Kódex správania sa na stránke

Ahoj.
Sme veľmi radi, že si súčasťou toho, čo na Modrom koníkovi robíme a vytvárame. Aby to mohlo fungovať, úplne stačí, ak sa budeme všetci k ostatným správať tak, ako by sme chceli, aby sa oni správali ku nám. Jednoduché, však?

Daj prednosť povzbudeniu pred kritikou

Na stránke sa snažíme šíriť príjemnú atmosféru. Všetci si tu tykáme a sme seberovní, no to neznamená, že sme rovnakí. Každý z nás je iný a je dôležité uvedomiť si, že to, čo viem ja, nemusí vedieť každý. Preto sa, prosím, vyjadruj slušne a vyhni sa výsmechu, nadávkam a PÍSANIU VEĽKÝMI PÍSMENAMI - pôsobí to ako kričanie. Buď tiež ohľaduplná voči gramatickým chybám ostatných, občas ich predsa urobíme všetci.

A ak sa predsa len dostaneš do situácie, kedy bude pre teba ťažké reagovať priateľsky a s dobrým úmyslom, radšej nereaguj vôbec.

Používaj len jeden profil

Vystupovať pod viacerými menami nie je fér. Ak sa niečo bojíš prezentovať pod svojim loginom, máš dve možnosti.

  1. Ak sa chceš ohľadom niečoho poradiť, no je to pre teba príliš osobné, môžeš pri založení diskusie využiť možnosť pridať diskusiu bez prihlasovacieho mena.
  2. Ak chceš pod falošným loginom na stránku umiestniť niečo, čo na ňu nepatrí, jednoducho to tam nedávaj vôbec. Riskuješ tak zablokovanie všetkých tvojich profilov.

Podporuj dobré veci, aby rástli. Nepodporuj to, čo môže ublížiť iným

Na koníkovi si vzájomne pomáhame. Podporujeme šikovné mamičky a podporujeme informácie a aktivity, ktoré sú nápomocné. Ak máš v úmysle robiť opak, táto stránka nie je pre teba to správne miesto. Rasizmus, šikana, násilie a taktiež šírenie nenávisti, strachu a klamstiev za účelom manipulácie iných na koníka naozaj nepatria. Rovnako sem nepatria fotky nahých tiel detí a dospelých, nevhodné obrázky, pornografia a podobne.

Pamätaj: čo na internete raz zverejníš, to je veľmi ťažké zobrať späť

Mysli na to skôr, ako o sebe zverejníš príliš osobné údaje a informácie. (Tiež fotky seba či tvojich detí a pod.) Chráň tiež súkromie a osobné údaje ostatných. Ak niekto napíše niečo len tebe (napríklad do správy), nie je fér šíriť to verejne ďalej.

Svet internetu nám dáva pocit slobody a sme v ňom odvážnejší, zákony tu však platia tiež. Konajme preto v súlade s nimi. Porušenie zákona či práv inej osoby je na internete trestné rovnako ako v reálnom živote.

Ak by si rada niečo predávala alebo si chceš niečo kúpiť, využi náš bazár

Je nás tu naozaj veľa a preto je dôležité, aby malo všetko svoje miesto. Inak by sme sa v toľkých príspevkoch nakoniec stratili. Inzeráty umiestnené vo fóre a na tvojom profile budú preto odstránené. Všetky smeruj do bazára. O tom, ako správne inzerovať sa všetko dočítaš v Pravidlách bazáru.

Svoje príspevky zverejni len raz

Pomôžeš nám tým Koníka udržať prehľadného a bude tak lepšie plniť svoj účel. V prípade, že sa dostaneš do diskusie, kde nebudú mať všetci rovnaký názor ako ty, tak ti sto výkričníkov, veľké písmená a vloženie tvojho názoru desaťkrát po sebe určite nepomôže presvedčiť ostatných o tvojej pravde. Skús to úplne inak - pokojne.

Opakované príspevky s tým istým alebo podobným obsahom na viacerých miestach budú odstránené bez upozornenia.

Ak si nie si istá tým, čo je v poriadku a čo už nie, opýtaj sa nás.