Čo zbaliť 9 ročnému dieťaťu do tábora?

cibiother
22. jún 2021

Ahojte. Syn 9rokov ide prvy krat do tabora na 7 dni. Je to celotyzdenny tabor so vsetkym. Potrebovala by som poradit, co nezabudnut nabalit okrem zakladnych veci. Co sa Vam osvecilo, aby mali decka zo sebou. Momentalne mam este len obavy a uz teraz mi je smutno, neviem velmi racionalne uvazovat 🙂 co tam bude ten moj chrobak bezo mna robit :D aj ked je uplne samostatny, rozumny 🙂
Dakujem

anjelicek26
22. jún 2021

@uglybetty1234 ale uprimne toto vie spravit len maly chlap 😂😂😂 Toto su presne veci, kde vravim, ze je obrovsky rozdiel medzi synmi a dcerami uz v tomto veku 😂

ichbinich
22. jún 2021

@uglybetty1234 🙈🙉🙊😖

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evabb35
22. jún 2021

Možno tým krpcom je lepšie baliť oblečenie do balíčkov na každý deň s označením pondelok - tričko, ponožky, slipy, utorok zase takáto sada nachystaná...ráno chalanisko len vytiahne balíček a oblečie sa, ale možno pre niekoho je to nepraktické.

anjelicek26
22. jún 2021

@evabb35 ja tak balim uz roky...ci na tabor, ale aj na dovolenky., vsetko zrolovane do outfitov na den.. je to narocnejsie pri priprave, ale potom presne vedia, co kde a ako.... muz sa len uskrna, ked ja tyzden pred odjazdom uz postupne nervozna, ci stihnem vsetko pobalit 😂

evabb35
22. jún 2021

@cibiother V zásade 9-ročný chalan by si to mal všetko pobaliť sám, alebo aspoň asistovať pri balení a označovaní...určite má predstavu, čo si chce zobrať.

ichbinich
22. jún 2021

Aaaa, este som si spomenula, co hovoril veduci - aby deti vedeli, KDE CO MAJU.
Lebo tiez ze mali takeho, co povedal, ze nema dlhe gate, a pritom mal vsetko v ruksaku nachystane - len ich "nevidel".
Ked bol syn v skole v prirode, mal veci v packing cubes (mam tie z Ikea) a na zips som mu dala snurku, na ktorej bolo napisane, co tam je (ponozky, tricka, nohavcice,...).
Nieco podobne planujem aj teraz, len teda turisticky ruskak sa bali inak ako kufor...

evabb35
22. jún 2021

@ichbinich veď keď sa bude sám baliť, tak bude vedieť kde čo má. Do turistického batohu sa najlepšie balí turistické oblečenie a uteráky také tie turistické sa lepšie pobalia ako klasické. Zase turistický batoh je riešený tak, že nejaké veci sa pripevnia na batoh zvrchu, niečo sa pobalí do tých bočných vreciek - ono sa to nezdá, ale dosť veľa toho sa dá takto pobaliť.

ichbinich
22. jún 2021

@evabb35
Ano, take mikrovlaknove uteraky aj tak mame, dostane ten. Ale tiez budem trvat na tom, aby bol pri baleni, aby vedel, kde co ma. 😀
A urcite oznacim menom kazdy jeden kusok, lebo ak spravia taku spolocnu kopku, ako spominala hore @viestta, tak nech to lahsie rozoberu 😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cibiother
autor
1. júl 2021

Velmi pekne dakujem vsetkym za rady a teraz ked to davam dokopy este otazka, ze do akeho velkeho batohu ho najlepsie pobalim. Nemame taky väcsi doma a pozeram na nete, lebo v decathlon predajniach sa asi zaprasilo, vela je dostupnych online, ale v predajniach nedostupne. 30 - 40litrovy? Ci este väcsi pozerat? Na tych 7 dni...Neviem si to takto predstavit dobre, ked to nevidim nazivo. A hlavne ide vlakom s delegatmi, animatormi, my ho len na vlak odprevadime. Oni mu jasne ze pomozu, ale tak zas nech to ma co najpraktickejsie, aby nemal dve tasky a neviem co este...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evabb35
1. júl 2021

@cibiother dajú sa kúpiť také sety veľký batoh a naň sa dá pripevniť menší, takto sa dá vyskladať aj viac litrov a hlavne nemusí stále vláčiť len ten veľký, niektoré značky to majú.

evabb35
1. júl 2021

@cibiother lepšie je batoh kupovať na predajni, kde sa dá vyskúšať ako mu bude sedieť na chrbte, ale deťom lepšie sedia na pleciach batohy pre ženy.

vamajka
1. júl 2021

@cibiother balzam na pery na to sa casto zabuda. Nas ide uz 4. rok po sebe a nevie sa dockat a mi tiez😉

dzina007
1. júl 2021

Dakujem za tuto temu. Mne ide 6 rocny na 10 dni... 🙈

evabb35
2. júl 2021

@cibiother Ani jeden turistický batoh som nekúpila v Decathlone.

simca06022011
2. júl 2021

No na prve tabory idu s kufrom, postupne na dalsie bude stacit ruksacik :D su deti co chodia v jednom tricku tyzden, a nepotrebuju ani uterak :D
OBlecenie (podla toho kam pojdu, treba mat nieco do dazda, aj do tepla, plavky), obutie, prsiplast, repelent, opalovak, nieco na hlavu. A to je vsetko. Ostatne veci podla temy tabora - davali nam vzdy zoznam, urcite nie noze a neviem co ak to vyslovene nekazu v tabore. Pripadne pri prijazde sa opytat, ci mu ho nechat alebo nie A co ma rada moja si brala, mojkaca/knihu... Ak maju vylety, tak vreckove, davam jej okrem "cestovnej tasky" potom aj maly ruksak na vylety, flasu na pitie...
Plus davam malej textilnu tasku na spinave pradlo, ale to mame zvyk aj z dovoleniek, davam to rovno do inej tasky alebo vreca :D

cibiother
autor
3. júl 2021

@evabb35 ze nemali,alebo nevyhovoval???

evabb35
3. júl 2021

@cibiother Ak som bola v Decathlone na nákupe, tak kvôli inému tovaru. V Decathlone som sa ani nestretla s takou profesionálnou obsluhou ako v iným športových predajniach, kde mi pomohli s výberom a kúpou turistického batohu.

evabb35
3. júl 2021

@cibiother najlepšie by bolo ísť s mládencom do športovej predajne a tam mu vysvetlia, kde sa čo ukladá, kde a ako sa čo upevňuje..