Zdá sa vám, že MK ide dole vodou?

10. jún 2021

Aj vy máte taký pocit? Mám tu účet dobré 2 roky, no keď porovnám aké veci sa vtedy riešili a aké dnes tak rozmýšľam, že si deaktivujem účet. Kedysi čas strávený tu mi niečo dal do života, čo sa týka produktov, výchovy, receptov, zdravia.... ale teraz pod každou druhou diskusiou sú hádky, nerešpektovanie názoru a otázky autora diskusie, všetci najradšej by len moralizovali...

miadi
11. jún 2021

@jana_eyre_2 hej utopia neexistuje. Ludia (niektori ) maju vzdy pocit ze v minulosti boli ludia lepsi.. jedine co je pravda je ze boli lepsie produkty ( no boli aj tazsie dostupne) zlate casy su utopia . Ja by som nechcela zit v minulosti ked nasilie choroby zlo bolo beznejsie. Staci kuknut film o Vikingoch😂alebo Ta romanicka doba Viktorianska ( bola fajn ked si bol bohaty biely chlap ) zlo a nepravo existuje dalej len sa deje viac skryto ..Mozno chcela autorka aby sme ju presvedcili ze MK je fajn aby ostala. Ale je to len hobby na travenie relaxacneho casu .. ak to niekomu nerobi dobre . Je lepsie najst inu zabavu.kopec zien si tu pochvaluje ze nie su na fb .. co je ale len ina socialna siet. Iba MK my pride interaktivnejsi, Ja ked raz zmiznem z mk bude to koli tomu ze budem moc busy nie preto ze ludia su “zli”

autor
11. jún 2021

@jana_eyre_2 Kde som napísala ako by to malo fungovať? Porovnala som aké som mala pocity keď som si tu založila účet a teraz. Možno aj predtým táto sieť bola takáto len ja som mala ružové okuliare na očiach a nevnímala som to, alebo som nemala šťastie rozkliknúť diskusiu plnú hádok keďže nie som tu každý deň, celý deň. Nikde priamo som nenapísala, že mi vadia hádky napísala som to ako fakt, že sa to deje to, že napíšem obloha je modrá tak to znamená, že mi vadí jej farba? Nie. Nikde som nenapísala ani že len kvôli tomu chcem odísť chcem odísť najmä preto, že ma táto soc. sieť nikde neposúva a nič mi do života nedáva, prezerám diskusie, stenu a žiaden príspevok mi nepríde zaujímavý. Táto diskusia za tie 2 roky je moja prvá, aktivita na tejto stránke je po niekoľkých týždňoch kedy som sa nikde nevyjadrila či už k diskusii alebo na stene len som to očami prebehovala. Takže to, čo už neviem ktorá z vás napísala, že určite aj ja som jedna z tých tak to mi príde dosť odvážne tvrdiť. Urazí ma druhý názor? Ako ma to urazilo? Tá užívateľka nenapísala ani vecne názor iné, ktoré priamo napísali, že si to nemyslia ani pol slova som nenapísala ale prijala som ten názor dokonca ako vyššie som spomenula som sa na vec pozrela aj z inej perspektívy, či náhodou naozaj táto stránka nebola vždy rovnaká len ja som to nevnímala. Bez tých báb nikdy by som sa na túto vec nepozrela takže aj im ďakujem za názor rovnako ako tým, ktoré so mnou súhlasili. Konkrétne pri tebe ani neviem, či si sa tu vyjadrila alebo nie nezaujíma mňa konkrétny človek, pokiaľ danému človeku neodpovedám tak ani nepozriem akú má prezývku je mi to jedno ale ak hej dala som voči tvojmu názoru neprimeranú reakciu? Až keď si ma začala osočovať som sa k tebe vyjadrila pretože ak ma niekto začne osočovať tak je jasné, že sa brániť budem a nie to nie je moralizovanie, že zastávam samú seba. Ale cením, že aspoň ty jediná si sa vecne vyjadrila k mojej správe bez urážok. Jediné, čo priznávam za celú diskusiu som bola ostrejšia voči jednej konkrétnej užívateľke pretože mám nato dôvod.

