Koľko ste investovali do výbavičky?

10. jan 2023

Baby kupovali ste pre babetka znackove veci? A co kocik? Aky ste kupovali? Kolko vas stal? Mam pocit,ze v mojom okoli sa zeny predbiehaju kto ma ake znackove vecicky kociare cybexy atd. A mne ide len oto aby bolo male zdravucke🙏🏻

sima338
11. jan 2023

Ja som si dosť pri dcére uletela,nemali sme v rodine v tom čase bábätka/detičky, aby sme niečo zdedili alebo dostali, kamošky ešte v tom čase tiež len začínali zakladať rodiny. Museli sme všetko kúpiť a veľmi ma to bavilo nakupovať pre maličkú. Dnes by som sa trošku krotila, tie ceny sú niekedy už sialené. Mala som Bugaboo kočík, Stokke postielku, kupovali sme komplet nábytok do detskej izby, ale to taký nadčasový, nie že keď bude mať 3 roky bude treba to vymeniť, oblečko, cumlíky, také drobnosti mi veľa kúpili moji rodičia - také klasické značky Lindex, Zara, Next, HM...

jabuducanevesta
11. jan 2023

Keď sa da, kamošky majú, požičajú, somariny nekupuj, je to pekné, ale do polroka aj tak to raz- dvakrát oblečie a vyrastie,,,kočiar ja som mala z druhej ruky, po jednom dieťati, neľutujem. Ja som latkovala,to som kúpila nové. Lidl aj Tesco majú dobré veci bavlnené aj zľavy, aj na bazáre sa dá kúpiť vrecia veci a malo používaných..

beellka
11. jan 2023

Dokopy možno aj 5tis. nekupovala som,, značkové veci", len bežné značky, kočík za 600 eur. Všetko som kupovala nové. Ale zariadili sme aj detskú izbu tak tá cena je viac menej vysoká kvôli tomu. Detskú izbu využíval už od narodenia keďže v nej hneď aj spával.

simca06022011
11. jan 2023

preco myslis, ze sa predbiehaju? ak je dnes trend cybex, preco by si mali kupit nejaky stary strunovy z roku 5? ;) kazdy chce modernu vec. Plus aj ked maju znackovy kocik, vela zien ho ma z druhej ruky, alebo prispieva rodina, lebo je to casto akysi ritual vyberat ho ako keby islo o neviem co :DD Realne vanicka sa vyuzije +-6-7mesiacov, sportova cast kym nie je zbytcne velka, vajce.. no u nas as pouzilo 2x, pre mna neprakticka haraburda, v zivote som to napr. nenaklikavala na kocik atd.. cize treba vyberat podla seba. Nam sa najviac oplatila kupa autosedacky riadnej, a potom mensieho sportoveho kocika, teraz trojkombinaciu pre babo by som brala na milion percent z druhej ruky.
Ale tak k cenam, mna kocik stal, a aj to som ho zohnala a cakala som nan 3mesiace za nizsiu cenu oproti obchodom, cca 700EUR. Ostatna vybavicka je individualna, ja som kupovala bavlnene prijemne veci, svetle farby do cca 3-6mesiacov, to bol vacsinou japitex, mayoral, tesco - ziadna extra suma, zaidne adidas. Postielka a komoda, okolo 100EUR stali. Este co ma vela stalo boli kadejake serepeticky na nosenie babatka, nepouzila som nic,v setko som predala cez bazar. Vsetko okolo dojcenia, flasiek. Deky, uteraky, bavlnene plienky,perinky. AJ topanky som kupovala az potom co mi deita zacalo chodit, cize ziadne mini tenisocky a pod :D

@sasanka605 presne tak, tiez mam autosedacky, ktore sme nestihli posunut a pojdu uz rovno do odpadu (len musim zistit kam :D) plas po 10r uz nie je co byvalo, napr. som to videla na bicykli, plastovo/gumene casti po 4r co sa skladoval sa uplne rozpadli.

tyrkysova_kobyla
11. jan 2023

Baby, riesili ste aj prebalovaci stolik, alebo ste mali taku tu podlozku, co ma vyvysene boky, aby sa dieta nepretocilo? Alebo ste prebalovali kde prislo? 😃
A co je naj na kupanie, pokial mame len sprchovaci kut?

klsmat
11. jan 2023

Postieľku som mala od švagrinej a aj zopár vecí. Pri prvom dieťati som kúpila nové veci, druhé ich zdedilo, prípadne som kúpila aj v sekáči a potom som ich darovala / predala.

