Mamičky na rodičovskej - koľko času denne strávite varením?

veronique_1
10. aug 2011

Otazka je urcena mamickam na rodicovskej? Kolko casu stravite denne varenim a pripravou jedla? Muzovi na veceru pripravujete len hlavne jedlo alebo aj polievku?

winona24
10. aug 2011

čožeee??? to akože navarím obed a potom aj na večeru mám variť??? zase??? 😀 😲 OMG....nieee...

však navarím obed..polievku,druhé jedlo a to si potom partner dá...ak nemá chuť,pripraví si niečo iné.... 😉 😉

a čo sa týka času,kt.strávim varením...hmm...tak záleží od typu jedla....ale cca tie 2 hodiny....

romcag
10. aug 2011

Ja varím podľa toho aký máme týždeň 😀 keď má mm rannú, varím buď polievku, alebo druhé, keďže má teplý obed v práci ( kedysi som varila aj aj, ale často sa to nezjedlo, tak nemienim vyhadzovať) to máme aj tak na 2-3 dní.. keď má poobednú, varím aj polievku aj druhé.. polievku väčšinou na 2-3 dni, druhé každý deň, berie si z neho aj do práce.. malej osobitne, vždy na 2-3 dni.. ja niesom nejaký polievkový typ, ale mm to berie ako základ, tá väčšinou nikdy u nás nechýba, večere buď dojedáme z obeda, alebo studené.. varím tak cca dve hodky denne, a ja som skôr taká, že cez víkendy sa snažím niečo rýchle uvariť, aby som sa mohla naplno venovať mojím dvom láskam, keď môžeme byť všetci pokope, nie aby som pri hrncom stála.. to buď v piatok navarím viac, alebo len cez víkend rýchle, alebo sa kdesy najeme 😉

vivusika
10. aug 2011

ja varím každý deň obed, polievku aj na dva dni ale hlavné jedlo každý deň. Zaberie mi to cca 2hodinky. Keďže muž je počas obeda doma, večere sú zväčša suché alebo krupicová kaša, pizza... . Keď varím sladký obed tak robím ešte niečo iné pre muža, pretože ten by to hneď okomentoval, že kde je obed 😀 Ale väčšinou suchá a vtedy ja nachystám deťom a muž si zoberie sám, na čo má chuť 😀 Každý deň sa robí nejaká pomazánka alebo šalát a určite pečiem aspoň 2 krát do týždňa nejaký koláčik 😉

denisocka
10. aug 2011

moj ma na večeru bud obed,alebo si urobi sam niečo . kedže v robote obedy nema a ten môj navareny zje niekedy až o 17-18.00 hodine . varim ob-den,ako väčšina zdravouvazujucich matiek - proste navarim na 2dni hlavne ,niekedy mame v týždni k tomu aj polievku,ale to ju potom poväčšine aj vyhodim,lebo 2 jedla sa u nas nejzjedia ani za 2dni,na treti den by to už nikto nejedol .niežeby som chcela,aby niekto jedol skazene,lebo to mame v chladničke,ale 3dni jednu vec teda ani ja nezjem . malemui varim tiež každy druhy den . už sa tešim ked pojdem do prace a budem varit len cez vykend,lebo to varenie mi lezie na city . keby to mal u nas aspon kto jest a zas-ja neviem varim v malom 😀 .

kukujka
10. aug 2011

varim kazdy den zaberie mi to cca hodinu to co mame na obed je aj na veceru urcite by sa mi nechcelo varit 2x za den

kikatko
10. aug 2011

obed-maximalne 30 minut. varím systémom 3 veci a hotovo. a večere su studené alebo čo ostane z obeda.

grososova
10. aug 2011

,,,milujem varenie a vymýšlanie nových chutí.Dve hodinky neni problém strávit pri tom.Varievam večšinu tuež obden,a k tomu treba aj niečo sladké sem tam treba upiect.Naposledy ked prišiel muž z práce tak som mu robila špagety s tuniakom a bolo osem hodín večer.Včera bola na večeru omelete ktorú miluje.Niekedy postačí čerství chlebík a domáca rajčina,dobrá šunka.....alebo pizza 😝

womenne
10. aug 2011

No neviem, ale my sme asi divný, pretože mm ako pracujuci od rána do večera má teplé obedy a teplé večere každý deň. A každý deň je polievka a hlavne jedlo. Je pravda že to iste ma aj na večeru. Neviem si predstaviť že by to tak nebolo, veď si to zasluži. Nechápem prvý komentár a radšej sa k nemu ani nevyjadrujem. Varím každý deň a priemerne každý druhý je mäso, keďže mm chodí na obedy domov.