autor
11. jún 2021

@miadi prehovoriť ma aby som tu zostala? Tak naozaj o to mi nešlo mne by v pohode stačilo, keby tu písali len áno, nie keďže na moju otázku sa dá odpovedať jedným slovom a netreba žiadne romány. A som svojprávny človek, ktorý posledné, čo potrebuje je počuť názor druhých ľudí, či má niekde ostať alebo nie. Takže nie autorka (ja) to určite nechcela.

number19
11. jún 2021

Autorka neber ma v zlom. Ja som tu len od Januara tohto roku a keby nebol lockdown/home office tak si myslim, ze sa sem ani nikdy nedostanem kvoli mojmu predoslemu zivotnemu stylu. Mozno tu ani dlho nebudem, este neviem. A ani neviem ake to tu bolo pred tym.
Prispevky/reakcie su tu niekedy fakt brutal...temy niekedy zaujimave.
Tvoje reakcie mi prisli trosku "prehnane reaktivne" ale napokon preco nie.
Ak je to tu pre teba tak toxicke, tak je lepsie odstupit, na istu dobu sa asi vobec nezucastnovat...mozno o mesiac to bude lepsie?

autor
11. jún 2021

Baby, našla som vás 5 teraz narýchlo @amelie2017
@jana_eyre_2 dala som si námahu nájsť konkrétne aj tvoj názor k téme
@mladena @miadi
@stanulienkat (ak som niekoho zabudla kto s mojim názorom nesúhlasí prepáčte) ale urazila som sa nejak na váš vecný názor k téme? Alebo som ho nevedela prijať? Ako som už spomenula áno, LEN voči jednej užívateľke som sa vyjadrovala ostrejšie, ktorá žiaden pozitívny ani negatívny názor k téme nedala tak mi vysvetlite ako neviem prijať názor a ako sa snažím svoj názor presadiť? Jediné, čo mohlo podľa mňa to vo vás vyvolať bol komentár s tým, že je to môj subjektívny názor a nie je cieľom moralizácia načo mám pocit, že mám právo ako autor témy upresniť cieľ ak začne byť počas diskusie nejasný a začnú byť o ňom pochybnosti alebo cieľ si stanovujú diskutéri a autor sa má len mlčky prizerať? Ale medzi riadkami už len tým, že nikdy skôr ani neskôr som sa ostro voči žiadnemu názoru nevyjadrila okrem tých, ktoré neskôr smerovali voči mne ako konkrétnej osobe a nie téme tak bol znak, že prijímam subjektívne názory aj iných ľudí. Naozaj úprimne ma to zaujíma na základe čoho máte taký pocit.
@kittykat22
@number19 prehnane toxické celý čas voči jednej konkrétnej osobe alebo? Ktorej koniec-koncov som aj slušne odpovedala, že ďakujem za odpoveď pretože aj žiadna odpoveď je odpoveď pre niekoho je to povýšenecké poďakovať pre mňa pre mňa je to slušnosť.

amelie2017
11. jún 2021

Ako ja nechapem, preco si ma oznacila 😀 ja som len napisala, ze hadky a nerespektovanie tu bolo vzdy. Pekny vecer.

autor
11. jún 2021

@amelie2017 len preto, či náhodou som aj teba nejako neurazila len preto, že si s mojim názorom nesúhlasila 😂 ako tu mi baby začali písať, že neviem rešpektovať iné názory ale ani 1 konkrétny príklad kedy, voči komu som nerešpektovala nenapísali

amelie2017
11. jún 2021

Nie, navyse po 1. strane som prestala citat 😀😀

dada13288
11. jún 2021

Mne vadi zase, ze aj ked clovek sa nieco pyta tak stale to niekto okomentuje uplne mimo temy... Ja som raz zakladala jednu temu a nakoniec my tam dve uzivatelky zacali pisat ze tu trkocu husy.. Tak ked nevedia poradit tak nech nepisu... Cisto idem trolovat a liecit si komplexy a vypovedna hodnota ziadna. Dalej ludia nevedia citat, pisem ako to bolo, ponaly vsetko do detailov aby mi vedeli kocky pomoct a polovica si to i tak prekruti na svoj bozi obraz alebo to ani necita a rovno hodi nejaky blby koment. MK je o tom aby sme si pomahali a nie ponizovali a nadavali

