Priateľ a jeho deti - poradíte mi, čo robiť ďalej?

13. okt 2020

Priatel ma 2 deti ktoré ma každý druhy víkend, ja priatel a moja dcéra bývame v 1byte a keďže on ich brava na víkendy k sebe tak chodí k svojej mame a tam je s nimi,potom ich odnesie a pride k nám domov ..
Ide mi k to,že idú Vianoce a uz sa hadame lebo zase ich na Vianoce berie a ja zase budem sama lebo nemáme kde byt a ja mu stale vravim nemáš na to podmienky,neber ich a začne po mne zjapat ze to su jeho deti a bude s nimi tak načo mu je teda frajerka ?? Lebo on bude u svojej mami s nimi a ja s dcérou mozem zase sama byt lebo u nich sa nepomestime tam...
Vo mam robiť??už mi to lezie na nervy s tými jeho detmi aj na wsilvetra ich bude mat a stále a nehovoriac o tom,že zachviľu sa nám narodi naše spoločné babo

autor
13. okt 2020

@yanina1983 ide o spanie a ja nebudem s nimi u jeho mami v 2 izbovom byte sa tlačiť lrn preto lrbo on berie deti ked na to nemá podmienky

autor
13. okt 2020

@sidon pekne si to napísala presne wj ja to takto vidim a cítim..on ma aj volal s nimi na kupaliska tak som šla s nimi a všetko bolo ok. .začínam depkovat vtedy keď on odíde preč a ja som zase sama s malou...a najhoršie je na tom ze jeho zena s neho robí debila a ockuje deti proti nemu... on platí jej vyzivnr 300e a detom kupuje hry do školy potreby a ona z neho robí sviniars a to mi vadí... proste on sa stara a je zaa debila a uz nerwz mi vravel ze im nič nekupi lebo jeho zena robí z neho debila

amelie2017
13. okt 2020

On berie deti preto, ze ich lubi. A ak su deti dobre vychovane a maju s otcom pekny vztah, je im jedno, ze nema podmienky. Su rady, ze su s nim. Takze keby si ho ozaj tak lubila, ides tam na Vianoce s nim, spis na nafukovacom matraci a si stastna, ze stravite Vianoce spolu.

Moja mamina byva v 2izbaku, byvala aj v 1 a presne tak sme stravili Vianoce 7 ludia. A stastni, ze sme spolu

autor
13. okt 2020

@amelie2017 tak ja nebudem takto trpieť urcite nie...a jeho deti sú práve take ze len vymýšľajú a radi míňajú peniaze nic si nevážia...ved neni možné že 10r dievca sa zmwchli tiene si da uplne vyrazne čierne modré farebne a to ani nechcem vedieť co robi ďalej

janka0509
13. okt 2020

A on tvoju dceru nechce odstahovat k biologickemu otcovi, ked budete mat spoločné dieťa a len 1 izbovy byt? Najde sa tam pre nu miesto?

amelie2017
13. okt 2020

Tak ked panicka nebude trpiet, moze ona prenajat apartman na Lomnickom stite. Ako prepac, ale uz to napisem otvorene. Ste dve socky, ktore nemali vyriesene vlastne zivoty, privadzaju na svet treti, ale aspon ten muz sa snazi mat zaujem o tie, co uz mal. Tak si uvar na vianoce salat a kapra, vymen zamku a na Silestra chod do senku hladat dalsieho nahradneho otecka, ktory bude tancovat, ako ty piskas.

vevesh
13. okt 2020

To dievca ma rodicov- tvojho partnera, ktory ju ma usmernit ako rodic. Darmo tu budes dupat, ze ty chces a chces a nebudes- to nie je spravanie dospelej osoby-matky. Vztah je o kompromisoch a z tvojej strany ziadny nevidim, lebo len TY chces, vyzadujes, pozadujes, nebudes trpiet. A kde je tvoj partner a ohlad na neho? Ak nechces brat ohlad na neho a jeho deti, tak okej, pobal mu kufre a cau adios a bud hrdinka a vychovavaj svoje deti SAMA a potom mozes vyzadovat a pozadovat od neho veci- ak ho vobec raz v roku uvidis.....