Tretie dieťa s veľkým časovým odstupom malo novú vaničku na kúpanie (predchádzajúcu som predala a takú väčšiu som našla cez web iba v jednom obchode - domácich potrebách). Kočík som si vybrala podľa svojich predstáv (Gesslein F10 + F6) a kúpila tu na MK po častiach a spolu ma vyšiel cca 350€ (bývam na kopci, tak ručná brzda bola podmienka, chcela som, aby bol športový+ veľká vanička+ autosedačka so zimným poťahom, s otocnymi kolesami a možnosťou výmeny za pevné kolesá do terénu). Oblečenie som niečo podedila a ostatné kúpila hlavne v Pepco alebo KiK, pár vecí z TESCO a tiež na MK (všetky moje deti potrebujú oblečenie iba bavlnené bez umelých prísad a aj šitie nesmie byť umelé, tak máme obmedzenia a nie každý výrobok vyhovuje). Komodu prvé 2 deti mali novú a tretia podedila. Manducu som mala najprv zdedenu a potom kúpenú na MK. Športový kočík tretie dieťa zdedilo po druhom.

Vysokú stoličku som kúpila takú, čo sa rozloží na malú stoličku a stolík (všetky 3 deti mali tú istú, akurát pri druhom som ju musela precalunit).

Odrážadlo mali nové, kočík pre bábiky mladšia zdedila po staršej a väčší som kúpila cez bazár.

Tehotenské oblečenie niečo z Bonprix a niečo bazár.

Z druhej ruky sa dajú kúpiť krásne veci vo veľmi dobrom stave (za časť pôvodnej ceny) a okrem toho, je to ekologické 😉

klsmat
11. jan 2023

@klsmat PS: všade musím ísť autom (v dedine nič nie je), tak autosedačka, čo sa dá nakliknut na podvozok bola nevyhnutnosť, aby som malú nemusela prekladať = budiť, vždy, keď niekam potrebujem ísť.

autor
11. jan 2023

@simca06022011 inac oplati sa kupovat kocik napr v trojkombinacii?

klsmat
11. jan 2023

Záleží čo potrebujete. Mne sa oplatil, ako píšem vyššie, ale keby som bývala v meste, na rovine, tak neviem. Veľmi záleží ako sa prepravujete. Ak autom stále, tak áno. Ak MHD a SAD, tak je vhodný ľahký skladací kočík. Predtým sme bývali v meste a keď boli obsadené miesta pre kočík, tak som môj zložila a sadla si na bežné miesto alebo som použila nosič. Záleží dosť aj od terénu. V meste stačí ľahký športový kočík, na vidieku už nie.

cecilia29
11. jan 2023

Pozri sa, ja mam kočík, bazáru. Kocikuje už moje tretie dieťa (cam dinamico) a je zachovalejsi ako švagrinin cybex po dvoch. Ale to nie je dôležité. Ak máš rozum acteisku ekologické a ekonomické zmýšľanie nebudeš sa s nikým predbiehať a borec nezaškočis na ten vlak ala "dieta v pozlatku". Co sa oplatilo kúpiť lepšie je napr postieľka pevnejšia s odnímateľnou bočnicou, nosič. Oblečenie u deti sú vyhodené peniaze ak kupujes nové a značkové.

iva237
11. jan 2023

Ahoj ak by si chcela mám dosť veci po malom v super stave za par centov.ak. Chces napíš

simca06022011
11. jan 2023

Autorka podla toho co potrebujes, ak chces mat pokoj tak oplati, pretoze vajce ak budes pouzivat (ja nepouzivam, autom nechodim, a na tie dlhe trasy co sme chodili s ockom tak riadna autosedacka nam bola lepsia, dokonca aj vanicka sa dala pouzivat ako autosedacka, bola na to certifikovana, cize vobec som si dieta nemusela krutit vo vajicku). potrebujes. Ak budes pouzivat vanicku tiez. Sportiak tiez. A sady su vzdy vyhodnejsie nove ako kupovat vsetko samostatne.
Uz k sportovemu kociku je potom otazne aky velky potrebujes, skladanie, ci ho pouzivas rok, dva, tri... mne napr. lahky kocik nestacil ani v meste, velky casualplay mi odniesol nakup, tasku aj dieta a nepreklapal sa pod vahou :D presla som ale kovli vytahu na sportovy,ktory sa dal poskladat inak a bol mensi, ale zmestilo sa do neho co to.. to uz mala dcera tak 1,5r... pouzival sa asi do 3-3,5roka u nas urcite.