Ja nechápem mamičky ktoré doma pomaly nevaria lebo maju male deti, že čo vlastne jedia?

exupery
10. aug 2011

Muzovi na veceru?To je dobre...co chladnicka da-asi tak.Pri malej sa mi neda behat pri hrncoch,ked sa vari ,tak na viacej dni a tak aby sme sa najedli vsetci,a ked sa da,tak manzel vari-bavi ho to.Nikdy nerobime aj polievku aj druhe-nieto casu ani penazi tolko.

stanca22
10. aug 2011

No ja deti žiaľ nemám ale varím stále pre dvoch mužov a to sú ako deti 😀 Pre môjho ocka a manžela, jeden deň ľahké jedlo, tam mi to zaberie pól hodky až hodky času a na druhý deň varím na dva dni a to mi zaberie hodku času, takže to striedam, aby som si aj odpočinula ... často dojedáme a keď nie je peňazí, varím z toho čo sa mi doma ešte ponúka, netrápim sa čo budem variť, lebo je to stresujúce a zbytočné, preečo by som sa ja mala trápiť, čo budem variť, keď sa nad tým netrápia chlapi??? 😀 😉

titkovamiriam
10. aug 2011

cez tyzden tak hodinku cez vikend aj 2 a teraz najviac casu travim zavaraním 😀 😀 😀 😀 ,ale ja varím strasne rada...varím kazdy den-polievku vacsinou na dva dni,ale musi byt kazdy den...

minnie55
10. aug 2011

Pobavila som sa 🙂
Ja už síce na materskej ani rodičovskej nie som, ale v zásade večer nevarím a už vôbec nie 2 chody. Sem - tam urobím niečo teplé, ale môj manžel aj deti majú cez týždeň teplé obedy, nevidím dôvod vystávať večer pri sporáku a variť. Ale keby môj muž mal požiadavku na teplé jedlo v 2 chodoch každý večer, musel by si ho uvariť sám 😀

andrejka1974
10. aug 2011

my sme velka rodina 4 deti varim kazdy druhy den a manzelovi teplu veceru aj s polievkou nema obedy deti ked je skola maju teple obedy v skole mala dcerka ma teply obed aj veceru teraz cez prazdniny je varenia viac ale mna varenie bavi

usacek79
10. aug 2011

varim len pre dvoch, ale myslim, ze je jedno, ci pre dvoch alebo piatich... Polievky nevarim, max niekedy v nedelu, takze hlavne jedlo mam do hodinky hotove, aj s pripravou. ale take jednoduche cestovinove jedla mam za 15 minut 😉 ale kedze pracujeme, tak obed vlastne varim len cez vikend...
neznasam marnit cas varenim, ale nejako ma to zacina bavit pri manzelovi, on je taky vdacny stravnik 😉 na veceru robime len studene veci - toastiky, syrovo-sunkove misy atd, takze nevarim.. ale aj tak tam stravim asi polhodku, kym aj vsetku zeleninu nakrajam atd..

vroni
11. aug 2011

Ja tak v priemere dvadsat minut. 😀 Chlap teple vecere nema velmi rad (dieta ich miluje) a domov chodi v nepravidelnych casoch (vyplyva to z povahy jeho prace) a spravidla neskoro, takze spolocna vecera je u nas utopia (nie som ochotna vecerat o deviatej a neskor) Varime si spolu s krpanou tak dva-tri krat do tyzdna a skor lahke a rychle jedla, polievky robievam len cez vikend a "zvysky" zamrazujem (pouzivam cez tyzden pre dieta, chlap nie je polievkovy) Ak varime nieco, co ma rad aj tatko, tak robime viac a ma veceru aj on, ak nie, tak ma dve ruky a spravi si sam. Neviem, preco by som mala chlapa obskakovat a pripravovat specialne vecere, boze, tak bol v praci a co ma byt, snad nechodi robit na galeje? Zeny chodia do prace tiez alebo sa staraju o domacnost a dieta (alebo oboje naraz), tie si snad veceru s obsluhou nezasluzia, ci ako?!

