Akú máte prácu?

24. sep 2022

Ahojte, ženy poraďte, akú prácu hľadať ? Mám vš ekonomického zamerania , absolútne ma práca za Pc v kancli nenapĺňa, nebaví . Aké profesie vykonávate aj fyzické kľudne, aby som zarobila aspoň nad 1200-1300 e v čistom. A nie som v Blave. Kde pozeráte ponuky, profesia nič moc, samy IT ....dajte tipy

terka402
24. sep 2022

@juliavolna Minimálna čistá mzda je aktuálne v SR 646€ x 2mesiace = 1292€ 🙂 väčšina žien na Kysuciach robí za takúto mzdu.

buberova
24. sep 2022

@juliavolna vo fabrike bez nočných.. obyčajnú jednoduchú robotu.. upratovačky.. čo si myslíš že tá minimálna mzda je len abstraktný pojem a každý zamestnávateľ sa tento hranici pre každú pozíciu vyhýba o 300€?

lesana25
24. sep 2022

Ak by si si spravila pedagogické minimum mohla by si učiť na odbornej škole, napr. Alebo aj šoférov autobusu je málo.

tomikejt
24. sep 2022

Ja robím tiež niečo úplne iné než čo som vyštudovala. Záleží na tom čo ťa baví a od toho sa odraziť.

mpg
24. sep 2022

Za fyzické práce, na ktoré treba byť tiež vyučený + mať prax, len ťažko zarobí okolo 1000€, treba hľadať niečo príbuzné kde bude potrebná táto škola, sú rôzné miesta, kde takáto kvalifikácia je potrebná + prax. ˇisť mimo svoj odbor znamená naučiť sa to a získať prax, čo nie je jednoduché. Poznám jednu Ing., ktorá pracuje v mužovej firme ako konateľka. Alebo si doplniť pedagogické vzdelanie a robiť učiteľku na OA, ale ktovie aký je tam plat.

zbruna
24. sep 2022

A teda nejakeho obch. Reprezentanta, zastupovat firmu, navstevovat zakaznikov…?

sense
24. sep 2022

Pracujem na zeleznici, ale nie na svk. Ale ako rozvedena nesmues cakat prac dobu od 8.00 do 16.00 od pondelka do piatku. Som idkazana na babysiterku ale praca ma babi a aj nas uzivi

betulinka1
24. sep 2022

Realitná maklerka ak nechces sediet za pc, obchodná zástupkyňa. Tieto dve profesie ma napadli ako prve.

juliavolna
24. sep 2022

@terka402 aha uf tak to musí byt náročné prepáčte , neni tp urážka len sa zamýšľam ako sa dá z toho žiť

juliavolna
24. sep 2022

@buberova prosím vás , nemyslím si nič ! Pýtam sa kde sa zaraba 600€ mesačne a zamýšľam sa ako sa z toho dá žiť

autor
24. sep 2022

@lesana25 toto ma už napadlo šofér busu, že by som si dorobila vodičák lebo mám len na autá ale platovo neviem ako na tom sú. To si chcem ešte zistiť

rakywanda
24. sep 2022

Som učiteľka MŠ, práca ma baví, žiaľ neuživí. Asi sa budem musieť vrátiť k tomu, čo ma nebaví, ale uživí - účtovníctvo.

loginexistuje
24. sep 2022

tak vyskusaj vodicka mhd😉

autor
24. sep 2022

@loginexistuje máme len busy

buberova
24. sep 2022

@juliavolna pardon nechcela som útočiť.. :( a to ako vyžiť? Keď je pár bez detí tak sa uskromniť, dovolenka každé leto nie je samozrejmosť, a autá staršie ako 10 rokov sú bežná prax.. do reštaurácií sa chodí veľmi výnimočne lepšie povedané skoro vôbec, varí sa doma z potravín na akciu, alebo takých kde sa pozeralo na cenu.

Ako vie taká rodina vyžiť s deťmi tak to ozaj netuším.. asi tam prichádza do úvahy či nebývajú so svorkovcami takže nemusia platiť drahé nájmy alebo hypotéku.

buberova
24. sep 2022

Čo sa týka šoférov autobusu.. je fajn že sa robí aj cez víkend alebo nočné takže príplatky by mohli ten plat zvýšiť.. pre mňa by bolo blbé riešiť wc a to že by som nemohla ísť kedy potrebujem.

zmrzlinka2021
24. sep 2022

@terka402
Ak by som mala robit manazersku poziciu za 1300 v cistom, tak uz ju nerobim 😉

juliavolna
24. sep 2022

@buberova ja som to nemyslela v zlom ani nikoho neurážam len má to naozaj zaujíma ako sa to dá . Neviem sk to predstaviť , musí to byt ťažké

terka402
24. sep 2022

@juliavolna Ťažko. Ženy majú aj po dve práce alebo k práci ešte brigádu. Ja som vedúca v lahôdkárskej výrobe a 1300€ nemám ani zďaleka a žienky vo výrobe všetké minimálky. Smutné, ale pridať nechcú a zvyšovaním energií sme stratili aj poslednú nádej. Česť všetkým ženám, ktoré pracujú za tak malé peniaze.

juliavolna
24. sep 2022

@terka402 ja som to nemyslela v zlom - ale zamýšľam sa ako sa to dá A prežiť , kúpiť si , dopriať si , ísť na dofcu , mat auto , benzín všetko …. Náročné

jaja20
24. sep 2022

@juliavolna Napríklad aj na pošte. Moje kolegyne majú v čistom okolo 550 euro.

terka402
24. sep 2022

@zmrzlinka2021 Som rada, že si v práci adekvátne ohodnotená👍

zmrzlinka2021
24. sep 2022

@autorka
Nejaka eventova agentura? Organizovanie podujati, svadieb, oslav, atd?

terka402
24. sep 2022

@juliavolna V pohode, chápem, že ti to hlava neberie. Je to smutné, ale nechodia na dovolenky, ani do reštaurácie(aspom niekedy), potraviny len najlacnejšie v akciách, oblečenie zo second handu, ale toto je už úplne iná téma, aby sme to tu autorke nekazili.

4stanka4
24. sep 2022

ja som pracovala pre jednu spoločnosť ako cukrarsky technológ a mala som taký plat ako si spomínala ty ale už aj s diétami- chodila som na kvázi na týždňový a keď som nebola vo firme tak som jazdila po celom Slovensku priemerne 5-7 tisíc km mesačne.

lucinka1988
24. sep 2022

Ja sa venujem medzinárodným projektom a prednášam v angličtine na VŠ. Zarobím dosť viac, ako si písala, práca ma veľmi baví, aj jedna aj druhá a 90% robím z domu. Tiež mám ekonomické vzdelanie, dorobila som si ešte PhD. Precestovala som celý svet a stále mám veľa možností cestovať skrz prácu, len pri 2 deťoch to už nie je také jednoduché. Ja som typ človeka, čo potrebuje vidieť v práci hlbší zmysel a byť akýmsi prínosom pre spoločnosť...Neviem, či som Ti pomohla, len som sa snažila odpovedať na otázku☺️

juliavolna
24. sep 2022

@jaja20 paneboze !

huxy
24. sep 2022

@terka402 hrubá mesačná minimálna mzda je 646€, v čistom je to 525,65€

terka402
24. sep 2022

@huxy Áno áno pravdu máš. Dik. Pomýlila som sa, takže to je ešte menej v čistom ako som písala na začiatku☹

noami12
24. sep 2022

Realitačku ti z mojich osobných skúseností pri deťoch neodporúčam, tam je to buď alebo.
Mňa napríklad by bavila kaderníčka alebo robiť nechty 🙂