jana_eyre_2
11. jún 2021

Môžem ťa citovať, hoci myslím že som už dostatočne vysvetlila prečo som sa ozvala "Nechce sa mi tu označovať ale tie, ktoré si myslia, že táto téma je moralizačná tak by bolo vhodné pozrieť do slovníka, čo to slovo znamená..." Jednoducho tvoja odpoveď bola mierena aj namna keďže som písala aj o moralizacii, ktorú som mimochodom vysvetlila, že som myslela ako vtip a podnietenie k zamysleniu.. a tvoja odpoveď bola podráždená (neviem či mám vypisovať že zdôrazňovanie aby som sa pozrela do slovníka akoby som bola sisi je proste útočné a úplne zbytočne)

Je to presne o tom, že môžem sa snažiť ako chcem vždy sa nájde niekto kto môj komentár pochopí útočné a podľa toho to reaguje.. dúfala som, že bude dostatočne jasne čo chcem povedať, ale teda zrejme sa mýlim a mám nejaký problém písať zrozumiteľne.. čo už, želám dobrú noc..

jana_eyre_2
11. jún 2021

A mimochodom, NIKDE som ťa neosocovala..

mandarinka555
11. jún 2021

Babenky prepáčte, ale s tou gramatikou by skutočne poniektoré "dámy" mali niečo urobiť😝

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
12. jún 2021

@ptmt1011 svoje ozajstné problémy neriesim na MK, diskutovanie beriem ako zabitie času pri činnostiach ked sa da.. 😉

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marvin1234
12. jún 2021

Ja si napríklad už dlhšiu dobu všímam jednu aktivistku, ktorá každej na test napíše, že je negatívny 🤣 asi jej to robí dobre, lebo to píše furt aj keď je absolútne jasne pozitívny. A keď už je tak pozitívny, že to fakt nemôže napísať, tak hneď šikana autorke či nevie čítať návod a podobne. 🙈 Takže podľa mňa to skôr robí pár zakomplexovaných ľudí tú horšiu atmosféru.

jana_eyre_2
12. jún 2021

@ptmt1011 to súhlasím, táto téma je vyslovene o slovickach 😅

Držím palce nech sa problémy vyriešia..

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
12. jún 2021

Mňa asi tiež asi omylom označila. Ja som v nicom nenarážala na teba. Ja som narážala naozaj čiste všeobecne a nečítala som všetky strany, takže neviem s kým si sa tu chytila a aký názor si mala.

barbarelle
13. jún 2021

Dole vodou nejde MK. Dole vodolu ide spoločnosť a pohľad, ktorým to sleduješ. Všetko rastie, vylepšuje sa a mení a ak náhodou niečo stagnuje, lebo to vykazuje výsledky, už sa to považuje za úpadok? Ale no tááák. To len my ľudia čakáme, že sa všetko vylepšuje a zlepšuje. Čakáme bonusy, niečo zadarmo, výhody.

akinom0077
13. jún 2021

Uplny suhlas

akinom0077
13. jún 2021

@magnetko kazdy ma svoj nazor ale niekdy sa tu citi akoby ho nemal pravo ho mat….

rusalinka
18. jún 2021

Ja by som si tiež dovolila vyjadriť sa 😀 aj keď, zase to bude len môj subjektívny názor, s ktorým niekto môže, niekto nemusí, súhlasiť a môže to vnímať úplne inak ako ja. Čo je úplne v poriadku, lebo každý z nás je iný 🙂

Myslím si, že žijeme v dobe, kedy si ľudia myslia, že musia mať na všetko vytvorený názor a ten názor aj musia prezentovať, bez ohľadu na to, čo ho niekto chce počuť/čítať. Teraz to robím aj ja, napriek tomu, že nemám potuchy, či niekto má o môj názor záujem 😀

Možno to takto bolo vždy, ale keďže sme sa nemali ako dozvedieť o názore niekoho, kto sedí na opačnom konci krajiny, lebo nebol priestor na to, prečítať si to, tak som to tak nevnímala. Ale aj keď to porovnám z domu, napr. moja starká - tej bolo jedno, čo si myslí niekto z Hornej Dolnej o tom, čo sa vysielalo v správach, lebo ani nevedela, kde sa tá Horná Dolná nachádza (proste si riešila svoj život a bodka). Ale to, že sa niečo riešilo v dedine, kde sa každý s každým poznal, to už bolo iné kafe... ale nepísali si o tom, povedali si to (klasika) pred kostolom, v cintoríne, navštívili sa doma...