burina111
11. aug 2011

tak my máme obedy vždy polievku a druhé jedlo. večeru je to, čo bol hlavný chod na obed. ak sa nezvýši, dáme niečo studené, alebo rýchle, minutku a podobne ale málokedy jeme studené. u nás sa nasplietalo viac chorôb - manžel, syn a tak varíme diety ale sklbila som si to, aby som nemusela každému variť zvlášť a každý sa trošku prispôsobil. varím každý deň, ale som typ "mikrovlná kuchárka" varenie mi trvá maximálne hodinu, ak sa bavíme o nedeľnom obede. nebudem predsa zabíjať život pri peci alebo upratovaním a jesť sa to dá 😀 😀 😀

elise
11. aug 2011

ja ked som bola na rodičovskej vždy som si navarila aj na zmrazenie a potom som len rozmrazila a zohriala. (polievky, mäská omáčky) prílohy som dovárala čerstvé a to šlo rýchlo. u nás nie je varená večera, manžel je na čo má chuť a čo je v ladničke, funguje samoobsluha. väčšinou je to chlieb a k tomu maslo, šunka syr, slaninka... "čo dom dá a pes nezjedol"

mamkaivka
11. aug 2011

veronique_1 máš jedno dieťa, veľa času v kuchyni nepotrebuješ, dá sa navariť aj na dva dni, stačia ti malé hrnce a do nich málo surovín, mužovi na večeru stačí jedno jedlo a nie dva. Tak to u nás fungovalo niekedy. 🙂
Teraz máme 6 detí veľké hrnce a navariť na dva dni sa nedá. Ale naučila som sa rýchle jedlá a 10 vecí robiť naraz aby som mala čas na prechádzky s deťmi aj sa pohrať s nimi.

twinflame
11. aug 2011

mne sa osvedčilo šetrenie času tak, že používam rúru a pekáč. Mäso, zemiaky a zeleninu dám na jeden pekáč a upečiem spolu. Podľa druhu mäsa pečenie trvá hodinu až dve. Takto je aj menej riadu a práce.

vodnarky
11. aug 2011

ja hned rano po ranajkach postavim varit nejaku polievku+druhe,alebo nejaky privarok(omacku) a potom sa venujem niecomu inemu..but to dcerke,alebo nejakym domacim pracam co ma cakaju..vtedy dcerka pozera zatial rozpravky,alebo si najde sama nejaku cinnost..varim tak aby sme mali na 2 dni,takze na druhy den nemusim..a co sa tyka vecere..ked pride muz domov prave si chystam nejaku tu veceru ja(uz to mame nacasovane 😉 )a ked sa mu zachuti,tak spravim o porciu viac a ked nie,tak si sam nieco spravi.. 🙂

modrofuzik11
11. aug 2011

caute baby. cas je neskutocne vzacna velicina a treba si dobre rozmysliet ako s nim nalozit. ja som sa rozhodla usetrit cas tym, ze nevarim. radsej sa venujem detom. ved menu stoji tri eura a najem sa z toho ja aj sara. a nemusim ani riady umyvat 🙂

dankamat
11. aug 2011

No mne pri malom babatku sa velmi vystavat pri sporaku neda, ale skoro kazdy den varim, lebo mam doma poriadneho papkaca 🙂 ale tiez nevarim dvoje (len vynimocne) bud mame polievku alebo masko, alebo nieco bezmasite. No polievky varim vacsinou kysle, takze tie zasytia aj bez hlavneho jedla. A dezerty robim len cez vikend 🙂

dupinka
11. aug 2011

Prekvapila ma hneď prvá odpoveď. Ja varím každý deň a večere máme teplé. Je to jediná príležitosť, okrem víkendu, kedy sme spolu pri jednom stole. Väčšinou sa na večeru zje to, čo ostane od obeda, prípadne zeleninový šalát a pod.. varím aj polievku aj druhé jedlo (zvyčajne), prevažne bezmäsité. Polievka niekedy vyjde aj na 2 dni.
Argument, že muž mal teplé jedlo v práci, u nás neobstojí. Zaslúžime si všetci teplé jedlo a je to paradoxne lacnejšie, ako na natlačiť studenou večerou.

majka35
11. aug 2011

ja sa už pol hodiny smejem nad príspevkami typu, že manžel si zaslúži teplú večeru ... predpotopný názor, ktorý fakt netuším, odkiaľ ste vytiahli ... môj manžel si zaslúži vysmiatu manželku, ktorá príde s veselými deťmi z ihriska, kde si podebatovala s kamarátkami a deti sa vyhrali a nestála pri sporáku, aby mal manžel navarené ... zbožňuje plný tanier čerstvej zeleniny, ktorá je určite zdravšia ako varená strava, zbožňuje syry, ovocie, ananás, celozrnné pečivo, nátierky, omeletu, vajíčka so šunkou atď. ... potom si sadneme ku kávičke a debatujeme a čudujsamisvete, môj muž sa na to teší, absolútne nepotrebuje ku šťastiu tanier uvareného jedla
keď som doma len s mladšou, robíme si rýchle obedy, polievky, ktoré malá miluje, cestoviny, rizoto, špenát, zemiaky volské oko a cez víkend navarím aj náročnejšie jedlá a určite ich nejeme do stredy 😀 😀 😀 ale večer ma k hrncom nedostane ani sto párov volov 😎