klsmat
11. jan 2023

@klsmat vajíčko sme používali asi do 5 mesiacov, kým sa tam dcérka zmestila a investovala som dosť do autosedačky Joie, čo je od 0 - 12 rokov s isofixom a kovovou konštrukciou (tú mala hneď po vajíčku, najprv v protismere a potom posmere jazdy), stála takmer 300€, ale rastie s dcérou a nemusím stále kupovať nové autosedačky ako pri predchádzajúcich deťoch.

zoeeoz
11. jan 2023

Ja jedine nove som mala kocik a aj to tutis uno, ziadny cybex...a vajicko to som brala cybex aton m..je velke, nemotorne, neprakticke a podla mna kvalita prevedenia je tiez otras ale verim, ze je bezpecne a teda hlavnr je naozaj velke a dieta v nom bude do roku a pol a nemusim ju strkat ako 6 mesacnu do nejakej autosedacky ktora jej aj tak nesadne lebo je mala a nemoze sediet aj pol rocnemu aj 2 rocnemu dietatu..ani ho nedavam na kocik, ani ho nenosim v ruke, je stale strcene v aute..inak to boli skor drobnosti

ika11123
11. jan 2023

Každý v rámci svojich možností

dzejsik
11. jan 2023

znacka ale neznamena automaticky predbiehanie sa - napr radsej kupim Lindex oblecko kludne z druhej ruky, lebo je kvalitne a vydrzi mozno este detom mojej sestry, kdezto nova vec z Pepca sa znici do mesiaca-dvoch…. kocik si tiez radsej nasetrim na kvalitny a prakticky alebo kupim taky z druhej ruky, ako kupit taky, co sa hned rozvrzga alebo je to velke neprakticke hebedo

netreba nakupovat zbytocnosti a ani privela, ale znacka Cybex a ine popularne zn. sa nerovna hned vychvalovaniu sa, skor to ze je to ozaj overeny model kocika a mamicky nemaju problem si to kupit aj z druhej ruky

lacibo
11. jan 2023

Zaklad je postielka, kludne z druhej ruky moze byt, kocik, vanicka a ja som ocenila aj prebalovaci pult s komodou na oblecko kvoli chrbtici, kludne druhej ruky, prip.podlozku kup.novu a zopar ks oblecenia..ostarne si dokupis podla potreby..hladaj aj tu na MK kvalitu z druhej ruky za dobru cenu..naco zbytocne preplacat..ak je znacka subezne s kvalitou..volim aj ja radsej znacku..kvoli tomu ze vydrzi a mozes aj vyhodnejsie predat potom..ak to nevidno na vlastnostiach produktu tak kludne aj neznackove..urcite nehromad dopredu blbosti ako odsavacky, flase, monitory dychu a pod..vychovala som 3 deti bez toho, ani cumel nemali..len co je naozaj nutne, by som volila..casom uvidis..mozes tak riadne usetrit

dzejsik
11. jan 2023

@tyrkysova_kobyla v sprchaci das babo na lehatko a osprchujes (za mna to zavadzia menej ako vanicka) … my sme mali lehatko este take retro po mne :D

patrixxx23
11. jan 2023

@lacibo ja pri prvom som nemala monitor dychu,ale teraz je to prva vec,co som si objednala..podla mna to blbost vobec nie je..hlavne pre take ustrachane mamy ako som ja 😀 pri prvom som vobec nevedela v noci spat,bala som sa,stale sledovala ci dycha..a cez den som bola ako zombie..ked som sa chcela vyspat v klude,musela prist vecer svokra strazit,len vtedy som vedela kludne zaspat

lacibo
11. jan 2023

Ja som nechcela a bola som za to rada..hlboky priestranny sme mali, do 9 mesiacov a potom lahky, skladny sportovy, obojsmerny, co nahradil aj sportak aj golface..ziadny iny sme nepotrebovali..trojkombinacie sa mi nepacia..ani poriadny hlboky..ani poriadny sportovy, casom musis este golfovy dokupit..cize neusetris nic podla mna..hladaj z druhej ruky..mozu ta vyjst ovela ovela menej

rouzie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
11. jan 2023

Do 3000 cca. Možno kúsok viac. Pozerali sme hlavne na kvalitu bezpečnosť a aby to co to vydrzalo, a druhá vec, nemám rada veci z druhej ruky, som v tom taky Monk. Ale moja vec.