janka0509
13. okt 2020

A este som sa chcela opytat, ci aj on rozmysla nad tym, ci je on na 1. mieste pre teba a tvoja dcera je pre teba az na 2. mieste? A je to tak? Mas utriedene priority aj ty tak ako to od neho očakávas ty?
(Pre mna by boli vzdy vzdy na prvom mieste moje deti, a a akceptovala by som,ze to tak ma aj iny rodic, keby sa rozhodnem, že budem zit s muzom, ktory uz ma deti, musela by som sa zmierit s tym,ze su na 1.mieste.)
Okrem toho ty ho mas pre vas cely tyzden, oni obvikend a na Vianoce, nemyslím,ze je to az tak nespravodlivé

judar
13. okt 2020

24 rocna egoistivka vsuvka postelna co sa ide rozculovat za styridsiatnikove deti ...ty tak mas co jemu co kazat s kym ma vianoce travit...

autor
13. okt 2020

Nechapete ma ..... to že on mj slovné ubližuje pred svojimi deťmi napríklad som sem nepísala lebo nechcem citat že mi napíšete že je hajzel a podobne.... sam mi uz povedal ze zije pre mňa a moju dcéru a ze som na prvom mieste ja a nie jeho deti ,tak asi sa mylite čo píšete

autor
13. okt 2020

A mi aj vadi to napríklad ze po mne zjape kričí na mna a neviem ako ma pouraza ale na svoje deti nikdy nič nepovie ... mal meniny narodeniny ani si nespomenuli ze mal meniny strasne

amelie2017
13. okt 2020

Nie slova, ale skutky.
A my nevieme, co sa ozaj medzi vami deje. Mozno ta prosil, aby deti prisli k vam, ale ty chces mat pokoj a odmietla si. Mozno ta prosil, aby si sla k jeho rodicom, ale ty sa tlacit nebude. Este ani v jednom tvojom prispevku si neprejavila naznak citu k tym detom, ale tvoju musi milovat, ved je tvoja. Tal aj ty jeho. Ved su jeho. Keby tam bola uprimna laska z oboch stran, tak toto neriesis.

trdelnik234
13. okt 2020

Pocuj,to je skutocna tema alebo si z nas srandu robis?Lebo ak si troll,tak maj aspon v sebe tolko slusnosti,ze si prispevky po sebe 2x precitaj a potom odosli.Dost si totiz protirecis ....

amelie2017
13. okt 2020

Zjape, krici, pouraza..prepac ,som s chlapom 7 rokov a nikdy na mna nezjapal, nekrical, neurazal ma.

simca06022011
13. okt 2020

Co je teba do toho ako vyzerá jeho dcéra...? Žiarlis? A by som si pozrela ktore 10r dievča chodí takto zmachlene... Ex z neho robí debila a zároveň deti k nemu radi chodia, ona mu ich v pohode dá... To určite. Kedy ti povedal, pred alebo po sexe že si pre neho a tvojou dcérou na prvom mieste? Nebuď smiešna, hadam jednej veticke neveríš, pre chlapa cudzie dieťa nikdy nebude na prvom mieste a ešte pred vlastnými detmi. Tebe sa nechce tlačiť s jeho deťmi niekde.. Tak bud sama. Volali ta. Jasne ze si berie deti.. Kto by si nie. Omg. Ved ty posun dcéru bývalému... A nestaraj sa o ňu? To si nevieš predstaviť, že? Dúfam že tuto tému si prečítas o 15 rokov a budeš sa hanbiť.
Spravas sa ako keby si ty bola niečo extra, ani ísť s nimi nie je dobre ani ostať sama.. Len si dupkas. Toto nie je láska. Spravas sa presne ako veľa iných druhých žien, čo proste neznesú partnera, jeho ex, jeho deti. Riešiš to co sa ta netyka.
Meniny, fakt? Moja 10r sama málokedy aj zisti ze niekto ma sviatok 😂

