Čo obliecť 4 mesačnému bábätku v týchto teplách?

andelok
30. apr 2012

Dcerka sa v kociku velmi poti, aj ked ju obleciem nalahko. Prikryli by ste babo aj tenkou deckou? Dakujem za rady 🙂

cikyta
30. apr 2012

Vela ju polohuj...obracaj...dávaj na bruško, na bok...nech nieje v 1 polohe a nech jej "nehorí" chrbátik.

martinkatinka
30. apr 2012

V prvom rade, neber to zle, ale otázku pokojne vlož do podobnej témy, no a potom k odpovedi 😉 Včera mala kamoška trojmesačné len v opaľovačkách a cez nožičky mala plienočku takú tenkú.. vezmi si aj plienku, čo dáš pod bábo a tú mu ked tak vymeň.

fuska
30. apr 2012

Ja do kocika teraz davam body s dlhym alebo kratkym rukavom a ponozky. Ak vela fuka, tak aj tenucky klobucik.

evulilik
30. apr 2012

Ja mam mesacnu dcerku a tiez neviem co jej obliest dala som jej dupky a tenky svetrik nato deka a bola tiež spotená ako myš... Budem rada ak poradite

gabuska36
30. apr 2012

no to je aj môj problém..vždy to beriem tak, že tie detičky len ležia.......ja dokonca davam ešte pančušky tak neviem......

mimikas
30. apr 2012

pancuzky je podla mna velmi vela, zase do kocika im nefuka je to uzavrete a je tam aj strieska, ja davam tenke dupacky a lahke bodynko a na hlavu klobucik co ma aj uska, nezakrivam ani dekou. Ale kazde dieta je ine, niektore maju vyslovene radi teplo, moj maly je zase strasne nervozny ked mu je teplo.

jasminet
30. apr 2012

baby neblaznite ze pancuchy a svetriky a deky... ved je vonku cez den 30 stupnov... ja som 7 dnove dieta vytiahla von v body s kr. rukavom a ked zafukalo hodila som na nu tenku bavlnenu plienku...
ked sa vam zdaju hole nohy moc malo, tak dajte tenucke dlhe nohavice, alebo 3/4 -taky, ale viac nieeee. ved ich uvarite... 😉

lvka
30. apr 2012

Je tu niekolko tem s podobnym obsahom, preberali sa aj vcera ;) treba popozerat

zuzkatko
30. apr 2012

skafander a fusak 😉

anjelicek26
30. apr 2012

Od 25 stupnov lezali moje deti obe rozvalene v kociku v bodynu, od 30 stupnov len plienke, ponozticky a bavlnenu ciapocku mali prvych 10 dni napriek tomu - ako novorodenci. Ale to ty uz 4 mesacnej uz riesit nemusis.

Ked sa poti - je jej teplo. Keby je august a rovnaka teplota, pancuchy jej tiez neoblecies, takze?

hajanka
30. apr 2012

@gabuska36 pancusky???? 😕 😕 😕 teraz? to myslis vazne? a ty na plazi tiez lezis v pancuchas?

nice202
30. apr 2012

ze pancusky...tak to je uz brutal. netreba dieta prehrievat, je to strasne nebezpecne...pochopte a ked fuka, fuka teply juzny vietor

petrake
30. apr 2012

Ja mam tiez skoro 4mesacne babo, vzduch je uz horuci takze uplne staci bodynko alebo opalovacky. Moj maly ma od narodenia ladove a spotene rucicky a nozicky aj ked je horuco - mm ma tiez stale ladove a spotene nohy takze drobcovi davam tenucke ponozticky. Ciapocku davame ale uplne tenucicku

lucka1987
30. apr 2012

my behame teraz v opalovackach a mame 7 mes a byvam o dost severnejsie od BA . takze si myslim, ze stacia opalovacky a pokial sa budes bat , ze jej bude zima , tak si vezmi so sebou taku tenku letnu deku a len ju prehod na nozicky ... oblec nalahko a so sebou vezmi nieco dlhe v pripade keby sa ochladilo .. ja to robim tak stale...

silvia.t
30. apr 2012

nasa ma 4mes. vcera mala boby s kratkym rukavom a tenucke nohavicky,ponozky,a ciapku tenku hlavne na uska(mame s nimi teraz problem)..a prikryla som ju plilenkou ale aj to len preto ze ked spi tak musi byt niecim zakryta inac sa budi... aj to som zvazovala ci jej nebude horuco... takze pancuchy by som v tomto pocasi iste neobliekla a taktiez sveter,ved by sa nacisto sparila 😅

kohutovci
30. apr 2012

moj nazor je, ze deku aj ked je tenka nepouzivat.. ked uz mam potrebu malu prykrit ked sme v tieni.. prehodim cez nu bavlnenu plienku..

anieli_1
30. apr 2012

baby paneboze ed malinke babatka sa obliekaju o jednu rstvu viac nez vy takze ak mate kratky rukav tak dlhy atd.....ale nie ked je 30 stupnov ved tie deti tiez citia teplo mala ked sa mi narodila a boli tepla tak bola len v body a doma len v plienke.............a ked sa vam v niecom spotia tak asi im je teplo a terba dat menej malilinkym podla mna v tychto teplach stacia opalovacky ked tak ponozticky tensie a netucku decku alebo plienku ked tak cez nozky a samozrejme klobucik na hlavicku.........

