemuselo by sa potom nikde riesit, preco nechcu pokrstit dieta, preco nechcu uznat krstnych rodicov, preco nechu sobasit....
A este jeden postreh zo zivota pre tych, co skumaju, preco chcu dat rodicia krstit dieta, prip. ked sa chcu brat v kostole, ked nie su praktizujuci veriaci - v mnohych rodinach a oblastiach este stale existuje obrovsky tlak rodiny, ktora jednoducho ludi dotlaci (obvykle psychickym vydieranim) do tychto sviatosti. Preto nesudme, autorka otazky polozila otazku, co ma robit. Ziada o radu, nie o sudenie. Ona ma svoje vlastne svedomie, sama si zodpoveda svoje ciny 🙂

nibiru
10. dec 2011

ja som mala cirkevnu skolu a s priatelom mame vsetky sviatosti no nie preto že sme sa rozhodli rozhodli rodicia a moja mala nieje pokrstena ak bude chciet pokrstime ju ale nechcem aby to bolo pretože sa to očakava alebo sa to patrí a potom nič to bolo posledny krat čo dieta kostol videlo to neuznávam no na druhej strane take chovanie tiez nie nepoviem keby v klude vysvetlil prečo nechce dieta pokrstit alebo keby sa informoval či mienite neskor sa aj zosobašit a riešit to nenasilnym dohovorom ...podla mna ma akekolvek dieta pravo bit pokrstene ved ani jan krstitel nerozlisoval koho krstil a nekrstil ani za peniaze ako sa to bežne deje že za poplatok okrstia mam znamu ktorej dosiel 8r syn domou okrsteny bez matkinho vedomia nikto mu nerobil problem že je mama rozvedena a ma dalsie nemanž.deti.

akramgad
10. dec 2011

prepáčte ale nie je na bohu aby sám posúdil keď príde jeho čas či je alebo nie dobré byť alebo nebyť zosobášený v kostole???? nenávidím tento systém a to som katolíčka kto dal farárovy právo posudzovať a osudzovať ľudí nie je on na to aby posunul lásku k bohu ďalej do sŕdc ? nie je na to aby prijal " ovečku" do svojich radov ? ako si dovolí haniť vzťah dvoch ľudí keď ich nepozná? tý čo chodia každú nedeľu do kostola sú lepší alebo hodnejší boha??? poznám takých čo idú ježiša strhávať z kríža a dajú do kostola všetky peniaze čo majú a pritom nevedia prísť na meno svojim blízkym to je náboženstvo??? tak potom pardón ale nepíše sa v biblii o tom že keď mám sobáš v kostole a idem pravidelne do kostola že som lepší kresťan a aj cesta do neba je ľahšia !!!!! kde sú 10 božích prikázaní ??!!!! Viera v boha alebo kreťanstvo je hlavne o tom ako sa chováme k svojim blížnym ako uctievame boha v sebe a nie ako často prispejem do zvončeka alebo ako často ma vidia kráčať z kostola !! takže já by som asi napísala na dijecézu alebo by som šla k evanjelikom lebo tý príjmajú človeka a nie jeho rodinu 🙂 želám ti aby sa to podarolo čo si želáš a tým čo budú sa rozčulovať nad tým čo som napísala odkazujem : verte v boha v seba a prečítajte si bibiliu až kým ju nepochopíte . P.S. hodte kameňom tý čo sú bez chýb a hriechu ( upravila som si to po svojom )

nikolka2
10. dec 2011

Ja som stym problem nemala ,,,prvu dcerku som krstila sama ako slobodna mamicka iba so sestrou ako birmovnou mamou ,,,a druheho synceka uz ako vydata stastna mamicka ,,,,nie kazda zena sa stala svojou vinou slobodnou mamickou ,,,,a podotykam aj knaz je len clovek ,,,nie boh 🙂

lencici
10. dec 2011

Tomu sa hovorí farár s veľkým F....