lucy_ms
11. jan 2023

Kupovala som všetko nové a väčšinou značkové. Bolo to v roku 2017. Nemala som od koho dostať ani oblečenie, ani inú výbavu. Neviem odhadnúť sumu, možno okolo 3500 - 4000€. Najdrahší bol kočík, áno, mám cybex, celý s komplet výbavou, fusakmi a pod. stál okolo 1500€.
Ja som kupovala s tým, že tie veci budú aj pre druhé dieťa. Napr. oblečenie vo veľkostiach 56-80 znosilo 5 detí (moje 2 a ďalšie 3 kamošiek) a stále sú tie veci v pohode. Čo sa týka kočíka, mala som požiadavky, ktoré má spĺňať a zo všetkých mi vtedy najlepšie vyšiel cybex. Treba sa pozrieť na finančné možnosti a podľa toho sa zariadiť. Niekto má možnosť dať do výbavy tisíce eur a kúpiť aj 3 kočíky a niekto nie, prípadne pre niekoho to nie je podstatné a kúpi napr. najlacnejšie vajíčko, pretože nejazdí autom a využije ho možno trikrát. Každý chce mať zdravé deti a nikto nie je horší ani lepší, lebo jeden má niečo lacnejšie a iný drahšie.

mofa
11. jan 2023

Presne 0 eur🙂) vacsinou sme vsetko dostali aj ked teda stalo ma to vela namahy lebo neboli to veci, ktore by som ja vybrala. Ale tak povedala som si, ze to vydrzim;) radsej ked bude dieta vacsie kupim.
Ale teda minuli sme moc lebo sme si kupili nove auto🙂))
Na prvy polrok som nepotrebovala okrem par kusov oblecka, kocika a cicky nic.

klsmat
11. jan 2023

@dzejsik v tomto nesúhlasím. Lyndex používa na šitie polyamidove nite, čo je nižšia kvalita ako bavlnené napr. z Pepca. Taktiež veci z Pepca vydržali krásne aj vo farbe látky, čo sa o Lyndexe povedať nedá. Z Lyndexu sme nemali nič s nazehlenymi aplikáciami, ale je pravda, že niektoré veci s aplikáciou najmä z Pepca sa vyprali. Pre mňa je dôležitejšia kvalita než značka. Veci z Pepca bavlnené a bez aplikácie vydržali dlhšie pekné než Lyndex (periem ich rovnako). Kvalitou sú napríklad veci z C&A veľmi dobré alebo Slovenka, tiež H&M niektoré. Pri všetkých značkách pozerám v prvom rade na kvalitu, značka je druhoradá.

mimi16
11. jan 2023

@klsmat no neviem v akom Pepcu nakupuješ. Ja som si povedala že na veľmi dlhú dobu tam nakupovať nebudem. Oblečenie po doslova pár vypraniach vyzeralo ako z koša, obnosené. Aplikácie zničené po jednom praní. Legíny z Lindexu podotýkam 56, nosila malá celých 10 mesiacov. Už na pohľad je ten materiál z Pepca šmejd a poriadny a niekedy je cena rovnaká ako keď som teraz objednávala v Lindexe za výpredajové ceny. V Pepcu sa otočím aj každý štvrťrok pretože to oblečenie bude už malé, v Lindexe nakúpim drahšie, ale vydrží dosť dlho.

erika6628
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ropucha6
11. jan 2023

Kupovala som dost veci a vacsina novych. Kociky mam dva a ano, oba boli drahe (cybex aj thule). Kazdopadne nemam pocit, ze sa s niekym predbieham, kto sa spyta, odpoviem, inak to nevesiam nikomu na nos.

mojmacik
11. jan 2023

Heeej kupovala som 3 nové kočíky 😂😂😂, lebo deti boli 3naraz. No inak postieľky som mala jednu viac ako 40 rocnu a ta bola najlepšia... Tu som aj vracala späť, ďalšie dve som dostala, tiež používané, kupovala som do nich len nové paploniky a obliečky aby aspoň jedny mali rovnaké len v iných farbach, no mala som ďalšie zdedené alebo aj požičané, vecičky som neriešila, obliekala som co bolo a rovnako už vonkoncom nie... Len ak niekto kúpil.. Aj to som povedala ze kľudne rovnaké ale iné farby...... Aj od pre mňa neznámych ľudí som dostala kopec oblečenia, samozrejme aj rodina kúpila nové, hračky detto, v drvivej väčšine boli z druhej ruky, nepotrebovala som všetko 3x, stačil jeden hrací stolík, búchali po ňom všetci naraz 😂. Stoličky na jedenie uuuuplne stačili Ikea.. Tie som mala tri. Nepotrpela som si na polohovacie a iné nezmyselné funkcie. Dokázala som ich nakŕmiť aj na rukach kým nesedeli, maxiohradku alebo kvázi postieľku lebo bola na nožičkach aj s 20cm hrubým matracom som mala tiež z druhej ruky, fľašky som po dostávala nové, pili z toho bolo neriešila som značku.