ajca123
30. apr 2012

Včera sme išli do Bernolakova na futbal a nas maly mal krátke body a kraťasy a ponozticky a to bolo vše ale mala som pod kočarom tenku dečku a oblecko... Lebo sme nevedeli kedy pôjdeme domu..
Ale to nebolo všetko čo som chcela povedat,bola tam Mamicka tiez s babetkom a to bolo tak naobliekane a stále plakala :( bolo jej teplo... Normálne mi bolo ľúto toho babetka..
A mater sa cudovala preco moje dieťa bolo tak ľahko oblecene..
Mala pancuzky satocky a ciapocku taku teplejsiu... :(

bubinko83
30. apr 2012

Pančuchy teraz ,čiste tyranie😀

monika1279
30. apr 2012

andelok človek sa tu opýta na nejakú otázku a niektoré z vás to tu hned skritizujú a okomentujú ako keby dotyčná nebola svojprávna.......je to iba otázka , asi jej nemá kto poradiť tak sa pýta a nepísala o žiadnych pančuškách a svetríkoch, pýtala sa iba na tenkú dečku a čo by ste obliekli bábätku........niektoré by sa mali naučiť asi čítať.....človek sa opýta a hned tu z neho spravia neviem čo.......ako niekedy to tu nechápem 😖

zuzana581
30. apr 2012

Ja som včera videla matku s kočíkom, ktorý mal takú prenosnú vložnú tašku, komplet zazipsovanú a trčala z nej deka. Nebolo vidieť do kočíka, lebo aj strieška bola čo najviac stiahnutá. Dúfala som, že v tom kočíku nie je dieťa.. Normálne mi bolo potom lúto, že som sa jej neprihovorila, ale povedala som si, že sa nemám starať, nie je to moja vec, ale bolo to CHOREEEEEEE. Ludia, šak treba troška logicky rozmýšlať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moje deti sú letné a deky, ani zimné miminkovské veci ma ani nenapadlo kupovať. Obaja chodili v krátkych bodynkách a ponožkách. Ak bolo pod 27 stupňov, tak mali dlhé body a lahké dupky, alebo kraťasky a ponožky. Lahká letná deka bola po ruke a taktiež lahký svetrík keby sa spustil vietor... dážď...

henikav
30. apr 2012

Mne v porodnici povedali zasadu obliekania novorodeniatka, vzdy o jednu tenku vrstvu viac ako dospelemu, no a cim viac sa priblizujes k 1 roku dietata tym ho obliekas podobnejsie ako seba, no ale ked je vonku 30°C tak urcite nieco lahucke, aby to chranilo pokozku dietatka pred slnkom a zaroven to nehrialo, no a lahku ciapocku, alebo klobucik, ochranit hlavicku

aduskatt
30. apr 2012

tak ked v 30 dava niekto pancusky, to ako oblieka deti, ked je vonku minus 10?.................... 😒

irsina83
30. apr 2012

moja nemala ani 4 mesiace ked boli vonku 30stupnove horna a vozila som ju iba v bodycku s kratkym rukavom a bez ponozticiek a ked na malu velmi svietilo slnko alebo fuklo tak som jej nozky prekryla plienkou...a natri malu s vysokym faktorom

ralanka
30. apr 2012

My sme boli síce cez leto starší ako 4 mes. ale tiež sme nosili tie bodynká s kr. rukávom a aj nožičkami neviem ako to nazvať opalpvačky či ako a žiadna deka velku plienku s potlačou som kupila a len tou lahučkou bavlnenou prekryla aby sa nespálil a ked bolo tak horuco ani ponožky nie a pokial nie je na priamom slnku a je v kočíku ani na hlavičke sme nič nemali príp. tenučku šatku a doma jasné plienka a nič viac

sisaha
30. apr 2012

ked je vonku 30 stupnov, staci ak dieta hlavne chranite pred slnkom - t.j. slnecnikom. Ani dospely ked si lahne na lehatko a vonku je ako v peci, tak mu tam zima nie je, hoci leží. Takze natrieť opalovacim kremom a lahke tricka, body, pripadne ak trochu fuka, prikryt plienkou.. 😉

irriss
30. apr 2012

dneska vecer asi vidim trojmo... 😒 😒 😒

vsude ten samy "zanr" otazek 😎

p.s. Zacinam premyslet o tom, jestli to neni moje vina, ze neresim tyto otazky (a nikdy neresila)..
Kazdopadne jste mne donutili premyslet o tom, jestli deti (prikryju, oblecu, umyju, nakrmim,) nebo ne.. 😖 😖 😖 😖

zuzul1310
30. apr 2012

Mne mal malinký dnes oblečené roll upky a krátko rukávové tričko, má 6 mesiacov. Vždy spáva pod dekou a keďže bolo teplo tak deku ani plienku nezniesol a celý deň radšej nespal, takže s tou dečkou individuálne od dieťaťa záleží, starší syn bol schopný byť pod dekou aj v 40tkach horúčavách a nevadilo mu to. A vôbec to nie je zlá otázka lebo tiež mám stále dilemu čo mám malému obliecť a nemá význam čítať o tom diskusie lebo každé dieťa je individuálne. Kamarátka vždy syna obliekala o jednu vrstvu hrubšie ako ja môjho, môj mal v zime dlhorukávové tričko, zateplené ryfle bez pančúch a zimnú bundu a kamoška dala malému ešte aj hrubú mikinu a pod oteplovačky ešte aj pančuchy a aj tak mal malý studené ruky a môj ich mal teplé. Každé dieťa je iné a uvidíš či sa malá potí alebo má chladné ručičky a tenký svetrík alebo tenkú dečku môžeš dať kedykoľvek.

inka1903
30. apr 2012

ja ked mozem poradit ja mam mesacneho synceka a obliekam ho tak ako to citim ja dnes lezkal vonku v kociku v kratkom tricku tenke ponosticky a len tak prehodena plienocka netreba ich zbitocne obliekat,aj im je teplo ako aj nam