mataharyy
10. dec 2011

No já jsem se setkala s tím že sice jsme manželé, ale nebrali jsme se v kostele, takže nám děti nepokřtí (a to jsem se chtěla jen informovat, pač v čechách s tím potíž neměli), ale když prý dáme nějaký dar tak že by to šlo... No po mém prohlášení že i církev už přestala prodávat odpustky a že podle mého názor si křest, tedy místo v církvi nelze koupit se pan farář začal tvářit nějak nevrle 😝 Ale když už i církev je úplatná, tak to raději dítě pokřtít nenechám, samo se rozhodne až bude velké zda chce, nebo nechce. Do kostela nechodím a vlastně ač ve víře vychovaná (a v určité míře v ní budu i děti vychovávat), dá se říct nevěřím, což ale neznamená že mé děti nebudu s vírou seznamovat, ale ne tak že je vezmu v neděli do kostela a po kostele se strhne debata "kdo, co, kde s kým...". Je mi líto, toto není pro mě 🤐
Jináč tedy nesouhlasím s tím že pokud někdo nechodí do kostela, nebo dva nejsou manželé a mají děti jsou špatný, věřit člověk může i když kostel nenavštěvuje a věřící může být i pár s nemanželským dítětem (i církev dělá sama sobě ústupky...)... Ani víru člověk nemusí brát bezvýhradně a přitom jí může mít 😉
Sama se zamysli zda ti to pokřtění stojí za to aby jsi kvůli tomu dělala nějaké čáry máry (protože pak už to není ta "čistá víra/církev"), nebo to chceš jen proto že se to dělá... Mojí sestru křtili ve školní jídelně, protože máma byla rozvedená a sestra je nemanželská a v kostele by jí nepokřtili, takže i církev umí sebe samu obejít, otazné je či je to pak ta církev které chceš věřit a kterou tímto chceš tvořit, já mám jasno, tohle nechci a pokud děti jednou budou chtít, tak prosím, mě věřící/církev spíše sklamala, takže se odmítám snažit a obcházet dá se říct boží zákony a tím se podílet na braní iluzí jiným... 😝 Mimochodem ani pokřtěním dětí se nevyhneš tomu že tě někdo bude ohovárat, vždy se něco a někdo najde... 🙂

frick
10. dec 2011

Ja stále nerozumiem z akého dôvodu chceš mať dieťa pokrstené.Pokiaľ nie si veriaca tak na čo? kvôli tomu že raz to možno bude potrebovať? A načo by to potrebovalo?Nevidím dôvod načo by malo mať potom svadbu v kostole.Keď sa časom rozhodne nieje problém sa dať pokrstiť.Ak sa niekto hlási k nejakej cirkvi tak nech dodržiava jej pravidlá.nikto nikoho nenúti byť veriacim ale nedá sa robiť tak, že: vy nás pokrstite, pobirmujte zosobášte lebo to sa nám páči ale nechcite od nás aby sme chodili do kostola a už vôbec na spoveďˇ.My si budeme robiť po svojom a vy to rešpektujte a nestarajte sa či sme zosobášený alebo nie a my vás rešpektovať nemusíme.Keď niečo od cirkvi potrebujete vtedy ste všetci dietky Božie ale keď od vás chce cirkev vtedy je nespravodlivá ! Podaktorí si to predstavujete tak že to čo sa mi páči to budem rešpektovať a to čo sa mi nepáči s tým mi dajte pokoj,som slobodný človek a ja sa rozhodnem.Tak sa teda rozhodni čo chceš a neseď na dvoch stoličkách!

kbeata
10. dec 2011

a ja som si myslela,ze krestanstvo v 21.storoci a v takejto podobe ☹ je uz len prezitok 😀

ajca123
10. dec 2011

Ahoj ja nemam ani jedno dieta pokrstene a ani nikdy nechcem 🙂
Nemusim mat vsetko co je v trende... Milujeme svoje deti aj bez toho aby boli pokrstene...
Nemam ich rada a aj si myslim ze rozpravaju hluposti... A ohladne biblie haaaaaa... A moj drahy si tiez o nich mysli svoje a aj to ze su to uch....aci
Je mi jedno co si o mne myslite... Kazdy ma svoj nazor
A este mozem povedat ze oni maju najviac pod matracou €

bbarboraa
10. dec 2011

ja tiez tomu nerozumiem tomu naco dieta krstit... ja som neveriaca a svadba bude na urade a na miesto krstu si vybavime sukromne uvitanie do zivota pre babatko a potom mala rodinna oslaava 🙂 nieje to takto rozumnejsie?.... a ked dieta bude niekedy chciet byt veriace potom to necham na nho ja jeho slobodnom rozhodnuti... prirodzene sa dieta rodi bez viery ... pootom nech je hoc aj moslim 🙂

annie13
10. dec 2011

v Boha verím, mám všetky sviatosti, deti pokrstené ale farárov neuznávam, mali sme v susedstve farárov troch katolickych, ktorí chceli zriadiť z domu kt,. kúpili centrum pre deti, to čo po nich zostalo bolo na zaplakanie, katol. farari a kazdy vikend neskutocna ozran party mala som 17 a KBO nam ponukali ako na beziacom pase, kazdy vikend im ina "neter" oberala orechy a podobne