A teraz? Každý píše všade, myslí si, aký je jeho názor dôležitý, aký je ten názor správny (samozrejme, že si to myslím aj ja, nebudem predsa písať o niečom, s čím nie som stotožnená 🙂). To, čo tu čítam, že mnohokrát tu prebiehajú debaty, kde druhá strana nechce uznať, že sa mýli - si nemyslím, že je potrebné. Prečo by malo byť výsledkom debaty to, že jedna strana musí ustúpiť a priznať si, že sa mýli, alebo ten druhý má pravdu? Toto si nemyslím.
Keď už na niečo vytvorený názor mám (ok, napr. teda to tematické očkovanie teraz), nemusím predsa toho, kto je proti presvedčiť, že sa mýli - tak isto, ako ani on mňa. Debata sa môže celkom slušne rozvíjať bez toho, aby som preberala názor iného, to predsa nie je cieľom. Ak vidím, že k ničomu nesmeruje, tak ju ukončím spôsobom, ok, ďakujem za debatu, názor som nezmenila, cením si však tvoju snahu... a idem si po svojom. Kiežby sme to tak dokázali vždy... Debata nemusí mať víťaza a porazeného a tu tieto "bitky", žiaľ, častokrát vidím (a možno som tak v niektorých situáciách komunikovala aj ja, veď som len človek 🙂)

Ďalšia vec je anonymita a pocit, že môžem napísať všetko, čo mi slina dá na jazyk - a prenesiem to na klávesnicu... a zabudnem na to, že na druhej strane je reálny človek, ktorému to môže ublížiť, aj keď ja to možno ani nemyslím zle, ale napíšem to spôsobom, ktorý je nesprávny.
Na porovnanie: Fúha, akože si fakt pekná, ale ten rúž je otrasný, robí ti strašné pery, fuj. Alebo: Vau, ty si naozaj krásna žena, aj rúž je veľmi pekný, no možno ešte viac by ti pristal nejaký jemnejší, zvýraznilo by ti to viac oči.
Vidíte tam ten rozdiel? Rovnaká vec, napísaná úplne inak, pointa zachovaná. Je také ťažké nájsť krajšie slová? Hneď by to tu inak vyzeralo 🙂

No a ešte tak celkovo k MK - tiež som tu nejaký ten rôčik, aktívnejšie od 2012. Za ten čas sa tu premlela miliarda nickov, zažili sme tu kadejaké chvíle, pokojné, krušné... Niektoré stálice by vedeli povedať, že? 🙂 Pre tie, ktoré sme tu roky sa môže zdať, že sa tu všetko opakuje - rovnaké témy, rovnaké otázky, rovnaké problémy - akurát, že toto prichádza stále od nových a pre ne to je nové. Tiež mám pocit, že niektoré otázky sú tu fakt každú chvíľu, v kuse... ale ono autorom tej otázky je stále niekto iný (až na pár prípadov, kedy si niekto asi robí srandu, no), kto sa chce dozvedieť odpoveď - a keď tá príde spôsobom - nájdi si, vygoogli si... tak dobrý pocit z MK určite nepríde. Preto obdivujem niektoré z vás, ktoré máte stále trpezlivosť odpovedať na každú otázku milo, slušne, úctivo... a ja viem, že veľmi ťažké je neodpovedať vôbec. To by mnohokrát aj stačilo - že ak nemám čo povedať, tak neodpoviem, neodpíšem, pôjdem ďalej...
... som sa rozpísala 😀

number19
18. jún 2021

Som tu od Januara tohto roku. Sorry ale co znamena tvoj status ze moderator?

rusalinka
18. jún 2021

@number19 Vo fóre sú rôzne témy - napr, Snažíme sa o dieťatko, Asistovaná reprodukcia atď atď, toto je téma Voľné diskusie (taký miš-maš) 🙂 Každá téma môže mať svojho moderátora z radov bežných užívateliek, ktoré tak jedným okom mrknú na debaty v svojej téme a ak vidia nejaké nezhody, tak ich trochu ukočírujú, usmernia, poradia, v prípade potreby vymažú.