kovo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pingu1
11. aug 2011

neviem, ale mam pocit, ze vecnost

redangel32
11. aug 2011

Ja mam asi vynimku muza 😝 . On teple vecere vyslovene nechce. Vraj to tak mali zauzivane v rodine. Takze o problem menej. 😀 Ale @kovo uplne suhlasim s tebou,ze sadnut za stol hoci pri chipsoch ma svoj vyznam. Nuz,len moj to ma zase od detstva zauzivane nesediet za stolom,ale rovno v obyvaku. 😠

Obycajne zvyknem varit 1-2hodky. Snazim sa co najmenej ak sa to da, travit casu v kuchyni. Tiez mi to uz lezie na nervy,hlavne to vymyslanie. Co mam navarit? Navar co chces....a potom hundru. 😒

teress
11. aug 2011

ja varím každý den hlavné jedlo, polievku ob den...podla toho kolko jej navarím🙂, na večeru máme vačšinou ovocie....manžel drží líniu tak aj keby som niečo navarila...nejedol by🙂 ranajky si chystáme spoločne...ja robím kávu tousty...on nakraja zeleninku syr šunku...alebo naopak🙂!snažíme sa papat spoločne...malinkú ešte kojím

dadis
11. aug 2011

varim obed asi kazdy druhy den, vacsinou polievku aj druhe (max do hodiny pripravy), veceru mame vacsinou teplu, ked nezostane nic z obeda tak bud uvarime kasu, puding, alebo aspon prazenicku, nejake cestoviny alebo aspon zapecene toasty. Raz za cas mame chut aj na studenu veceru, chlebik, natierka, zeleninka..snazime sa vsak jest vzdy spolu, pretoze ranajky a obedy mame spolocne len cez vikendy, verim ze aj vdaka tymto ritualom deti nemaju problem s jedenim..to ci ono, pripravujeme s manzelom spolocne, alebo sa striedame, resp. kto nachysta veceru nemusi potom riadit kuchynu..dohodnut sa ani nemusime, u nas nie je zvykom, ze by sme nechavali vsetku pracu iba na jedneho..

nessi01
11. aug 2011

Damy a pan, ja sa nestacim divit. Clovek by povedal, ze zijeme v modernej krajine v 21.stor. a nie niekde pred 100 rokmi. Ja sama varim naozaj zriedka, do tyzdna mi varenie zaberie max 3 hodiny, aj to varim len, aby som na materskej mala obedy. A naozaj, nehnevajte sa, nevidim jediny dovod, preco by som sa mala hanbit za to, ze nevarim svojmu muzickovi kazdy den teple vecere. Moj partner nepracuje manualne, den stravi pri pocitaci a preto nevidim jediny dovod ho vykrmovat dvojchodovymi varenymi vecerami. Iste, spolocne straveny cas vecer je dolezity, ale o tom to prave je - ze sa vecer stretneme, v pohode porozpravame a vecera je len kulisa, aj tak prichadza domov kazdy den v inom case a nepotrpi si na ziadne extra vyvaranie. Navyse mojmu muzickovi je problem zavdacit sa jedlom, on jednoduche nezije preto, aby jedol, je, aby zil. Ked som vecer v nalade a nieco mu pripravim, oceni to, ale otrocit zima - leto pri sporaku nie je pre ziadneho z nas samozrejme. A to uz ani nehovorim o tom, ze ked som pracovala, teple vecere boli to posledne, co ma cez tyzden trapilo. Bola som pracovne podstatne vytazenejsia ako moj partner (sebecka karieristka? no a? maju len muzi pravo realizovat sa v praci a zarabat peniaze??) a preto som povazovala za samozrejme, ze ako dospely samostatny clovek sa o seba dokaze postarat a pripravit si veceru. Takze na zaver ak niekomu nerobi problem vyvarat kazdy den pre svoju polovicku nove jedlo - prosim, ja to obdivujem, v zivote sa na to ale nechystam a pride mi absurdne, aby som kvoli tomu bola nehodna partnerka ;) a co sa tyka Teba "kovo" - povedzme si, ze ani nie kazda zena stoji o muza, ktoremu treba lietat okolo zadku ;)