@pastelka74 brat mal podobny problem, len im odmietol farar pokrstit kvoli tomu ze jeho partnerka je rozvedena i ked obidvaja maju vsetky sviatosti isli do druheho mesta a bez problemov
takze skusit len ineho farara niektori si o sebe myslia ze su viac ako druhí ludia co je velky omyl
@karinnka radsej si skontroluj pravopis

ivuska6
10. dec 2011

ahoj moja svagrina ma tiez brata farara a ked som chcela dat malu mu pokrstit tak nechcel a to uz len zato ze mam svagrinu hore nos nechcem nic skarede pisat na jej osobu nech sa ma dobre a urcite mu ta natarala ze aby to nespravil a tiez nie som zosobasena v kostole tak som to nechala tak v skole mi chodila na nabozenstvo mala a v tretom rocniku som si ju dala pokrstit pred primanim farar povedal ze to tak spravi tiez sme museli mat krstnu taku co ma vsetko, cudzi farar nam to spravil a ten co je do rodiny nie, ale to zalezalo od mojej mudrej poboznej svagriny . a tiez mi to bolo jedno ci budu moje deti pokrstene alebo nie v zivote sa nic nemeni natom ci je alebo nieje pokrstene . moja mama bola od mala vedena k nabozenstvu ma vsetko az po birmovku aj svadbu v kostole nas neviedla ktomu sice raz povedala ze to lutuje ale mne to nechyba . a moja najmladsia sestra nieje ani pokrstena lebo to odmietol spravit farar co to bol za debila potom . odporucam hladat ineho farara .

alias313
10. dec 2011

pastelka 74 no ja neviem, je nutne dietatko krstit??Ked teda nezijete ako "kresťania." Niektoré kamarátky keď mali s niečím u farára problém (napr.nechcel v kostole zosobášiť kamarátku) dali mu obáločku a potom to už samozrejme išlo. Prípadne by si mohla skúsiť niekde inde, keď na tom krste trváš. Ja by som si dieta pokrstit nedala, neh sa rozhodne keď bude veľký. Ja som takú možnosť nemala, som pokrstená, čo mi je veľmi lúto, ale inak ateistka 😀

diabliq6666
10. dec 2011

ak chcete malu pokrstit,sla by som za inym fararom..ja som slobodna mamina,dokonca niesom ani pokrstena a malu mi pokrstil uplne bez problemov

ada4326
11. dec 2011

My s priateľom tiež nie sme zobratí, ale boli sme pre syna žiadať krt. Pán farár nám povedal, že žiaden kňaz nemá právo odmietnuť pokrstiť dieťa, ak to pre neho žiadajú jeho rodičia. Aj keď nie sú zosobášení.
Pán Ježiš volal maličkých k sebe bez toho aby vedel, akí sú ich rodičia.
Vôbec nezdieľam názor karinnki - je to pokrytecké a už vôbec nie kresťanské zmýšľanie, plné neznášanlivosti.
Kostoly a farárov si vymysleli ľudia a cirkev v minulosti páchala násilie a neprávosti. Verím v Boha, ale do kostola nechodievam. Vážim si sviatosti, ale natrafila som aj na farára, ktorý sa vypytoval pri svätej spovedi či mám frajera, či spolu spíme a podobne. O tomto je viera? Silne pochybujem.....................

zuzana581
11. dec 2011

Nad niektorými komentármi musím len krútiť hlavou, ale nebudem ich komentovať ☹

@pastelka74 Daj si dieťa pokrstiť inde.

Celkovo by som ja osobne cirkev zrušila. Je to jedna .... banda.... Štát by mal prestať cirkvi dotovať a potom by sa ich "zamestnanci" prestali chovať arogantne a začali by byť naozaj služobníci boží.
Ja som veriaca a deti vediem k bohu, ale nie k cirkvi. Máme známeho farára, ktorý je naozaj farár a nie len vydierač a zdierač slušných ludí. Nie je falošný ako väčšina "farárov". Sobášil nás, aj krstil môjho syna. Nič nečakal a urobil mu krásny krst. "farár" čo krstil dcéru to bral ako pásovú výrobu. Natlačiť rodičov a rodinných príslušníkov asi 6 deti do miestnosti 2x2, od každého zobrať 500 sk, odbiť to za 10 minút a zobrať ďalších. Hnus. Ale už radšej končím, lebo toto je jedna z velmi mála vecí, čo ma vie rozčúliť. Faloš...

