Po rozvode som ostala tehotná. Ako pokračovať vo vzťahu, v ktorom si ma partner nevšíma?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

s ex manželom sme sa rozviedli a máme 10 a štvorročné dieťa. Máme spoločny dom, ktorý sme sme obaja nadobudli počas manželstva. Tak som v ňom ostala bývať s deťmi aj po rozvode.

Asi rok po rozvode sme sa dali s ex dokopy a ostala som tehotná. Čakám tretie dieťa som v 7. mesiaci. Ex začal byť presne taký ako pred rozvodom - nevšíma si ma a do noci pozerá TV. Chodí na turnusy do roboty a keď príde domov, tak väčšinu času trávi so svojou rodinou - mama, otec a bratia. Už sa skoro vôbec nerozprávame a pri každej hádke mi vyčíta rozvod.

Nemám v ňom žiadnu oporu. Rozprávala som sa s ním o tom, ale začal byť podráždený a nič nechce riešiť. Ani plač a ani vyhrážky, že odídem s deťmi nepomáha.

On vie, že keď som tehotná, že neodídem. Na všetko sa cítim sama.

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že plač ani vyhrážky nepomôžu.

Skúste exmanželovi navrhnúť manželskú poradňu, minimálne kvôli aktuálnej situácii.

Predpokladám, že vo vzťahu máte veľa nevypovedaného, čo je veľkou záťažou pre vzťah. Skúste to riešiť skôr ako sa narodí vaše tretie dieťa.

Sama asi dobre viete, že starostlivosť o novorodenca je náročná, potom už na to nebudete mať dostatok času ani energie.

Prajem veľa energie a trpezlivosti


Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com