srdeenko19
13. okt 2020

No podla mna deti budú pre tvojho chlapa vždy na prvom mieste, lebo sú jeho. 🤷‍♀️

barbi_modrykonik
13. okt 2020

s nulovou empatiou mozem povedat, ze v tejto situacii s tymto mentalnym nasadenim asi uz nemozes urobit nic. ku vsetkym svojim detom bude mat uz navzdy on aj ty, zodpovednost. keby nechcel svoje deti vidat, alebo s nimi byt na vianoce, mal by to byt pre teba jasny signal, ze nie je vporiadku. to, ze si ostala sama s dcerou, je tazke, ale taktiez mas mat svoju zodpovednost a zabezpecit jej adekvatny standard vratane byvania. ked uz si to nedokazala, aspon si k nej nestahuj dalsich doslova teraz uz styroch ludi.

makova333
14. okt 2020

Autorka: "ja to možno inak beriem lebo aj ja som prišla k otca a nezaujímal sa o mňa" takze ty si riesis svoje traumy a komplexy cez cudzie deti? Preboha... Smer psycholog.

bambinomio99
14. okt 2020

uprimne by som toto tu ukazala tvojmu partnerovi ....a asi by olutoval ze ma s tebou dieta
Chcem sa vzit do tvojho pocitu lebo som mala partnera s dvoma detmi a ja mam dve svoje, ale preboha ved ty tu urazas jeho a jeho deti pomaly v kazdej sprave, vsetko sa msi riadit podla teba a ako ty chces ....toto nie je vztah a vztah tak nebezi a zapamataj si deti su vzdy na prvom mieste a vy dospeli po vzajomnej dohode t korigujete ...ale toto co tu ty davas ....ano si male decko doslova sa tak chovas a to uz zial cakas druhe, ktore bude na teba vela

maximilie
14. okt 2020

Napíš mi súkromnú správu. Známa má takmer ten istý problém. Nechcem ich tu rozoberať verejne

maciatkolulu
14. okt 2020

Kto prosím ta ma hypo, teda na aké schválenie čakáte??? On ma bankrot a dlhý a ty malé dieťa a ešte tehotná..

miriam11
14. okt 2020

By mal skákať ako ty povieš, ak si ta chce udržať??? 🙈 No nechce si ta udržať....

mandarinka555
15. okt 2020

Si tehotná, budeš na materskej...kto ti dá úver? A jemu tobôž nie....dievča zlaté, ty si tak mimo reality, až to bolí. Stará sa o deti podľa možností, aj o tvoje a myslím, že ďalšie dieťa už nechcel...a vyzerá to, že od teba uteká, lebo si hašterivá...panovačná...hysterická a egoistická ženská...

elaela23
17. okt 2020

Ty mas radsej svojho chlapa ako svoju dceru? Vedela si,aky vekovy rozdiel mate aj to,ze ma deti.ved si len o kusok starsia od jeho dcery, to by ste si mohli rozumiet,len by si musela chciet.nikdy nebudes na prvom mieste.vzdy bude deti nie ty.koho by si si ty vybrala.chlapa,alebo svoje dieta. Takymto pristupom,spolu dlho nebudete.

leskovael
21. okt 2020

Ja to na jednu stranu chápem že na Vianoce by si chcela byť spolu... Na druhu stranu nechápem vetu nepomestime sa. Akože kde sa vojdu 4 ľudia (muz, JEHO DETI a jeho mama) vojde sa aj žena s dcérou a nie ze nie... Keby som si aj matrac mala doniesť a tu noc dve by som spala na matraci a dieťa by si našlo isto miesto na gauči napr... Asi mate nie dobre rodinné vzťahy a ani sa medicína keď ti lezú na nervy jeho deti... Išla si do vzťahu s chlapom ktorý DETI má, on tebe vykrikuje dcéru?! To že na teba začne kričať, ked mu hovoríš aby si deti k sebe nebral, robí úplne oprávnene.. Úprimne? Za poslednú vetu by si si zaslúžila facku a nie len krik...