lehotka
11. dec 2011

Nevidim zmysel krstenia dietata , ak ste neveriaci, resp. do kostola nechodite 😕

katarina104
11. dec 2011

rodičia a krstný rodičia – ako sa už spomenulo krst je sviatosťou viery (KKC 1253) a u všetkých pokrstených má viera po krste rásť(KKC 1254). Aby sa krstná milosť mohla rozvíjať je potrebná pomoc rodičov a krstného otca alebo matky. Títo majú byť presvedčení kresťania, schopní pomáhať pokrstenému na jeho ceste kresťanského života. (KKC 1255)
Pri výchove vo viere zastupujú matku Cirkev. (RR OKD 8)
ak sa krstí malé dieťa tak katechumenát má nasledovať po krste popri raste a dospievaní dieťaťa (KKC 1231)

Ako môžeš dať pokrstiť dieťa bez toho, aby si mu bola príkladom v živote...nie farár je zlý, treba sa zamyslieť, ak dieťatko vyrastie, má slobodnú vôľu a môže sa dať samo pokrstiť, krst je sviatosť a je to slobodné rozhodnutie človeka byť kresťanom..

lucinocka
11. dec 2011

preto nechodim do kostola, lebo sa farari miesaju do toho do coho sa prd rozumia... co mi clovek, ktory nikdy nema rodinu moze vykladat o manzelstve, alebo vychove deti? a ta veta: ale pán farár nám začal rozprávať o tom aký sme zlý ludia,že sme zlým príkladom pre naše deti,a nikdy nebudeme mocť dať toľko lásky našim deťom ako rodičia ktorý chodia pravidelne do kostola a prijímajú všetky sviatosti."
by som mu povedala sakra.. ze ti co sedia v prvej lavici, by si vobec nezasluzili mat deti, ze najhorsi ohovaraci chodia si do kostola ulavit svojej dusicke..ach, som sa normalne vytocila, ani som nemala radsej tuto temu citat..

tea333
11. dec 2011

Toto je cela chyba cirkvi a viery.Neveriaci su podla veriacich horsi ludia a hriesnici.Ti, co nechodia do kostola a neprijimaju sviatosti su pre fararov a clenov cirkvi horsi a hriesni..
Som zvedava, kedy pride na moralku.Ja totiz pustam starsich ludi sadnut,pomaham im, pomaham NIELEN bliznym, ale aj cudzim, spravam sa slusne a s uctou, vazim si rodicov, milujem svoju rodinu..atd
Ako autorka pisala, ze na fare boli deti co sa spravali ako v zoo. O co su lepsie nez ateisticke deti, ktore sa spravaju vzorne a slusne? O NIC..akurat o ten krst..
Veriaci, ktori by podla vlastnych slov mali mat srdia plne lasky, si lasku ku vsetkym ludskym bytostiam zamietaju s elitarstvom.

zuzka1.
11. dec 2011

nas pripad, boli sme spolu s mm 2 mesiace, ked som otehotnela, ja bez krstu a bez akychkolvek ostatnych sviatosti, mm z krestanskej rodiny, zo sivatostami. Ja pochadzam z rodiny, kde nema sviatost ani jeden z mojich surodencov, ani rodicia.
pan farar vypocul, za 4 meisace zosobasil v kostole - svokrovci sa zarucili, popodpisovali papiere, ze zarucuju, ze budeme zit krestansky zivot a deti vychovavat vo viere. sobas bol bez omse, ja som slub nehovorila.
na poucenia sme chodili , ucila som sa katechizmus, az do porodu, po porde mesiac pan farar ususdil , ze som zrela, pokrstil ma, prijimanie, birmovka. mesiac po mne pokrstil nasho maleho. samozrjeme sa to nezaobislo, ze nech dam fararovi peniaze za krst, neviem naco, nic som nedala, odmietam platit taketo veci, je to jeho poslanie, nie dobrovolnost a neviem co.
svokra vlemi chcela nech chodime pravidelne do kostola a podobne, maju v rodine farara, moj argument, nebudem tak chodit, ked vidim tych ludi, co potom ohovaraju a riesia stale inych nemam chut, ideme ked sa nam chce, alebo mame potrebu, nie len vtedy ked sa ma, vzdy povem, ze ak je Pan spravodlivy, vie, ze nie sme zlí ludia a koname v sulade v ramci moznosti s desatoro.
ten isty farar u nas odmieta krstit deti nezosobasenych rodicov, montuje sa do vychovy vzdy ked sa da a kazdemu,
podla mna dieta za to nemoze, zbavit dedicneho hriechu si zasluzi kazdy veriaci, u nas maleho vedie k viere svokra, pravidelne s nim chodi do kostola, vysvetluje, nebranim jej,
nie pan Boh, ale cirkev je prehnita, preto nech sa kazdy vysporiadava po svojom, ale ani fararom neprinalezi nikoho sudit, hodnotit.

ja osobne som fararovi uprimne povedlaa, ze chcem svadbu v kostole kvoli svokrovcom a preto, ze sa mi to jednoducho viac paci, cuduj sa svete, ocenil uprimnost, ja som povedala, ze mu klamat nebudem a to si vazil.

ked teda chcete, bud jednajte na rovinu, rovno si to vydiskutuj s fararom, mozno ho tvoje argumenty presvedcia, neries co je okolo, pubertaci, tetula co hlasi fararkovi, na nech hlasi, co tas po nich. ked sa nebude dat, najdes ineho o tom nepochybujem.

veve39
11. dec 2011

@evatko evatko klobuk dole ako si trefne vystihla podstatu v reakcii...
mne sa prave pre ten pokracujuci komentar nechcelo ani reagovat ...prirovnanie santiacich a iste aj hlucnych deti na fare k opiciam v ZOO...no to asi dava aj obraz o tom, aky "zly, zly " bol ten farar...stazovat sa treba...ved my sme ti spravni krestania (na rozdiel od tych ostatnych "kostolnikov" ktori iba a len ohovaraju...)

ja tiez verim, dufam a spravim co mozem pre to, aby aj moje dieta santilo a jacalo v niektorom pastoracnom centre...

k dozadovaniu sa krstu za kazdu cenu, aj ked nemam teda asi predstavu, co ten krst vlastne je, sa nevyjadrujem...

smiesne u tych, co si prave koli tymto krstnym "obstrukciam" tak radi kopnu do "skostnatenej" RKC je to, ze asi netusia, ze prave krstom sa clovek stava neoddelitelnou sucastou a clenom Cirkvy - prave tej tmarskej, staromodnej..."skorumpovanej"

katarinajurikova
11. dec 2011

Prve dieta mi pokrstil ,ako slobodnej matke,podmienka bola,ze nesmiem byvat s priatelom(byvala som u rodicov)No a teraz som vydata na urade mame druhe a mm nechce dat maleho pokrstit.Pritom on ma vsetky sviatosti,ale sa mu cirkev zhnusila.Ja som veriaca,modlim sa,ale vsetkeho s mierou...Verim v Boha,nie vo fararov a ludi ,ktory tam chodia,len aby vypadali pekne...Ked chcem hovorit s Bohom ,pomodlim sa...Ziadny clovek ,ktory nikdy nebol zenaty resp.nezil vo zvaäzku so zenou nemoze chapat problemy dvoch ludi,ako zena a muz.
Starsi syn chodil aj na nabozenstvo,ale odhlasili sme ho potom ,co farar im hnusne nadaval a vyhrazal sa im podotykam prvakom!Vyhrazky typu No pockaj ,ked nepojdes v nedelu do kostola,pockaj co ja tu s tebou spravim,,,,Plakaval ani mi tam nechcel chodit.Muz robi aj soboty a nedele a vtedy som bola tehu ,ked som dlhsie stala hned som odpadla...alebo sedela ...Stari rodicia boli na 100km daleko...
Ako pisem verim v Boha ,ale vety typu mamicky si z toho robia modu je sprosta...skor mi pridu niektore mamicky ,ktore vodia deti do kostola ako moda...a ked z neho vydu ,tak nazyvaju ostatne CHUDERAMI...urcite sa tu v tom jedna mamicka spozna,ktora tu vypisuje,ako deticky vodi do kostola....

tanapeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkave
11. dec 2011

tiez verim v boha.dakujem mu,modlim sa,rozpravam sa s nim castokrat.ale cirkev ako-taka a farari?nie,to odmietam.dcerku mam pokrstenu a aj druhe dietatko dam pokrstit.nie kvoli "mode",ale z mojho osobneho presvedcenia.osobne by som sa stazovala na pristup aky zvolil farar.ved to dietatko je bez poskvrny(ked nepocitam dedicny hriech,ktory mal aj sam farar,ked sa narodil).moze byt rad,ze dalsia "ovecka sa dostane na spravnu cestu".a sla by som hoc aj do ineho mesta,do inej dediny kvoli pokrsteniu dietatka,ak som presvedcena o spravnosti tohto kroku.......