kikuska1010
28. okt 2020

Vedela si do čoho ideš tak sa nestažuj !!! Moj ma 4 a somnou dalsie 2 a fungujeme takze tak 🙂 vsetko sa da ked sa chce a ked ho ozaj milujes a aj on teba na všetkom sa da dohodnuť ...
A vacsi byt treba určite chapem toho muza ze je u mamy ci u koho tam ozaj nemate sa ani lde hybat ani fie deti co by tam robili meday 4 stenami premyslaj ja som bola boli sme 4 ria v 1 izbovom byte aj z deťmi viem co to je aj pre toho muza ked pride z prace a tak takze si to trochu uvedom .🙂

kikuska1010
28. okt 2020
kikuska1010
28. okt 2020

Musia ty robit tu chybu preto je taky premyslaj nad sebou

tanaxxx
3. nov 2020

A teraz majú jeho deti čakať niekoľko mesiacov kým budete mať väčší byt? Podľa mňa, ani vtedy by si nebola spokojná. Lebo by chodili k v vám na návštevu. Podľa mňa žiarliš. A bývalá žena tam s nimi náhodou není na Vianlce?Byvala je cez Vianoce sama? Jej to nevadí? 🤷‍♀️

matapo
5. nov 2020

...ako z pohladu matky a zeny kt. ma rozvod pred sebou Ti poviem ze ja by som bola rada keby deti na Vianoce zotali so mnou a je to aj jedna z podmienok mojich taketo sviatky nech su s mamou (moj muz nikdy nemal rad Vianoce a kolotoc okolo toho a ani Velku noc, a vobec ani rodinnu domacu pohodu...). nedala by som mu tie deti ak chce moze prist stravit svatky k nam ale deti chcem ja. Je divne ze jeho byvala chce a je ochotna travit Vianoce bez svojich deti a to kazdy rok. Este keby sa striedali by to bolo ako tak ale kazde sviatky s otcom? Ozaj divne. V tomto Ta chapem. Na druhej strane nasla si si chlapa so zavazkami a nic ine ti neostava len sa prisposobit. Deti ma a aj ty, musite k nim pristupovat rovnako, nebude mat tvoje dieta radsej ako svoje, to nikdy, to skratka nejde. A to spolocne, no kedze ten tvoj partner ma uz 42 a to je vek u muza kedy sa radsej venuje sebe a svojim konickom ako okolo maleho dietata behat tak necakaj ziadnu extra pozornost. Uz si tym 2x presiel a uz to nie je nic nove z coho by bol ohureny. My zeny sme nadsene z kazdeho jedneho babatka a nemusi byt ani nase aby sme sa mu netesili, totehotenstvo a male babatko je pre nas nieco ine ako pre chlapa. A zvlast pre 42 rocneho kt. to uz absolvoval kolotoc okolo babatka 2x. Navyse pre takehoto chlapa su pritalivejsie strasie deti s kt, si jednak lepsie rozumie, vie sa s nimi uz aj porozpravat a aj tie aktivity co s nimi robi su mu blizsie, nehovoriac o tom ze za tie roky co s nimi bol si uz s nimi vybudoval vztah kt. tazko vytlaci novorodenec kt. bude mat s tebou. Je naivne dozadovat sa nejakej vyssej pozornosti a uplne naivne si mysliet ze budes v jeho zivote na prvom mieste. Moze vam to spolu klapat, ale pokial ty nezmenis pristup tak to klapat nebude. Ak ho chces tak privri obe oci a povznes sa nad to a jednoducho akceptuj. je dost mozne ze aj ked budete vo vasom vacsom byvani, aj tak pojde s tymi detmi k rodicom, su to ich vnucence kt. od malicka poznaju a tiez s nimi radi stravia cas, a urcite s nimi budu mat iny vztah ako s tvojou dcerou, aj ked akceptovat ju budu. Zmiesane rodiny su komplikovane hlavne tie vztahy v nich, ale vedela si do coho ides. tvojje strany uz len vela kompromisov a ustupkov a vtedy to moze fungovat.